• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ביטוח סיעודי - מוצר הגיוני?

algo.il

משתמש סולידי
דירוג
6
אהלן. קראתי את הפוסט על הרעת התנאים בביטוחי סיעוד בעיון רב, ואת מרביתו הבנתי.
אני כרגע בסוג של דילמה. נכוויתי כבר לאחרונה בגלל חוסר הבנה פיננסי כללי וכעת אני לאחר כמה חודשי לימוד בכלל הנושאים של השקעות, ביטוחים, פנסיות וכו'. גאון כלכלי אני לא אהיה אבל לפחות לא אעשה עוד טעויות שיעלו לי הון..
לעניין - ברשותי ביטוח "סיעודי מושלם פלוס" (סיעודי מושלם פלוס 306554746) עוד מ2007 כאשר השתחררתי מהצבא עם רצף ביטוחי. בזמנו זה היה דקלה חברה לביטוח בע"מ.מתישהו זה עבר תחת חברת הראל.
אני מנסה להבין מספר דברים -
1. רצף ביטוחי \וותק - שמעתי הרבה על כך שלא מומלץ לעזוב כי כבר לא עושים ביטוחים סיעודיים כאלה, אבל לפי הבנתי אם זה סתם תקנון ולא חוזה, ואני כפוף להרעות תנאים כל פעם שהקופה צריכה לפתור איזון אקטוארי, אני לא מקבל תנאים כלשהם שכל אחד מכללית יקבל גם כעת. אפילו שאני מבוטח כבר 17 שנה. מעבר לזה שבכל רגע נתון אני מכוסה למקרה של, יש יתרון כלשהו לרצף הביטוחי הזה? זה נותן לי משהו? האם באמת כבר אין אפשרות להצטרף לביטוח סיעודי כזה או אחר?
2. ערכי סילוק - בפוסט על הרעת התנאים דובר על ערכי סילוק ומה ההשפעה של זה. במסמכי הפוליסה שלי אני לא רואה שום דבר בעניין ואפילו ישנם סעיפים שמדברים על כך ש בהכרח "לא יצברו לזכותו של מבוטח בפוליסה עודפים לצורך קבלת ערכי סילוק או פדיון. מצרף לינק למסמך פוליסה . לא ברור לי אם זה גם היה התנאים ב2007 עוד כשהצטרפתי.
האם עליי להבין שלא צברתי שום אחוזיםלביטוח סיעודי במהלך ה17 שנה שאני מבוטח, שייתנו לי משהו גם אם אפסיק לבטח את עצמי?
3. גיל הצטרפות לפי התנאים כעת - אני בן 38. ממה שאני רואה חלק ממהרעה מדברת על הסכום שיקבל האדם כתלות בגיל ההצטרפות שלו לביטוח. כאשר עד גיל 50 נחשב להצטרפות שבה הסכום הגבוה ביותר. אם אני לוקח את הסיכון ומעריך שעד גיל 49 לא אזדקק לזה. יש הגיון כלשהו לא לצאת כעת ולהצטרף רק בגיל 49, אם בכלל?

זה ביטוח קבוצתי של קופת חולים, אין צבירה של ערכי סילוק כי זה ביטוח קולקטיבי, הצבירה היא בביטוח הפרטי.
הביטוח הזה אמור לתת רובד ראשוני של כיסוי למקרה שנהיית סיעודי , כיוון שהוא קולקטיבי, הוא זול יותר מאשר ביטוח פרטי.
הייתי משאיר אותו: כנראה שזו האופציה הזולה ביותר שתמצא והיא טובה יותר מלא להיות מכוסה. יש סיכוי שלא תמצא משהו דומה בכלל אם תרצה להצטרף שוב עוד 11 שנה.
ביטוח סיעודי הוא לא רק למקרי זיקנה, תמיד יש סיכון להפוך לסיעודי מתאונת דרכים, או מחלה אחרת.
יש בלוג בשם השמיכה, שמסביר מאוד טוב את הכדאיות של ביטוח סיעודי, תקרא ותראה אם זה מתאים לך.

נראה לי שזה לא מכסה תאונת דרכים. [אתר כל זכות]

צפה בקובץ המצורף 2382
למדתי משהו חדש, תודה. מצב סיעודי מתאונות דרכם ותאונות עבודה מכוסה מביטוח אחר.
הנקודה היא, שתמיד יש סיכון להפוך לסיעודי, לא רק בגיל זיקנה, ואם חלילה קורה משהו זה מקרה קיצוני ויקר, ולכן מומלץ ביטוח: עלות הביטוח תהיה פחות מעלות הטיפול הסיעודי.

ביטוחי הקולקטיב של קופות החולים הם גרעוניים, לכן אנו צפויים לראות בעתיד פגיעה בתנאים - פחות חודשי כיסוי או הקטנת הפיצוי החודשי, ואולי גם נראה את הביטוחים האלו נסגרים בבוא העת.

ביטוחי הקולקטיב של קופות החולים הם גרעוניים, לכן אנו צפויים לראות בעתיד פגיעה בתנאים - פחות חודשי כיסוי או הקטנת הפיצוי החודשי, ואולי גם נראה את הביטוחים האלו נסגרים בבוא העת.
כללית כבר שלחה עדכון השנה

בינתיים הם פשוט העלו את המחיר החודשי, וכנראה ימשיכו להעלות אותו.

