• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ביטוח סיעודי - קופ"ח/פרטי?

• פותח הנושא AF1k
  • פורסם בתאריך

AF1k

משתמש רגיל
דירוג
555
שלום לכולם,
קראתי שוב ושוב כמעט את כל הפוסטים בפורום בנושא הזה, וכרגע אני בהתלבטות בין לרכוש ביטוח סיעודי דרך קופ"ח+ביטוח פרטי שמתחיל לפעול לאחר 5 שנים (שהכיסוי של קופ"ח מסתיים), או לרכוש ביטוח סיעודי פרטי לכל החיים.

עשיתי חישוב של תשלום הפרמיות עד גיל פרישה ויוצא שהעלות של הביטוח הפרטי משתווה אם לא יותר זולה בכמה מאות שקלים מהעלות של ביטוח דרך קופ"ח+ביטוח פרטי משלים. קראתי היטב את התקנונים של שתי הפוליסות, וההבדלים העיקריים שמצאתי הם:
  • בביטוח דרך קופ"ח הפיצוי הוא 5000 ש"ח בבית או 10000 במוסד סיעודי, כאשר בביטוח הפרטי הוא 5000 ללא קשר לטיפול בבית או במוסד סיעודי
  • בביטוח דרך קופ"ח אין כיסוי במקרה של תאונה, אך בכל מקרה זה מכוסה על ידי ביטוח החובה בארץ
  • בשתי הפוליסות ההגדרה לסיעודי הוא אי יכולת לבצע 3 פעולות מתוך 6
  • הפוליסה דרך קופ"ח מתחדשת כל שנתיים, אך במקרה והיא לא תחודש יש אפשרות לרכוש את הביטוח באופן פרטי ללא תקופת אכשרה או חיתום
קשה לי להחליט עדיין באיזו פוליסה לבחור, אשמח לדעת האם מישהו נתקל בדילמה דומה ויוכל לסייע.

הייתי מצפה שהביטוח הסיעודי דרך קופת החולים יהיה זול יותר מביטוח פרטי.
שים לב שחלק מהביטוחים הפרטיים כוללים גם ערכי סילוק כך שאם לאחר מספר שנים של תשלום לביטוח הפרטי הפסקת לשלם, ואח״כ הפכת לסיעודי תהיה זכאי לקבל תשלום חלקי מהביטוח.

תראה , טיפול בבית עולה בממוצע 5000 שח לפני תשלומי פנסיה
טיפול במוסד טוב 17000
תוחלת החיים היא לממוצע, מי שנדפק ויחיה מעל 5 שנים יצטרך הון וגם בני משפחה שינהלט לו את ההון .
אני בעד הרחבה לאזור ה 10-15 אשח וללא הגבלה. ולכן השילוב של ביטוח קופח + פרטי הוא הנכון.

קשה לי להחליט עדיין באיזו פוליסה לבחור, אשמח לדעת האם מישהו נתקל בדילמה דומה ויוכל לסייע.

הייתי במחשבות דומות ולא עשיתי בסוף ביטוח בקופת חולים, אלא רק פרטי .
העיקר בגלל שבפרטי יש ערכי סילוק ופרמיה חודשי ידוע מראש (לעומת פרמיה בקופת חולים שלפי תחזיות יעלה דרסטי ואז אם אתה מפסיק לשלם פרמיה אתה נשאר בלי כלום).
נעזרתי באתר זה http://www.ofekzahav.com/mazagotsiyud.htm במחשבות שלי.
ביטוח פרטי עשיתי עם המתנה 36 חודשים ותשלומים לכל החיים וזאת במחשבה ש 3 שנים ראשונות יוכל לספוג.

גם אני מתלבט באותה סוגיה וכן מחזיק בדעה שביטוח סיעודי הוא נחוץ כמו כל ביטוח שאמור להגן מפני מקרי קיצון שיכולים למוטט כלכלית משפחה .
יש לכל המשפחה ביטוח בריאות פרטי ועכשיו אני בוחן את האפשרות הטובה ביותר (עלות\תועלת) לביטוח סיעודי.
קראתי את הפוסט של הסולידית בנושא ונראה לי ששילוב של ביטוח סיעודי של קופ"ח + פרטי עם המתנה של 36 חודשים הוא האופציה הטובה ביותר מבין כל האפשרויות.

