• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

גביית ביטוח שארים למרות קיום מסמך המבטל זאת - איך להתנהל מול הגוף המנהל?

algo.il

משתמש סולידי
דירוג
6
היי. ממשיך בסידור הבית הכלכלי. כעקרון אני מסתכל על העתיד ולא בוכה על הבורות שלי בעבר, אבל כן עברתי על כל המסמכים שיש לי מהגופים שבהם הפנסיה והקהש\גמל שלי היו כי זה גם יכול לתת לא מעט ידע.
נתקלתי בכמה דברים שמפריעים לי. חלקם טיפשות שלי ורשלנות של הסוכן הפנסיוני וחלקם לדעתי התנהלות פושעת של הגוף המנהל.

1. בשנת ב2017 אני רואה שיש אישור "הצטרפות להסדר מסלול יחיד ללא שארים"מטעם הגוף המנהל לבקשה לביטוח ביטוח שארים. תאריך הצטרפות להסדר 01.02.2017. מועד פקיעת הסדר 31.01.2019. כנהוג. עם זאת, החל מתחילת 2018 אכן נגבו ממני כספים על אותו הביטוח. ( אני בחור צעיר יחסית ולכן מדובר בסכום של כ400 שח לאותה השנה.) אומנם עברו מאז כמה שנים, אבל בהינתן שכל התיעוד אצלי - מה האפשרויות שלי פה? זה מבחינתי התנהלות פושעת, מעבר לרשלנות. באותו האופן , היו שוב אישורים לבקשה ל"הצטרפות להסדר מסלול יחיד ללא שארים" בסוף 2018 גם לפנסיה מקיפה וגם כללית. וגם פה אני רואה חיובים של ביטוח שארים\מוות, אומנם בסכומים נמוכים, אבל לא 0 אלא עשרות שקלים כל רבעון.

2. עד החודשיים האחרונים, כל המעברים שלי מגוף מנהל אחד לאחר היו עם סוכן פנסיוני חיצוני. האם זה הגיוני שיישארו זנבות ( בסכומים של מאות שח) במעבר מגוף אחד לאחר? סופם של הזנבות האלה להיעלם כי דמי הניהול ועלויות הביטוח יאכלו אותם. פה אין כמובן עבירה על החוק, אבל אני כן מנסה להבין אם זנבות כסף זה לגיטימי או פשוט מדובר ברשלנות של סוכן פנסיוני או אחד הגופים המנהלים?

1. בשנת ב2017 אני רואה שיש אישור "הצטרפות להסדר מסלול יחיד ללא שארים"מטעם הגוף המנהל לבקשה לביטוח ביטוח שארים. תאריך הצטרפות להסדר 01.02.2017. מועד פקיעת הסדר 31.01.2019. כנהוג. עם זאת, החל מתחילת 2018 אכן נגבו ממני כספים על אותו הביטוח. ( אני בחור צעיר יחסית ולכן מדובר בסכום של כ400 שח לאותה השנה.) אומנם עברו מאז כמה שנים, אבל בהינתן שכל התיעוד אצלי - מה האפשרויות שלי פה? זה מבחינתי התנהלות פושעת, מעבר לרשלנות. באותו האופן , היו שוב אישורים לבקשה ל"הצטרפות להסדר מסלול יחיד ללא שארים" בסוף 2018 גם לפנסיה מקיפה וגם כללית. וגם פה אני רואה חיובים של ביטוח שארים\מוות, אומנם בסכומים נמוכים, אבל לא 0 אלא עשרות שקלים כל רבעון.
יכול להיות חתמת על משהו?, הצהרת שיש לך בת זוג?

בנוסף שים לב שלפעמים יש כיסוי מיוחד שיבטל את תקופת האכשרה במידה ותרצה לחזיר את הביטוח שאירים והוא גם עולה כסף, אולי חלק מהתשלום זה עליו?

