• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ביטוח שארים בקר"פ

Amitmit

משתמש סולידי
דירוג
19
שלום,

זקוק לעצה בנושא ביטוח שארים

בן 49, לקוח של מיטב ד"ש מזה כמה שנים. יש לי במיטב קר"פ, קופ"ג IRA וקה"ש IRA. הצטבר סכום לא מבוטל בחיסכון פנסיוני וקה"ש.

בבדיקת דו"ח הפנסיה שלי, רשום ששעור הזכאות לאלמנה הוא 42% במקום 60% ושיעור הזכאות ליתום הוא 28%, במקום 60 ו 40 אחוז.

אני מפקיד ברציפות לקר"פ עוד מתחילת שנת 2013 [גיל 39.5] ואף לפני. מאז אני עובד ברציפות אצל אותו המעסיק. בעבר הפקדתי לכלל, בהמשך למיטב ד"ש, הלמן אלדובי וכיום מזה מספר שנים שוב במיטב ד"ש לאחר שרכשו את פעילות קר"פ מהלמן.

במהלך 2020 (גיל 46) עברתי ממיטב דש קר"פ להלמן אלדובי קר"פ. מאותו יום המעבר, השתנו לי לרעה אחוזי הזכאות. טרם המעבר להלמן ביקשתי לוודא שהתנאים שלי לא יורעו ושזכויותי ישמרו. קיבלתי הבטחה כתובה מנציגי שירות. יש תיעוד.

בחודש האחרון אני מתדיין עם מיטב בעניין. התשובה האחרונה שקיבלתי:

"בהמשך לפנייתך, לאחר בדיקה מול המחלקה המקצועית התקבלה תשובה שלא משנה שבוצע מיזוג עם הלמן אלינו, באותה התקופה היית עמית אצלנו ואז העברת את הכספים שלך להלמן אלדובי שלא היו קשורים אלינו באותה תקופה.
לפי חוזר אוצר עמית שמעביר את הכספים שלו לקרן אחרת מאבד את הזכויות שלו בקרן שהוא היה לכן אחוזי הכיסוי הביטוחי שלך תקינים בקופה"

מי צודק?
האם אסור לי כלקוח לעבור מקר"פ אחת לאחרת ואם כן אני מאבד את זכויותי?

תודה

בכל התקופה (גם בהלמן אלדולבי) היה לך ביטוח שארים בתוקף?

חיובי. בתוקף, מפקיד רצוף מגיל 39.
מה החוק אומר? להבנתי הגיל הקובע לגובה הכיסוי הביטוחי הוא הגיל הראשוני שבו הצטרפתי לקר"פ, שבמקרה שלי זה לפני גיל 40.
משום מה המערכת של הלמן התחילה לי את הספירה עם המעבר להלמן ב 2020, גיל 46 למרות שכאמור מפקיד רצוף שנים קודם לכן

אני רואה שתי אפשרויות.

1. האפשרות הקלה יותר. עבור למסלול 37.5% ביטוח נכות ו100% ביטוח שאירים (למעט גברים מגיל 45). גם ככה בגיל שלך התשלום עבור ביטוח נכות הופך להיות קטסטרופלי ואם אתה במקרה הייטקיסט אז לדעתי הביטוח ממש לא שווה את מחיר הפרמיה.

2. תפנה עם הסיפור לממונה על הביטוח ותדרוש להסדיר את העניין.

תפנה עם הסיפור לממונה על הביטוח ותדרוש להסדיר את העניין.
1+
הייתי מתחיל בממונה על פניות הציבור של קרן הפנסיה, ובמידת הצורך אסקלציה למפקח.

תודה רבה. אני רחוק מלוותר והנחתי שבשלב הבא אני אפנה לרגולטור, רק רציתי לודא שאני מבין את החוק. בראיה של מיטב הבעיה היא בהתנהלות שלי מול הלמן, לא משהו שקשור אליהם... למרות זאת נראה שמשהו בבטחון העצמי של הנציגה קצת נסדק משיחה לשיחה, בהתחלה נפנפו אותי ואחרי שהתעקשתי והוכחתי את העובדות, אז היא בקשה לבדוק שוב מול מחלקת השקר כלשהו. נראה לי שאני בדרך הנכונה.