השאלות:
1 - איזה חברת ביטוח מומלצת?
2 - מישהו יכול לעדכן בעלויות לביטוח פרטי וביטוח דרך הקופה?

תודה

עשיתי חישוב של תשלום הפרמיות
ם אני מתלבט באותה סוגיה וכן מחזיק בדעה שביטוח סיעודי הוא נחוץ כמו כל ביטוח שאמור להגן מפני מקרי קיצון שיכולים למוטט כלכלית משפחה .
א. הביטוח 5שנים ראשונות דרך קופת חולים יצא לכם שווה בפרמיות (גם העתידיות) הן בקופה והן בחברה הפרטית? נשמע לי מוזר...
ב. מבדיקה שערכתי עבור הוריי, מגדל יצאו הכי זולים. אבל רק אחרי שהכנסתי סוכן לתמונה והיו לו את ההנחות שלו.
ג. שווה בדיקה אצל כולם ולוודא בדיוק מה המחיר עבור השנים הראשונות ולאורך כל הדרך כי יש הנחות ב-5 שנים הראשונות או כל מיני טרלולים ושטיקים.

עם המתנה של 36 חודשים
למה 36 חודשים ? למה לא אחרי שהקופת חולים מסתיים ואז זה 60 חודשים?

@Glazgo
@kerenX

נערך לאחרונה ב:
א. הביטוח 5שנים ראשונות דרך קופת חולים יצא לכם שווה בפרמיות (גם העתידיות) הן בקופה והן בחברה הפרטית? נשמע לי מוזר...
ב. מבדיקה שערכתי עבור הוריי, מגדל יצאו הכי זולים. אבל רק אחרי שהכנסתי סוכן לתמונה והיו לו את ההנחות שלו.
ג. שווה בדיקה אצל כולם ולוודא בדיוק מה המחיר עבור השנים הראשונות ולאורך כל הדרך כי יש הנחות ב-5 שנים הראשונות או כל מיני טרלולים ושטיקים.

למה 36 חודשים ? למה לא אחרי שהקופת חולים מסתיים ואז זה 60 חודשים?

@Glazgo
@kerenX
צודק, 60 חודשים כהמשך לקופת החולים מה גם שהבנתי שזה מוזיל משמעותית את הפרמיה בביטוח הפרטי
אברר מול הסוכן שלי לגבי עלויות.

אגב, מעיניין לדעת מהי הדעה הרווחת פה לגבי ביטוח סיעודי?

אגב, מעיניין לדעת מהי הדעה הרווחת פה לגבי ביטוח סיעודי?
הדעה הרווחת היא שזה מיותר אבל כל אחד לפי שיקוליו.

מישהו יכול לעדכן בעלויות לביטוח פרטי וביטוח דרך הקופה?
תלוי גיל.

שילוב של ביטוח סיעודי של קופ"ח + פרטי עם המתנה של 36 חודשים הוא האופציה הטובה ביותר
לפי הסטטיסטיקה (נאמר לי ע"י כמה סוכנים אך לא בדקתי אישית) החולים הסיעודיים מחזיקים בממוצע כשמונה שנים. לכן, הגיוני יותר לקבל את הפיצוי הגבוה יותר בהתחלה (ואולי לחסוך אם אין בו צורך, כשאתה עוד חי) ואם תחזיק מעמד יותר מחמש שנים אז כבר תסתדר עם הפיצוי שנשאר רק מחברת הביטוח.
זה מה שאני אישית עשיתי (פרטי בלי המתנה + קופת חולים).

ועוד דבר - הבנתי שלפני שבוע בערך כל החברות הודיעו שלא מוכרים יותר את הביטוח הזה לכל החיים אלא רק לתקופה קצובה.

