• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ONE ZERO בנק דיגיטלי חדש עם דמי מנוי חודשיים

• פותח הנושא c881
  • פורסם בתאריך
אני כבר במיטב, מחפשת חלופה נוחה יותר למסחר בניירות ערך אמריקאיים שמנכה מס, ולא תיקח 2 אגורות לדולר על מירווח המרה כמו בלינק. בינתיים נראה לי שגם בוואן זירו יש מירווח המרה, רק שלא לי ברור עדיין מהו. מיטב לא נוחה לי, אין אפליקציה בטלפון למסחר בני״ע אמריקאיים.
בבנק יש מרווח של 0.5 אחוז בהמרת מטח + עמלה באחוזים על רכישת המניות, למיטב זכרוני גבוהה יותר מזו שבבתי ההשקעות.

נתקלתי בזה בקבוצת הלקוחות של ה"בנק" בפייסבוק - פשוט הזיה. פורים, אז הם החליטו להוריד את השרתים לפעילות תחזוקה (או משהו בסגנון). על האפליקציה שאינה זמינה אולי עוד איכשהו אפשר להבליג (רק מה עם אלו שרוצים לבדוק כמה כסף יש להם בחשבון?), אבל היו תלונות על כך שכרטיסי האשראי לא עבדו. תגובת הבנק? הם דאגו לפרסם מראש ברשתות החברתיות (בפייסבוק נציגת הבנק הוסיפה שפורים אינו יום עסקים ונשלח בנוסף SMS ללקוחות הדביט). צילום מסך שהעלה אחד החברים בקבוצה:
1711401766428.png

בפייסבוק נציגת הבנק הוסיפה שפורים אינו יום עסקים ו
עריכה: הטענות כמובן לא כלפיך, @bigbang .

מה הקשר לכרטיסי אשראי?
גם כרטיסים בנקאיים מתופעלים על ידי אחת מחברות האשראי, ונסלקת דרך שב"א, כך שבכלל לא ברור איך עבודות תשתית שלהם קשורות.

הייתי אומר שמפתיע ביותר, אבל זה פשוט בזיון שלא ניתן לתאר.

אני לא מבין מי האנשים שמשתמשים בו כחשבון ראשי. נשמע שייקח להם עוד כמה שנים (אלא אם בינתיים יתמזגו לתוך אחד הבנקים - הערכה אישית שלי שזה יהיה דיסקונט) עד שהם יסיימו את שלב הבטא.

מיטב לא נוחה לי, אין אפליקציה בטלפון למסחר בני״ע אמריקאיים.
בטח שיש למיטב אפליקצייה? אני מבולבל. כשאני השקעתי דרך מיטב היה את "ספארק מיטב" - שבה אפשר היה להשקיע בשוק ההון האמריקאי בקלות.
לאחרונה הם שחררו אפליקציה חדשה כמדומני ששמה - MTrade

הם החליטו להוריד את השרתים לפעילות תחזוקה (או משהו בסגנון). על האפליקציה שאינה זמינה אולי עוד איכשהו אפשר להבליג (רק מה עם אלו שרוצים לבדוק כמה כסף יש להם בחשבון?)
תמיד אפשר להתקשר אני מניח (ואז כמובן יש עניין של זמן המתנה).
אבל היו תלונות על כך שכרטיסי האשראי לא עבדו.
מה הקשר לכרטיסי אשראי?
גם אני לא מבין מה הקשר לאשראי, בטוחים שלא רק דביט?
תגובת הבנק? הם דאגו לפרסם מראש ברשתות החברתיות
מצחיק שאין להם שום בעיה להספים עשרות התראות חסרות משמעות בסגנון ״בדקנו את חשבונך והכל בסדר״, אבל עד שיש עניין אחד שהוא באמת חשוב, הם לא טורחים להודיע עליו.
אני לא מבין מי האנשים שמשתמשים בו כחשבון ראשי.
אני, ואישית לא נתקלתי בבעיות מיוחדות בינתיים.