2. עד החודשיים האחרונים, כל המעברים שלי מגוף מנהל אחד לאחר היו עם סוכן פנסיוני חיצוני. האם זה הגיוני שיישארו זנבות ( בסכומים של מאות שח) במעבר מגוף אחד לאחר? סופם של הזנבות האלה להיעלם כי דמי הניהול ועלויות הביטוח יאכלו אותם. פה אין כמובן עבירה על החוק, אבל אני כן מנסה להבין אם זנבות כסף זה לגיטימי או פשוט מדובר ברשלנות של סוכן פנסיוני או אחד הגופים המנהלים?
בדקת שזו לא הפקדה מאוחרת של המעסיק? - אולי הפרשים/החזרים על כל מיני דברים

סופם של הזנבות האלה להיעלם כי דמי הניהול ועלויות הביטוח יאכלו אותם.
בקרן לא פעילה אין ביטוח
ודמי הניהול הן באחוזים מהצבירה - ככה שהזנבות האלו ילוו אותך עד פרישה

האם זה הגיוני שיישארו זנבות ( בסכומים של מאות שח) במעבר מגוף אחד לאחר?
אני העברתי קרן פנסיה בעבר ולא נשאר זנב, מוזר הסיפור הזה

יכול להיות חתמת על משהו?, הצהרת שיש לך בת זוג?

בנוסף שים לב שלפעמים יש כיסוי מיוחד שיבטל את תקופת האכשרה במידה ותרצה לחזיר את הביטוח שאירים והוא גם עולה כסף, אולי חלק מהתשלום זה עליו?
לא .. אין סיכוי. לא הייתי חותם על משהו כזה כי לא היה בת זוג באותה תקופה.
השתלשלות האירועים היא : פתיחת חשבון אצלהם -> ביטול ביטוח שארים -> איחוד חשבונות לא פעילים לתוך הקופה הזאת ->עד סוף 2017 הכל טוב-> 2018 מתחילה , ומתחיל ביטוח שארים.אין בגלל הדוחות והמסמכים וההודעות שיש לי מהם שום אסמכתא שמצדיקה את זה. בגלל זה באמת 2017 היא בכלל בלי תשלומי ביטוח שארים.
יותר מזה - בגלל שב2018 ברבעון השלישי התחיל גם ביטוח מנהלים ומשום מה ממש לפניו פנסיה כללית עם רק הפקדה 1-2. אז גם באוגוסט 2018 יש שוב ביטול ביטוח שארים גם במקיפה וגם בכללית (כתוצאה משינויים - הכוונה זה פתיחה של קרן פנסיה כללית בנוסף). מבחינתי משהו פה ממש לא תקין. מרגיש לי שחובת ההוכחה שהכל פה היה תקין חלה עליהם. כי אני אמור להיות חשוף לאותם הודעות\דוחות\אישורים שהם חשופים אליהם. ואין שום אסמכתא לקחת ממני ביטוח שארים.

בקרן לא פעילה אין ביטוח
ודמי הניהול הן באחוזים מהצבירה - ככה שהזנבות האלו ילוו אותך עד פרישה

אני העברתי קרן פנסיה בעבר ולא נשאר זנב, מוזר הסיפור הזה
לא יודע מה להגיד לך, אני מאד חדש בזה ולומד כל יום משהו חדש. אני יכול להעלות את התיעוד אם זה יעזור.
ב9.2020 יש אישור על העברת הקופה של הפנסיה לגוף מנהל אחר. ועם זאת אני רואה שעדיין נשאר זנב של 404 שח בדוח השנתי של 2020 ואני כבר עמית לא פעיל. ושב2021 לקחו לי על הקופה של הזנב הזה הרבה מאד על ביטוח חיים. אני כנראה שאצטרך לדבר איתם טלפונית. למרות שממש לא ברור לי עם מי. לא חושב שזה בסמכותו של סוכן טלפוני רגיל שם.

