• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ביטוח סיעודי

מיס שבח

משתמש רשום
דירוג
4
שלום לכולם

אני ובעלי בני 33 , ללא ילדים, אני עצמאית ובעלי שכיר - לו יש פנסיה ולי חיסכון עצמאי.

השבוע הייתי אצל סוכן ביטוח שהציע לי לבטח כל אחד מאיתנו בביטוח סיעודי בעלות של 350 שח לחודש עבור כיסוי של כ 3000 שח בחודש למשך 8 שנים של קצבה במידה ונהפוך סיעודיים.
ההצעה נשמעת לי יקרה מה גם שבכל מה שקראתי בנושא יש לא מעט שטוענים שברגע האמת לא בהכרח אקבל את
הסכום מחברות הביטוח שכמובן לא ששות לשלם.

בנוסף קראתי שלסולידית יש ביטוח סיעודי כזה עליו היא משלמת הרבה פחות ( כ 90 שקלים לחודש) אבל לא ידוע לי באיזה מסלול או דרך איזו חברה

אשמח להמלצות/דעות בעניין

ההצעה שלו נשמעת גרועה באופן מיוחד. (ואני מבין ש - 350 זה לשניכם ביחד).
לי אין ביטוח סיעודי בכלל.
לאשתי יש ביטוח סיעוד במחיר של 130~ ש"ח לחודש שאמור לשפות ב - 5,000 ש"ח 10 שנים אם אני זוכר נכון. ובעיני זו גם עסקה גרועה.

תבדקי דרך קופת החולים. התעריף משתנה עם הגיל, אבל באופן מתון, ולי זה נראה הכי משתלם.
שימי לב שהביטוח דרך קופת חולים הוא עד 5 שנים. אם את רוצה יותר שנים, תאלצי לעשות ביטוח פרטי ויקר יותר. אני עדין מתלבטת אם יש צורך בביטוח כזה

תודה לשניכם על התגובה
אני בודקת הנושא לעומק בימים אלו
לגבי קופות החולים לפי מה שהבנתי אם מפסיקים לשלם הביטוח הסיעודי מתבטל גם הכיסוי שלו לעומת ביטוח פרטי
שם מה ששילמת יזקף לזכותך גם אם הפסקת את התשלומים בשלב כלשהו ( תקבל תשלומים במצב סיעוד מתוך מה ששולם עד כה)

בכל אופן מהבדיקה שלי עד כה ללא ספק ההצעה שקיבלתי יקרה
עם זאת הדילמה היא בכמה לבטח ? ומי רוצה בכלל לחיות במצב סיעודי?
ועוד 8 שנים? אפשר אולי לבטח לחמש שנים פלוס המתת חסד מובטחת?

אם עושים ביטוח בעלות נמוכה הפרמיה המתקבלת לא נראית משמעותית ומצד שני לעשות ביטוח יקר עבור
משהו שאין לדעת אם נשתמש בו..

מניחה שאלך על משהו באמצע

תודה לשניכם על התגובה
אני בודקת הנושא לעומק בימים אלו
לגבי קופות החולים לפי מה שהבנתי אם מפסיקים לשלם הביטוח הסיעודי מתבטל גם הכיסוי שלו לעומת ביטוח פרטי
שם מה ששילמת יזקף לזכותך גם אם הפסקת את התשלומים בשלב כלשהו ( תקבל תשלומים במצב סיעוד מתוך מה ששולם עד כה)

בכל אופן מהבדיקה שלי עד כה ללא ספק ההצעה שקיבלתי יקרה
עם זאת הדילמה היא בכמה לבטח ? ומי רוצה בכלל לחיות במצב סיעודי?
ועוד 8 שנים? אפשר אולי לבטח לחמש שנים פלוס המתת חסד מובטחת?

אם עושים ביטוח בעלות נמוכה הפרמיה המתקבלת לא נראית משמעותית ומצד שני לעשות ביטוח יקר עבור
משהו שאין לדעת אם נשתמש בו..

