• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

SPY או בלאקרוק? השקעה ארוכת טווח בSP500

Yuval Ism

משתמש רשום
דירוג
1
שלום,
אני רוצה להיעזר בקבוצה, בכמה שאלות שיש לי כדי לעשות לעצמי סדר.
אני רוצה לקנות את המדד (SPX) לתקופה ולמצע כל תקופת זמן (פעם בכמה חודשים).
יש לי 52K שנמצאים בחשבון ממסחר בבית השקעות שעוד לא הושקעו.
אני מתלבט אם לקנות את הSPY או את iShares Core S&P 500 UCITS ETF USD (בלאקרוק אירלנד).
ההתלבטות נובעת מכך שראיתי שברוב המקומות גם כאן בפורום ממליצים להשקיע דרך הקרן השקלית של בלאקרוק.
1.מה העדיפות שלה לעומת הSPY חוץ מהעניין שהיא נקנת בשקלים?
2.ראיתי שהיא לא פועלת בדיוק כמו המדד והבנתי מתוך קריאה בפורום שזה נובע מהפער בין השקל לדולר, אשמח להסבר יותר מעמיק מהשורה הזאת על כך.
3. אני מתכנן לקנות דרך מיטב, ויש להם 7 דולר עמלת קנייה על ניירות זרים, האם זה משמעותי לטווח ארוך בשיקול בין 2 הקרנות?
4. יש הבדל במיסוי בין השתיים?

השורה התחתונה- אני רוצה להשיג את התשואה של המדד, איפה אני אקבל אותן בצורה הטובה ביותר, עם מינימום התעסקות אבל עם חיסכון בכל העלויות הנלוות, בקרן של בלאקרוק או בSPY?

1.מה העדיפות שלה לעומת הSPY חוץ מהעניין שהיא נקנת בשקלים?
ממליץ לקרוא את השרשור של מייק ואת השרשור של קרנות בלאקרוק בארץ.
כל התשובות שם בפירוט מעבר למה שיענו לך כאן.
2.ראיתי שהיא לא פועלת בדיוק כמו המדד והבנתי מתוך קריאה בפורום שזה נובע מהפער בין השקל לדולר, אשמח להסבר יותר מעמיק מהשורה הזאת על כך.
גם נכתב בפורום הרבה על הנושא הזה וחיפוש יתן לך מלא דיונים.
משהו שאולי יוכל לעזור לך, תחשוב שאתה לוקח בננה ורוצה לדעת מה האורך שלה.
אז אתה לוקח סרגל ומקבל מספר כלשהו בסנטימטרים, בהתלהבות אתה משתף את החבר האמריקאי שלך בתוצאה.
אבל הוא לא מכיר סנטימטרים, הוא רוצה לדעת את האורך של הבננה באינצ'ים. אז אתה הופך את הסרגל ומוצא מספר אחר מהמספר הקודם.
למה? כי אתה מודד בשני סרגלים שונים.
אבל ברור שהבננה היא אותה בננה באותו אורך.
3. אני מתכנן לקנות דרך מיטב, ויש להם 7 דולר עמלת קנייה על ניירות זרים, האם זה משמעותי לטווח ארוך בשיקול בין 2 הקרנות?
אפשר לקבל עמלת מינימום של 5 דולר ותנאים טובים יותר דרך קבוצות מאורגנות.
כמו לדוגמה ההצעה של הסולידית (בראש העמוד)
לא יודע אם הם יהיו מוכנים לצרף אותך לדיל כיוון שאתה כבר לקוח קיים. שווה לנסות.
אם לא יסכימו, תגיד שאתה עובר לדיל השני של הסולידית עם אקסלנס.

באופן כללי יותר זול לסחור בישראל מאשר בחו"ל בברוקר ישראלי.
מעבר לעמלת הקנייה/מכירה יש עמלות על המרת מט"ח.

ככלל אצבע, לעמלות חד פעמיות כדאי לתת פחות משקל מעמלות קבועות כמו דמי ניהול כיוון שהן חד פעמיות.
אם זאת, כיוון שהתיק שלך קטן יחסית אז העמלה יותר משמעותית באחוזים.

