• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הפסקת ביטוח מנהלים ומעבר לפנסיה משלימה

ttmoon

משתמש רשום
דירוג
2
יש לי ביטוח מנהלים עם מקדם 200 שצבר כבר כמה מאות אלפי ש"ח, מטעמי כלכליות אני שוקל להפסיק להפריש אליו ולהעביר הכל לקרן משלימה.
השאלה שנותרה לי היא מה קורה עם הכסף שכבר נצבר שם? האם אני יכול לנייד אותו?
ושאלה אחרונה - למישהו יש המלצה לסוכן ביטוח פרטי? ומה העלויות למפגש אחד או שניים? או שצריך לשלם להם קבוע? (יש לי אחד מהעבודה שאני ממש לא סומך עליו)

כן, ניתן לנייד את הכסף למוצר פנסיוני אחר - בין אם קרן פנסיה או קופת גמל, לבחירתך.

לא מבין למה לעשות את זה ומה הסיבה כלכלית, אבל כן ניתן להעביר את זה. צריך גם לבדוק מה קורנ עם אכ״ע וכוי.

דמי הניהול לרוב בביטוח מנהלים הרבה יותר גבוהים, ולרוב עולים הרבה יותר מהמקדם המובטח.
סביר להניח שגם בפורום הזה גם במקומות אחרים דיברו על זה ולא נחדש כאן כלום וגם אני לא רותו לפתוח עוד מדרש למלחמות (לצערי גם ככה לא חסר לנו). אבל עם יש כבר פוליסה ויש מאות ילפי שקלים, אז כנראה אפשר להוריד את הדמי ניהול לרמה סבירה. למה לעבור למוצר לכנראה אין לא מאזן אקטוארי, מוצר שמתנהל כמו קיבוץ ולא מבטיח שום דבר בעתיד?

סביר להניח שגם בפורום הזה גם במקומות אחרים דיברו על זה ולא נחדש כאן כלום וגם אני לא רותו לפתוח עוד מדרש למלחמות (לצערי גם ככה לא חסר לנו). אבל עם יש כבר פוליסה ויש מאות ילפי שקלים, אז כנראה אפשר להוריד את הדמי ניהול לרמה סבירה. למה לעבור למוצר לכנראה אין לא מאזן אקטוארי, מוצר שמתנהל כמו קיבוץ ולא מבטיח שום דבר בעתיד?
כי ביטוח מנהלים כמעט לעולם יהיה מוצר יקר משמעותית ממה שתקבל בקרן הפנסיה, אלא אם יש לך הבטחת מקדם של 160 ומטה, וגם מציע לך הבטחת קצבאות לשארים של 120 חודשים בלבד לעומת 240 בקרן הפנסיה

היה לי מקדם 157 ועברתי לפנסיה. חיסכון של מאות אלפי שקלים. לא היה אפשרי להוריד את דמי הניהול ולא היה אפשרי לחלק הפקדות בין ביטוח המנהלים ופנסיה ללא הצהרת בריאות חדשה לאכ״ע.
כל זה נעשה בליווי של איש מקצוע שאני שילמתי לו.

יה לי מקדם 157 ועברתי לפנסיה. חיסכון של מאות אלפי שקלים. לא היה אפשרי להוריד את דמי הניהול ולא היה אפשרי לחלק הפקדות בין ביטוח המנהלים ופנסיה ללא הצהרת בריאות חדשה לאכ״ע.
גם אני (אבל ללא איש מקצוע). אם זה יחסוך לנו מאות אלפי שקלים? לפי החישובים שלי סביר שכן. אבל ימים יגידו.. אין פה וודאות כי יש יותר מדי נעלמים למשוואה הזאת.

כי ביטוח מנהלים כמעט לעולם יהיה מוצר יקר משמעותית ממה שתקבל בקרן הפנסיה, אלא אם יש לך הבטחת מקדם של 160 ומטה, וגם מציע לך הבטחת קצבאות לשארים של 120 חודשים בלבד לעומת 240 בקרן הפנסיה
לא חושב שזה נכון לכולם. למשל אצלי זה גם 240 חודשים.
אז מה עם חוסר מאזן אקטוארי?
ומה קורה עם הכסף אם אתה נפטר? לדעתי בביטוח מנהלים מוטבים ממשיכים מקבלים לפני תנאי הפוליסה.לא חושב שבקרו פנסיה רגילה מוטבים מקבלים משהו.