מניחה שאלך על משהו באמצע
המתת חסד - נושא טעון.
אני משלם לסעודי לקופ״ח לאומית 175 לחודש, יחיד, בן 65, לא עובד.
גם לי יש מחשבות - מי רוצה לחיות סיעודי?
ראיתי בחיי זקנים חסרי ישע בטיפול סיעודי, מה אגיד? אני לא רוצה לחיות כך.
לא גיבשתי עדיין דיעה אבל נוטה להמתת חסד לאחר שנה אחת במצב סיעודי.
מאוד עצוב - הורה אחד יכול לגדל 10 ילדים אבל 10 ילדים לא יכולים לגדל הורה אחד.

לדעתי ביטוח סיעודי הוא חיוני .צריך לבדוק אם ניתן לעשות את הביטוח דרך העבודה או דרך התאגדות מקצועית .זה תמיד זול יותר מאשר לעשות לבד ובכל מקרה לשמוע עוד הצעות מסוכנים אחרים.

שלום רב
הביטוח הסיעודי בפרמיה קבועה יקר, כי הסיכון גבוה...אך הפרמיה לא מתייקרת עם הגיל ולא מושפעת מעלייה בתוחלת החיים.
והיא צוברת זכויות.
בקופות החולים הפרמיה משתנה עם הגיל והוא מושפע מעלייה במחירי השוק (צפוי בקרוב).היא אינה צוברת זכויות ולכן המפקחת על הביטוח מתכוונת לבטלן ,(הוארכו עד לאמצע 15)
גם בפרמיה קבועה - ניתן לתת מענה לכל משפחה בהתאם ליכולתיה.
העלות לשניכם ביחד היא רק 171 ש"ח,החודש עדיין ניתן לתת הנחות, כך שהפרמיה תהיה 140 ש"ח....
(3000 ש"ח פיצוי חודשי לכל אחד, תקופת פיצוי 100 חודש= 8.3 שנה)
מהחודש הבא כנראה שלא נוכל לתת הנחות.
למען הגילוי הנאות- אני סוכן ביטוח ומומחה לנושא הסיעודי וביטוחי בריאות.
אשמח לתת פרטים נוספים בפרטי:
[תודה על המידע אך הפרסום בפורום אסור --דורין]

@יוסי 57 ,
שאלה, ומה עם אנשים שיש להם ביטוח סיעודי מקופת חולים (המבטח הוא הראל) ועברו את גיל 65 ולא עובדים?
בגדול ובלי להכנס לפרטי פרטים, איך זה משפיע על גובה הפרמיה בביטוח הפרטי (שאני מניח שאתה משווק)?
מה עם זמן המתנה, וגם להבנתי זה מאות שקלים בחודש.

מניסיון, ביטוח סיעודי הוא חיוני. אם נחסכו מכם המחלות האחרות ( אתם חיים בריא,והיה לכם מזל) והגעתם לגיל 85 יש 50%! סיכוי שיהיה לכם אלצהיימר. חולי אלצהיימר אינם זכאים להמתת חסד, הם לא נחשבים שפויים :(.
אז צריך גם סיעודי לחמש השנים הראשונות (שזה מה שמוכרים בקופת חולים), וגם לשאר החיים שזה ביטוח לא יקר במיוחד.
העניין כל כך מדכא שאף אחד לא רוצה לדבר או לשמוע על זה, ולכן אין תקציבים למחקר, ואין פתרון באפק.