ראה עוד לגבי הדעה הרווחת בפורום על בחירה בין הקרנות בשרשור שהזכרתי של מייק.
4. יש הבדל במיסוי בין השתיים?
כן. שוב ראה בשרשור של מייק דיונים לגבי הנושא הזה וכמה הוא משמעותי.

ואם כבר מזכירים מיסוי, אז תבדוק גם את הקרן של אינבסקו שעליה אמור להיות מיסוי ריאלי.

אני מתלבט אם לקנות את הSPY
למה דוקא את SPY?
מה לדעתך הייתרון של SPDR על פני ונגארד, אישרז וכל שאר החברות שיש להן קרן מחקה על הסנופי?

בנוסף, למה דוקא את הגרסה האמריקאית ולא את האירית (אני די בטוח שגם ל SPDR יש גרסה אירית צוברת על הסנופי, אם אתה מתעקש דוקא עליהם)

הסחירות, העניין שזה מחקה באופן מדויק את המדד ובגדול הנוחות שאני יודע שהיא חיקתה באופן מדויק את המדד. אין לי תשובה יותר טובה מי זאת, אני עוד לומד :)
למה דוקא את SPY?
מה לדעתך הייתרון של SPDR על פני ונגארד, אישרז וכל שאר החברות שיש להן קרן מחקה על הסנופי?

בנוסף, למה דוקא את הגרסה האמריקאית ולא את האירית (אני די בטוח שגם ל SPDR יש גרסה אירית צוברת על הסנופי, אם אתה מתעקש דוקא עליהם)

תודה לכל העונים קראתי כמה פעמים את השרשור של מייק ובלבל אותי כל המידע, וולא הצלחתי לקבל החלטה. אבל אקרא שוב, תודה לכולם

מה גורם לך לחשוב שהיא יותר סחירה מהמתחרות?
העניין שזה מחקה באופן מדויק את המדד
היא לא יותר מדוייקת מהמתחרות.
הנוחות שאני יודע שהיא חיקתה באופן מדויק את המדד
שוב, לא שונה מהאחרות.
ובהחלט לא מדוייק (בעל קרן יש שגיאת עקיבה).

מה גורם לך לחשוב שהיא יותר סחירה מהמתחרות?

היא לא יותר מדוייקת מהמתחרות.

שוב, לא שונה מהאחרות.
ובהחלט לא מדוייק (בעל קרן יש שגיאת עקיבה).
אני רואה לפי נפחי המסחר והSPREADים.
כשהסתכלתי על הגרף של הקרן השקלית של בלאקרוק (iShares Core S&P 500 UCITS ETF), ראיתי שהיא עשתה שיא כל הזמנים חדש בחודש יוני האחרון.
אך כהסתכלתי על הSPY ראיתי שהיא נמצאת ממש אחד לאחד עם הגרף של הSPX (כלומר כ10 אחוז מעל שיא כל הזמנים), זה גרם לי לחשוב ככה על עניין הדיוק.
אשמח שתסביר לי איפה אני מפספס :)

אני רואה לפי נפחי המסחר והSPREADים.
אתה באמת טוען שהספרד של SPY יותר קטן מvoo או ivv?
אשמח שתסביר לי איפה אני מפספס
שיש יותר מ2 קרנות בעולם.
לא אמרתי שהישראלית טובה יותר, שאלתי למה דוקא SPY ולא קרן אמריקאית אחרת של אחת החברות הגדולות?
או למה לא קרן אירית של אחת הגדולות (או אפילו של אותה חברה שSPY שלה)?

אתה באמת טוען שהספרד של SPY יותר קטן מvoo או ivv?