תמיד אפשר להתקשר אני מניח (ואז כמובן יש עניין של זמן המתנה).
ישנן תלונות רבות שאי אפשר ליצור איתם קשר בטלפון ביום רגיל, מה אתה חושב שיקרה ביום שאינו יום עסקים?
גם אני לא מבין מה הקשר לאשראי, בטוחים שלא רק דביט?
אני לא בטוח בכלום, אבל זו לא פעם ראשונה שראיתי תלונה על אשראי שמפסיק לעבוד כשיש "עבודות תחזוקה". וגם אם זה רק דביט, אז זה בסדר? אנשים לא יכולים לקנות כלום עד שעבודות התחזוקה יסתיימו? תאר לך שאתה בחו"ל וזה הכרטיס היחיד שיש לך...
מצחיק שאין להם שום בעיה להספים עשרות התראות חסרות משמעות בסגנון ״בדקנו את חשבונך והכל בסדר״, אבל עד שיש עניין אחד שהוא באמת חשוב, הם לא טורחים להודיע עליו.
כיביתי ברמת מערכת ההפעלה את כל ההתראות מהם. סתם נודניקים וספאמרים.
אני, ואישית לא נתקלתי בבעיות מיוחדות בינתיים.
בשביל חשבון עיקרי, לדעתי הם מאוד לא בשלים - מעבר לבעיות ה-down time שאפשר לפתור עם כרטיס חוץ בנקאי, קשה נורא לתקשר איתם במקרה הצורך, כך שפעולות שאינן עו"ש בסיסי ושאין להן אוטומציה (כמו צ'ק בנקאי, העברות בסכומים גדולים, פעילות חו"ל) קשות מאוד לביצוע.

ישנן תלונות רבות שאי אפשר ליצור איתם קשר בטלפון ביום רגיל, מה אתה חושב שיקרה ביום שאינו יום עסקים?
אין לי מושג, לא ניסיתי ליצור קשר דרך הטלפון.
וגם אם זה רק דביט, אז זה בסדר?
לא אמרתי שזה בסדר אבל חשוב לדייק. גם כתבת שהם טענו שנשלח סמס ללקוחות הדביט (שאולי מצלם המסך פספס).
תאר לך שאתה בחו"ל וזה הכרטיס היחיד שיש לך...
בלי קשר לחומרה של חסימת השימוש בכרטיס, להסתובב בחו״ל עם כרטיס אחד בלבד בעיניי זה חוסר אחריות. קרה לי פעם ולמדתי את הלקח.

לא אמרתי שזה בסדר אבל חשוב לדייק. גם כתבת שהם טענו שנשלח סמס ללקוחות הדביט (שאולי מצלם המסך פספס).

בלי קשר לחומרה של חסימת השימוש בכרטיס, להסתובב בחו״ל עם כרטיס אחד בלבד בעיניי זה חוסר אחריות. קרה לי פעם ולמדתי את הלקח.
מי שיש לו רק כרטיס דביט, כנראה שאין לו אפשרות להוציא כרטיסי אשראי.
באמת שאין לי מושג כמה downtime בדביט נפוץ בבנקים אחרים, אבל תחשוב שבדיוק צריך להזמין טיסה/מלון/כרטיסים כלשהם באינטרנט ולא ניתן לשלם כי הבנק בתחזוקה. זה סביר בעיניך? אם אתה בחו"ל, סיכוי לא רע שגם לא היית מקבל את ה-SMS שלהם (אם אתה בלי סים ישראלי).

נתקלתי בזה בקבוצת הלקוחות של ה"בנק" בפייסבוק - פשוט הזיה. פורים, אז הם החליטו להוריד את השרתים לפעילות תחזוקה (או משהו בסגנון). על האפליקציה שאינה זמינה אולי עוד איכשהו אפשר להבליג (רק מה עם אלו שרוצים לבדוק כמה כסף יש להם בחשבון?), אבל היו תלונות על כך שכרטיסי האשראי לא עבדו. תגובת הבנק? הם דאגו לפרסם מראש ברשתות החברתיות (בפייסבוק נציגת הבנק הוסיפה שפורים אינו יום עסקים ונשלח בנוסף SMS ללקוחות הדביט). צילום מסך שהעלה אחד החברים בקבוצה:
צפה בקובץ המצורף 2404