בדוח השנתי של 2020 ואני כבר עמית לא פעיל. ושב2021 לקחו לי על הקופה של הזנב הזה הרבה מאד על ביטוח חיים.
עמית לא פעיל, איזה ביטוח חיים לקחו?
ביטוחים הם על עמית פעיל, או עמית שביקש ריסק

נ.ב.
הזנב שנשאר לך, באיזה מעמד הוא? עצמאי? מעסיק? תגמולים? פיצויים? משלימה? מקיפה?

עמית לא פעיל, איזה ביטוח חיים לקחו?
ביטוחים הם על עמית פעיל, או עמית שביקש ריסק

נ.ב.
הזנב שנשאר לך, באיזה מעמד הוא? עצמאי? מעסיק? תגמולים? פיצויים? משלימה? מקיפה?
הבוח השנתי של 2020 כתוב ככה - (לאחר שב09.20202 הכספים נוידו)
סוג הקרן קרן פנסיה מקיפה חדשה
מעמד העמית שכיר
סוג העמית לא פעיל

יתרת החסכון לסוף שנה 404 שח.
עלות ביטוח שארים 140 שח.

ואז בדוח השנתי של 2021 -

יתרת הכספים בקרן בתחילת השנה 404
כספים שהופקדו לקרן 0
רווחים בניכוי הוצאות ניהול השקעות 191
דמי ניהול שנגבו בשנה זו -1
החזר דמי ניהול בגין תשלום דמי סליקה ע"י המעסיק20
עלות ביטוח לסיכוני נכות 0
עלות ביטוח למקרה מוות* 330
עדכון יתרת הכספים בגין הפעלת מנגנון איזון אקטוארי0
יתרת הכספים בקרן בסוף השנה 944

* לידיעתך, אם את/ה רווק/ה, באפשרותך לוותר על כיסוי ביטוחי למקרה מוות לאלמן/ה ויתום/ה

יש לי לפי הדוח מעסיק - אז זה בטוח לא עמצאי וזה מקיפה

עם זאת, החל מתחילת 2018 אכן נגבו ממני כספים על אותו הביטוח. ( אני בחור צעיר יחסית ולכן מדובר בסכום של כ400 שח לאותה השנה.) אומנם עברו מאז כמה שנים, אבל בהינתן שכל התיעוד אצלי - מה האפשרויות שלי פה?
פנייה לנציב פניות הציבור באותה חברה, ובמידת הצורך למפקח. אבל כך בחשבון שבגלל הזמן שחלף והעובדה ששלחו לך כנראה הודעות בנושא, זה עומד לרעתך.
אני מעריך שבעיקר מפריע לך "לצאת פראייר" או ש"דפקו אותך", ולא המחסור בכיס של אותם 400 ש"ח. אני לא מזלזל בתחושה הזו, אבל באמת שלפעמים צריך להמשיך הלאה בחיים.

זה מבחינתי התנהלות פושעת, מעבר לרשלנות. באותו האופן , היו שוב אישורים לבקשה ל"הצטרפות להסדר מסלול יחיד ללא שארים" בסוף 2018 גם לפנסיה מקיפה וגם כללית. וגם פה אני רואה חיובים של ביטוח שארים\מוות, אומנם בסכומים נמוכים, אבל לא 0 אלא עשרות שקלים כל רבעון.
כפי שהשיבו לך, יתכן שזה על ביטול תקופת אכשרה לכיסוי שארים.

