• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ביטוח סיעודי

החישוב שלי הוא 7000 שח כפול 12 כפול 15 שנה שזה בערך אלצהיימר מגיל 80 עד 95. סדר גודל של 1250000, אפשר לחסוך, אבל זה סכום לא קטן לשים בצד. מה גם שהוא מופקד בידי הילדים שלכם, וכנראה יהיה להם יותר קל להתנהל אם הוא יגיע בצורת קצבה. יש ביטוח של חמש שנים סיעודי, ואז אפשרות לרכוש עוד ביטוח לשאר החיים שזה יכול להיות גם יותר מעשר שנים והוא דוקא הזול כי הסבירות שלו יותר נמוכה. סטטיסטית נשים צריכות את זה יותר. בקופת חולים ניתן לרכוש רק את חמש השנים הראשונות. ביטוח סיעודי הוא פשוט: סכום שתקבלי לחודש, מול עלות לחודש. כדאי לקנות את הזול ביותר.

אני ביטלתי את כל הביטוחים הסיעודי ים שמשום מה החליטו בשבילנו כחלק מביטוי קופת חולים.
הפרות מגיל 65 קופצות לסכומים שכפנסיונר לא אוכל לעמוד בהם.
לגביי ביטוח פרטי הפרמיה הקבועה מטורפת.
ובשני המקרים צריך להוכיח לפחות 3 פעולות בסיסיות שהתובע לא יכול לבצע :שירותים,אוכל ,לבוש וכו...מי שלא עומד בקריטריונים (שוודאי עוד יחמירו ככל שהביטוח יהפוך פחות משתלם לחברה המבטחת) לא מקבל את כספי התביעה.
נכון להיום זה נשמע כמו עוד טריק הפחדה שעובד על הישראלים.

חברות הביטוח יעשו כל מה שביכולתן על מנת לא לשלם. גם כאשר הן צריכות לשלם, הפוליסה בנויה כך שהם מושכים את הזמן כמה שיותר.
לאבא שלי ז"ל היה סרטן, בלי קשר היה לו ארוע מוחי שהפך אותו לסיעודי (משותק בחצי גוף ללא יכולת לדבר).
פנינו לחברת הביטוח, ,מילאנו את כל הטפסים ושלחנו את כל התיק הרפואי שלו
תשובתם:"פניתכם נתקבלה ונחזיר לכם תשובה תוך 30 ימי עבודה" - 30 ימי עבודה הם כידוע חודש וחצי של אנשים רגילים
כעבור חודש וחצי אכן נתקבלה תשובה, שבגלל שלאבא שלי יש סרטן, הם רוצים גם אישור מהאונקולוג שהוא לא סיעודי בגלל הסרטן (למרות ששלחנו להם כבר אישור שהוא סיעודי בגלל הארוע המוחי).
שלחנו את האישור - תשובתם ""פניתכם נתקבלה ונחזיר לכם תשובה תוך 30 ימי עבודה"
בינתיים אבא שלי סבל מארוע מוחי נוסף ונפטר.

מבחינת חברת הביטוח - זה רווח

מי שיכול להרשות לעצמו לא להיות מבוטח שיתרחק מחברות ביטוח כמו מאש...

מה עם ביטוח לאומי? הם לא משתתפים גם בעלות המטפל?

מקפיץ את השרשור בעקבות הפוסט האחרון שיצא.

אישית וויתרתי על הביטוח הסיעודי מהסיבות שהוזכרו בפוסט.
מה שיותר מפחיד אותי הוא שהביטוח הסיעודי היה המקום הראשון(?) שבו התערב הממונה על הביטוח ושינה את גובה הפרמיה למרות שלכאורה היה "חוזה" בין המבוטחים לחברות הביטוח.
למה זה מפחיד אותי? כי התערבות כזאת אפשרית גם במקרה הרבה יותר חשוב לי וזה ביטוח המנהלים. שם בגלל מקדם נמוך אני מוכן לשלם דמי ניהול גבוהים כי החשבון שלי מראה שבגיל הפרישה ארוויח יותר מקרן פנסיה. אבל מה יקרה אם הממונה על הביטוח ישנה את החוקים?

