• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ביטוח סיעודי ומחלות קשות לילדים

FIYaacov

מודרטור
דירוג
17,149
כבר היו כמה וכמה דיונים כאן בפורום על ביטוח מחלות קשות ועל כך שזה לא משתלם, כי חברות הביטוח מכירות את הסיכויים יותר טוב מאיתנו, ואלא אם יש לנו ידע גנטי מסוים, הביטוח הזה לא באמת יכסה את מה שבאמת יקרה.

הטענה הרווחת היא שכדאי לעשות את הביטוח הזה לילדים מכיוון שמצב כזה לילד יגרור התפטרות של אחד ההורים מעבודה, וביטוח א.כ.ע לא יכסה.

מה דעתכם על הטיעון הזה?

כנ"ל לגבי מצב סיעודי של הילד. ההצעה שם של הסוכן הוא להרחיב את הביטוח הבסיסי של קופת החולים לביטוח פרטי של עוד 5,000 ש"ח למשך 5 שנים, וביטוח על סך 10,000 ש"ח מתום 5 השנים ועד סוף החיים.

אכן נושא רגיש. גם אני בדילמות לגביו.
מניח שקראת את זה: https://pensuni.com/?p=4414 (שם את זה בכל זאת לחברי הפורם שלא ראו).
ההצעה שם של הסוכן הוא להרחיב את הביטוח הבסיסי של קופת החולים לביטוח פרטי של עוד 5,000 ש"ח למשך 5 שנים, וביטוח על סך 10,000 ש"ח מתום 5 השנים ועד סוף החיים.

מה הכוונה? שבמידה והילד יהיה סיעודי, המבוטח יקבל 5,000 ש"ח לחודש ב-5 השנים הראשונות? במידה וכן, זה מספיק כדי שהורה יעזוב את העבודה או לחלופין לדאוג למטפל/ת בזמן שההורה בעבודה?

מה הכוונה? שבמידה והילד יהיה סיעודי, המבוטח יקבל 5,000 ש"ח לחודש ב-5 השנים הראשונות? במידה וכן, זה מספיק כדי שהורה יעזוב את העבודה או לחלופין לדאוג למטפל/ת בזמן שההורה בעבודה?
יש לי כבר ביטוח דרך קופת החולים שישלם 5,500 במקרה ביטוחי (או עד 10,000 במוסד מוכר).
הרעיון הוא לקבל עוד סכום כי 5,500 לא באמת מספיק, ותכלס זה פונקציה של החסינות הפיננסית. כרגע אני לא מרגיש שיש לי תיק השקעות שיכול לספוג זעזוע כזה. מצד שני צריך להתחשב גם בסיכוי של זה לקרות.
בתכלס לא צריך לבטח את כל המשכורת של ההורה שיתפטר, אלא רק את החלק שהוא לצריכה.

אין לי ספק שהביטוח הזה לא "משתלם" לאנשים מבוגרים. עם זאת, שיקול ההצטרפות אליו חייב להתחשב במצבו הכלכלי של האדם הספציפי ויכולתו להתמודד עם הפסקת עבודה / ביטוחיו בביטוח אכ"ע / משאביו הכספיים הזמינים להתמודד עם המכה, אם תגיע (במילים אחרות - היכולת להתמודד עם התממשות הסיכון הלא סביר).
אנשים בעלי חסכונות ואשר מבוטחים כנגד אכ"ע, אמורים להיות מסוגלים לוותר עליו בקלות.
הטיעון לגבי ביטוח מחלות קשות לצורך ביטוח כנגד ירידה בהשתכרות בטיפול בילדים הוא מעניין (נחשפתי אליו לראשונה על ידי נדב, שכתב בפורום). בהחלט אשקול ליישם בעצמי.
הטיעון הסיעודי גם הוא רלוונטי. עד גיל 3 אני חושב שלא ניתן לבטח ילדים בביטוח סיעודי (לפחות דרך הקופה). ייתכן ושווה לבטח אותם עד גיל בו תיק ההשקעות שלך יוכל לטפל בהם, במחיר של חזרתך לעבודה.

בתכלס לא צריך לבטח את כל המשכורת של ההורה שיתפטר, אלא רק את החלק שהוא לצריכה
למה ? אתה מוכן להפסיד (דוגמא) 5 שנות חסכון בנוסף לעומס הכלכלי של טיפול ביחד חולה והעומס הריגשי ?

אנשים בעלי חסכונות
יש כלל אצבע לכמה? חשבתי על פי 10 מהעלות של 5 שנות טיפול סיעודי.
למה ? אתה מוכן להפסיד (דוגמא) 5 שנות חסכון בנוסף לעומס הכלכלי של טיפול ביחד חולה והעומס הריגשי ?
זו שאלה מעניינת, בגדול ביטוח לא אמור לעזור לך לזכות בסכומים גדולים, אלא לעזור לך לצלוח את הקטסטרופה.
בכל מקרה צריך לבדוק אם בכלל יפצו מעבר לעלות הטיפול.