היה לי מקדם 157 ועברתי לפנסיה. חיסכון של מאות אלפי שקלים. לא היה אפשרי להוריד את דמי הניהול ולא היה אפשרי לחלק הפקדות בין ביטוח המנהלים ופנסיה ללא הצהרת בריאות חדשה לאכ״ע.
מי זה האיש מקצוע הזה? אסטרולוג? האם אותו איש מקצוע גם לקח כסף וגם מכר לך את הקרן פנסיה?

בביטוח מנהלים ישן עם מקדם 157 תקופת ההבטחה היא 120 חודשים. אחר כך העלו את זה ל240 (אבל גם את המקדם כמובן).
ומה קורה עם הכסף אם אתה נפטר? לדעתי בביטוח מנהלים מוטבים ממשיכים מקבלים לפני תנאי הפוליסה.לא חושב שבקרו פנסיה רגילה מוטבים מקבלים משהו.
אתה מתכוון אחרי תחילת קבלת הקצבה או לפני? בכל מקרה גם בקרן פנסיה מקבלים, אבל השיטה שונה.

זה סיכון אבל ככל הנראה לא ממש משמעותי. החישובים של האקטוארים כבר לוקחים בחשבון עליית תוחלת חיים וכדומה. לא רואים פה תזוזות גדולות מדי בשנים האחרונות. אם כבר יש סיכון משמעותי בפנסיה זה ענייני רגולציה. הממשלה יכולה להחליט על הרעת תנאים במקרה של בעיות. לדוגמה אם הרבה מאוד צעירים יתחילו לעזוב את המדינה ולא יהיה מי שימלא את הקרנות בהפקדות שוטפות.

בוא נדבר תכלס. מה המקדם (עבור 240 קצבאות מאובטחות), מה דמי הניהול וכמה עולה לך אכ"ע בביטוח המנהלים שלך?

בינתיים קרן הפנסיה שלי כבר כמה שנים רצופות על איזון אקטוארי חיובי, שמגדיל לי את התשואה.
ומה קורה עם הכסף אם אתה נפטר?
הולך לשארים / מוטבים / יורשים.
לדעתי בביטוח מנהלים מוטבים ממשיכים מקבלים לפני תנאי הפוליסה.לא חושב שבקרו פנסיה רגילה מוטבים מקבלים משהו.
אם יש שארים, השארים מקבלים (למשל בת הזוג מקבלת קצבה עד יום פטירה - בניגוד לביטוח מנהלים ששם זה מוגבל בזמן). אם אין שארים, זה תלוי אם התחלתי לקבל קצבה או לא. אם טרם משכתי קצבה, המוטבים / שארים יקבלו את הצבירה. אם לאחר שמשכתי קצבה, זה תלוי במסלול שבחרתי - אם בחרתי בהבטחת 240 קצבאות ואין שארים, המוטבים / יורשים יקבלו את יתרת הקצבאות המובטחות כסכום חד פעמי.

אם טרם משכתי קצבה, המוטבים / שארים יקבלו את הצבירה
יש גם את האופציה לנייד לקרן פנסיה ולא להפקיד אליה (להשאירה כקרן לא פעילה) ואז במקרה פטירה חלילה השארים יקבלו קצבה לפי טבלאות מיוחדות למקרה כזה שמופיעות בתקנון.

יש גם את האופציה לנייד לקרן פנסיה ולא להפקיד אליה (להשאירה כקרן לא פעילה) ואז במקרה פטירה חלילה השארים יקבלו קצבה לפי טבלאות מיוחדות למקרה כזה שמופיעות בתקנון.
נכון, אבל כתכתי זאת תחת "אם אין שארים".

בביטוח מנהלים ישן עם מקדם 157 תקופת ההבטחה היא 120 חודשים. אחר כך העלו את זה ל240 (אבל גם את המקדם כמובן).

אתה מתכוון אחרי תחילת קבלת הקצבה או לפני? בכל מקרה גם בקרן פנסיה מקבלים, אבל השיטה שונה.