כמה מילים על הביטוח הסיעודי של קופות החולים לעומת ביטוח פרטי:
הביטוח בקופות החולים הוא ביטוח קבוצתי ויתרונו הגדול הוא במחיר שלו, אך יש כמובן כמה חסרונות:
א. אין ערכי סילוק כמו בביטוח הפרטי - כשאתם קונים ביטוח סיעודי פרטי ומשלמים על פיצוי של 10,000 ש"ח למקרה סיעודי, גם אם הפסקתם לשלם כליל לאחר 20 שנה (לדוג'), צברתם לכם פיצוי של 5,000 ש"ח לחודש. זה מאוד תלוי בגיל הכניסה אבל לילדים ואנשים צעירים זהו רכיב משמעותי.
ב. הפרמיה קבועה. נכון, @הסולידית הראתה שבחוזה רשום שזה ניתן לשינוי - עדיין לא קרה למרות העלייה המדהימה בתוחלת החיים הסיעודית. אין זה משנה כהוא זה את הסיכוי שזה יקרה בעתיד, אך לדעתי הסבירות לכך נמוכה.
ג. הביטוח בקופת החולים מוגבל בזמן - שלא כמו שכתבו מגיבים אחרים, תוחלת החיים הסיעודית חצתה את חמש השנים, והביטוחים בקופות החולים הם בדרך כלל לחמש שנים בלבד. האם כדאי לעשות ביטוח שמשלם רק אחרי חמש שנים? ממש לא כי:
ד. הביטוח בקופות החולים מלא "חורים" - הפיצוי אינו מספיק, ואת זאת ניתן להבין אפילו ממה שכתבה הסולידית לגבי הסיכון הכלכלי (העלויות בבית ובמוסד), אך חשוב מכך לגבי אנשים צעירים הוא שישנן החרגות (מקרים בהם חברת הביטוח של קופת החולים לא משלמת) והעיקרית לדעתי היא ההחרגה של מצב סיעודי כתוצאה מתאונת דרכים.

למרות כל האמור לעיל - ההמלצה שלי ללקוחותי היא לרכוש את הביטוח הסיעודי בקופת החולים, כיון שהתמורה ביחס לעלות מעולה, אך הכיסוי אינו מספק ולכן יש לבחון כיצד לטפל בסיכון הסיעודי.

גילוי נאות: אני סוכן ביטוח פנסיוני המתמחה בתחומי הבריאות והסיעוד

אנחנו לא ויתרנו על הביטוח הסיעודי,
ביטוח כמו שנכתב על ידי הסולידית אינו נושא תשואה , זה מצרך, הסיבה היחידה היא גידור קטסטרופה.
עכשיו כל אחד צריך לשאול את עצמו האם יעמוד בקטסטרופה אם תתרחש היום , בעוד 10 שנים או 30 שנה ? ומה יקרה אם משך הארוע יהיה ארוך מה"ממוצע" .
כל זה לעומת העלויות (אפשר להוון אותם תחת הנחת תשואה) לעכשיו, ההחלטה היא אישית.
הבעיה היא שהרבה פעמים אנשים נוטים להציג תרחישים שמבטלים את הצורך
- תאונות דרכים/עבודה יש כיסוי
- מתים בדכ מהר
- אין לנו רקע רפואי ו אנחנו בריאים

כל האמור נכון אבל המטרה היא גידור סיכון ולא חישובי תוחלת, מראש הסיכון לא גבוהה, וגם אם כל מה שנטען נכון אז הפחתת הסיכון אינה משנה אבסולוטית בצורה מהותית
הנקודה השניה היא שאדם בגיל 30 שיודע לחזות את מצבו הבריאותי 40 שנה קדימה ללא טעות בהערכות הוא פנומן , ועם קצת מאמץ יהיה הוורן באפט הבא :)

