• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תל אביב (ישראל?) מקום 1 ביוקר המחייה

דוגמא מצויינת!
וכמה אנשים הפסיקו לקנות לחם זול יחסית ועברו ללחם ממותג? או עברו מפרי זול יחסי לפרי יקר רצח.
אני לא יודעת כמה אנשים רגישים באמת לפרסומות מוסוות. פתאום כל השפים בתכניות הבישול מתחילים לקצוץ רק בצלי שאלוט, להשתמש בשמן אבוקדו, לבשל קישואים ירוקים ולקרוא להם זוקיני (ולהרגיש איטלקים לרגע). מיד אחרי זה כל הפיינשמקרים עוברים מבצל לבן לשאלוט/אדום/ווטאבר וקונים עגבניות שרי שוקולד או כל שקר אחר.
בסוף איפה שמוזילים, אנשים מחליפים ליקר יותר או קונים דברים אחרים והעיקר שהכסף לא יתקרר בארנק...

למה זו הצדקה למחירים גבוהים? זה נהדר שאנשים יכולים להעלות את רמת החיים שלהם.

זוכר שכחלון הוריד את מחיר העלות לסלולר לכל המשפחות באופן גורף?
תגיד לי בבקשה, כמה משפחות פגשת שהצליחו לחסוך את כל ההפרש.. עזוב. שהצליחו לחסוך 20% מההפרש?

אני זוכר שמי שהוריד את מחיר העלות לסלולר היה אריאל אטיאס.

זוכר שכחלון הוריד את מחיר העלות לסלולר לכל המשפחות באופן גורף?
תגיד לי בבקשה, כמה משפחות פגשת שהצליחו לחסוך את כל ההפרש.. עזוב. שהצליחו לחסוך 20% מההפרש?
וכמה אנשים הפסיקו לקנות לחם זול יחסית ועברו ללחם ממותג? או עברו מפרי זול יחסי לפרי יקר רצח.
אני לא יודעת כמה אנשים רגישים באמת לפרסומות מוסוות. פתאום כל השפים בתכניות הבישול מתחילים לקצוץ רק בצלי שאלוט, להשתמש בשמן אבוקדו, לבשל קישואים ירוקים ולקרוא להם זוקיני (ולהרגיש איטלקים לרגע). מיד אחרי זה כל הפיינשמקרים עוברים מבצל לבן לשאלוט/אדום/ווטאבר וקונים עגבניות שרי שוקולד או כל שקר אחר.
בסוף איפה שמוזילים, אנשים מחליפים ליקר יותר או קונים דברים אחרים והעיקר שהכסף לא יתקרר בארנק...

איך זה קשור למה שכתבתי?

אני לא אומר שצריך לחנך אנשים להתנהגות כללית נכונה
אני פשוט אומר לא צריך להעניש אותם על זה ולהרים מחירים שלא צריך

מעבר לזה אם נסכים שהמחירים פה יקרים שלא בצדק, אפשר להתקדם לדיון מה אפשר לעשות עם זה ברמת המאקרו כמדינה

בסוף מחירים יקרים של מזון פוגעים בעיקר בשכבות החלשות והמוחלשות
כי למשפחות מהעשירונים הנמוכים יהיה יקר מידי לקנות כל שבוע פירות וירקות או בשר או אוכל "בריא" יותר
כי לסבתא שלי (כדוגמא) לא ישאר מספיק כסף לחימום בחורף ממתוך קצבת הזיקנה הקטנה שלה שגם ככה לא צמודה לממד ובעצם נשחקת ראלית כל שנה
וכל זה יכניס עוד משפחות מתחת לקו העוני או ליתר דיוק לתמיכות סעד, הבטחת הכנסה, פשיעה, חוסר הזמינויות לילדים שלהם וכו...

קיצר זה לא טוב שמחירי מזון עולים (ביותר מאשר המדד ומשמעותית יותר משאר המדינות המערביות) ורק מעמיק פערים בחברה
אותי זה ממש מטריד, פחות מהכיס האישי שלי יותר כחברה ולאן שזה יקח אותנו בהמשך

חוק אצבע...
המדינה עושה תמיד קצת מידי, מאוחר מידי ועקום.

