• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרנות מחקות מדד - לקנות בזול או ביקר?

מתי יגיע השלג

משתמש רגיל
דירוג
46
אם יש כבר דיון קיים או מדריך לבחירה למטה, אז אשמח ללינק כי לא הצלחתי למצוא משהו רלוונטי בחיפוש.

אזרח ארה"ב תושב ישראל עם חשבון בIB ארה"ב.

פותח תיק השקעות ממוסה בפעם הראשונה.

רוצה להתחיל את ההשקעה בקניית ETF מחקה מדד אמריקאי/עולמי ושמתי לב שיש קרנות שנמכרות בסביבות ה50 למניה לדוגמא SPLG, SCHB, ומצד שני יש את המומלצים המוכרים כמו VOO,SPY,VTI,VT וכו' ב200-400 למניה.

בגדול השוואתי את הביצועים, יחס ההוצאות, דמי ניהול וכד', ובגלל שלא ניתן לסחור בשברי מניות, אני יותר נוטה לכיוון המניות הזולות יותר, כי זה יהיה יותר קל לי לשים סכומים קטנים בצד כל חודש/רבעון ולקנות מניות נוספות.

יש שיקול לטובת קניית הקרנות היותר יקרות שאני לא חושב עליהם?

מחקה דאו ג'ונס

ETF קטן מאוד של s&p 500.

אתה לא משווה תפוחים לתפוחים.
נכון שלא מדובר על אותם מדדים. במקרה הזה אני לא נעול דווקא על סנופי, אבל בהחלט זה כיוון טוב בשבילי. אז נגיד לטובת הפשטות אני שוקל SPY או VOO מול SPLG, זה מפשט את השאלה?

אני לא מכיר את אלה ספציפית - אבל אם אתה מתכנן להחזיק לטווח ארוך, כנראה שעדיף ללכת על המוכרות והגדולות.
דחיית מס זה אספקט חשוב בהשקעה לטווח ארוך, וקרנות קטנות בעלות סיכוי גבוה יותר להיסגר ב 20 שנים הקרובות. זה אירוע מס כפוי.
בשביל להרוויח תשואה של עוד חודשיים בשוק על 150 דולר לא שווה בעיניי ללכת על הקטנות.

אני לא מכיר את אלה ספציפית - אבל אם אתה מתכנן להחזיק לטווח ארוך, כנראה שעדיף ללכת על המוכרות והגדולות.
דחיית מס זה אספקט חשוב בהשקעה לטווח ארוך, וקרנות קטנות בעלות סיכוי גבוה יותר להיסגר ב 20 שנים הקרובות. זה אירוע מס כפוי.
בשביל להרוויח תשואה של עוד חודשיים בשוק על 150 דולר לא שווה בעיניי ללכת על הקטנות.
אם אתה מדבר על market cap של הetf, אז על פניו SPLG לא קטן ביחס לגדולים האחרים עם יותר מ$229B.

אני חדש בכל העניין הזה אז סליחה אם אני קצת מתבלבל בטרמינולוגיה.

מה שכן ראיתי זה שלפני קצת יותר משנה SPLG עבר פיצול 2:1, אבל זה עדיין לא מכסה את הפער במחירים שראיתי.

קרנות שנמכרות בסביבות ה50 למניה
זה לא למניה אלא ליחידת הערך של הקרן, יותר עניין של סמנטיקה, אבל בגדול נדמה לי שיש לשאלה שלך חשיבות לא רק מצד הקניה אלא גם מצד המכירה.
אם ניקח דוגמא קיצונית של מניה יקרה להפליא כמו ברקשייר האתווי - לקנות אותה זה כמו לקנות דירה. כשתרצה למכור, לא תוכל למכור קצת ממנה אלא את כולה.
קרנות מחקות שמחיר היחידה שלהן נמוך יחסית יכולות לאפשר לך לאגור יותר יחידות. גם אם בעוד 20 שנה המחיר שלהן יוכפל וישולש, לא תצטרך לפחד שהן ייגמרו לך בטרם זמן כשתתחיל להיעזר בהן בפרישה.
*אלא אם מותר למכור חלקי יחידות, אין לי מושג אם זה אפשרי.
הייתי שמחה לשמוע באמת עוד דעות על העניין הזה, לא ממש חשבתי על זה עד עכשיו.

לא הייתי מסתכל בכלל על השיקול הזה כי זה זניח לגמרי, הרבה יותר חשוב להיות שלם עם הבחירה של המדד עצמו, דמי הניהול וכו'. אם אין מספיק כדי לקנות כל חודש אז חוסכים עד שיש, בסופו של דבר זה גם חוסך לך זמן ואולי גם יותר משתלם בגלל עלויות קבועות של המרה ורכישה.
הייתי שמחה לשמוע באמת עוד דעות על העניין הזה, לא ממש חשבתי על זה עד עכשיו.
באופן סטנדרטי כשמחיר יחידה הופך גבוה מדי יש פיצול כדי להוריד אותו.