1 - איזה חברת ביטוח מומלצת?
עד כמה שידוע לי הכי מומלץ (=זול) זה הביטוח של הראל שנותן לך סכום מסויים למצב סיעודי בבית וסכום כפול למצב שאתה במוסד. זה יוצא הכי זול, ובגלל זה ממה שהבנתי קשה מאוד להשיג את זה, רוב הסוכנים לא יודעים בכלל שזה קיים (הייתה לי שיחה עם סוכן ביטוח של החברה שמבטחת את עובדי המדינה - דרך אשתי, והוא אמר לי שאם אני משיג את זה - ללכת על זה בלי ספק, וזה מה שעשיתי). בנוסף, עד כמה שידוע לי, כבר לא קיים בשאר החברות.

עריכה: מדריך מאוד מוצלח לנושא (וגם לשאר הביטוחים) - מקווה שזה בסדר שאני מפרסם כאן, נראה סך הכל אתר לא שיווקי:
https://www.savey.co.il/ביטוח/ביטוח-סיעודי-כל-מה-שצריך-לדעת/

עריכה 2: אני רואה שהוא כן ממליץ על סוכנים, אז כנראה שכן עושה מזה כסף. תמחקו אם נראה לכם, אבל המידע שם הוא בפירוש איכותי ולא מצאתי במקומות אחרים, למשל הטיפ על ביטוח שמכפיל סכום למוסד (אגב הפוסט שם לא מעודכן- יש רק בהראל למיטב ידיעתי וגם זה בקושי).

נערך לאחרונה ב:
וכל הסיעודיים שאני ( 6 בערך) מכיר שברו את הסטטיסטיקה הזו חלקם בהרבה
כנראה סיעודיים צעירים לא? נראה לי שממוצע לא רלוונטי לנושא ביטוחים (וגם לא סטיית תקן).

כנראה סיעודיים צעירים לא? נראה לי שממוצע לא רלוונטי לנושא ביטוחים (וגם לא סטיית תקן).
אחד צעיר, היתר היו בני 60-80

מי שיודע מה הסיכון האישי שלו להיות סיעודי וכמה שנים יחיה במצב יכול לבצע הערכת שווי אלטרנטיבי.

רובנו לא יודעים או שמדמיינים שהם יודעים.

עד כמה שידוע לי הכי מומלץ (=זול) זה הביטוח של הראל שנותן לך סכום מסויים למצב סיעודי בבית וסכום כפול למצב שאתה במוסד. זה יוצא הכי זול, ובגלל זה ממה שהבנתי קשה מאוד להשיג את זה, רוב הסוכנים לא יודעים בכלל שזה קיים (הייתה לי שיחה עם סוכן ביטוח של החברה שמבטחת את עובדי המדינה - דרך אשתי, והוא אמר לי שאם אני משיג את זה - ללכת על זה בלי ספק, וזה מה שעשיתי). בנוסף, עד כמה שידוע לי, כבר לא קיים בשאר החברות.

עריכה: מדריך מאוד מוצלח לנושא (וגם לשאר הביטוחים) - מקווה שזה בסדר שאני מפרסם כאן, נראה סך הכל אתר לא שיווקי:
https://www.savey.co.il/ביטוח/ביטוח-סיעודי-כל-מה-שצריך-לדעת/

עריכה 2: אני רואה שהוא כן ממליץ על סוכנים, אז כנראה שכן עושה מזה כסף. תמחקו אם נראה לכם, אבל המידע שם הוא בפירוש איכותי ולא מצאתי במקומות אחרים, למשל הטיפ על ביטוח שמכפיל סכום למוסד (אגב הפוסט שם לא מעודכן- יש רק בהראל למיטב ידיעתי וגם זה בקושי).
תודה המידע, אז הבנתי שקופח + ביטוח פרטי שנכנס לתוקף אחרי 5 שנים בפרמיה קבועה זה השילוב האופטימלי (הזול ביותר) אשמח לשמוע על תמהיל מומלץ למשפחה עם ילדים.

מחר אפנה לסוכן שלי לקבלת הצעה כי ממה שהבנתי דרך סוכן מקבלים מחירים נמוכים מאשר פנייה ישירה.