אני לקוח הבנק (דרך אגב זה בנק ולא "בנק"). ונשלחו, בנוסף לשתיים או שלוש הודעות מהאפליקציה, גם שני סמסים בתאריכים 21.3 ו 26.3 בזו הלשון:

היי xxxx,
חשוב לנו לעדכן אותך שבתאריך 27/03/24 בשעות הבוקר, יתכנו שיבושים בעת שימוש בכרטיס החיוב שברשותך עקב עבודות תחזוקה של מערכות הבנק.

במידה וצפויות לך רכישות אנחנו ממליצים לבצע משיכת מזומן בכספומט (צמוד סניף) ללא עלות.

בנק ONE ZERO

זה קל להתרשם משיחרור עצבים וטינוף גנרי ברשת חברתית, בלי קשר אם עבודות תחזוקה (לא "משהו בסגנון", פשוט עבודות תחזוקה) מוצדקות או לא בשעה או ביום כזה או אחר. הודעות - ועוד איך נשלחו.
"למה לא קיבלתי עדכון" ? תברר איתו. אולי הטלפון שלו כבוי.

מי שיש לו רק כרטיס דביט, כנראה שאין לו אפשרות להוציא כרטיסי אשראי
לא בהכרח. יש אנשים שמשום מה מעדיפים דביט.
זה סביר בעיניך?
כמובן שלא.
אם אתה בחו"ל, סיכוי לא רע שגם לא היית מקבל את ה-SMS שלהם (אם אתה בלי סים ישראלי).
למה שתהיה בלי סים ישראלי?
לקבל סמס אפשר בחינם גם בלי שום תוכנית, ודוקא אם אתה משתמש בכרטיס בחו"ל יש סיכוי טוב שתקבל מהמנפיק סמסים חשובים (דברים בסגנון "זהינו פעולה חשודה בחו"ל. תאשר שזה אתה כדי שלא נחסום את הכרטיס")

לדביט בחו"ל יש המון מגבלות (זמן עד שחרור המסגרת, מגבלות על סכום עסקה, הוצאה יומית מירבית וכו'), כך שלא חושב שיש רבים שיעדיפו אותו על פני אשראי.
כי קנית סים מקומי ולא בא לך להסתובב עם שני טלפונים? (כן, אני יודע שיש היום שירותי סים וירטואלי, אך שלא מאפשר שיחות)
לקבל סמס אפשר בחינם גם בלי שום תוכנית, ודוקא אם אתה משתמש בכרטיס בחו"ל יש סיכוי טוב שתקבל מהמנפיק סמסים חשובים (דברים בסגנון "זהינו פעולה חשודה בחו"ל. תאשר שזה אתה כדי שלא נחסום את הכרטיס")
נכון, אך לפעמים יש בעיה עם חיבור של הסים הישראלי בחו"ל, מנסיון. לא יודע אם זה קשור לזה שלא קניתי חבילה או לזה שמדובר בספק קטן יחסית, אבל לא תמיד החיבור עובד חלק.
אותי גם מרתיח שהמנפיקים לא רק ששולחים SMS (להבדיל מוואטסאפ או מייל, שניתן לקבל בזמינות רבה יותר) על פעילות חשודה בחו"ל, אלא גם מבקשים שתשיב אליו (בעלות מופרכת אם לא קנית חבילה).

אני לקוח הבנק (דרך אגב זה בנק ולא "בנק"). ונשלחו, בנוסף לשתיים או שלוש הודעות מהאפליקציה, גם שני סמסים בתאריכים 21.3 ו 26.3 בזו הלשון:

היי xxxx,
חשוב לנו לעדכן אותך שבתאריך 27/03/24 בשעות הבוקר, יתכנו שיבושים בעת שימוש בכרטיס החיוב שברשותך עקב עבודות תחזוקה של מערכות הבנק.

