1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

מה ההבדל בין השקעה ב- 5122627 לבין SPY?

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י theunreal, ‏18/10/18.

1. unrealx

unrealx משתמש ותיק

מלבד המרת מט"ח משקל לדולר שעשויה להיות יקרה?

2. roneng

roneng משתמש בכיר

בשתי הקרנות יש המרה מש"ח לדולר (בהנחה שאתה מתחיל משקלים). באחת אתה עושה את ההמרה ובשניה הקרן היא זאת שממירה.

מעבר לזה יש המון דיונים בפורום על הבדלים בין קרנות ישראליות, אמריקאיות, איריות, קנדיות ואחרות.
    שים לב שגם בישראליות וגם באמריקאיות יש עוד כמה אופציות בנוסף לזאת שהבאת

3. unrealx

unrealx משתמש ותיק

אם היא זאת שממירה אני מניח שזה מחושב בתשואה, ואם אני מסתכל על 12 חודשים אני רואה ש- 5122627 עשתה 15.65% ו- SPY עשתה 11.84%. איך אפשר להסביר את זה?

דבר שני - למה שאני ארצה להסתכל בכלל על אופציות נוספות? הדמי ניהול פה עם 0.03%, שזה הכי נמוך שאפשר

4. קפה שחור

קפה שחור משתמש בכיר

בשינוי דולר-שקל
    זה הכי נמוך היום, מה שאומר שיעלה בעתיד ואז אתה לכוד במלכודת מס (יצא לי נורא) :)

sogi ו-roneng אוהבים את זה.
  5. Mamaof

Mamaof משתמש ותיק

אבל היא לא מגודרת מט"ח, היא חשופה למט"ח..
    או שאני מפספס משהו

6. roneng

roneng משתמש בכיר

אם היא לא מגודרת אתה לא יכול להשוות תשואה במונחים שקליים לתשואה במונחים דולריים.
    אם נניח שנייר מסויים עלה פי 2 לעומת הדולר בתקופה מסויימת, והשקל על פי 2 לעומת הדולר באותה תקופה, במונחים שקליים הנייר עשה 0% תשואה בזמן שבמונחים דולריים הוא עשה 100%.

חתול לילה אוהב/ת את זה.
  7. Mamaof

Mamaof משתמש ותיק

אם הנייר חשוף מט"ח ב100% - מה שקורה בעצם הוא שלדוגמה השקעת 1000 שקל. הקרן קונה עם זה לדוגמה 250$ (יחס המרה של שקל-דולר לאותו היום של ההשקעה).
    S&P עשה 100% ואז יש לך 500$. כעת, מוצגת לך התשואה השקלית של כמה שווים אותם 500$ היום בשקלים לעומת ה1000 ש"ח שהשקעת בהתחלה (בהתאם ליחס המרה של שקל-דולר היום)?

מקווה שהבהרתי את עצמי.

8. מתכנת

מתכנת מודרטור

בנוסף לתשובות הנכונות שכבר ענו לך, אחדד משהו נוסף,
    הסיבה לבלבול נובעת מכך שהקרן שואפת לעקוב אחרי התשואה הדולרית של הסנופי (בדיוק כמו SPY) אבל באתר מאיה, פאנדר ושות' מתפרסת התשואה השקלית!** אם תסתכל בתשקיף תראה התייחסות גם לתשואה דולרית + השוואה למדד הייחוס.
    בשורה התחתונה, השקעה דרך קרן הישראלית או SPY תניב לך תשואה זהה (עד כדי יעילות הקרן, דמי ניהול וכד')
    אני גם יכול להבין את זה,
    (1) כי מנקודת מבט ישראלית מה שמעניין היא התשואה השקלית, בכמה קנית ובכמה מכרת, התשואה הדולרית (או ליתר דיוק המט"חית) מתחילה לעצבן רק כשרוצים להשוות לחלופות נקובות מט"ח)
    (2) חשוב מכך, התשואה תמיד נמדדת במטבע בו נקובה הקרן.

9. roneng

roneng משתמש בכיר

בגדול זה נכון. (וספציפית ל s&p זה כנראה תהליך די מדוייק של התהליך).
    שים לב שיש הרבה קרנות שנקובות בהרבה מטבעות שונים, ואם קונים חברות מכל העולם לא בהכרח ממירים לדולר (יותר נכון, לא רק לדולר).
    הנקודה היא שכל קרן מראה את התשואה במטבע שבו היא נקובה.
    וקרנות שנקובות במספר מטבעות (למשל האיריות שאפשר לקנות בדולר, יורו, פאונד או פרנק שוויצרי) יציגו תשואה שונה לאותה קרן בדיוק, כתלות במטבע שבו אתה משתמש להשואה.

מתכנת אוהב/ת את זה.
  10. adamshalev

adamshalev מודרטור

החיים דבש בוונצואלה, הקרנות שלהם שנקובות בבוליבר עושות מיליון אחוז תשואה בשנה, ועוד בלי קשר למה עושה סנופי!!
    :lol:

מתכנת, roneng ו-קפה שחור אוהבים את זה.
  11. unrealx

unrealx משתמש ותיק

מה עם המרה מט"ח מדולר לשקל? האם היא עושה את ההמרה גם בחזרה?

12. roneng

roneng משתמש בכיר

אם אתה מוכר את הקרן אתה תקבל שקלים.