"אני לא אהיה סיעודי או שאם כן אני אחיה במצב זמן קצר, ובכל מקרה אם אהיה סיעודי יהיה את מי לתבוע, כלומר ילדי או בת זוגתי בעוד 40 שנה יעשו זאת עבורי" - זה טוב לתוכנת סימולציה if - then - else , במציאות למודל יש שגיאה ויש סבירות שתחטוף מחלה שלא היתה מוכרת ואינה ברת תביעה, ותשרוד הרבה זמן וילדך או בת זוגתך לא יתמכו בך כלכלית או שלא ישתפו עם תוכניות ההתאבדות שלך והכי גרוע, שתגלה שאתה מאוד רוצה לחיות גם במצב סיעודי אבל אין לך משאבים לזה ולא בגלל חוסר יכולת להשקיע בזה ופגיעה מהותית בחסכון אלא בגלל שבגיל 30/40
דמיינת מצב לא ראלי כי התרחיש היה רחוק ממך מנטלית , בניגוד לסימולציות מחשב אי אפשר לעשות abort ו restart
זה קצת שחמט: נגעת-נסעת רק בלי הטוב מ 5

נערך לאחרונה ב:
כמה מילים על הביטוח הסיעודי של קופות החולים לעומת ביטוח פרטי:
הביטוח בקופות החולים הוא ביטוח קבוצתי ויתרונו הגדול הוא במחיר שלו, אך יש כמובן כמה חסרונות:
א. אין ערכי סילוק כמו בביטוח הפרטי - כשאתם קונים ביטוח סיעודי פרטי ומשלמים על פיצוי של 10,000 ש"ח למקרה סיעודי, גם אם הפסקתם לשלם כליל לאחר 20 שנה (לדוג'), צברתם לכם פיצוי של 5,000 ש"ח לחודש. זה מאוד תלוי בגיל הכניסה אבל לילדים ואנשים צעירים זהו רכיב משמעותי.
ב. הפרמיה קבועה. נכון, @הסולידית הראתה שבחוזה רשום שזה ניתן לשינוי - עדיין לא קרה למרות העלייה המדהימה בתוחלת החיים הסיעודית. אין זה משנה כהוא זה את הסיכוי שזה יקרה בעתיד, אך לדעתי הסבירות לכך נמוכה.
ג. הביטוח בקופת החולים מוגבל בזמן - שלא כמו שכתבו מגיבים אחרים, תוחלת החיים הסיעודית חצתה את חמש השנים, והביטוחים בקופות החולים הם בדרך כלל לחמש שנים בלבד. האם כדאי לעשות ביטוח שמשלם רק אחרי חמש שנים? ממש לא כי:
ד. הביטוח בקופות החולים מלא "חורים" - הפיצוי אינו מספיק, ואת זאת ניתן להבין אפילו ממה שכתבה הסולידית לגבי הסיכון הכלכלי (העלויות בבית ובמוסד), אך חשוב מכך לגבי אנשים צעירים הוא שישנן החרגות (מקרים בהם חברת הביטוח של קופת החולים לא משלמת) והעיקרית לדעתי היא ההחרגה של מצב סיעודי כתוצאה מתאונת דרכים.

למרות כל האמור לעיל - ההמלצה שלי ללקוחותי היא לרכוש את הביטוח הסיעודי בקופת החולים, כיון שהתמורה ביחס לעלות מעולה, אך הכיסוי אינו מספק ולכן יש לבחון כיצד לטפל בסיכון הסיעודי.

גילוי נאות: אני סוכן ביטוח פנסיוני המתמחה בתחומי הבריאות והסיעוד
אני שואל לגבי נתונים ולא מבקש יעוץ :)
1. הסולידית דיברה על אנונה, אני מבין שזה כמו חסכון כללי, מה המקדמים המקובלים ? האם התשלומים פטורים ממס ?
2. היא כתבה שביטוח סיעודי משלים (דחיה של 36/60 חודש) לא מצריך רובד בסיסי חוץ מאצל חברת כלל, האם זה באמת כך, בשעתו נאמר לי שללא רובד בסיסי אי אפשר להשתמש ברובד המשלים

תודה

הבעיה שלי היא, שהרובד הבסיסי כלל לא מכסה על קטסטרופה. נניח שהוא יתן לי 60 חודשים כפול 5000 ש״ח לחודש, אז קיבלתי 300,000 סה״כ. זה כיסוי קטסטרופה? את הסכום הזה יש לי בלי בעיה, מה שאני צריך זה לכסות אם ההוצאות הן פי 10 מזה.