מניסיון, ביטוח סיעודי הוא חוצפה שלא תשוער. עברתי את זה עם סבא וסבתא שלי. אתה צריך להיות במצב ממש קשה כדי שהביטוח יסכים לשלם לך.
באים אל האדם המבוגר בחוסר אימון וגישה של שקרן. מתעקשים שהוא כן מסוגל לשים את החולצה על עצמו למרות שהוא לא מבין מה הוא רוצה מהם.
אני יכול להמשיך עם דוגמאות אבל זה רק מעלה בי דמעות וכאב. בכי לא יעזור לכם. המערכת המשומנת הזאת לא תיתן לקשיש אלא כשממש אין לה ברירה.
בינתיים אתה תדאג לעובדת זרה ותשלם מכיסך.
אני החלטתי שככל שאני מתקדם בדרגות העצמאות הכלכלית אני מפסיק לשלם את הביטוחים האלה. זה מתחיל בביטוח שיניים, זה נמשך בביטוח רכב, עובר לביטוח דירה, ממשיך בביטוח אובדן כושר עבודה ומסתיים בביטוח סיעודי וביטוח חיים. אני לא אסמוך על ביטוח. אני אסמוך על עצמי.

מסתבר שיש שיפור, הרגולציה מצליחה לעשות טוב לפעמים. אם ביקשתם מרופא פסיכיאטר לכתוב זקוק להשגחה 24 שעות ביממה בגלל מחלת אלצהיימר, חברת הביטוח חייבת לשלם. היא תעשה את הטכס המביש עם החולצה, אבל תכלס הם חייבים לשלם על פי חוק. גיזרו, שימרו, והפיצו. ושלא נצטרך.

לא הבנתי את העניין עם החולצה. אם הבן אדם לא שם את החולצה מול העיניים שלהם, איך הם יכולים להפריך את הטענה שהוא לא מסוגל, לא משנה כמה הם מציקים לו שינסה?

לצערי, גם לי יש נסיון לא מועט עם ענייני ביטוח סיעודי עם ההורים שלי. זו מסחטת כספים שברגע האמת יוציאו לך את המיץ כדי שתקבל משהו וגם אז תצטרך להשלים הון תועפות כדי שלך או לקרובים שלך יהיה המשך חיים עם שמץ של אנושיות. אני לא מאחל לאף אחד להגיע למצבים האלה. אני לא משלם לשום ביטוח סיעודי אלא עושה לי ביטוח סיעודי משל עצמי. תכולת הביטוח היא שימוש בכסף שלי לעניינים שלי במקום להפקיר אותו לקונגלומרט פיננסי פלוס חסכון נזיל לטיסה וזריקה בשוויץ.

הם לא יכולים להפריך שום דבר אם האדם לבש או לא לבש חולצה, הרגולציה נותנת עדיפות לרופא המומחה. הם כן מנסים. כמובן שצריך להתנהל בחכמה ולהיות שם ברגע האמת ולעזור להורים, ולתת הסברים משכנעים. האנשים שבאו לעשות את בדיקת החולצה רצו לעזור לנו יותר מאשר לחברת הביטוח ( רק היה צריך לעזור להם לעזור לנו) התנהלות מול חברת ביטוח היא התנהלות משפטית, יש לקרוא את כל העמודים של הפוליסה, להכיר את פרטיה ולדעת לפי איזה סעיף מגישים את התביעה. אם מכירים את המנגנון יותר קל להתמודד איתו. מי שיש לו מספיק כסף לא נזקק לזה. אבל עובד סיעודי עולה כ 7000 ש״ח לחודש סכום שרוב האנשים יצטרכו ביטוח בשבילו.