מה דעתכם על הטיעון הזה?
מסכים, אולם לא רק אם יש ילד, ואם אתה "סתם" רווק לא נחשב, לא הייתי רוצה ליפול כנטל על הוריי או אחיי, אז ה-300K האלו נותנים איזה קצת חמצן, לא ?

ההצעה שם של הסוכן הוא להרחיב את הביטוח הבסיסי של קופת החולים לביטוח פרטי של עוד 5,000 ש"ח למשך 5 שנים
ביטוח בסיסי = הקולקטיב שאתה מקבל מקופה?
לטובת ביטוח סיעודי-פרטי?

מסכים, אולם לא רק אם יש ילד, ואם אתה "סתם" רווק לא נחשב, לא הייתי רוצה ליפול כנטל על הוריי או אחיי, אז ה-300K האלו נותנים איזה קצת חמצן, לא ?
כרווק עובד יש לך ביטוח א.כ.ע. אם אתה לא עובד, אולי אתה כבר נטל על ההורים שלך :)

ביטוח בסיסי = הקולקטיב שאתה מקבל מקופה?
לטובת ביטוח סיעודי-פרטי?
כן, אני שוקל לרכוש ביטוח סיעודי פרטי באותו סכום של הביטוח דרך הקופה, כדי שיהיה לי 10,000 במקרה סיעודי. הבנתי שעובד צמוד בבית זה בערך 7,000.

כרווק עובד יש לך ביטוח א.כ.ע. אם אתה לא עובד, אולי אתה כבר נטל על ההורים שלך
מסכים, התכוונתי למצב שא.כ.ע לא תופס [סטייל הביטוח קרן פנסיה כושל כזה או משהו]

כן, אני שוקל לרכוש ביטוח סיעודי פרטי באותו סכום של הביטוח דרך הקופה, כדי שיהיה לי 10,000 במקרה סיעודי. הבנתי שעובד צמוד בבית זה בערך 7,000.
נשמע רעיון טוב!
במיוחד שכמדומני דרך הפרטי יש גם את העניין של הערכי סילוק.האם אתה עושה כנגד כל ילד?
אוף טופיק:
עובד-זר צמוד זה קצת "טריקי" אמנם יש את המשכורת מינ' אבל יש מלא תוספות שלא חושבים עליהם, יוצא "קצת" יותר מ-7K.
אגב, במצב ההזוי של היום, המטפלים עושים לך ריאיון לפני לבדוק אותך ;)
שלא נדע, רק בריאות אח יקר.

נערך לאחרונה ב:
יש כלל אצבע לכמה? חשבתי על פי 10 מהעלות של 5 שנות טיפול סיעודי.
שים לב רק שהאמירה שלי התייחסה לביטוח מחלות קשות. שם, ברגע שיש ביטוח כנגדן, סביר שהביטוח יכסה את הטיפול בשילוב עם ביטוח אכ"ע.
במקרה סיעודי לעומת זאת, כאמור, בהתייחס לילדים, הייתי שוקל לבטח. עבורי כמבוגר זה פחות רלוונטי בגלל האכ"ע שמספק לי כיסוי גבוה יחסית.

כבר היו כמה וכמה דיונים כאן בפורום על ביטוח מחלות קשות ועל כך שזה לא משתלם, כי חברות הביטוח מכירות את הסיכויים יותר טוב מאיתנו,
לדעתי, זה לא טיעון מופרך.
הסיכונים שונים לחלוטין מבחינתך ומבחינת חברת הביטוח.

כבר היו כמה וכמה דיונים כאן בפורום על ביטוח מחלות קשות ועל כך שזה לא משתלם, כי חברות הביטוח מכירות את הסיכויים יותר טוב מאיתנו, ואלא אם יש לנו ידע גנטי מסוים, הביטוח הזה לא באמת יכסה את מה שבאמת יקרה.

הטענה הרווחת היא שכדאי לעשות את הביטוח הזה לילדים מכיוון שמצב כזה לילד יגרור התפטרות של אחד ההורים מעבודה, וביטוח א.כ.ע לא יכסה.

מה דעתכם על הטיעון הזה?