אני זוכר שמי שהוריד את מחיר העלות לסלולר היה אריאל אטיאס.
אבל הוא חרדי.
הרי החרדים הם רק עלוקות, מוצצי דם, נצלנים, עם קרניים, לא מועילים.

עדיף לזקוף את זה לזכות כחלון.

אני רוצה להאיר אספקט מסוים שהדיון לא עסק בו הרבה בכלל באמצעות דוגמא פשוטה - אורז.
- אורז לא גדל בישראל ולא גדל באנגליה.
- בשתי המדינות מייבאים אורז מהמזרח, משמע האוניות עוברות בתעלת סואץ ומגיעות לישראל לפני שהן מגיעות לבריטניה, ז"א שהמחיר על השינוע דווקא *זול יותר* לישראל.
- רווחיות רשתות השיווק (רווח חלקי הכנסות) בישראל היא באזור של 2%-3%, דוגמאות מ- 2020 - 2.5% (שופרסל), 2.7% רמי לוי.
מחיפוש קצר באינטרנט וידע כללי - שיעור הרווחיות של רשתות בחו"ל הוא גם בטווח הזה, כך שהבעיה היא לא ב"חזירות" של רשתות השיווק (זו אגדה אורבנית).
- לא ידוע לי על הגבלות ייבוא מיוחדות על אורז ויש לא מעט מותגים בסופרים, כולל מותגי בית של הרשתות השונות
- אורז לא מתקלקל מהר ולכן אין פה עניין של ניהול מלאים מורכב

למישהו יש ניחוש למה קילו אורז בסמטי עולה בארץ 7-11 ש"ח ובאנגליה הוא עולה בערך 3-4 ש"ח?

לי יש ניחוש וזה מורכב משני חלקים:
1. המסלול שהאורז עובר מהספינה לסופר מפוצץ ברגולציה דרקונית שמעלה מחירים (בתי אריזה/מפעלים) ובארגוני עובדים (למשל בנמלים) ובעלויות גבוהות שמושתות על הרשתות (למשל חוק המדבקות בשילוב עם שכר מינמום דומה מאוד לאנגליה או למשל ארנונה עסקית מפלצתית בחסות משרד הפנים)
2. ישראלים הם פראיירים של מותגים, מוכנים לשלם כל מחיר עבור מותג "טוב". אם מותג "טוב" מוכר אורז ב 10-11 ש"ח לקילו, למה שמתחרה יתאמץ בכלל לתת מחיר זול יותר משקל או 2 פחות?

נערך לאחרונה ב:
אנשים קונים מה שהם רוצים בכספם, זה באמת חמור ביותר.

אבל הוא חרדי.
הרי החרדים הם רק עלוקות, מוצצי דם, נצלנים, עם קרניים, לא מועילים.

עדיף לזקוף את זה לזכות כחלון.
אטיאס עשה את עבודת השדה.
כחלון חתם על התקנות.

בבקשה, לא להכניס לי מילים למקלדת.

ד
דוגמא מצויינת!
וכמה מאלה שבוכים על מחירי הירקות באמת מבשלים לעצמם ולא מזמינים משלוחים יומיום.

ד
וכמה מאלה שבוכים על מחירי הירקות באמת מבשלים לעצמם ולא מזמינים משלוחים יומיום.
עוד תגובה גאונית של הלובי החקלאי בפורום.

אני מאלו "שבוכים" על מחירי הירקות והפירות ולא מזמין משלוחים בכלל. ויש המון המון כמוני. תפסיק לבלבל את המוח ולהדביק תגיות שכל שמי שמתלונן על המחירים הוא תל-אביבי מפונק שרק חיי על Wolt ובגלל זה יקר לו.

למי שמחירי המזון בארץ מאד זולים לו\לה וגם באותה הזדמנות רוצה לקרב אנשים לדת:
"גם ח"כ בצלאל סמוטריץ' לא טמן ידו בצלחת והודיע כי כאשר ישוב הימין לשלטון, הוא ידאג למסות מזון שאינו כשר במס מיוחד."
מקור: https://finance.walla.co.il/item/3475569

דוגמא מצויינת!
ממה שאני זוכר המפלגה הקומונוסטית בארץ התפרקה, אבל נראה שעדיין יש גחלים לוחשות. אל תשכחי להניף את הדגל האדום ב - 1 במאי.
והכי חשוב לזכור - חוץ מתפו"א לא צריך כלום יותר במטבח. שיהיה בתאבון.