שיש יותר מ2 קרנות בעולם.
לא אמרתי שהישראלית טובה יותר, שאלתי למה דוקא SPY ולא קרן אמריקאית אחרת של אחת החברות הגדולות?
או למה לא קרן אירית של אחת הגדולות (או אפילו של אותה חברה שSPY שלה)?
לSPY יש את הספרד הכי קטן מכל הקרנות. והיא הכי גדולה מבחינת סחירות. משהו בחכמת ההמונים הזו גרם לי לקחת אותה כ"נציגה" האמריקאית
אבל זה לא העניין.
בחרתי להתלבט בין שתי האפשריות, האירית השקלית או הSPY וזה מהות הפוסט. אם יש לך משהו להוסיף בעניין הזה אשמח שתאיר את פניי.
תודה לך על התגובה :)

לSPY יש את הספרד הכי קטן מכל הקרנות
אין באמת הבדל בספרד בין הקרנות הגדולות. בכולן הסחירות מספיק גדולה כדי שהספרד יהיה מינימלי.
משהו בחכמת ההמונים הזו גרם לי לקחת אותה כ"נציגה" האמריקאית
במקרה הזה דוקא חוכמת ההמונים היא יותר טיפשות ההמונים.
היא יקרה בהרבה מהמתחרות (IVV ו VOO עולות 0.03%, SPY עולה 0.09%), ויש עוד כל מיני יתרונות אחרים לקרנות ונגארד וכו'.
הסיבה שהיא כלכך גדולה, לדעתי, היא בעיקר בגלל השם המטעה שלה. ניחוש שלי - יותר מידי אנשים חושבים שSPY זה הטיקר של המדד עצמו וקונים בלי להבין.
היא גם הכי ותיקה, מה שנותן לה עוד יתרון לגודל (אבל לא בהכרח ל"איכות").
אבל זה לא העניין.
בחרתי להתלבט בין שתי האפשריות, האירית השקלית או הSPY וזה מהות הפוסט.
אבל בשביל לעזור לך בזה צריך להבין למה דוקא 2 אלו, שהן מאוד שונות.
אם היית שואל אותי באיזה קרן מחקה סנופי אני הייתי משקיע, הייתי כנראה לוקח את VUAA האירית של ונגארד.
ואם הייתי אמריקאי אז כנראה את VOO האמריקאית של ונגארד.

תבין שיש הבדלים ב3 קטגוריות שונות בין 2 הקרנות שבחרת:
מנפיק, מדינת תושבות, מטבע קניה.
בלי להבין למה בחרת במשהו שונה בכל אחת מהקטגוריות קשה להגיד לך מה מהן יותר טובה.
למשל אם בחרת בSPY על פני IVV ו VOO כנציגה האמריקאית כי אתה מאוד אוהב את SPDR זה סיפור אחר לגמרי (ואז הייתי מציע לך לבדוק את הגרסה האירית הצוברת של SPDR).
אם בחרת את הקרן של בלקרוק רק כי היא בשקלים אז הייתי מציע לך דוקא לבדוק את האופציה של ליקסור.
אם בחרת בלקרוק כי היא אירית צוברת, אז אולי עדיף בכלל את VUAA או אולי גם ליקסור.
אם בחרת בSPY בגלל הסחירות, אז אולי שווה לך לבדוק דוקא את CSPX בדולרים ולא בשקלים, כי שם יש יותר סחירות.

בקיצור, מאוד קשה לענות לך מי משתיהן עדיפה בלי להבין מה חשוב לך (ואת זה אפשר להבין אם מבינים למה בחרת דוקא את 2 הקרנות הללו, ולא אף אחד מעשרות האופציות האחרות).

לSPY יש את הספרד הכי קטן מכל הקרנות. והיא הכי גדולה מבחינת סחירות
הסחירות הגבוהה משמעותית למנהלי קרנות שצריכים להזיז הרבה כסף, לא לאדם פרטי. לך משמעותי יותר דמי הניהול.

אין באמת הבדל בספרד בין הקרנות הגדולות. בכולן הסחירות מספיק גדולה כדי שהספרד יהיה מינימלי.