הבעיה שלי היא, שהרובד הבסיסי כלל לא מכסה על קטסטרופה. נניח שהוא יתן לי 60 חודשים כפול 5000 ש״ח לחודש, אז קיבלתי 300,000 סה״כ. זה כיסוי קטסטרופה? את הסכום הזה יש לי בלי בעיה, מה שאני צריך זה לכסות אם ההוצאות הן פי 10 מזה.
פי 10 בגלל הוצאות סיעוד (נראה. לי מוגזם 50 אלף לחודש) או בגלל סיכון התארכות חיים ?
אם זה המקרה השני אז ביטוח סיעודי משלים אחרי הרובד של קופת חולים( או חסכון עצמי) פותר את הבעיה.

פי 10 בגלל שזה מה שאין לי. אם מבטיחים לי שלא אצטרך יותר - אז אני יודע שלא תהיה קטסטרופה, ואני לא צריך ביטוח...
הרעיון של ביטוח משלים אחרי הון עצמי נשמע מעניין, אני מקווה שזה באמת אפשרי.

כפי שציינתי בתגובות לפוסט הסולידית על ביטוח סעודי
אין לי כוונה להיות סיעודי לאורך זמן
גאוותני ? אולי? לשרוף כסף וירושות על להיות זומבי נראה לי טמטום גמור..
חומר למחשבה
לא חייבים להסכים
יש גם דרך אמצע
החיים לא קדושים.. גם לא רמת החיים, איכות החיים כן.. ללא איכות חיים למה לחיות? בטח בתור קשיש או חולה קשה כשאין צפי לשיפור. צעיר עוד יכול להתאושש..

http://www.hasolidit.com/ביטוח-סיעודי#comment-15072

כאמור אין 100% כיסוי למקרי קצה, אך גם בביטוח כך + התחמקות חברות הביטוח..
לצורך מקרה קצה יש חסכונות פרטיים + פנסיה+ ביטוח נכות + ביטוח אכע + דירה בבעלות אולי + עזרה מהילדים לעשות את הצעד הנכון בבוא היום (ללא הפללה)

נערך לאחרונה ב:
פי 10 בגלל שזה מה שאין לי. אם מבטיחים לי שלא אצטרך יותר - אז אני יודע שלא תהיה קטסטרופה, ואני לא צריך ביטוח...
הרעיון של ביטוח משלים אחרי הון עצמי נשמע מעניין, אני מקווה שזה באמת אפשרי.
זה אפשרי, כל חברת ביטוח בתחום משווקת את זה. כמובן שיש כל מני תעריפים קבועים ומשתנים וחיתום רפואי אבל זה בהחלט קיים (מניסיון)

אני שואל לגבי נתונים ולא מבקש יעוץ :)
1. הסולידית דיברה על אנונה, אני מבין שזה כמו חסכון כללי, מה המקדמים המקובלים ? האם התשלומים פטורים ממס ?
2. היא כתבה שביטוח סיעודי משלים (דחיה של 36/60 חודש) לא מצריך רובד בסיסי חוץ מאצל חברת כלל, האם זה באמת כך, בשעתו נאמר לי שללא רובד בסיסי אי אפשר להשתמש ברובד המשלים

תודה

1. המקדמים מאוד תלויים בגיל ובשאלה האם יש הבטחה של הקצבאות, אך קח בחשבון שהם די דומים למקדמים של ביטוחי המנהלים כיוון שהם מסתמכים עליהם. התשלומים פטורים ממס הכנסה כיון שהם מוגדרים כפדיון לשיעורין (משיכה מהקופה) וככאלה מחויבים אך ורק במס רווח הון שיש על כלל התכנית.
2. ניתן כיום בכל החברות שאני מכיר, בכפוף לאישור הלקוח על כך שהוא מודע לכך שהתכנית משלמת רק כעבור זמן המתנה ארוך.