במקרים נדירים, המקסימום שתקבל מהביטוח הוא 300,000 שקלים, ובמקרים עוד יותר נדירים של שהיה במוסד זה יהיה 600,000 שקלים. אם תזרים את הפרמיות לתיק ההשקעות מדי חודש תגיע לסכומים לא רחוקים מאלו. בקיצור, הסיכוי שתקבל יותר ממה ששילמת הוא קטן מאוד, ולכן לדעתי למי שיש יכולת להתמודד עם הסכום הנ"ל, עדיף לו לוותר על ביטוח סיעודי. צריך גם לזכור, שכמו בביטוח אובדן כושר בקרן הפנסיה, לא חסר בארצנו הנפלאה אנשים שיקמבנו לעצמם (או להוריהם) תשלומי ביטוח סיעודי, בעוד לאנשים נורמטיביים עלול להיות קשה מאוד לקבל את התשלומים וכשכבר מקבלים אותם אז תוחלת החיים בדר"כ נמוכה מאוד.

ולכן לדעתי למי שיש יכולת להתמודד עם הסכום הנ"ל, עדיף לו לוותר על ביטוח סיעודי.
אני חושבת שסוף סוף השתכנעתי לוותר על זה, יופי של תגובה.
*נדמה לי שגם נקבל כבר איזשהו סכום חודשי עבור סיעוד עבור כל השנים ששילמנו את הפרמיה, במקרה הצורך.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A ביטוח סיעודי (2024) - מה הטעם? צרכנות פיננסית 0
S ביטוח סיעודי של קופ"ח מכבי לחייל שמתגייס לשירות סדיר צרכנות פיננסית 0
Z ביטוח סיעודי הרעת תנאים. צרכנות פיננסית 62
G הארכת ביטוח סיעודי אפשרית ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ס ביטוח סיעודי לאזרח אמריקאי - חברות ביטוח בארה״ב צרכנות פיננסית 6
Homer ביטוח סיעודי בחו"ל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
D סיום ביטוח סיעודי קולקטיבי צרכנות פיננסית 9
R ביטוח סיעודי פרטי או בקופת חולים צרכנות פיננסית 1
D ביטוח סיעודי - טיפים לתביעה? צרכנות פיננסית 6
F ביטוח סיעודי ומחלות קשות לילדים צרכנות פיננסית 11
ShaharAr ביטוח סיעודי של קופות החולים - האם עובדים עלינו? צרכנות פיננסית 98
ל ביטוח סיעודי לאדם מבוגר צרכנות פיננסית 10
A ביטוח סיעודי - קופ"ח/פרטי? צרכנות פיננסית 63
ש ביטוח סיעודי צרכנות פיננסית 126
ר ביטוח סיעודי של קופות חולים, האם שווה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
פרנצ'סקה ביטוח קופ"ח/ בריאות/ סיעודי- הלכתי לאיבוד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
yanosh34 ביטוח סיעודי וביטוח אובדן כושר עבודה צרכנות פיננסית 9
D ביטוח סיעודי - מה העניין? אוף טופיק 2
א הסבר לילד בן 6 - ביטוח סיעודי צרכנות פיננסית 10
מוריה ביטוח סיעודי? בית אבות סיעודי? למישהו ניסיון? אוף טופיק 6
מ ביטוח סיעודי צרכנות פיננסית 40
W ביטוח נהג צעיר ליברה צרכנות פיננסית 31
ה ביטוח מנהלים ישן עם מקדם נמוך בדמי ניהול גבוהים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
A גביית ביטוח שארים למרות קיום מסמך המבטל זאת - איך להתנהל מול הגוף המנהל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
J ביטוח לדירה שכורה כשוכר ואחריות צולבת צרכנות פיננסית 5
עלילה מסלול שעבוד נכס לחברת ביטוח (ולא בנק) נדל"ן 5
D ביטוח פרטי מהעבודה עם הצהרת בריאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ה ביטוח מקיף וחובה בחברות נפרדות צרכנות פיננסית 1
V ביטוח לאומי והחזר מס לשכירים מיסים 10
M ביטוח בריאות אחרי הרפורמה בסוף 2023 צרכנות פיננסית 9
מ איך כל העניין הזה של ביטוח חיים משתלם למבטחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
מ ביטוח לאומי על רווחים בשוק ההון מיסים 11
A ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
the_newbie האם יש היגיון להחזיק ביטוח שב"ן בתקופת RELOCATION? צרכנות פיננסית 2
השמח בחלקו מס ירושה לאזרחים אמריקאים: ביטוח חיים ופרובייט מיסים 8
ראובן7 ביטוח מנהלים-משיכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T ביטוח נכות\אכ"ע בלי הפקדות לקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א ביטוח דירה לדירה חדשה מקבלן נדל"ן 6
identitybridge חווות דעת בתשלום על התיק ביטוח לעצמאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
T ביטוח נסיעות לחו"ל - מי הכי שירותי והגון? צרכנות פיננסית 42
I ביטוח לאומי - בונוס חד פעמי מיסים 61
P כדאיות ביטוח רכב צרכנות פיננסית 6
ס ביטוח לאומי כסטודנט וכשכיר מיסים 6
F ביטוח בניין משותף צרכנות פיננסית 8
מ עלויות ביטוח גבוהות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
A ביטוח שארים בקר"פ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
1337justme ביטוח נגד נזקי טרור נדל"ן 6
M החלפת ביטוח חיים למשכנתא צרכנות פיננסית 5
ttmoon הפסקת ביטוח מנהלים ומעבר לפנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
S פנסיה מקיפה - ביטוח מינימלי על א.כ.ע ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2

נושאים דומים