במידה וצפויות לך רכישות אנחנו ממליצים לבצע משיכת מזומן בכספומט (צמוד סניף) ללא עלות.

בנק ONE ZERO

זה קל להתרשם משיחרור עצבים וטינוף גנרי ברשת חברתית, בלי קשר אם עבודות תחזוקה (לא "משהו בסגנון", פשוט עבודות תחזוקה) מוצדקות או לא בשעה או ביום כזה או אחר. הודעות - ועוד איך נשלחו.
"למה לא קיבלתי עדכון" ? תברר איתו. אולי הטלפון שלו כבוי.
מה אתה רוצה ממני? העלתי AS IS את מה שנכתב על ה"בנק", כולל התגובה של נציג השירות (מדבריו משתמע שפרסום ברשתות החברתיות הוא מספיק), וכתבתי בנוסף מה הייתה תגובת הבנק בפייסבוק...

לדביט בחו"ל יש המון מגבלות (זמן עד שחרור המסגרת, מגבלות על סכום עסקה, הוצאה יומית מירבית וכו'), כך שלא חושב שיש רבים שיעדיפו אותו על פני אשראי.

כי קנית סים מקומי ולא בא לך להסתובב עם שני טלפונים? (כן, אני יודע שיש היום שירותי סים וירטואלי, אך שלא מאפשר שיחות)

נכון, אך לפעמים יש בעיה עם חיבור של הסים הישראלי בחו"ל, מנסיון. לא יודע אם זה קשור לזה שלא קניתי חבילה או לזה שמדובר בספק קטן יחסית, אבל לא תמיד החיבור עובד חלק.
אותי גם מרתיח שהמנפיקים לא רק ששולחים SMS (להבדיל מוואטסאפ או מייל, שניתן לקבל בזמינות רבה יותר) על פעילות חשודה בחו"ל, אלא גם מבקשים שתשיב אליו (בעלות מופרכת אם לא קנית חבילה).

מה אתה רוצה ממני? העלתי AS IS את מה שנכתב על ה"בנק", כולל התגובה של נציג השירות (מדבריו משתמע שפרסום ברשתות החברתיות הוא מספיק), וכתבתי בנוסף מה הייתה תגובת הבנק בפייסבוק...

בהחלט אין לי טענות כלפיך, רק אל תיקח פוסט מאיזו "רשת חברתית" כאילו חייב להיות בו אחוז מסויים של אמת. לקוחות עצבניים ש"שכחו" לציין כמה עובדות תפגוש בכל מקום, לא רק בבנק או ב"בנק".

בהחלט אין לי טענות כלפיך, רק אל תיקח פוסט מאיזו "רשת חברתית" כאילו חייב להיות בו אחוז מסויים של אמת. לקוחות עצבניים ש"שכחו" לציין כמה עובדות תפגוש בכל מקום, לא רק בבנק או ב"בנק".
הוא לא היה היחיד שהתלונן, ותגובת נציג הבנק בצילום המסך שצורף (שאני בספק שפוברקה) מדברת בעד עצמה. זו גם לא פעם ראשונה שנתקלתי שם בטענות שכרטיסי אשראי (בנוסף לדביט) מפסיקים לעבוד בזמן עבודות תחזוקה.
האמן לי שאני יודע לרוב להבדיל בין עובדות לסתם לקוחות ממורמרים.

הודעות ה-SMS שצירפת מעידות לדעתי עוד יותר שהבנק לא בשל. לשלוח לקוחות למשוך מזומנים ב-2024???

+1
אני מכבה את הסים הישראלי כדי לא לקבל הצקות, מדליק פעם בכמה ימים. אז בהקשר הזה חשוב להודיע מספיק זמן מראש.
אני חושב שברוב הטלפונים המודרניים, גם בלי סים וירטואלי, יש dual sim.
נכון, אך לפעמים יש בעיה עם חיבור של הסים הישראלי בחו"ל, מנסיון.
כמה ימים ברצף בלי שום רגע אחד שבו אפשר לקבל סמסים?
תבדוק אם אפשר גם לאשר דרך האפליקציה, לדעתי כן, ואז רק צריך חיבור אינטרנט.
תגובת נציג הבנק בצילום המסך שצורף (שאני בספק שפוברקה) מדברת בעד עצמה.
אולי זה סתם נציג לא מקצועי? לא חסרים כאלה באף מוסד פיננסי ישראלי, בכנות.