קשה לי עם הדעה הרווחת בתגובות של הפוסט לגבי קיצור החיים. במיוחד אופן הניסוח המזלזל שלהם באנשים אלו.
נותן תחושה שלא לגיטימי לאדם להמשיך להישאר בחיים אם אינו מועיל לחברה באופן המערבי המקובל / אם אינו יכול לטפל בעצמו.
ראו ד"ר רחמים מלמד - כהן לדוגמא, חולה ALS שרק מזיז את העין, ובאמצעותה חי חיים משמעותיים ומלאים, כתב ספרים וכו'.

מאוד עצוב - הורה אחד יכול לגדל 10 ילדים אבל 10 ילדים לא יכולים לגדל הורה אחד.

קראתי פעם (נראה לי בספר של דייל קארנגי) שאנשים משקיעים את הכסף שלהם בכל מיני דברים על מנת להבטיח את עתידם, ומונה כל מיני אפיקי השקעה נפוצים, ומה שצד את תשומת ליבי היה שיש כאלו שמשקיעים בילדים , ז"א שמביאים ילדים לעולם, משקיעים בהם את כל חייהם וכספם, וסומכים עליהם שיהוו להם משענת בשנות זקנתם.

הספר הזה נכתב לדעתי אי שם בשנות השלושים/ארבעים של המאה הקודמת.

חבל מאד שהיום אנשים לא יכולים לסמוך על ילדיהם שידאגו להם לעת זקנתם וצריכים לתכנן אופציות המתה חוקיות למקרה ו... ):.

חבל מאד שהיום אנשים לא יכולים לסמוך על ילדיהם שידאגו להם לעת זקנתם וצריכים לתכנן אופציות המתה חוקיות למקרה ו..
קצת אכזרי לדרוש מילד לדעת מתי הגיע הזמן לסיים את חיי ההורה (כי ההורה לפעמים לא במצב להחליט) ועוד לדאוג לעשות זאת. יש דברים שעדיף לתכנן מראש ולסמוך על צד שלא מעורב רגשית שיעשה זאת.

קצת אכזרי לדרוש מילד לדעת מתי הגיע הזמן לסיים את חיי ההורה (כי ההורה לפעמים לא במצב להחליט) ועוד לדאוג לעשות זאת. יש דברים שעדיף לתכנן מראש ולסמוך על צד שלא מעורב רגשית שיעשה זאת.

כנראה לא הסברתי את עצמי כמו שצריך:

חבל מאד שהיום אנשים לא יכולים לסמוך על ילדיהם שידאגו לטפל בהם לעת זקנתם וצריכים לבטח עצמם בכל מיני ביטוחים במשך שנים, עד כדי תכנון אופציות להמתה עצמית, והכל כדי לא ליפול לנטל על הילדים.
אני מצר על זה שפעם היה ברור שילדים מטפלים בהוריהם, היום כבר זה לא ברור כל כך.

המתה עצמית מנוגדת לאמונתי, ולכן לא אופציה מבחינתי !!!

@Ron1 הנושא כאן היה המתת חסד במצב סיעודי כשאיכות החיים ירודה מאד ואין צפי ריאלי לשיפור שלה. מי שמודאג ממצבים כאלו ומעוניין בהמתת חסד צריך לדאוג לכך בעצמו מראש, לדעתי.
אתה מדבר על נושא אחר של היחסים הבין דוריים שמשתנים. במאקרו אני מאד מסכים איתך. במיקרו - כל משפחה והיחסים שנוצרו בה במהלך השנים. בדרך כלל (לא תמיד) יש קשר בין המסירות של הילדים להוריהם הקשישים ליחסים שנבנו בין הצדדים במשך 50 שנה ויותר.