זה סיכון אבל ככל הנראה לא ממש משמעותי. החישובים של האקטוארים כבר לוקחים בחשבון עליית תוחלת חיים וכדומה. לא רואים פה תזוזות גדולות מדי בשנים האחרונות. אם כבר יש סיכון משמעותי בפנסיה זה ענייני רגולציה. הממשלה יכולה להחליט על הרעת תנאים במקרה של בעיות. לדוגמה אם הרבה מאוד צעירים יתחילו לעזוב את המדינה ולא יהיה מי שימלא את הקרנות בהפקדות שוטפות.
אני מתכוון למשהו אחר. נגיד למקרה של קרן פועלי הבניין, למשל. במקרה כזה חברי הקרו סופגים מכה מאוד משמעותית בקצבה. מקרה של מלחמה, מגפה, ירידה מהארץ, פשוט אזיבה משמעותית למתחרים יכול להשפיע לט טוב לאמיתים בקרן פנסיה.

אחר. נגיד למקרה של קרן פועלי הבניין, למשל. במקרה כזה חברי הקרו סופגים מכה מאוד משמעותית בקצבה
מה זה קרן פועלי בניין?
כל הדיון מדבר על קרנות הפנסיה החדשות, לא הקרנות הוותיקות. אין קרן ספציפית למגזר.

בוא נדבר תכלס. מה המקדם (עבור 240 קצבאות מאובטחות), מה דמי הניהול וכמה עולה לך אכ"ע בביטוח המנהלים שלך?

בינתיים קרן הפנסיה שלי כבר כמה שנים רצופות על איזון אקטוארי חיובי, שמגדיל לי את התשואה.

הולך לשארים / מוטבים / יורשים.

אם יש שארים, השארים מקבלים (למשל בת הזוג מקבלת קצבה עד יום פטירה - בניגוד לביטוח מנהלים ששם זה מוגבל בזמן). אם אין שארים, זה תלוי אם התחלתי לקבל קצבה או לא. אם טרם משכתי קצבה, המוטבים / שארים יקבלו את הצבירה. אם לאחר שמשכתי קצבה, זה תלוי במסלול שבחרתי - אם בחרתי בהבטחת 240 קצבאות ואין שארים, המוטבים / יורשים יקבלו את יתרת הקצבאות המובטחות כסכום חד פעמי.
מקדם שלי 202, אין דמי ניהול מהפקדה, דמי ניהול מצבירה 0.7%. אכ"ע לא עולה לי כלום, מעשיק משלם את הכל.

מקדם שלי 202
מקדם מובטח? וכמה אם אתה מבצע הבטחת קצבאות של 240?

דמי ניהול מצבירה 0.7%. אכ"ע לא עולה לי כלום, מעשיק משלם את הכל.
וכמה הוא מפריש לך לתגמולים? אם אני לא טועה, מותר למעסיק להוריד ל5.5% את התגמולים כנגד עלות אכ"ע.

מקדם שלי 202, אין דמי ניהול מהפקדה, דמי ניהול מצבירה 0.7%. אכ"ע לא עולה לי כלום, מעשיק משלם את הכל.
הסיכוי שהישארות שלך בביטוח מנהלים תהיה משתלמת הוא אפסי. הרבה דברים קיצוניים מאוד צריכים לקרות כדי שתקבל קצבה גבוהה יותר ממי שמשלם דמי ניהול אפסיים בקרן הפנסיה. לעומת זאת מה שקורה בינתיים בוודאות הוא שחברת הביטוח חוגגת עליך.

בביטוח מנהלים ישן עם מקדם 157 תקופת ההבטחה היא 120 חודשים
+1
למעשה ביטוח מנהלים כזה (עם המקדם שציינת) יכול להיות מושלם אם אין לך שארים ואם אתה לא מתכנן פרישה מוקדמת. כי הוא מאפשר לך לקבל מקדם מובטח של 144.6 עם תקופת הבטחה 0.

לעומת זאת אם רוצים להשוות את התנאים לפנסיה צריך לקחת את המסלול של ״שורד אחרון״ שנותן 60% לבן/בת הזוג עד יום מותו. במקרה כזה המקדם המובטח קופץ כבר ל- 180.7.