אני מכבה את הסים הישראלי כדי לא לקבל הצקות, מדליק פעם בכמה ימים. אז בהקשר הזה חשוב להודיע מספיק זמן מראש.
אם אתה משתמש בכרטיס חיוב ישראלי זאת טעות.
כבר קרה לי כמה פעמים שקיבלתי מהם סמסים על גיהוצים שעשיתי בחו"ל שנראו להם חשודים.
לחלופין, לפחות תדליק אותו אם אתה מקבל דחיה בחיוב שתבין אם צריך ליצור קשר עם חברת האשראי.

בכל מקרה נראה שבמקרה הזה הודיעו בערך שבוע מראש, מה שיחסית סביר מבחינת זמן.
עם זאת, בעיני זה נראה מאוד לא סביר שכרטיסי חיוב לא יעבדו במשך כמה שעות בגלל תחזוקה מתוכננת.

אני חושב שברוב הטלפונים המודרניים, גם בלי סים וירטואלי, יש dual sim.
אולי בסיניים, לא באחרים.
כמה ימים ברצף בלי שום רגע אחד שבו אפשר לקבל סמסים?
לא יודע. טסתי לטייל, לא לקבל SMSים, לא טרחתי לאסוף סטטיסטיקה. במשך חודש בארה"ב - רוב הפעמים שדגמתי - לא היה חיבור.
תבדוק אם אפשר גם לאשר דרך האפליקציה, לדעתי כן, ואז רק צריך חיבור אינטרנט.
אתקין אותן פעם הבאה, אבל מהתנהלות חלק מהחברות - אני בספק. קיבלתי פעם SMS מישראכרט לפיו עקב פעילות חשודה הכרטיס שלי נחסם, ושאני מוזמן לפנות לתמיכה שלהם...
אולי זה סתם נציג לא מקצועי? לא חסרים כאלה באף מוסד פיננסי ישראלי, בכנות.
ככלל אתה צודק, אך כשמדובר ביום בו יש שיבושים שמתוכננים מראש, הייתי מצפה שהנציגים ידעו על מה הם מדברים...

אחרי פעם אחת שנחסמה לי יכולת להזין אשראי בחול כי הייתי בלי סמס, אני משאיר את הסים בבית במכשיר ישן עם גישה אליו מהאינטרנט (גוגל מסג'ס ווב) ככה כל עוד יש לי גישה לרשת יש לי גישה לסמסים שמגיעים.

לגבי וואן זירו, בשונה משאר הבנקים שמתחזקים לגסי בן עשורים, מתפלא מי עשה שם את הדיזיין שגורם להם לעשות דאון-טיים בשביל עדכונים.