13. unrealx

unrealx משתמש ותיק

איך אני יכול לבדוק מתי הפקודה תתבצע במידה ואני שולח אותה עכשיו? מחר זה בעיקרון יום מסחר בארה"ב אבל לא בישראל, אז רק ביום שני בסוף יום המסחר של ארה"ב הרכישה תתבצע בפועל ?

14. חתול לילה

חתול לילה משתמש בכיר

לא לגמרי נכון, אם התשואה השקלית היא 10% ובינתיים השקל קרס ב- 50% אז אני לא אהיה שמח.

מתכנת אוהב/ת את זה.
  15. Yoss

Yoss משתמש בכיר

אתה לא יכול עכשיו לשלוח את הפקודה כי עכשיו לא שעות המסחר (אתה כנראה יכול טכנית להזין פקודה במערכת המסחר שלך, אבל היא תשלח רק ביום המסחר הרלוונטי הבא).
    ניתן לשלוח פקודות לקניה/מכירה של יחידות בימים ב-ה, במהלך (חלק מ)שעות המסחר בתל אביב (לא זוכר את השעות המדוייקות).
    הרכישה תתבצע כשתחלוף השעה היעודה (הזמן האחרון למשלוח פקודות ביום שני), אז מנהל הקרן יקנה את הנדרש כדי לייצר את היחידה שלך, ולכן, כמו שכתבת, מחיר היחידה שלך יקבע רק במסחר ביום שני בלילה (ואתה תדע את המחיר בפועל ביום שלישי בערב).

16. unrealx

unrealx משתמש ותיק

תודה על ההסבר!
    רק לא הבנתי - אם מנהל הקרן קונה את המנייה בשני בלילה, מה הערך שלה יהיה בפועל? נניח ה- S&P 500 ירד 2% ביום שני, אז הוא קונה בשער הסגירה של יום שני - לא ניתן לתזמן רכישה והמחיר נקבע בידי הגורל?

17. Yoss

Yoss משתמש בכיר

כל ההסבר הזה רלוונטי לקרן נאמנות, לא לקרן סל. למיטב ידיעתי, הקרן שאתה מדבר עליה תהפוך עד סוף השנה לקרן סל.
    קרן סל נסחרת בבורסה ולכן אתה שולט במחיר שלה כמו בכל נייר נסחר אחר (ואני מתייחס בסוף לשליטה על המחיר).

חזרה לקרן נאמנות-
    שים לב שמנהל הקרן יכול לקנות כל מיני סוגי ניירות, כתלות במדיניות הקרן ו/או שיקול דעתו. זה יכול להיות מניות המרכיבות את המדד, חוזים, תעודות סל וכדומה. מה שאתה תקבל זה יחידות בקרן, שנזגרות מסך נכסי הקרן חלקי כמות היחידות (כמובן כל יחידה מייצגת זכויות בנכסי הקרן).
    אני לא חושב שהוא קונה דווקא בשער הסגירה, אבל אני לא בטוח לגמרי איך זה עובד בקרן אינדקס. אני מניח שתנודתיות תוך יומית מתמצעת לאורך זמן ו/או תורמת לשגיאת עקיבה.
    (השוק, שזה בעיניי בערך אבל לא בדיוק הגורל, אבל) כן. שווי היחידה שלך יקבע אחרי סיום המסחר, ואתה לא יודע אותו מראש. אבל שווי היחידה גם ישתנה ביום המסחר למחרת, וגם את זה כמובן שלא תדע מראש (אפילו אם תקנה קרן סל ולא קרן נאמנות).
    תחשוב על זה אחרת- גם בפקודת מרקט אתה לא שולט במחיר, והוא נקבע על ידי השוק/גורל בזמן שחולף עד שהפקודה נקלטת. זה אותו דבר גם בקרן נאמנות, רק שזמן אי-הוודאות (הזמן עד לביצוע) משתנה. הוא ארוך יותר (משמעותית!) בקרן נאמנות, אבל קרן כזו, בהגדרה, היא בכל מקרה לא למסחר קצר טווח.
    (אגב, שים לב שבפקודת לימיט, שלא זמינה לקרן נאמנות, אתה כן שולט במחיר בגלל הויתור על ודאות הביצוע- יתכן שהפקודה לא תבוצע כלל. כלומר, בכל מקרה אתה תלוי בגורל/שוק.)

theunreal אוהב/ת את זה.
  18. מתכנת

מתכנת מודרטור

א. נוטה להסכים, באמת הייתי צריך לרשום את זה כסיבה השניה ולא הראשונה ;)
    ב. הנקודה שהעלית שייכת לשאלה עד כמה משפיע שע"ח על עלות המחיה השקלית (בטווח הקצר והארוך), לגבי המשקיעים, נדמה לי שמרבית הישראלים רוכשי התעודה יגלו ענין בעיקר בתשואה השקלית.

חתול לילה אוהב/ת את זה.
  19. gn85

gn85 משתמש רשום

איפה קראת את זה?
    יודע להגיד מה ההשלכות לגבי כאלה שכבר מחזיקים ביחידות של הקרן?

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
מה ההבדל בין "דמי ניהול" ל"דמי ניהול משתנים" פינת המשקיעים ‏16/8/19
מה ההבדל בין קרן נאמנות לקרן השקעות פרטית? פינת המשקיעים ‏8/8/19
מה ההבדל בין קרן אינדקס Global Return לקרן Return פינת המשקיעים ‏8/7/19
מה ההבדל בין קרן מחקה לקרן סל? פינת המשקיעים ‏21/4/19
מה ההבדל בין VTSAX ל- VTI? פינת המשקיעים ‏6/10/18
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.