הכי גרוע זה מי שמתכנן על פרישה מוקדמת (בגיל 60) ויש לו שארים. במקרה כזה המסלול של שורד אחרון (60%) נותן מקדם מובטח של 220 שזה כמעט זהה למקדם בפנסיה. ואז נשארים רק עם דמי ניהול מנופחים, בלי שום יתרון של מקדם נמוך.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א הפסקת מימון לישיבות החרדיות פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 95
קפיטליסט_מרושע "העברת" משכנתא לאחר הפסקת עבודה נדל"ן 2
A הפסקת מסחר בניירות P.T.P שוק ההון 2
ד פיצוי על הפסקת חוזה שכירות - מלחמת חרבות ברזל מיסים 0
א דמי הבראה + ימי חופש אחרי הפסקת עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
לאץ' הפסקת הפחתת דמי ניהול? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
C הפסקת אפשרות מסחר בשותפויות ציבוריות נסחרות - PTP ומה המשמעות לישראלים שוק ההון 28
D הפסקת הפרשות לקרן פנסיה עקב טעות של נציגת שירות לקוחות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
1337justme דרישה לתשלום עבור אכ"ע פרטי לאחר הפסקת עבודה צרכנות פיננסית 3
S המשמעות של הפסקת תשלום לפנסיה אוף טופיק 30
ש רוצה להתנתק, מה ההבדל בין הפסקת שירות/ניתוק/סיום? צרכנות פיננסית 11
bsod הפסקת הפקדות לקרן השתלמות שוק ההון 1
S הפסקת הפקדות לפנסיה - חופשת לידה אוף טופיק 20
אבא סולידי הפסקת מסחר במניה שוק ההון 38
H מכתב ערעור - הפסקת לימודים - מחפש עזרה אוף טופיק 0
א הפסקת פעילות קרן נאמנות - למכור או להמתין? שוק ההון 12
שניצלוינאי הפסקת מסחר בפורקס? שוק ההון 4
W ביטוח נהג צעיר ליברה צרכנות פיננסית 31
ה ביטוח מנהלים ישן עם מקדם נמוך בדמי ניהול גבוהים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
A גביית ביטוח שארים למרות קיום מסמך המבטל זאת - איך להתנהל מול הגוף המנהל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
J ביטוח לדירה שכורה כשוכר ואחריות צולבת צרכנות פיננסית 5
עלילה מסלול שעבוד נכס לחברת ביטוח (ולא בנק) נדל"ן 5
A ביטוח סיעודי (2024) - מה הטעם? צרכנות פיננסית 0
A ביטוח סיעודי - מוצר הגיוני? צרכנות פיננסית 9
D ביטוח פרטי מהעבודה עם הצהרת בריאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ה ביטוח מקיף וחובה בחברות נפרדות צרכנות פיננסית 1
V ביטוח לאומי והחזר מס לשכירים מיסים 10
S ביטוח סיעודי של קופ"ח מכבי לחייל שמתגייס לשירות סדיר צרכנות פיננסית 0
M ביטוח בריאות אחרי הרפורמה בסוף 2023 צרכנות פיננסית 9
מ איך כל העניין הזה של ביטוח חיים משתלם למבטחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
מ ביטוח לאומי על רווחים בשוק ההון מיסים 11
A ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
the_newbie האם יש היגיון להחזיק ביטוח שב"ן בתקופת RELOCATION? צרכנות פיננסית 2
השמח בחלקו מס ירושה לאזרחים אמריקאים: ביטוח חיים ופרובייט מיסים 8
ראובן7 ביטוח מנהלים-משיכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T ביטוח נכות\אכ"ע בלי הפקדות לקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א ביטוח דירה לדירה חדשה מקבלן נדל"ן 6
identitybridge חווות דעת בתשלום על התיק ביטוח לעצמאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
T ביטוח נסיעות לחו"ל - מי הכי שירותי והגון? צרכנות פיננסית 42
I ביטוח לאומי - בונוס חד פעמי מיסים 61
P כדאיות ביטוח רכב צרכנות פיננסית 6
ס ביטוח לאומי כסטודנט וכשכיר מיסים 6
F ביטוח בניין משותף צרכנות פיננסית 8
מ עלויות ביטוח גבוהות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
A ביטוח שארים בקר"פ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
1337justme ביטוח נגד נזקי טרור נדל"ן 6
M החלפת ביטוח חיים למשכנתא צרכנות פיננסית 5
S פנסיה מקיפה - ביטוח מינימלי על א.כ.ע ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Y ביטוח מנהלים מול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4

נושאים דומים

Back
למעלה