במקרה הזה דוקא חוכמת ההמונים היא יותר טיפשות ההמונים.
היא יקרה בהרבה מהמתחרות (IVV ו VOO עולות 0.03%, SPY עולה 0.09%), ויש עוד כל מיני יתרונות אחרים לקרנות ונגארד וכו'.
הסיבה שהיא כלכך גדולה, לדעתי, היא בעיקר בגלל השם המטעה שלה. ניחוש שלי - יותר מידי אנשים חושבים שSPY זה הטיקר של המדד עצמו וקונים בלי להבין.
היא גם הכי ותיקה, מה שנותן לה עוד יתרון לגודל (אבל לא בהכרח ל"איכות").

אבל בשביל לעזור לך בזה צריך להבין למה דוקא 2 אלו, שהן מאוד שונות.
אם היית שואל אותי באיזה קרן מחקה סנופי אני הייתי משקיע, הייתי כנראה לוקח את VUAA האירית של ונגארד.
ואם הייתי אמריקאי אז כנראה את VOO האמריקאית של ונגארד.

תבין שיש הבדלים ב3 קטגוריות שונות בין 2 הקרנות שבחרת:
מנפיק, מדינת תושבות, מטבע קניה.
בלי להבין למה בחרת במשהו שונה בכל אחת מהקטגוריות קשה להגיד לך מה מהן יותר טובה.
למשל אם בחרת בSPY על פני IVV ו VOO כנציגה האמריקאית כי אתה מאוד אוהב את SPDR זה סיפור אחר לגמרי (ואז הייתי מציע לך לבדוק את הגרסה האירית הצוברת של SPDR).
אם בחרת את הקרן של בלקרוק רק כי היא בשקלים אז הייתי מציע לך דוקא לבדוק את האופציה של ליקסור.
אם בחרת בלקרוק כי היא אירית צוברת, אז אולי עדיף בכלל את VUAA או אולי גם ליקסור.
אם בחרת בSPY בגלל הסחירות, אז אולי שווה לך לבדוק דוקא את CSPX בדולרים ולא בשקלים, כי שם יש יותר סחירות.

בקיצור, מאוד קשה לענות לך מי משתיהן עדיפה בלי להבין מה חשוב לך (ואת זה אפשר להבין אם מבינים למה בחרת דוקא את 2 הקרנות הללו, ולא אף אחד מעשרות האופציות האחרות).
תודה על הדגשים, בגדול אתה צודק, פשוט רציתי להשאיר את זה כמה שיותר פשוט, וגיליתי גם "החלטה פשוטה" של לשים את הכסף במדד בארהב היא בעצם פעולה שצריך להיכנס לרזולוציות קטנות כדי לעשות את זה בצורה מיטבית.
בגדול בחרתי בבלקרוק מתוך קריאה בפורום של מייק שזה הנייר הכי "נוח" לישראלי ממוצע שרוצה לשים את הכסף במדד בלי לשבור את הראש ולהתעסק בהמרות מט"ח.
ובSPY מתוך הנחה שבגלל שהווליום שם גבוהה היא איכותית יותר. הארת את עיניי שלא כך הדברים, תודה!.
כרגע אני נוטה ללכת על קרן שקלית. בעיקר מטעמי נוחות ולחסוך בהמרות למיניהם.
מה שיותר מטריד אותי העניין שאני עדיין לא מצליח להבין את ההתנהגות של הקרן האירית של
ממליץ לקרוא את השרשור של מייק ואת השרשור של קרנות בלאקרוק בארץ.
כל התשובות שם בפירוט מעבר למה שיענו לך כאן.

גם נכתב בפורום הרבה על הנושא הזה וחיפוש יתן לך מלא דיונים.
משהו שאולי יוכל לעזור לך, תחשוב שאתה לוקח בננה ורוצה לדעת מה האורך שלה.
אז אתה לוקח סרגל ומקבל מספר כלשהו בסנטימטרים, בהתלהבות אתה משתף את החבר האמריקאי שלך בתוצאה.
אבל הוא לא מכיר סנטימטרים, הוא רוצה לדעת את האורך של הבננה באינצ'ים. אז אתה הופך את הסרגל ומוצא מספר אחר מהמספר הקודם.
למה? כי אתה מודד בשני סרגלים שונים.
אבל ברור שהבננה היא אותה בננה באותו אורך.