כנ"ל לגבי מצב סיעודי של הילד. ההצעה שם של הסוכן הוא להרחיב את הביטוח הבסיסי של קופת החולים לביטוח פרטי של עוד 5,000 ש"ח למשך 5 שנים, וביטוח על סך 10,000 ש"ח מתום 5 השנים ועד סוף החיים.
אני עשיתי ביטוח סיעודי פרטי לילדים עד המקסימום (10k עם מכפיל למוסד), זה יחסית זול לצעירים. כמובן בנוסף לביטוח סיעודי של קופח כי זה חינם עד גיל 18. בעתיד הילדים ישברו את הראש אם להמשיך או לא את תשלומי הביטוח.
לי ולאשה עשיתי בסכום קטן יותר של 5-6k (לאשה זה יקר יותר, הן נוטות לשרוד יותר שנים). עם השנים הסיעודי של קופח יתיקר ונפסיק אותו, נקוה שההון הנצבר ישלים זאת.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A ביטוח סיעודי (2024) - מה הטעם? צרכנות פיננסית 0
A ביטוח סיעודי - מוצר הגיוני? צרכנות פיננסית 9
S ביטוח סיעודי של קופ"ח מכבי לחייל שמתגייס לשירות סדיר צרכנות פיננסית 0
Z ביטוח סיעודי הרעת תנאים. צרכנות פיננסית 62
G הארכת ביטוח סיעודי אפשרית ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ס ביטוח סיעודי לאזרח אמריקאי - חברות ביטוח בארה״ב צרכנות פיננסית 6
Homer ביטוח סיעודי בחו"ל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
D סיום ביטוח סיעודי קולקטיבי צרכנות פיננסית 9
R ביטוח סיעודי פרטי או בקופת חולים צרכנות פיננסית 1
D ביטוח סיעודי - טיפים לתביעה? צרכנות פיננסית 6
ShaharAr ביטוח סיעודי של קופות החולים - האם עובדים עלינו? צרכנות פיננסית 98
ל ביטוח סיעודי לאדם מבוגר צרכנות פיננסית 10
A ביטוח סיעודי - קופ"ח/פרטי? צרכנות פיננסית 63
ש ביטוח סיעודי צרכנות פיננסית 126
ר ביטוח סיעודי של קופות חולים, האם שווה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
פרנצ'סקה ביטוח קופ"ח/ בריאות/ סיעודי- הלכתי לאיבוד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
yanosh34 ביטוח סיעודי וביטוח אובדן כושר עבודה צרכנות פיננסית 9
D ביטוח סיעודי - מה העניין? אוף טופיק 2
א הסבר לילד בן 6 - ביטוח סיעודי צרכנות פיננסית 10
מוריה ביטוח סיעודי? בית אבות סיעודי? למישהו ניסיון? אוף טופיק 6
מ ביטוח סיעודי צרכנות פיננסית 40
W ביטוח נהג צעיר ליברה צרכנות פיננסית 31
ה ביטוח מנהלים ישן עם מקדם נמוך בדמי ניהול גבוהים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
A גביית ביטוח שארים למרות קיום מסמך המבטל זאת - איך להתנהל מול הגוף המנהל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
J ביטוח לדירה שכורה כשוכר ואחריות צולבת צרכנות פיננסית 5
עלילה מסלול שעבוד נכס לחברת ביטוח (ולא בנק) נדל"ן 5
D ביטוח פרטי מהעבודה עם הצהרת בריאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ה ביטוח מקיף וחובה בחברות נפרדות צרכנות פיננסית 1
V ביטוח לאומי והחזר מס לשכירים מיסים 10
M ביטוח בריאות אחרי הרפורמה בסוף 2023 צרכנות פיננסית 9
מ איך כל העניין הזה של ביטוח חיים משתלם למבטחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
מ ביטוח לאומי על רווחים בשוק ההון מיסים 11
A ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
the_newbie האם יש היגיון להחזיק ביטוח שב"ן בתקופת RELOCATION? צרכנות פיננסית 2
השמח בחלקו מס ירושה לאזרחים אמריקאים: ביטוח חיים ופרובייט מיסים 8
ראובן7 ביטוח מנהלים-משיכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T ביטוח נכות\אכ"ע בלי הפקדות לקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א ביטוח דירה לדירה חדשה מקבלן נדל"ן 6
identitybridge חווות דעת בתשלום על התיק ביטוח לעצמאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
T ביטוח נסיעות לחו"ל - מי הכי שירותי והגון? צרכנות פיננסית 42
I ביטוח לאומי - בונוס חד פעמי מיסים 61
P כדאיות ביטוח רכב צרכנות פיננסית 6
ס ביטוח לאומי כסטודנט וכשכיר מיסים 6
F ביטוח בניין משותף צרכנות פיננסית 8
מ עלויות ביטוח גבוהות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
A ביטוח שארים בקר"פ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
1337justme ביטוח נגד נזקי טרור נדל"ן 6
M החלפת ביטוח חיים למשכנתא צרכנות פיננסית 5
ttmoon הפסקת ביטוח מנהלים ומעבר לפנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
S פנסיה מקיפה - ביטוח מינימלי על א.כ.ע ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2

נושאים דומים