• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה הסיבה שלכם להשאר לגור בארץ

מצב
הנושא נעול.

שם זמני

משתמש רשום
דירוג
4
אמל"ק- אני מאוד לא מעוניין לעבור לחו"ל אבל אני לא מצליח למצוא את הסיבה המספיק משכנעת למה, כשיש כל כך הרבה סיבות למה כן.

אני אסביר מאיפה נובעת השאלה.
אני בחור צעיר, בסוף שנות ה20, בלי ילדים, לקראת סיום תואר במדעי המחשב. (משרת היום בתור לוחם במילואים)
בגדול, הסיטואציה היא שאני בשלב שאני מתכנן מעט את המשך חיי, ואני לא רואה סיבה מספיק חזקה עבור - אדם חילוני, עם מקצוע מבוקש בחו"ל, אנגלית טובה ויכולת רכישת שפות אחרות טובה גם כן - להחליט לחיות את חייו בארץ.

למה לעזוב?
- כי כל כמה שנים יש מלחמה בארץ, וגם במקרה האוטופי ביותר שיש לי בראש, המלחמה הגדולה הבאה תהיה בעולם 15-20 שנה, וגם בה חברים ואני נתגייס להלחם.
- כי עבור אדם חילוני, השינויים הדמוגרפיים שגורמים להקטנת אחוז החילונים בארץ, והגדלת אחוז הדתיים וערבים בארץ ישפיעו ישירות על אורח החיים הליברלי שאותו הייתי רוצה לחיות.
- כי האווירה בארץ עם הזמן נהיית מקוטבת יותר ויותר, ועל אף שכמה מחברי הטובים דתיים, אני מרגיש מחנק וחוסר רצון לחיות במקום כל כך הטרוגני ולכן גם כל אחד ינסה למשוך יותר לכיוונו (ובצדק, מבין גם את הצד השני בקטע הזה).
אני רואה את זה פשוט בתור כדור שלג שהולך וגדל, ולהתעורר בעוד 20 שנה כשלא אהיה במצב כל כך נוח למחשבות האלה, ועל אף היותי אופטימי, מהיכרותי את המדינה אני לא רואה עתיד אחר משסעים עמוקים שמתאחים בעיקר ברגעי מלחמה פעם בכמה שנים ונפתחים לאחר מכן שוב.

למה להשאר?
- כי אני ישראלי מוחלט. אני מעט חצוף, אני ציני, אין לי נימוסים אירופאים או אמריקאיים שמעט מזוייפים. חייתי בחו"ל כמה חודשים טובים ומרגישים את השוני. יש לי פשוט אופי ישראלי בקיצור.
- כל החברים והמשפחה(הקטנה מאוד יש לציין) שלי פה.
- אני מאוד מחובר לתרבות (מוזיקה ברובה בעברית, קורא גם היום הוגים עבריים - ביאליק, ז'בוטינסקי וכו'..), לשפה העברית (שלטעמי הכי יפה בעולם)
- אני מכיר ואוהב באמת כל פינה יפה בארץ

אתם מבינים? אני כל כך אוהב את המקום הזה, אבל קשה לי לראות את עצמי מחליט להביא ילדים למקום כזה כשיש לי אפשרות אחרת ואין לי דת או אהבת אדמה בקטע דתי שמעגנות אותי לארץ הזאת.

אשמח מאוד לשמוע ממישהו שחווה את אותן שאלות, או אפילו לקרוא קצת מאמרים בנושא, משהו פוקח עיניים אולי עם רעיונות חדשים או הסתכלות מעט אחרת.

פשוט תמשקל כל סיבה.

נניח: רצון להישאר בחיים במלחמה הבאה: 10
רצון לקרוא שירים בעברית: 2

אחר כך תסכם את הנקודות.

אם אני הייתי בן 20 הייתי עף מפה בלי שום התלבטות.
שאלה מעניינת היא כמה זמן עוד ישראל תשרוד עם הבעיות שתארת, לדעתי משהו כמו 10 שנים.

יש מספר דיונים בנושא.
אני מעריך את אהבתך לארץ.
ננעל ואתה מוזמן להצטרף לדיונים בנושא.