אפשר לקבל עמלת מינימום של 5 דולר ותנאים טובים יותר דרך קבוצות מאורגנות.
כמו לדוגמה ההצעה של הסולידית (בראש העמוד)
לא יודע אם הם יהיו מוכנים לצרף אותך לדיל כיוון שאתה כבר לקוח קיים. שווה לנסות.
אם לא יסכימו, תגיד שאתה עובר לדיל השני של הסולידית עם אקסלנס.

באופן כללי יותר זול לסחור בישראל מאשר בחו"ל בברוקר ישראלי.
מעבר לעמלת הקנייה/מכירה יש עמלות על המרת מט"ח.

ככלל אצבע, לעמלות חד פעמיות כדאי לתת פחות משקל מעמלות קבועות כמו דמי ניהול כיוון שהן חד פעמיות.
אם זאת, כיוון שהתיק שלך קטן יחסית אז העמלה יותר משמעותית באחוזים.

ראה עוד לגבי הדעה הרווחת בפורום על בחירה בין הקרנות בשרשור שהזכרתי של מייק.

תודה על הדוגמה על הבננה היא מצוינת

תודה על הדגשים, בגדול אתה צודק, פשוט רציתי להשאיר את זה כמה שיותר פשוט, וגיליתי גם "החלטה פשוטה" של לשים את הכסף במדד בארהב היא בעצם פעולה שצריך להיכנס לרזולוציות קטנות כדי לעשות את זה בצורה מיטבית.
בגדול בחרתי בבלקרוק מתוך קריאה בפורום של מייק שזה הנייר הכי "נוח" לישראלי ממוצע שרוצה לשים את הכסף במדד בלי לשבור את הראש ולהתעסק בהמרות מט"ח.
ובSPY מתוך הנחה שבגלל שהווליום שם גבוהה היא איכותית יותר. הארת את עיניי שלא כך הדברים, תודה!.
כרגע אני נוטה ללכת על קרן שקלית. בעיקר מטעמי נוחות ולחסוך בהמרות למיניהם.
מה שיותר מטריד אותי העניין שאני עדיין לא מצליח להבין את ההתנהגות של הקרן האירית של

תודה על הדוגמה על הבננה היא מצוינת
ממשיך את התגובה הראשונה-

ההתנהגות של הקרן האירית עדיין לא נתפסת אצלי, למה היא לא עולה בדיוק כמו המדד וזה מה שמקשה לקבל את ההחלטה ללכת עליה וזהו.

בכל מקרה תודה על כל התגובות

יש משפט בסגנון "האויב של הטוב הוא המצויין"
לפעמים עדיף להחליט וללכת על משהו, גם הם הוא לא הדבר האופטימלי אלא רק קרוב אליו מספיק.
נשמע הגויני
ההתנהגות של הקרן האירית עדיין לא נתפסת אצלי, למה היא לא עולה בדיוק כמו המדד וזה מה שמקשה לקבל את ההחלטה ללכת עליה וזהו.
לא הבנתי למה אתה חושב שהיא לא עולה בדיוק כמו המדד.
הקרן בהחלט נותן את תשואת המדד (כולל דיבידנד, בניכוי 15% וכו').

תלוי באיזה מטבע מודדים...
זה לא משנה באיזה מטבע מודדים.
גם אם תמדוד בדרכמות, המדד והקרן נותנים את אותה התשואה.

כמובן שאם תמדוד את המדד והקרן בשני מטבעות שונים תקבל תשואה שונה, אבל זה חסר הגיון למדוד במטבעות שונים.

יש משפט בסגנון "האויב של הטוב הוא המצויין"
לפעמים עדיף להחליט וללכת על משהו, גם הם הוא לא הדבר האופטימלי אלא רק קרוב אליו מספיק.

