• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בואו נדבר על הנושא האהוב עליכם - מעבר לIB

נעם בלה בלה

משתמש בכיר
דירוג
2,174
היי פורום,
שאלה היפותטית כרגע. אני לא חושב שאעשה את הצעד הזה בזמן הקרוב, אבל מרכך את עצמי נפשית ליום שיהיה לי כח להתעסקות הזו.

אני אזרח אמריקאי, לקוח של בית ההשקעות IBI כברוקר ובנק דיסקונט כעו"ש.
בנק דיסקונט לא מאפשר חשבונות ני"ע לאזרחים אמריקאים, ולכן לא אוכל להשתמש בבנק כגשר להעברה.
אם יום אחד אפתח חשבון, זה יהיה בIB האמיתית ולא דרך מתווך. התיק יותר ממספיק גדול כדי לא לשלם את דמי הניהול הקבועים. הרציונל העיקרי למעבר כזה: עמלות המרת מט"ח. היתרון המרכזי בעיניי אגב בIB היא יכולת המכירה בLIFO, אבל אין לי שום סיבה להאמין שזה אכן יהיה המצב כשאפרוש ואתחיל למשוך מהתיק (אם הכל יילך על פי התכנית, בעוד 39 שנה. אתם רשאים לצחוק, אני מגחך על המשפט הזה תוך כדי שאני כותב אותו).

איך מעבירים את התיק?
לא מעוניין למכור, יש לי מסים כלואים וזה כרוך בעמלות. אני גם לא אוהב את המחשבה של להיות מחוץ לשוק לכמה ימים, ובפרט בתקופה כל כך תנודתית.

איך מעבירים את התיק?
לא מעוניין למכור, יש לי מסים כלואים וזה כרוך בעמלות. אני גם לא אוהב את המחשבה של להיות מחוץ לשוק לכמה ימים, ובפרט בתקופה כל כך תנודתית.
בדקת עם IBI מוכנים להעביר ישירות לIB?
אני זוכר ששמעתי שמיטב-דש עושים בעיות, אבל לא זכור לי שקראתי על בעיות עם IBI. (מצד שני יש סיכוי טוב מאוד שאני לא זוכר נכון).
במקרה הכי גרוע, פתח חשבון השקעות בבנק אחר שכן מוכן לקבל אמריקאים, ואח"כ תעביר ממנו. או פשוט תפתח חשבון בברוקר אמריקאי שהוא בנק גדול ומוכר (בתור אמריקאי זה יותר קל לך), ואז לבית ההשקעות לא יהיה תרוץ

הייתי מתחיל לבדוק בעצמך עם IBI.
כשאני העברתי מאקסלנס, הם נתנו לי 2 אפשרויות:
-העברה לחשבון הבנק שאת פרטיו נתתי בפתיחת החשבון וממנו ביצעתי הפקדות (ואליו בלבד).
-העברה לכל גוף אחר (בנק/ברוקר מקומי/זר) רק אחרי זיהוי פרונטלי במשרדים שלהם (את החשבון פתחתי באינטרנט), לטענתם עקב מגבלות רגולטוריות.

אם זה נכון, ואם ב-IBI זה אותו דבר, אז הבעיה שלך, אם תהיה קיימת, לא קשורה ל-IB.

יש פה המוני משתמשים שכבר עשו את זה, קיוויתי ללמוד מחכמת ההמונים לפני שאני מברר את זה מול IBI בעצמי. התשובה לא אמורה להיות שונה לכל לקוח, יש פה מישהו שהעביר תיק ישירות ויודע אם ניתן לעשות את זה מהם?
לא מתחיל בבירורים כי כאמור הצעד הזה לא יקרה כרגע, ומרגע שאתחיל אחתור לסיים את התהליך כמה שיותר מהר - אין לי סבלנות לשיחות משימור לקוחות עכשיו

יש פה המוני משתמשים שכבר עשו את זה
יש פה המוני אנשים שיש להם חשבון בIB. אני לא בטוח אם יש פה בכלל אנשים שעברו ספציפית מIBI ל IB.
התשובה לא אמורה להיות שונה לכל לקוח
אבל @Yoss נתן לך בדיוק את הדוגמא שבה התשובה כן שונה ותלויה בלקוח עצמו.

דיברתי איתם לפני שבוע/שבועיים לגבי העברת ניירות ערך ל-IB.
אמרו שאין בעיה, רק צריך למלא טופס (אפילו שלחו קישור לאיזה אתר שלהם שמאפשר למלא את הבקשה).
אני לא אזרח אמריקאי, אבל הם גם לא שאלו.
לא ניסיתי עדיין לבצע העברה בפועל.

דיברתי איתם לפני שבוע/שבועיים לגבי העברת ניירות ערך ל-IB.
אמרו שאין בעיה
אש, תודה. אשמח מאוד אם תעדכן בסוף התהליך אם עבר חלק, כמה זמן לקח ומה היו העלויות.

אש, תודה. אשמח מאוד אם תעדכן בסוף התהליך אם עבר חלק, כמה זמן לקח ומה היו העלויות.
עדיין לא התחלתי את התהליך...
אם אני זוכר נכון, הם אמרו שמבחינת זמנים יש להם קצת לחץ עכשיו וזה יכול לקחת עד 14 ימים.
עלות - 10 דולר לנייר (בלי קשר לכמות). לא שאלתי לגבי מחיר מקסימום לתיק מלא.

עדיין לא התחלתי את התהליך...
אם אני זוכר נכון, הם אמרו שמבחינת זמנים יש להם קצת לחץ עכשיו וזה יכול לקחת עד 14 ימים.
עלות - 10 דולר לנייר (בלי קשר לכמות). לא שאלתי לגבי מחיר מקסימום לתיק מלא.
יש לי רק נייר אחד להעביר (IVV) ככה שזו כל העלות אצלי כנראה.

תודה רבה על האינפורמציה!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N בואו נדבר ת'כלס שוק ההון 6
אשר בואו נדבר על תמהיל שלישים נדל"ן 23
מ בואו נדבר על זה - נאסד"ק 100 או S&P 500? שוק ההון 119
eivgeni בואו נדבר על עיתוי השקעה נדל"ן 3
נ פקדונות מכל הסוגים - בואו נעשה סדר שוק ההון 20
ה בואו נתכנן תיק השקעות ביחד שוק ההון 16
M בואו לעזור לי לא להפסיד :-) שוק ההון 3
S בואו נעשה סדר בנוגע למס מלכה (UK) מיסים 22
ח בואו נלמד על אינפלציה בארה"ב שוק ההון 5
ק בואו להמר - זה בחינם שוק ההון 73
משה בואו ללקט פטריות יום שישי ה06/01 ביער ראש העין אוף טופיק 21
Osterreicher בואו תקטלו לי את התיק! שוק ההון 43
breezblock אתגר המזון 2- בואו וספרו לנו עם מה אתם מבשלים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
הקוקיה אתגר המזון-בואו וספרו לנו מה אתם עושים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 66
הסולידית בואו לומר שלום! שער הקהילה 414
adamshalev תעודת סל או ETF - בוא נדבר על מספרים תכלס שוק ההון 166
S העלאת הנושא הכלכלי במהלך הקשר אוף טופיק 37
Michel קצבה מוכרת/קצבה מזכה. הסדרת הנושא עם חברת הביטוח פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 155
ג בלבול בכל הנושא של פנסיה וגמל צרכנות פיננסית 7
תפוזינה סליחה על הנושא החרוש - ira בד"נ נמוכים מעל 100k צרכנות פיננסית 11

נושאים דומים

Back
למעלה