לא יתכן, על 404 שקל לא יתכן ביטוח של 330 שקלים, ופרט לזה, לפי יתרה של 900 בסוף שנה, נראה כאילו הביטוח נוסף לקרן ולא ירד ממנה
אולי זה החזר על הגביה מהשנים הקודמות?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
H סרטון בטיקטוק על גביית חוב ודיון אודות אשראי ונזילות פוסטים מאיכות נמוכה 2
Z האם יש מס רכישה על אירוע גביית דירה משועבדת בגין מלווה שלא נפרע? נדל"ן 0
Z האם יש מס רכישה על אירוע גביית דירה משועבדת בגין מלווה שלא נפרע? פוסטים מאיכות נמוכה 0
A גביית מיסים לא נכונה בתלוש מיסים 8
E מועד גביית דמי ניהול שוק ההון 2
מ גביית ריסק מצבירה בקרן פנסיה פעילה צרכנות פיננסית 6
W ביטוח נהג צעיר ליברה צרכנות פיננסית 31
ה ביטוח מנהלים ישן עם מקדם נמוך בדמי ניהול גבוהים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
J ביטוח לדירה שכורה כשוכר ואחריות צולבת צרכנות פיננסית 5
עלילה מסלול שעבוד נכס לחברת ביטוח (ולא בנק) נדל"ן 5
A ביטוח סיעודי (2024) - מה הטעם? צרכנות פיננסית 0
A ביטוח סיעודי - מוצר הגיוני? צרכנות פיננסית 9
D ביטוח פרטי מהעבודה עם הצהרת בריאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ה ביטוח מקיף וחובה בחברות נפרדות צרכנות פיננסית 1
V ביטוח לאומי והחזר מס לשכירים מיסים 10
S ביטוח סיעודי של קופ"ח מכבי לחייל שמתגייס לשירות סדיר צרכנות פיננסית 0
M ביטוח בריאות אחרי הרפורמה בסוף 2023 צרכנות פיננסית 9
מ איך כל העניין הזה של ביטוח חיים משתלם למבטחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
מ ביטוח לאומי על רווחים בשוק ההון מיסים 11
A ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
the_newbie האם יש היגיון להחזיק ביטוח שב"ן בתקופת RELOCATION? צרכנות פיננסית 2
השמח בחלקו מס ירושה לאזרחים אמריקאים: ביטוח חיים ופרובייט מיסים 8
ראובן7 ביטוח מנהלים-משיכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T ביטוח נכות\אכ"ע בלי הפקדות לקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א ביטוח דירה לדירה חדשה מקבלן נדל"ן 6
identitybridge חווות דעת בתשלום על התיק ביטוח לעצמאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
T ביטוח נסיעות לחו"ל - מי הכי שירותי והגון? צרכנות פיננסית 42
I ביטוח לאומי - בונוס חד פעמי מיסים 61
P כדאיות ביטוח רכב צרכנות פיננסית 6
ס ביטוח לאומי כסטודנט וכשכיר מיסים 6
F ביטוח בניין משותף צרכנות פיננסית 8
מ עלויות ביטוח גבוהות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
A ביטוח שארים בקר"פ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
1337justme ביטוח נגד נזקי טרור נדל"ן 6
M החלפת ביטוח חיים למשכנתא צרכנות פיננסית 5
ttmoon הפסקת ביטוח מנהלים ומעבר לפנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
S פנסיה מקיפה - ביטוח מינימלי על א.כ.ע ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Y ביטוח מנהלים מול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S ביטוח חיים עם תשלום קבוע ל 15 שנים או לא צרכנות פיננסית 12
Michel רצץ זכויות ביטוח בקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S הפעלת ביטוח תכולה צרכנות פיננסית 6
B ביטוח לאומי מקסימלי על מכירת RSU מיסים 7
ר כיצד להחליט על ביטוח בריאות? צרכנות פיננסית 6
C מעבר לקנדה כתעודת ביטוח אוף טופיק 31
S ביטוח חיים עבור משכנתא עתידית נדל"ן 3
Z ביטוח סיעודי הרעת תנאים. צרכנות פיננסית 62
S ביטוח מנהלים מ-2012 מול פנסיה משלימה מול ק. גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Y ניוד ביטוח מנהלים (לפני 2001) לגמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
א אגח מדינה ריבית משתנה - ביטוח נגד תסריט ההפיכה? שוק ההון 3