תודה רבה. אני רחוק מלוותר והנחתי שבשלב הבא אני אפנה לרגולטור, רק רציתי לודא שאני מבין את החוק. בראיה של מיטב הבעיה היא בהתנהלות שלי מול הלמן, לא משהו שקשור אליהם... למרות זאת נראה שמשהו בבטחון העצמי של הנציגה קצת נסדק משיחה לשיחה, בהתחלה נפנפו אותי ואחרי שהתעקשתי והוכחתי את העובדות, אז היא בקשה לבדוק שוב מול מחלקת השקר כלשהו. נראה לי שאני בדרך הנכונה.
נניח הלמן היו עדיין מחזיקים בקרן הפנסיה שלך, היית מנהל מולם את הדיון ואם נעשתה מצידם טעות בניוד הם היו נדרשים לתקן אותה.
בפועל הקרן נמכרה למיטב, ומיטב כעת נמצאת בנעליים של הלמן מולך, החובות והזכויות של שני הצדדים לא השתנו בעקבות מכירת הקרן מגוף א׳ לגוף ב׳.

האם היה לך מקרה שבו ניידת חלק מהכספים מקרן פנסיה לקופת גמל לאחר גיל 40 ?

סה״כ נשמע שאתה בעניינים אבל בכל זאת שואל

לא. ניידתי פעם אחת בגיל 46 ממיטב להלמן. זה היה בימים שפתחו לראשונה מסלול פנסיה עוקב S&P500... הניוד היה מלא, תגמולים ופיצויים, יתרה והפקדות עתידיות.. הכל. הנחת העבודה שלי היתה שהגיל הקובע לקביעת גובה הכיסוי הביטוחי הוא הגיל שהצטרפתי *לראשונה* לקר"פ וזה כאמור היה טרם גיל 40. מאז אני די לבד במערכת מאחר וזו היתה יוזמה שלי לעבור לקר"פ בניגוד להמלצת הסוכן

מאז אני די לבד במערכת מאחר וזו היתה יוזמה שלי לעבור לקר"פ בניגוד להמלצת הסוכן
עדיין היה סוכן שביצע את הניוד. ניסית להבין מולו מדוע הרצף הביטוחי לא עבר?

אולי שווה לחפש את הטפסים של המעבר בתיבת דואר של הבית השקעות כדי לנסות להבין מה קרה, לא יודע אם הטפסים באתר נשמרים לנצח או אולי שלחו לך מייל לגבי זה

הייתי גם מוציא דוח מהמסלקה הפנסיונית לבדוק שהקופה הישנה באמת עברה ניוד ולא נשארה פתוחה בטעות וגם שם אפשר לראות את תאריך פתיחת הקופה

ואי תודה! פתאום נפל לי האסימון שתיקשרתי עם הלמן דרך המייל של העבודה ולא הפרטי...קצת חפרתי ומצאתי את טופס ההצטרפות להלמן וכמובן רשום שם שמסלול הביטוח הוא 75 אחוז לנכות ו 100 אחוז לשארים למעט מצטרפים מעל גיל 41... אני אעביר את הטופס הזה למיטב ונראה אולי יזוז משהו. אם לא אני אפנה לרגולטור. קיבלתי כבר כל כך הרבה תשובות מטופשות ממיטב שאני כבר לא יודע למה לצפות.

קצת חפרתי ומצאתי את טופס ההצטרפות להלמן וכמובן רשום שם שמסלול הביטוח הוא 75 אחוז לנכות ו 100 אחוז לשארים למעט מצטרפים מעל גיל 41...
זה לא הסיפור. הבעיה שלך היא לא עם המסלול אלא עם העובדה שלא העבירו את לך את הזכויות לעניין גיל ההצטרפות כשעשית ניוד. זה קרה גם לי אבל בגיל 42 אז ההבדל היה זניח ובכל מקרה כבר עברתי למסלול של 37.5% לנכות ו100% לשאירים למעט מצטרפים מגיל 46.