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M מה הסיבה להשקיע בקרן אירית מחקה sp ולא בspy ישירות? שוק ההון 4
F מה הסיבה להשקיע בקרנות איריות בברוקר זר שוק ההון 3
D חברות :"בדק בית" של דירה ישנה, אך משופצת, האם מומלץ? ויש ריח רע של ביוב באחד החדרים, מה יכולה להיות הסיבה? נדל"ן 18
V מה הסיבה שאיננני יכול לפתוח נושא ב>שוק ההון>ברוקרים ופלטפורמות מסחר אוף טופיק 2
E מה הסיבה להבדלים בין הנתונים בין "אתר הנדל"ן הממשלתי" למידע ברשות המיסים? נדל"ן 1
א הסיבה לרתיעה מאגח בסביבת ריבית אפסית שוק ההון 15
D כמה אחוז מההון שלכם מושקע בביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 185
I אופציות - מה האסטרטגיה שלכם לחיסכון/השקעת סכום המימוש? שוק ההון 5
א התוספים שלכם לגלישה בטוחה ושמירה על הפרטיות? אוף טופיק 4
ל לזוג שמתחיל את החיים שלו - מה ההמלצות שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
littleSeal מה התחביבים שלכם? התפתחות אישית 21
guesto מה עשה התיק שלכם בשנת 2023? שוק ההון 25
ב איך אתם עוקבים אחרי התיק שלכם? שוק ההון 17
TheOneTech כל כמה זמו אתם שולחים קריאות מונה לספקית גז שלכם? פוסטים מאיכות נמוכה 0
N איך אתם עוקבים אחר ההשקעות שלכם ב-2023? שוק ההון 15
אוליביה פילפלאז' איך נראה המינימליזם שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
A [סקר] איפה נמצא תיק ההשקעות הממוסה שלכם? שוק ההון 34
איש ירח מי צריך ללמד את הילדים שלכם על כסף דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 65
guesto סקר: עד כמה פסיבי התיק שלכם? שוק ההון 28
yossik מה עשה התיק שלכם בשנת 2022? שוק ההון 57
I לאור מעבר דירה- מהו חבילת האינטרנט שלכם? (ספק+תשתית) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
C אם הייתם מהגרים למדינה עם 0% מס רווחי הון האם הייתם משנים את תמהיל ואופי תיק ההשקעות שלכם? מיסים 8
C איך אתם מתמחרים את שווי הנכס שלכם בתוך הפרוטפוליו השקעות? נדל"ן 11
E בעלי דירות בחו"ל, יוצרים קשר ישיר עם השוכרים שלכם? נדל"ן 13
deussex איך ההורים שלכם (דור הפנסיה) שומר על ערך הקניה של הכסף שלהם בבנק ? שוק ההון 16
T טכניקת או אסטרטגיית המסחר שלכם בבורסות מסחר למטבעות וירטואליים השקעות אלטרנטיביות 7
איש ירח כמה עשה התיק שלכם בשנת 2021 שוק ההון 27
S מהי אסטרטגיית איזון התיק שלכם? שוק ההון 11
Tsachi01 האם המס החדש על המשקאות הקלים ישנה את הצריכה שלכם? פוסטים מאיכות נמוכה 51
נ איך הייתם משקיעים את כספיכם שלכם בשנת 1900? אוף טופיק 21
N אחוז השכירות מההכנסות שלכם אוף טופיק 21
A תשואה משכר דירה או פוטנציאל עליית הערך - כיצד אתם מתעדפים את ההשקעה שלכם? נדל"ן 15
twister לאחר סגירת הלמן אלדובי, לאן העברתם את הפנסיה שלכם? שוק ההון 21
Gambit אז… איך אתם עוקבים אחרי תיק ההשקעות שלכם? שוק ההון 32
ה מה השיקול העיקרי שלכם בהצבעה? אוף טופיק 146
השקעה לא מזל איך אתם מתארים את סדר היום שלכם בפרישה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 92
Shekel Shtaim כמה אחוז מהתיק שלכם זה "הימור" ? שוק ההון 34
dorian סולידים ובני/בנות זוג - הסיפור שלכם אוף טופיק 4
S האם משכתם את החלק של הפיצויים שלכם מהפנסיה? צרכנות פיננסית 73
G איפה אתם עושים את הקניות שלכם? אוף טופיק 1
ITS איך אתם מתעדים את הנכסים שלכם? שוק ההון 14
S מה אתם עושים עם החיסכון שלכם בימים של אינפלציה צפויה? שוק ההון 18
N איך אתם מחליטים אם להפטר מניירות שלא בתוכנית ארוכת הטווח שלכם? שוק ההון 13
Brightside איפה אתם עוקבים אחרי הפנסיה/חסכונות שלכם צרכנות פיננסית 5
Shadows מה אתם עושים עם עודף בחשבון ההשקעות שלכם? שוק ההון 5
ת 1,500 שקל בכל שבוע סל קניות, חריג ? מהי עלות הסל השבועי שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
N איך אתם אוהבים את קרן החירום שלכם? שוק ההון 1
D באיזה פקודה אתם קונים את הETFים שלכם שוק ההון 80
R איך המדינה גונבת את הנכסים שלכם בעזרת אינפלציה נדל"ן 0
E מה השיקולים שלכם בבחירת מדדים? שוק ההון 3

נושאים דומים

Back
למעלה