הם היו אמורים לתחזק מערכת מודרנית שאפשר לעדכן שירותים עם זירו-דאון-טיים כמו כל מוצר נורמלי כיום.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ט מסחר דרך בנק one zero (ללא עמלת המרת מטח ו-10 פעולות חינם בחודש) שוק ההון 6
S עודפי עו"ש לטווח קצר - הכדאי ביותר הנוכחי? One Zero/קרן כספית ואיזה? שוק ההון 6
D וואן זירו one zero בעת הנוכחית צרכנות פיננסית 1
I Three apartments in the building, add another one on top נדל"ן 5
EnsilZah So how do you transfer a million dollars from an Israeli broker to an American one? צרכנות פיננסית 19
adams קרן ONE אוף טופיק 6
F דעות לגבי השקעה ב-All in one ETF שוק ההון 2
M מה ההבדל בין ytd לבין one year return? שוק ההון 10
F קרנות נאמנות בחו"ל - All in one שוק ההון 25
Y מערכת TRADE ONE צרכנות פיננסית 40
B העברת דולרים לחול דרך בנק zero צרכנות פיננסית 27
A zero-comission trading רלוונטי גם לאזרחים ישראלים? שוק ההון 25
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
A חשבון בנק ללא עמלות עוש ודמי כרטיס צרכנות פיננסית 5
עלילה מסלול שעבוד נכס לחברת ביטוח (ולא בנק) נדל"ן 5
N העברת דולרים מPayPal לחשבון בנק שקלי צרכנות פיננסית 6
BittLover בנק יהב פקדונות שוק ההון 4
R העברת מט״ח מפידליטי לחשבון בנק בארץ שוק ההון 3
מ קנייה של S&P500 דרך בנק הפועלים(חשבון הייטקזון) או מיטב/IBI? שוק ההון 10
א האם יש דרך/אפליקציה למשוך נתוני בנק לגוגלשיטס? פוסטים מאיכות נמוכה 1
iTayb הטבות הצטרפות לחשבונות בנק צרכנות פיננסית 4
ע חשבון בנק באירופה לתושב ישראל עם דרכון אירופאי צרכנות פיננסית 2
codev זיקה לישראל עקב שימוש בחשבון בנק מיסים 0
edangz איך להמיר IBAN לפרטי בנק שוק ההון 1
S קרן כספית כנגד פיקדון בנקאי - במקרה של קריסת בנק שוק ההון 5
L קריטריונים לפתיחת חשבון בנק בארה"ב צרכנות פיננסית 34
י חשבון בנק בחו"ל (תושבות ישראלית) שוק ההון 7
ס התנהלות בהחזקת שני חשבונות בנק למסחר שוק ההון 4
U קרן השתלמות IRA בנק לאומי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ה אשמח לקבל המלצות איך להעביר כסף משכירות באנגליה (חברת ניהול) לחשבון בנק בארץ, תודה! פוסטים מאיכות נמוכה 0
ישראלי מצוי זכאות לבנקאות אישית בנק יהב צרכנות פיננסית 9
O שני חשבונות עו"ש - מה עדיף, שניהם באותו בנק או כל אחד בבנק אחר? צרכנות פיננסית 12
ב הטבות בנק ישראל/בנקים אחרים ללוקחי משכנתא נדל"ן 0
G פתיחת חשבון בנק בארה"ב ללא נוכחות שם צרכנות פיננסית 5
ע IB לעומת "סתם" בנק בחו"ל שוק ההון 48
S מעמד חשבון בנק ישראלי למי שהינו תושב מס בישראל ובמדינה אחרת במקביל מיסים 11
ס השוואת פתיחת חשבון בנק בקפריסין מול אנגליה צרכנות פיננסית 2
ד משמעות השדות כשעושים העברה מחשבון בנק בישראל ל IBKR פוסטים מאיכות נמוכה 11
S אלטרנטיבה אגחית לקרן כספית המבטיחה תשואה ריאלית ולא תשואה שקרובה לריבית בנק ישראל? שוק ההון 33
S החל מאיזה גודל תיק השקעות בנק הפועלים נותן תנאים דומים לבתי השקעות ? צרכנות פיננסית 36
G האם יש דרך להפקיד צ'ק ישראלי (התקבל מקופת גמל, כמה אלפים בודדים) לחשבון בנק בבריטניה (NatWest)? צרכנות פיננסית 2
י כספית דולרית - בנק או בית השקעות? שוק ההון 3
B בנק + כרטיס אשראי עם פורטל ופירוט באנגלית צרכנות פיננסית 1
S חשבון בנק + שני כרטיסי אשראי ללא עמלות? צרכנות פיננסית 1
מ חשבון בנק בחול לא charles schwab ו ib פוסטים מאיכות נמוכה 14
Z ריצה אל בנק על קרן השתלמות. ריאלי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
R בנק\בית השקעות שוק ההון 6
א בנק בחו"ל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 17
M חשבון בנק באירופה עם IB? שוק ההון 6
P העברות בנק מיידיות בארץ (לא זה"ב) - מה קורה עם זה צרכנות פיננסית 7

נושאים דומים

Back
למעלה