נדמה לי שמינכן היא העיר בגרמניה שצריך להשוות לת"א ולא ברלין.
אני אחסוך את התמונות של המפות, אבל חיפוש קל של סופרמרקטים במינכן מראה תוצאה לא שונה בהרבה. למעשה, במבט חטוף נראה שיש שם אפילו יותר סניפים של ALDI ו-LiDL מברלין ועוד על פחות שטח.

עוד תגובה גאונית של הלובי החקלאי בפורום.

אני מאלו "שבוכים" על מחירי הירקות והפירות ולא מזמין משלוחים בכלל. ויש המון המון כמוני. תפסיק לבלבל את המוח ולהדביק תגיות שכל שמי שמתלונן על המחירים הוא תל-אביבי מפונק שרק חיי על Wolt ובגלל זה יקר לו.
Don’t feed the troll
לא משנה מה תגיד ואיך תסביר זה לא יעזור, כבר כמה עמודים מנסים לדבר איתו והוא רק תוקף עם טיעונים ריקים. זה סתם הורס את השרשור וחבל.

השרשור מועמד לנעילה כי הוא גולש לפסים אישיים.

אנשים בחו"ל ממש לא נוסעים חצי שעה לסופר זול, למשל הנה פריסה חלקית של חנויות lidl שהוזכרו כאן בתוך ברלין. אני בספק שמישהו משקיע שם יותר מ-5 דקות בשביל להגיע לסופר, ואני מזכיר שזו רק רשת אחת.
*אנשים במרכזים העירוניים הגדולים.

באופן כללי זה נראה כמו בעיה תכנונית בערי ישראל שסופרים גדולים ממוקמים בדר"כ באזורי תעשיה.
כנראה השימוש הנרחב של הישראלים ברכב גם תורם לבעיה.

אנשים קונים מה שהם רוצים בכספם, זה באמת חמור ביותר.
אתה לא אמיתי :lol:
שיאכלו תמיד את מה שמתחשק להם אבל שלא יבואו לבכות על יוקר המחיה.
והכי חשוב לזכור - חוץ מתפו"א לא צריך כלום יותר במטבח
אתעלם מהרישא ואתייחס לזה - אני מקפידה לאכול מגוון גדול של ירקות, ברף הסכום השבועי המקובל עלי. ירקות זולים יחסית יתארחו בביתי כל שבוע וירקות יקרים יותר יעלו על שולחני פעם בשבועיים-שלושה. כנ"ל עם הפירות. מבחינה תזונתית אין הבדל בין עגבניה פושטית ובין חברותיה הממותגות אז למה שאבחר דווקא בהן?
או שאולי אתה מצפה שאם בחרת בעגבניה מיוחדת, היא חייבת להיות במחיר מוזל?

כל זה בקשר ליוקר המחיה האישי, אבל ברמה המשקית אכן בישראל יש בעיית יוקר מחיה רצינית שהתפתחה במיוחד החל מ-2008 ועל אף ניסיונותיי להבין מה
בדיוק התחיל מאז (כבר נברתי בעשרות דוחות של הלמ"ס והכנסת במהלך השנים) - אני מתקשה לזהות. חלק גדול מהתלונות כאן (חסמי יבוא למשל) כבר היו עשרות שנים לפני כן והם לא גרמו לבעיה כזאת. אם יש רעיונות מה קרה שם ב-2008, אשמח לשמוע.