הבעיה שלך היא לא עם המסלול אלא עם העובדה שלא העבירו את לך את הזכויות לעניין גיל ההצטרפות כשעשית ניוד
ברור לי. פניתי בינתיים לרגולטור... אמור לקחת קצת זמן, מאמין שיסתדר. לגבי ההצעה לעבור למסלול של 37.5 ו 100... האמת שלא הייתי מודע. אני אקרא קצת כדי להבין יותר טוב את המשמעות - תודה!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A גביית ביטוח שארים למרות קיום מסמך המבטל זאת - איך להתנהל מול הגוף המנהל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
cypriano de rore ביטוח שארים פנסיוני בפנסיית חבר קיבוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
I מחשבות על ביטוח חיים|תאונות אישיות|נכות|שארים|מטריה ביטוחית|מחלות קשות צרכנות פיננסית 33
W החזר דמי ביטוח שארים ליחיד ללא שארים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
סול ביטול ביטוח שארים פוסטים מאיכות נמוכה 21
E ביטוח חיים - ביטוח שארים קרן פנסיה צרכנות פיננסית 0
ו ביטוח שארים בפנסיה כשהחתונה לא רשמית שוק ההון 1
ג ביטוח מנהלים (שנת 2010) - שארים צרכנות פיננסית 18
M ביטוח שארים צרכנות פיננסית 13
שלי שאלה לגבי ביטוח שארים בקרן פנסיה צרכנות פיננסית 12
W ביטוח נהג צעיר ליברה צרכנות פיננסית 31
ה ביטוח מנהלים ישן עם מקדם נמוך בדמי ניהול גבוהים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
J ביטוח לדירה שכורה כשוכר ואחריות צולבת צרכנות פיננסית 5
עלילה מסלול שעבוד נכס לחברת ביטוח (ולא בנק) נדל"ן 5
A ביטוח סיעודי (2024) - מה הטעם? צרכנות פיננסית 0
A ביטוח סיעודי - מוצר הגיוני? צרכנות פיננסית 9
D ביטוח פרטי מהעבודה עם הצהרת בריאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ה ביטוח מקיף וחובה בחברות נפרדות צרכנות פיננסית 1
V ביטוח לאומי והחזר מס לשכירים מיסים 10
S ביטוח סיעודי של קופ"ח מכבי לחייל שמתגייס לשירות סדיר צרכנות פיננסית 0
M ביטוח בריאות אחרי הרפורמה בסוף 2023 צרכנות פיננסית 9
מ איך כל העניין הזה של ביטוח חיים משתלם למבטחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
מ ביטוח לאומי על רווחים בשוק ההון מיסים 11
A ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
the_newbie האם יש היגיון להחזיק ביטוח שב"ן בתקופת RELOCATION? צרכנות פיננסית 2
השמח בחלקו מס ירושה לאזרחים אמריקאים: ביטוח חיים ופרובייט מיסים 8
ראובן7 ביטוח מנהלים-משיכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T ביטוח נכות\אכ"ע בלי הפקדות לקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א ביטוח דירה לדירה חדשה מקבלן נדל"ן 6
identitybridge חווות דעת בתשלום על התיק ביטוח לעצמאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
T ביטוח נסיעות לחו"ל - מי הכי שירותי והגון? צרכנות פיננסית 42
I ביטוח לאומי - בונוס חד פעמי מיסים 61
P כדאיות ביטוח רכב צרכנות פיננסית 6
ס ביטוח לאומי כסטודנט וכשכיר מיסים 6
F ביטוח בניין משותף צרכנות פיננסית 8
מ עלויות ביטוח גבוהות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
1337justme ביטוח נגד נזקי טרור נדל"ן 6
M החלפת ביטוח חיים למשכנתא צרכנות פיננסית 5
ttmoon הפסקת ביטוח מנהלים ומעבר לפנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
S פנסיה מקיפה - ביטוח מינימלי על א.כ.ע ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Y ביטוח מנהלים מול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S ביטוח חיים עם תשלום קבוע ל 15 שנים או לא צרכנות פיננסית 12
Michel רצץ זכויות ביטוח בקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S הפעלת ביטוח תכולה צרכנות פיננסית 6
B ביטוח לאומי מקסימלי על מכירת RSU מיסים 7
ר כיצד להחליט על ביטוח בריאות? צרכנות פיננסית 6
C מעבר לקנדה כתעודת ביטוח אוף טופיק 31
S ביטוח חיים עבור משכנתא עתידית נדל"ן 3
Z ביטוח סיעודי הרעת תנאים. צרכנות פיננסית 62

נושאים דומים

Back
למעלה