@גרהם הנושא כאן היה ביטוח סיעודי, שכרגיל התפזר לכל מיני נושאים ותת נושאים הנובעים וקשורים מ\לנושא המקורי. :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A ביטוח סיעודי (2024) - מה הטעם? צרכנות פיננסית 0
A ביטוח סיעודי - מוצר הגיוני? צרכנות פיננסית 9
S ביטוח סיעודי של קופ"ח מכבי לחייל שמתגייס לשירות סדיר צרכנות פיננסית 0
Z ביטוח סיעודי הרעת תנאים. צרכנות פיננסית 62
G הארכת ביטוח סיעודי אפשרית ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ס ביטוח סיעודי לאזרח אמריקאי - חברות ביטוח בארה״ב צרכנות פיננסית 6
Homer ביטוח סיעודי בחו"ל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
D סיום ביטוח סיעודי קולקטיבי צרכנות פיננסית 9
R ביטוח סיעודי פרטי או בקופת חולים צרכנות פיננסית 1
D ביטוח סיעודי - טיפים לתביעה? צרכנות פיננסית 6
F ביטוח סיעודי ומחלות קשות לילדים צרכנות פיננסית 11
ShaharAr ביטוח סיעודי של קופות החולים - האם עובדים עלינו? צרכנות פיננסית 98
ל ביטוח סיעודי לאדם מבוגר צרכנות פיננסית 10
A ביטוח סיעודי - קופ"ח/פרטי? צרכנות פיננסית 63
ש ביטוח סיעודי צרכנות פיננסית 126
ר ביטוח סיעודי של קופות חולים, האם שווה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
פרנצ'סקה ביטוח קופ"ח/ בריאות/ סיעודי- הלכתי לאיבוד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
yanosh34 ביטוח סיעודי וביטוח אובדן כושר עבודה צרכנות פיננסית 9
D ביטוח סיעודי - מה העניין? אוף טופיק 2
א הסבר לילד בן 6 - ביטוח סיעודי צרכנות פיננסית 10
מוריה ביטוח סיעודי? בית אבות סיעודי? למישהו ניסיון? אוף טופיק 6
W ביטוח נהג צעיר ליברה צרכנות פיננסית 31
ה ביטוח מנהלים ישן עם מקדם נמוך בדמי ניהול גבוהים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
A גביית ביטוח שארים למרות קיום מסמך המבטל זאת - איך להתנהל מול הגוף המנהל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
J ביטוח לדירה שכורה כשוכר ואחריות צולבת צרכנות פיננסית 5
עלילה מסלול שעבוד נכס לחברת ביטוח (ולא בנק) נדל"ן 5
D ביטוח פרטי מהעבודה עם הצהרת בריאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ה ביטוח מקיף וחובה בחברות נפרדות צרכנות פיננסית 1
V ביטוח לאומי והחזר מס לשכירים מיסים 10
M ביטוח בריאות אחרי הרפורמה בסוף 2023 צרכנות פיננסית 9
מ איך כל העניין הזה של ביטוח חיים משתלם למבטחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
מ ביטוח לאומי על רווחים בשוק ההון מיסים 11
A ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
the_newbie האם יש היגיון להחזיק ביטוח שב"ן בתקופת RELOCATION? צרכנות פיננסית 2
השמח בחלקו מס ירושה לאזרחים אמריקאים: ביטוח חיים ופרובייט מיסים 8
ראובן7 ביטוח מנהלים-משיכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T ביטוח נכות\אכ"ע בלי הפקדות לקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א ביטוח דירה לדירה חדשה מקבלן נדל"ן 6
identitybridge חווות דעת בתשלום על התיק ביטוח לעצמאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
T ביטוח נסיעות לחו"ל - מי הכי שירותי והגון? צרכנות פיננסית 42
I ביטוח לאומי - בונוס חד פעמי מיסים 61
P כדאיות ביטוח רכב צרכנות פיננסית 6
ס ביטוח לאומי כסטודנט וכשכיר מיסים 6
F ביטוח בניין משותף צרכנות פיננסית 8
מ עלויות ביטוח גבוהות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
A ביטוח שארים בקר"פ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
1337justme ביטוח נגד נזקי טרור נדל"ן 6
M החלפת ביטוח חיים למשכנתא צרכנות פיננסית 5
ttmoon הפסקת ביטוח מנהלים ומעבר לפנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
S פנסיה מקיפה - ביטוח מינימלי על א.כ.ע ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2

נושאים דומים