לא הייתי מסתכל בכלל על השיקול הזה כי זה זניח לגמרי, הרבה יותר חשוב להיות שלם עם הבחירה של המדד עצמו, דמי הניהול וכו'. אם אין מספיק כדי לקנות כל חודש אז חוסכים עד שיש, בסופו של דבר זה גם חוסך לך זמן ואולי גם יותר משתלם בגלל עלויות קבועות של המרה ורכישה.
יש מספיק לקנות כל חודש/רבעון ככה או ככה. זה נטו לצורך העניין 12 מניות "יקרות" מול 100 מניות "זולות". בסוף קניתי 12 יחידות של VOO ועם העודף שנשאר קניתי מקרן יותר קטן. השיקול הוא נטו לא להישאר עם סתם עודף בחשבון ברוקר שלא עושה כלום (וגם פחות שליטה על כמה $$$ אפשר למשוך כל פעם שאני מוכר).

אני לא מוטרד מזה שבתור התחלה אני לא מנצל באופן אופטימלי את עמלת המט"ח. זה עדיין הרבה יותר זול מהאלטרנטיבות, ועם הזמן אשפר את שיטת העבודה שלי בדברים האלה.

תודה לכולם על העצות והמחשבות!

נערך לאחרונה ב:
השיקול הוא נטו לא להישאר עם סתם עודף בחשבון ברוקר שלא עושה כלום
אם זה מפריע לך שנשאר קצת כסף אפשר גם פשוט להיכנס למינוס קטן... הריביות ב-IBKR די אטרקטיביות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
I אסטרטגיית השקעה ארוכת טווח באמצעות קרנות מחקות מדד שוק ההון 14
S סוגי קרנות מחקות מדד - בהיבט המדיני שוק ההון 3
S נדל"ן מניב VS קרנות מחקות מדד שוק ההון 10
K קרנות סל מחקות מדד - איך הן נסחרות בבורסה? שוק ההון 1
Y קרנות סל מחקות מדד ת"א 125 שוק ההון 3
T האם יש הבדל בין קרנות הפנסיה מחקות מדד S&P 500? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
F קרנות מחקות מדד מנוטרלות מט"ח - הטוב מכל העולמות? שוק ההון 4
G השתלמות\גמל להשקעה - קרנות מחקות מדד SP500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M קרנות מחקות מדד S&P 500+דיוודנדים שוק ההון 4
H הבדל בין קרנות מחקות מדד זהה שוק ההון 14
נ קרנות ישראליות מחקות מדד בחו"ל שוק ההון 1
Liron2035 קרנות מחקות שמחזיקות אג"ח ממשלתי צמוד מדד לטווח קצר אך לא מתחייבות ל100% חשיפה שוק ההון 13
M קרנות מחקות מדד בישראל שוק ההון 21
ב קרנות נאמנות ישראליות מחקות בחשבון IRA שוק ההון 10
B ערך קרנות ישראליות מחקות מדדים בינלאומיים בזמן המלחמה שוק ההון 5
JaywalkerPenguin קרנות מחקות ישראלית למדדי חו"ל שוק ההון 5
The Thinker רשות ניירות הערך האמריקנית אישרה קרנות סל מחקות ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 99
U קרנות סל/קרנות מחקות אחרי מדדי הבנקים פוסטים מאיכות נמוכה 1
N אתר לחיפוש קרנות נאמנות להשקעה מחקות מדדים שוק ההון 3
R שאלות לגבי קרנות מחקות זרות ו IRA שוק ההון 0
M אתר שמשווה קרנות השתלמות מחקות S&P דמי ניהול פוסטים מאיכות נמוכה 0
P הסבר על השקעה באג"ח באמצעות קרנות מחקות שוק ההון 5
סשה המלצה על קרנות מחקות גז טבעי שוק ההון 11
O קרנות סל מחקות שוק ההון 10
D קרנות מחקות בארץ או בחו"ל שוק ההון 5
ל קרנות מחקות בסיכון גבוה שוק ההון 7
לאץ' הבדלים בין קרנות מחקות ת"א 125 שוק ההון 0
ע הסברים על קרנות מחקות שקליות ומחקות מניתיות שוק ההון 4
M מס ירושה על קרנות ישראליות ואיריות מחקות SP500 מיסים 6
T השוואת תשואות קרנות מחקות ישראליות מול איריות - ממצאים אמפיריים? פוסטים מאיכות נמוכה 0
B קניית קרנות מחקות ישראליות ב IB שוק ההון 16
sha256 קרנות מחקות מדדים איריים *מנוטרלות מט"ח* שוק ההון 5
Y פיזור בין קרנות מחקות דומות וחברות שונות שוק ההון 10
E מספר שאלות על קרנות מחקות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
aminadav מה דעתכם על מנת לחסוך בדמי ניהול לקנות ישירות את המניות ולא דרך קרנות מחקות? שוק ההון 3
מ קרנות ישראליות מחקות מדדים אמריקאים או השקעה ישירות בארהב? שוק ההון 7
M קרנות מחקות או תעודות סל על סקטורים שוק ההון 0
A קרנות מחקות לעומת השקעה ישירה במדד שוק ההון 7
E שאלה לגבי קרנות מחקות שוק ההון 3
E קרנות סל מחקות - חפיפה שוק ההון 7
S קרנות השתלמות מחקות S&P 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
M שתי שאלות על קרנות מחקות שוק ההון 1
ה קרנות מחקות - האם הן מרחיקות קוטלות חלומות? שוק ההון 23
M קרנות מחקות s&p עם דמי ניהול 0% - מה הקטע? שוק ההון 4
ה אג"ח קונצרני: בודדות? קרנות? קרנות מחקות? שוק ההון 10
N קרנות מחקות- פערי עקיבה שוק ההון 3
E פערים בין קרנות מחקות של s&p500 שוק ההון 3