למי שמחירי המזון בארץ מאד זולים לו\לה וגם באותה הזדמנות רוצה לקרב אנשים לדת:
"גם ח"כ בצלאל סמוטריץ' לא טמן ידו בצלחת והודיע כי כאשר ישוב הימין לשלטון, הוא ידאג למסות מזון שאינו כשר במס מיוחד."
מקור: https://finance.walla.co.il/item/3475569
מי רצה לנתק את המדינה מהדת, אבל להשאיר את מוסדות הדת מחוברים למנעמי השלטון?
כי הח''כים הדתיים החליטו שמס על סוכר/ חד''פ זה נגד הדתיים?
מעניין יהיה להמתין לבג''צ על רדיפה על בסיס דת.
מניח שאם צריך, ימצאו איך להכשיר את החזיר בצלחת שלי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R תל אביב 35 לאחר הודעת בנק ישראל שוק ההון 3
ספייק לי שימוש בנוסחאות google finance ב- google sheets לבורסת תל אביב אוף טופיק 2
ד תל אביב רובע 5 נדל"ן 4
ג תל אביב 125 שוק ההון 2
M מתי נסחרת קרן סנופי של בלקרוק בבורסת תל אביב שוק ההון 10
נ מהו הקסם של תל אביב שמרתק כל כך הרבה ישראלים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 38
ש תל אביב 135 שוק ההון 1
S איך עובד מדד תל אביב 125? שוק ההון 5
I הבדל בין קרנות על תל אביב 125 שוק ההון 10
M מדד תל אביב נדלן או נדלן מניב מול דירה להשקעה בחמש שנים שוק ההון 2
נ מה ההבדל בין מדד תל אביב נדלן למדד תל אביב בניה? נדל"ן 3
X קרן סל תל אביב 125 שוק ההון 5
D BLACKROCK (ishares) בבורסת תל אביב לעומת אותן קרנות בווסלטריט שוק ההון 5
ע מה עם מדד תל אביב-מעלה? שוק ההון 4
cypriano de rore המלצה על מתקין מזגנים באזור תל אביב אוף טופיק 1
P האם תל-אביב היא העיר היחידה במדינה? פוסטים מאיכות נמוכה 104
ש מדדי תל אביב שוק ההון 3
T שאלה לגבי קניית כמות של יחידות באיגרת חוב ממשלתית לפני השלב הרציף בבורסת תל אביב שוק ההון 0
M מדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב התפתחות אישית 30
מתכנת ני״ע נקוב דולר בבורסת תל אביב שוק ההון 8
S מדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב או בטכניון? התפתחות אישית 27
O תל אביב צמיחה מרקיעה שחקים שוק ההון 8
O אוניברסיטת תל אביב מול המכללה למנהל התפתחות אישית 8
L מדד תל אביב 35/25 חזר לרמה, שהוא היה בה ב-2007 שוק ההון 24
י תל אביב 35 או s&p 500? שוק ההון 16
R השקעה במדד תל אביב 35 שוק ההון 18
ה האם תל אביב שווה את המחיר? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 144
ש בורסת תל אביב - מדוע? שוק ההון 2
Kipodi Interactive Brokers תומכים במסחר בבורסת תל אביב? שוק ההון 4
Yoss תשואות תל-אביב מול סנופי - האמנם חוסן מקומי? שוק ההון 6
N הזמנה להיפגש בירושלים \ תל אביב בשביל לעזור ליישם אסטרטגית השקעה שוק ההון 11
B השקעה בפריים ארה"ב מבורסת תל אביב שוק ההון 2
Aranchik דיור בר השגה - תל אביב נדל"ן 6
Yevgeny אינטראקטיב ברוקרס מצטרפת לבורסת תל אביב כ"חבר רחוק" שוק ההון 134
א קרנות מחקות תל אביב 90 שוק ההון 1
ayeletavr מדד תל אביב יתר וראסל 2000 שוק ההון 17
Rio אקדמיה: פתוחה, תל אביב או בינתחומי? אוף טופיק 21
S הבדל בין קרן מחקה תל בונד לקרן אג"ח שוק ההון 4
R מדד תל בונד-דולר והתחזקות הדולר שוק ההון 0
הטירונית אג"ח ממשלתי 5116181 MTF מחקה תל גוב-כללי - השפעת הארועים הפוליטיים על הקרן שוק ההון 22
א תל בונד 20, לא מבין שוק ההון 18
T תל אביבי שרוצה רילוקיישן בארץ ואין לו מושג אוף טופיק 20
מסעו של צעיר תל אביבי יומני מסע אישיים 12
S תל"ג ותמ"ג אוף טופיק 14
M רכישה פרוייקט BE מתחם מגורים לסטודנטים - תל חי נדל"ן 5
קפה שחור מדד תל-בונד גלובל שוק ההון 14
שניצלוינאי שאלה בסיסית לגבי קרנות על מדדי תל בונד שוק ההון 7
nick מדד תל דיב שוק ההון 60
גיא_87 דרושים תל אביביים סולידים אוף טופיק 10
פשוט תל אופן מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 13

נושאים דומים

Back