מחר אפנה לסוכן שלי לקבלת הצעה כי ממה שהבנתי דרך סוכן מקבלים מחירים נמוכים מאשר פנייה ישירה
יש בזה משהו,
מציע להתקשר לכמה סוכנים ולהשוות,
להתעלם מהנחות של שנה שנתיים קרובות להסתכל על כל התקופה.
יש להם קטע כזה עם מיליון אחוז הנחה בשנתיים הקרובות ואז אחרי 3 שנים אתה צריך למשכן את הבית

תעשו חשבון כמה עלות הפרמיה בביטוח פרטי מול ההחזר. בזמנו כשהופסקו הביטוחים הקולקטיביים בדקתי את עלות הפרמיה לביטוח שנותן 5 שנות כיסוי, ויצא לי שעלות הפרמיה תצא לי כמעט חצי מהתמורה שאקבל, כך שאני מעדיף להשקיע את הפרמיה בעצמי ולחיות חיים בריאים בתקווה שאצליח לצבור יותר כסף ממה שהייתי מקבל מהביטוח.

כמובן שמי שמתחיל ביטוח כזה לילדים כשהם ממש צעירים בפרמיה קבועה, יכול להיות שהחישוב ייצא שונה.

עוד שיקול שצריך לקחת ואנשים שוכחים הוא שלעתים קבלת הכסף מהביטוח כרוכה בהשפלות ובדחיות מחברת הביטוח שמחייבות התערבות של עורך דין. חמי היה מבוטח בביטוח כזה וכשנזקק לכסף הוא נלחם בחברת הביטוח כמעט שלוש שנים כולל נתח שמן שעבר לידי העו"ד שטיפל בתיק (ופניה לבי"מ שנגמרה בפשרה כי חברת הביטוח העדיפה לא לתמודד עם העובדות), שזה עוד שיקול שלי לחסוך כסף בצד למקרה הצורך ולא להסתמך על חברות ביטוח בנושא הרגיש הזה.

ועוד טיפ: בביטוחי הסיעוד של קופות החולים, אל תבדקו כמה תשלמו היום, אלא מה תהיה הפרמיה כשתגיעו לגיל מבוגר. יכול להיות שכשתראו מה העלות החודשית בגיל מבוגר ייצא לכם העניין בביטוח בפרמיה משתנה.

אם כבר החלטתם לשלם על ביטוח סיעודי בתקווה שיום אחד "תהנו" ממנו, תבדקו גם את מדד השירות של האוצר בנושא.

https://mof.gov.il/hon/Consumer-Information/ServiceIndex/Pages/Product_NursingIns.aspx

תודה המידע, אז הבנתי שקופח + ביטוח פרטי שנכנס לתוקף אחרי 5 שנים בפרמיה קבועה זה השילוב האופטימלי (הזול ביותר) אשמח לשמוע על תמהיל מומלץ למשפחה עם ילדים.

מחר אפנה לסוכן שלי לקבלת הצעה כי ממה שהבנתי דרך סוכן מקבלים מחירים נמוכים מאשר פנייה ישירה.
נתחיל מהסוף - כן תפנה לכמה סוכנים. כמובן אם יש לך איזו הטבה לפי חברות בארגון או משהו בסגנון - תנצל את זה.
לגבי השילוב הזול ביותר- מה שציינת אינו הזול ביותר. הזול ביותר הוא ללא ביטוח סיעודי כלל... הכל תלוי מה אתה רוצה.
אני אישית בשלב זה משלב ביטוח של קופ"ח (מכסה בערך עד 10 אלף) + ביטוח פרטי שנכנס לתוקף אחרי 60 יום בסכום שמשלים לסכום הנדרש (שים לב שהביטוח בקופ"ח באופן תאורטי לא מספיק לעלויות האמיתיות של מצב סיעודי. זה לא אומר שחייבים גם פרטי, אבל ח
שוב שתהיה מודע לזה) - באמצעות ביטוח שמכפיל את הסכום למוסד- כי זה הסוג הכי זול. ובנוסף ביטוח עם תקופת המתנה של 5 שנים - ולכל החיים בסכום הרצוי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S ביטוח סיעודי של קופ"ח מכבי לחייל שמתגייס לשירות סדיר צרכנות פיננסית 0
פרנצ'סקה ביטוח קופ"ח/ בריאות/ סיעודי- הלכתי לאיבוד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
A ביטוח סיעודי (2024) - מה הטעם? צרכנות פיננסית 0
A ביטוח סיעודי - מוצר הגיוני? צרכנות פיננסית 9
Z ביטוח סיעודי הרעת תנאים. צרכנות פיננסית 62
G הארכת ביטוח סיעודי אפשרית ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ס ביטוח סיעודי לאזרח אמריקאי - חברות ביטוח בארה״ב צרכנות פיננסית 6
Homer ביטוח סיעודי בחו"ל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
D סיום ביטוח סיעודי קולקטיבי צרכנות פיננסית 9
R ביטוח סיעודי פרטי או בקופת חולים צרכנות פיננסית 1
D ביטוח סיעודי - טיפים לתביעה? צרכנות פיננסית 6
F ביטוח סיעודי ומחלות קשות לילדים צרכנות פיננסית 11
ShaharAr ביטוח סיעודי של קופות החולים - האם עובדים עלינו? צרכנות פיננסית 98
ל ביטוח סיעודי לאדם מבוגר צרכנות פיננסית 10
ש ביטוח סיעודי צרכנות פיננסית 126
ר ביטוח סיעודי של קופות חולים, האם שווה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
yanosh34 ביטוח סיעודי וביטוח אובדן כושר עבודה צרכנות פיננסית 9
D ביטוח סיעודי - מה העניין? אוף טופיק 2
א הסבר לילד בן 6 - ביטוח סיעודי צרכנות פיננסית 10
מוריה ביטוח סיעודי? בית אבות סיעודי? למישהו ניסיון? אוף טופיק 6
מ ביטוח סיעודי צרכנות פיננסית 40
W ביטוח נהג צעיר ליברה צרכנות פיננסית 31
ה ביטוח מנהלים ישן עם מקדם נמוך בדמי ניהול גבוהים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
A גביית ביטוח שארים למרות קיום מסמך המבטל זאת - איך להתנהל מול הגוף המנהל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
J ביטוח לדירה שכורה כשוכר ואחריות צולבת צרכנות פיננסית 5
עלילה מסלול שעבוד נכס לחברת ביטוח (ולא בנק) נדל"ן 5
D ביטוח פרטי מהעבודה עם הצהרת בריאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ה ביטוח מקיף וחובה בחברות נפרדות צרכנות פיננסית 1
V ביטוח לאומי והחזר מס לשכירים מיסים 10
M ביטוח בריאות אחרי הרפורמה בסוף 2023 צרכנות פיננסית 9
מ איך כל העניין הזה של ביטוח חיים משתלם למבטחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
מ ביטוח לאומי על רווחים בשוק ההון מיסים 11
A ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
the_newbie האם יש היגיון להחזיק ביטוח שב"ן בתקופת RELOCATION? צרכנות פיננסית 2
השמח בחלקו מס ירושה לאזרחים אמריקאים: ביטוח חיים ופרובייט מיסים 8
ראובן7 ביטוח מנהלים-משיכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T ביטוח נכות\אכ"ע בלי הפקדות לקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א ביטוח דירה לדירה חדשה מקבלן נדל"ן 6
identitybridge חווות דעת בתשלום על התיק ביטוח לעצמאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
T ביטוח נסיעות לחו"ל - מי הכי שירותי והגון? צרכנות פיננסית 42
I ביטוח לאומי - בונוס חד פעמי מיסים 61
P כדאיות ביטוח רכב צרכנות פיננסית 6
ס ביטוח לאומי כסטודנט וכשכיר מיסים 6
F ביטוח בניין משותף צרכנות פיננסית 8
מ עלויות ביטוח גבוהות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
A ביטוח שארים בקר"פ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
1337justme ביטוח נגד נזקי טרור נדל"ן 6
M החלפת ביטוח חיים למשכנתא צרכנות פיננסית 5
ttmoon הפסקת ביטוח מנהלים ומעבר לפנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
S פנסיה מקיפה - ביטוח מינימלי על א.כ.ע ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2

נושאים דומים