ביטוח סיעודי נראה כל כך הכרחי אבל בואו נעשה את החשבון הנכון.
ההחזר המכסימלי שהם מציעים בשתי הפוליסות שהוזכרו בשרשור הוא סה"כ 300K ש"ח (3000 ש"ח * 12 חודשים * 8.3 שנים).
ההחזר הוא לא אינסופי. הוא לא סוגר לכם את ההוצאה הלא מוגדרת/ לא מוגבלת לכיסוי סיכון זה.
300K זה סכום שאני מעדיף שיעבוד בשבילי בהשקעה וישמש אותי לעת צרה אם תקרה, חס וחלילה.
כשאתה מתקרב לעצמאות כלכלית או מגיע אליה, 300K זאת הוצאה קטנה.
יש להבין שתוחלת החיים של אדם סיעודי היא נמוכה. היא נמוכה יותר ככל שהרפואה המודרנית מתקדמת והיא נעשית נמוכה יותר ככל שגילך מתקדם יותר. לא נעים לי להגיד את זה אבל אדם שהוא עצמאי כלכלית ונקלע למצב כזה יכול להמשיך להתקיים למשך זמן מספיק בקצב הוצאות גבוה מבעבר בלי להזדקק לעזרה מהסביבה בגלל הטיעון שהזכרתי קודם.
שאף אחד לא יכיר את זה יותר מדי לעומק...

אני לא כזה בטוח בזה. עם הרפואה המודרנית, אנשים כבר עלולים לחיות זמן רב גם במצב שפעם היה קשה לשרוד בו. אנשים חיים היום שנים במצב סיעודי.

אני לא כזה בטוח בזה. עם הרפואה המודרנית, אנשים כבר עלולים לחיות זמן רב גם במצב שפעם היה קשה לשרוד בו. אנשים חיים היום שנים במצב סיעודי.
@Jan Sobieski ,
אתה צודק שניתן לחיות שנים במצב סיעודי אבל,
מציע לך לבקר פעם שם וזה לא מצחיק כמו הקומדיות של הוליווד.
אלו חיים ללא דיגניטי, חיים מסכנים, על הגבול בין חי-צומח-דומם.
אני מכיר אנשים שלא מגיעים לבקר את יקירי ליבם רק בגלל הבושה.
מסריחים מפיפי, הריר נוזל, כול עיין פוזלת לכיוון שונה, הראש נטוי לצד...
עדיפה כבר המתת חסד גם אם המצב לא סופני.

• אהבתי
Reactions: Jtm
הלכתי לבדוק ואכן המצב הוא שעם העלייה בתוחלת החיים אין עלייה דומה באיכות החיים. "תוחלת החיים בבריאות טובה" הוא המושג החדש שלמדתי להכיר.
המספר הזה, בישראל, נמוך ב-8 שנים בממוצע מתוחלת החיים (אצל נשים ההפרש גדול יותר...) וכנראה שילך ויגדל.

@ארגמן , אתה רק מחזק את טענתי, שאם נגיע חו"ח למצב סיעודי, אז צפויות לנו שנים לא מעטות בו.

@yossik , אני לא מתווכח. לעתים קרובות מצב סיעודי הוא ממש ממש לא נעים. כרגע קל לי מאד להגיד שאני מעדיף למות מאשר לחיות כך. כשאגיע למצב כזה, ישנן 3 אפשרויות נוספות:
1) פתאום אני לא כזה גיבור ורוצה לחיות. אני צלול אך מוגבל.
2) אני לא צלול, ואי אפשר לדעת אם ארצה לחיות.
3) אני לא רוצה לחיות, אך פיזית לא מסוגל לתת לעצמי המתת חסד, ובטח לא לשכנע מישהו אחר לעשות את זה.