נשמע הגויני

לא הבנתי למה אתה חושב שהיא לא עולה בדיוק כמו המדד.
הקרן בהחלט נותן את תשואת המדד (כולל דיבידנד, בניכוי 15%)
אני אסביר לך למה אני חושב.
כל קודם אני אומר מראש שכנראה אני טועה ואם תוכל להסביר לי איפה הטעות אשמח.
פתחתי TRADINGVIEW, סימבול SPY,VOO,SPX- ראיתי שלכולן יש אותה ההתנהגות בגרף ולכן התשואה היא בהכרח מאד דומה (אחוז לפה אחוז לשם)
ניסיתי למצוא את הסימבות של נייר ערך 1159250, קודם כל לא מצאתי (אם יש למישהו את הסימבול לTRADINGVIEW, אשמח לעזרה גם עם זה),
ואז מצאתי את הגרף שלו מBIZPORTAL, ראיתי שההתנהגות אחרת וכרגע הוא נמצא בשיא כל הזמנים שלו. מכאן הסקתי שהתשואה שונה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ מה עדיף VOO או SPY? שוק ההון 13
unrealx CSPX או SPY - חשבון ממוסה שוק ההון 5
ג קרן מחקה ישראלית על S&P500 או SPY שוק ההון 34
X מתלבט בין VOO לבין SPY שוק ההון 5
מ הראל מחקה S&P 500 לעומת SPY שוק ההון 1
adamshalev מה תהיה התשואה השנתית היחסית של ARKK מול SPY חמש שנים מהיום - סקר 3 שוק ההון 8
adamshalev מה תהיה התשואה השנתית היחסית של ARKK מול SPY חמש שנים מהיום - סקר 2 שוק ההון 21
י SPY ביום סגריר שוק ההון 62
א השקעה בQQQ לעומת SPY ? שוק ההון 3
D כדאיות SPY/VT/QQQ שוק ההון 9
ה אשס SPX500 חוץ CSPX vs SPY vs שוק ההון 14
bsod בחירת קרן סל SPY, IVV, VOO שוק ההון 5
G הבדל בין ivv+spy לבין קרן בלארוק ישראלית ענק שוק ההון 4
א SPY שוק ההון 1
ק תאוריית השור היעיל - VT מול SPY שוק ההון 37
ק למה לא להתחיל שורט על SPY שוק ההון 8
מ תשואת דיבדנד spy שוק ההון 12
unrealx מה ההבדל בין השקעה ב- 5122627 לבין SPY? שוק ההון 18
Z מה העלות בIBKR של נתוני זמן אמת באופציות על SPY וSPX? שוק ההון 18
Z איך ניתן לראות SPY OPTION CHAIN בחשבון DEMO בIB שוק ההון 1
M פחת על דירה כהוצאה מוכרת לעצמאי שעובד מהבית - רעיון טוב או לא? מיסים 6
H מכירת מניות או הלוואה צרכנות פיננסית 7
S אדריכל או מעצב פנים - עבור דירת קבלן אוף טופיק 13
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
M מטבע Base בחשבון IB - שקל או דולר? שוק ההון 3
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
ל פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד? יזמות והגדלת הכנסות 20
E להמשיך לדוקטורט בפיזיקה או להסתפק בתואר שני? התפתחות אישית 5
J פריסייל אמיתי או פקטיבי נדל"ן 4
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
עידו ג קרן השתלמות טווח קצר או בינוני - ארוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
שם משתמש בעייתי כרטיסי מועדון: הונאה או שמשתלם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
A איתור מטען במכס לפי ח.פ או שם חברה מיסים 0
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
M מתימטיקה, פיסיקה או מדמ"ח התפתחות אישית 7
S דירה בהנחה - רווק או ידועים בציבור? נדל"ן 5
Z פיצויים: למשוך או לא למשוך? זאת השאלה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
רוטב פיצה שכונת הפארק בבאר שבע-בעד או נגד. נדל"ן 3
I כלכלה ומשפטים או כלכלה חשבונאות? התפתחות אישית 3
S IBKR או מיטב טרייד? שוק ההון 8
ש קרן ישראלית על מדדי חול : חוזה עתידי או Swap שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
S מדד אג"ח קרן מחקה או אג"ח בודד שוק ההון 7
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M הצעת שכר חדשה, גלובלי או יסוד + שעתי. מה כדאי? התפתחות אישית 11
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה