• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לחזור לגור אצל ההורים?

LizLiz

משתמש רשום
דירוג
1
היי,
לצערי אבא של חבר שלי נפטר.
אימא שלו נשארה לבד בדירה גדולה יחסית והציעה שנעבור לשם.
מצד אחד ההוצאות שלנו על הדירה כרגע לא גבוהות (1700 שכ"ד וחשמל מים אינטרנט מעלה את זה ל2100 בערך),
מצד שני זה עדיין 25 אלף נוספים שאפשר לחסוך.
עד כמה הייתם מתפשרים בשביל להגיע לעצמאות כלכלית מהר יותר?
כמובן שיש לנו את ההסתגויות ואת הייתרונות שלנו, אבל תמיד נחמד להתיעץ עם עוד אנשים.
אנחנו כרגע בתהליכים של סגירת חובות, חבר שלי סטודנט, וכנראה לא נמצא שוב דירה עם שכ"ד כזה במרכז..

אני חושב שהשיקול הכלכלי צריך להיות משני בסיפור הזה.
אני מבין את אי הנעימות של לעבור לגור עם אימא אלמנה אבל צריך לתת את הדעת גם לרגשות שלה.
היא לא רוצה להיות לבד (ולרוב ההישארות לבד מזרזת את "המעבר הלאה"...) וזה שיקול שהוא לדעתי הרבה יותר חשוב מכל הון שבעולם.

גם בעיני צריך לשקול (לשני הכיוונים) קודם כל את השיקול המשפחתי. אם המעבר יעזור לאם ולא יפגע ביחסים במשפחה - זה טוב לכולם. אם המעבר יפגע ביחסים במשפחה - זה רע לכולם. לחיות בזוגיות עם הורים זה לא קל, תחשבו טוב טוב מהי מערכת היחסים כאן והאם כל הצדדים יידעו לשמור על גבולות בריאים שיאפשרו לחיות בנעימים ביחד.

אני קצת מתקשה לראות איך זה יקדם אתכם משמעותית לקראת עצמאות כלכלית. אחד המפתחות לעצמאות כזו הוא הקטנת הוצאות המחיה. אומנם זה נראה שמעבר לגור עם אמא של החבר עונה על הצורך הזה, אבל זו אשליה בלבד - זה הרי משהו תחום בזמן, לא תוכלו לגור שם כל החיים, ובסופו של דבר תצטרכו לצאת בחזרה החוצה ולממן את הדיור שלכם. לכן מדובר בהקטנת הוצאות זמנית בלבד שלא מייצגת את ההוצאות בטווח בארוך ולכן לא מקרבת אתכם, לפחות לא משמעותית, לעצמאות כלכלית.

בשורה התחתונה, יש הרבה מאוד מאוד שיקולים אחרים שהייתי מפעיל לפני שעניין ה"עצמאות כלכלית" היה נכנס למשוואה.

מעניין אותי לדעת איפה משלמים 1700 שח שכ"ד, ולא, לא בציניות.

מניח שמדובר ביחידת דיור, אם כן, אפשר פרטים על הגודל וכו?

אני שואל כי אני בתהליך של לחפש גם כן יחידת דיור.

מעניין אותי לדעת איפה משלמים 1700 שח שכ"ד, ולא, לא בציניות
בני ברק - באזור הלא חרדי (כן - יש דבר כזה) - 1800 לחודש - מים וחשמל לפי שעון בלי "עלות שעון".
לא גדול במיוחד אבל בגודל שמתאים בדיוק לכל הדברים שלי בלי סנטימטר אחד מיותר (או חסר).
הדירה הקודמת שלי באותו האזור שילמתי 2800 על שני חדרים מאוד מרווחים והשתגעתי מכמות המקום הפנוי שהייתה שם (וצברה המון אבק).

אם זה היה לעבור לבית של ההורים של פותחת השרשור - הייתי אומר בעיניים עצומות DO IT.
זה לעבור לבית של בן הזוג - השאלה -איך פותחת השרשור מסתדרת עם אמא של החבר שלה.
מנסיון עם משפחות שונות (גם שלי) - האשה מסתדרת פחות טוב עם אמא של... (יש מקרים שלא הסתדרה עם אמא שלה, אז להסתדר עם אמא שלו?)
מעבר לכך, אכן מדובר בשיטה להעמד על הרגליים מהר יותר.

גם צריך לחשוב על שינוי בסגנון החיים...
יוצאים לפעמים ערומים מהמקלחת כיום?
באיזה גיל יצאו מבית ההורים ולמה?
יש אפשרות בבית של ההורים ל"הפרדה" כלשהי? (אם זה בית דו קומותיים, יחידת דיור צמודה...)

זה הרבה יותר מ25K.. זה 25K עכשיו אבל ברגע שיסתיים החוזה או שתעזבו זה כבר יהיה לפחות פי אחד וחצי (רוב הסיכויים יותר), ז"א משהו באיזור ה37++ בשנה. אז ברור שזה שווה כדאי וחשוב. אז נשארת רק שאלת היחסים אם האמא וההרגשה האישית שלכם בקשר ללגור שם. אם היא טובה אז בכלל אין כאן מה לחשוב. אם ככה ככה.. אז ככה ככה :)

לדעתי למרות שהסכום הוא לא מבוטל, הוא גם לא מספיק גדול כדי שאני הייתי שוקל לוותר עבורו על הפרטיות והמרחב האישי שלי, ביתר שאת אם מערכות היחסים לא תקינות לחלוטין ואף למעלה מכך. מה שכן כדאי לקחת את דעתי בערבון מוגבל כי בשבילי אין שום סכום בעולם שעבורו הייתי חוזר לגור אצל ההורים שלי או של בת הזוג שלי.
לגבי האמא של בן זוגך, לעניין הבדידות שלה יש פתרון פשוט כי יש אפשרות לבן זוגך\לכם שניכם\לאחים אחרים שאולי יש לבקר אותה בתכיפות גדולה יותר ואולי לה יש אפשרות לבקר אתכם יותר.

לחלוטין לא, לא בריא לזוגיות שלכם גם אם היחסים עם האמא טובים, האמא צריכה להתמודד עם המציאות החדשה ולמצוא את מקומה מחדש, לא מומלץ לאפשר לה להיות תלותית בכם ריגשית (עברתי את זה עם אימי כשחלתה באלצהיימר), בהחלט רצוי שתהיו תומכים ורגישים אבל מה יעזור חסכון של סכום גבוהה יותר של כסף אם מסכנים את הזוגיות ? הזוגיות חייבת להיות נפרדת מהשפעה של המשפחה. ישנם משפחות הנקלעות לחובות והמעבר למגורים עם ההורים לתקופה מוגבלת בלבד הגיונית.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
F האם ניתן לחזור מ-IRA לבית השקעות "רגיל"? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A ממתי לא ניתן לחזור מעסקת נדל"ן? נדל"ן 23
A לחזור ל"הייטק" עם קורס של ג'ון ברייס? התפתחות אישית 2
E שוקל לחזור להורים ולחסוך לבית או שעדיף להשכיר דירה יותר זולה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 31
ס לחזור למסלול תואר שני אחרי עבודה התפתחות אישית 4
XpH פנסיה - החלטתי לעזוב את הסוכן ואני חושב לחזור בי צרכנות פיננסית 3
J לברוח כשמדד הפחד עולה, לחזור כשהוא יורד שוק ההון 49
ImCarryGG באיזה תואר אתם מחזיקים והאם אתם מתכננים לחזור לאקדמיה? התפתחות אישית 173
wolf יש לי חשבון באינטרקטיב - לחזור לברוקר ישראלי? שוק ההון 19
R לצאת מהמטריקס, לחזור לשורשים. אוף טופיק 30
אורי איך למדתי לא לחזור על ההצלחה הראשונה שלי... יומני מסע אישיים 7
D לעבור לגור עם הבת זוג ולהיכנס לבור כלכלי או להמשיך לגור עם ההורים? אוף טופיק 32
P משכנתא ולקנות? או לגור חינם ולחסוך לקנייה עתידית? נדל"ן 18
P משכנתא ולקנות? או לגור חינם ולחסוך לקנייה עתידית? נדל"ן 1
ש מה הסיבה שלכם להשאר לגור בארץ אוף טופיק 2
C לגור בשכירות עם ילדים נדל"ן 41
Tsachi01 לגור עם ההורים - זה לא שחור ולבן אוף טופיק 83
K איפה לגור בגוש דן?- זוג צעיר אוף טופיק 13
M קנית בית לגור נדל"ן 7
S בעלי אזרחות פורטוגזית, חשבתם לעבור לגור בפורטוגל? אוף טופיק 1
E לגור ביחידת דיור אצל ההורים של הבת זוג? אוף טופיק 133
V יקר לגור בפריפריה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 87
ויטל עוברים לגור ביחד - איך לא ליפול לכל הצרכנות יתר? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 28
S איפה כדאי לגור כשעובדים במרכז? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19
N האם כל פעם לפני שאתם עוברים לגור עם בן/בת זוג חדשים, אתם עורכים הסכם ממון? אוף טופיק 60
flower איך זה לגור בשכירות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 117
R להתחיל לגור לבד ולהתמודד עם הוצאות מחיה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 45
M לגור בזול /אלנטרנטיבות לתשלום שכירות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 35
de dud לגור בשכירות תמורת עצמאות פיננסית? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 28
לבארי האם לגור על גלגלים ו/או לבנות בית במושב פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 23
shlomi171 עברו לגור באוהל ביער: "הרווח אחר לגמרי" אוף טופיק 8
ג לגור בשכירות או לרכוש דירה? נדל"ן 12
N הגשת דו''ח ראשון על דיווידנדים אצל ברוקר זר לאזרח ארה''ב תושב ישראל מיסים 6
F התלבטות מבחינת 2 דברים בפתיחת תיק אצל הברוקר שוק ההון 5
T מגורים לבד או אצל ההורים התפתחות אישית 62
B בחירת מסלול אצל אקסלנס שוק ההון 4
D נימה של התנשאות, צביעות ותסביך עליונות אצל דוברים מהשמאל. פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 24
S החזר מס, שכיר בשינוי משכורת אצל אותו מעסיק מיסים 5
R הפקדת כספים לניהול אצל יועץ השקעות בלתי תלוי שוק ההון 2
P מגורים אצל דירה של ההורים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 27
ס הגשה פיזית של טופס 135 (תקופה לפני 2019)- האם אפשר להגיש אצל כל משרד שומה? מיסים 5
F עבודה מישראל אצל מעסיק מחו''ל מיסים 3
O הגשת דו״ח שנתי - חלוקת דיבידנד אצל ברוקר זר מיסים 14
LtWorf מה קורה עם כספים המוחזקים אצל נאמן לצורך סעיף 102 שוק ההון 13
M משיכה מחשבון משותף אצל ברוקר זר מיסים 3
K הייתם קונים אצל רמאי משתלם? אוף טופיק 19
TheOneTech חשבון על שם אחר אצל חברת גז מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
stamEhad טווח מחירים עבור עלות דוח שנתי לשכיר אצל רו"ח מיסים 9
deussex הפקדת צוואות אצל רשם לענייני ירושה אוף טופיק 22
D מס שנוכה במקור אצל מדינה שלישית מיסים 21

נושאים דומים

Back
למעלה