תודה לכל מי שהגיב והוסיף לדיון בנושא הזה שכולנו היינו מעדיפים להדחיק , גם אחרי כל הדיון טרם הצלחתי לגבש מסקנה חד משמעית בעניין, מישהו יודע מה ההבדל בין הביטוחים הפרטיים לביטוח דרך קופות החולים?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A ביטוח סיעודי (2024) - מה הטעם? צרכנות פיננסית 0
A ביטוח סיעודי - מוצר הגיוני? צרכנות פיננסית 9
S ביטוח סיעודי של קופ"ח מכבי לחייל שמתגייס לשירות סדיר צרכנות פיננסית 0
Z ביטוח סיעודי הרעת תנאים. צרכנות פיננסית 62
G הארכת ביטוח סיעודי אפשרית ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ס ביטוח סיעודי לאזרח אמריקאי - חברות ביטוח בארה״ב צרכנות פיננסית 6
Homer ביטוח סיעודי בחו"ל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
D סיום ביטוח סיעודי קולקטיבי צרכנות פיננסית 9
R ביטוח סיעודי פרטי או בקופת חולים צרכנות פיננסית 1
D ביטוח סיעודי - טיפים לתביעה? צרכנות פיננסית 6
F ביטוח סיעודי ומחלות קשות לילדים צרכנות פיננסית 11
ShaharAr ביטוח סיעודי של קופות החולים - האם עובדים עלינו? צרכנות פיננסית 98
ל ביטוח סיעודי לאדם מבוגר צרכנות פיננסית 10
A ביטוח סיעודי - קופ"ח/פרטי? צרכנות פיננסית 63
ש ביטוח סיעודי צרכנות פיננסית 126
ר ביטוח סיעודי של קופות חולים, האם שווה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
פרנצ'סקה ביטוח קופ"ח/ בריאות/ סיעודי- הלכתי לאיבוד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
yanosh34 ביטוח סיעודי וביטוח אובדן כושר עבודה צרכנות פיננסית 9
D ביטוח סיעודי - מה העניין? אוף טופיק 2
א הסבר לילד בן 6 - ביטוח סיעודי צרכנות פיננסית 10
מוריה ביטוח סיעודי? בית אבות סיעודי? למישהו ניסיון? אוף טופיק 6
W ביטוח נהג צעיר ליברה צרכנות פיננסית 23
ה ביטוח מנהלים ישן עם מקדם נמוך בדמי ניהול גבוהים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
A גביית ביטוח שארים למרות קיום מסמך המבטל זאת - איך להתנהל מול הגוף המנהל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
J ביטוח לדירה שכורה כשוכר ואחריות צולבת צרכנות פיננסית 5
עלילה מסלול שעבוד נכס לחברת ביטוח (ולא בנק) נדל"ן 5
D ביטוח פרטי מהעבודה עם הצהרת בריאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ה ביטוח מקיף וחובה בחברות נפרדות צרכנות פיננסית 1
V ביטוח לאומי והחזר מס לשכירים מיסים 10
M ביטוח בריאות אחרי הרפורמה בסוף 2023 צרכנות פיננסית 9
מ איך כל העניין הזה של ביטוח חיים משתלם למבטחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
מ ביטוח לאומי על רווחים בשוק ההון מיסים 11
A ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
the_newbie האם יש היגיון להחזיק ביטוח שב"ן בתקופת RELOCATION? צרכנות פיננסית 2
השמח בחלקו מס ירושה לאזרחים אמריקאים: ביטוח חיים ופרובייט מיסים 8
ראובן7 ביטוח מנהלים-משיכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T ביטוח נכות\אכ"ע בלי הפקדות לקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א ביטוח דירה לדירה חדשה מקבלן נדל"ן 6
identitybridge חווות דעת בתשלום על התיק ביטוח לעצמאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
T ביטוח נסיעות לחו"ל - מי הכי שירותי והגון? צרכנות פיננסית 42
I ביטוח לאומי - בונוס חד פעמי מיסים 61
P כדאיות ביטוח רכב צרכנות פיננסית 6
ס ביטוח לאומי כסטודנט וכשכיר מיסים 6
F ביטוח בניין משותף צרכנות פיננסית 8
מ עלויות ביטוח גבוהות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
A ביטוח שארים בקר"פ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
1337justme ביטוח נגד נזקי טרור נדל"ן 6
M החלפת ביטוח חיים למשכנתא צרכנות פיננסית 5
ttmoon הפסקת ביטוח מנהלים ומעבר לפנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
S פנסיה מקיפה - ביטוח מינימלי על א.כ.ע ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2

נושאים דומים