• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תל אביב (ישראל?) מקום 1 ביוקר המחייה

מעבר לכל זה, לא ברור מה הנקודה שאתה מנסה להעביר? שבארץ המזון זול? שפערים של X2 או X3 מוצדקים?
אם בפריפריה אפשר לקנות פירות וירקות בזול, אולי הבעיה כאן היא לא המחירים שאותם חקלאים דורשים, כי ברור שהם לא מוכרים את אותה סחורה בצפון בהפסד.
אז או שאתה משלם יותר בתל אביב בגלל השכירות הגבוהה יותר ,או שזה בכלל שיש שם יכולת כלכלית גבוהה ואנשים ישלמו כל מחיר.

לא בטוח שייבוא זול יפתור את הבעיה .

ככה צריך. אגב, זאת עונת התפוחים באירופה עכשיו. כלומר, אלדי האנגלית תקנה מהחקלאים האנגלים תפוחים ואז תעבור לחקלאים אירופאים אחרים שזה ממש פיס אוף קייק לעומת היבוא שלנו באוניות והזמן שלוקח לזה להגיע.
יש באירופה עוד משהו שכדאי להעתיק לארץ - חובת הצגת ארץ המקור של ירקות והפירות. אני רוצה לדעת מאיפה הירק/פרי הגיע ולעשות את השיקולים שלי אם לקנות או לוותר (והם לא כוללים רק שיקולי מחיר).
אני בעד חקלאות בארץ אבל לא על חשבון הצרכנים. עד שהחקלאים יתעיילו ויישרו קו עם מדינות מערביות שהממשלה תסייע להם במימון ישיר כדי שיוכלו לשרוד מול ייבוא, הרי עושים את זה בתחומים אחרים (לדוגמא אלעל). אבל המצב שבו חוסמים ייבוא כדי שחקלאות לא יעילה תשרוד פה על חשבון הצרכנים הוא מעוות. ודרך אגב כדאי גם לטפל בכל שאר השרשרת של ספקים ורשתות שגוזרים קופונים שמנים.

מעבר לכל זה, לא ברור מה הנקודה שאתה מנסה להעביר? שבארץ המזון זול? שפערים של X2 או X3 מוצדקים?. הבאתי מספר לינקים לכתבות שתומכות בטיעונים שלי ואתה לא הבאת אפילו אחת. חוץ מלהיטפל לדוגמא של Aldi (שהיא נכונה) לא ספקת הרבה "בשר" להתייחס אליו.
אז אסביר ואני למעשה מופתע שלא שמת לב לפתרון שהודגש במהלך השרשור הזה...
תמיכה ישירה בחקלאים של הממשלה.
באירופה - תמיכה ישירה בחקלאים מהמיסים - מחיר התוצרת נמוך לצרכן. - (אבל, אתה לא מרגיש שאתה משלם על הירקות, כי זה יצא מהכיס של הממשלה, חלילה משלך. אהה... לא.)
בישראל - מכסי מגן - מי שקונה משלם את המגן.
תחשוב שהיו לוקחים מכל אזרח 100 שח מיסים בשנה ומעבירים לחקלאים... היו תלויים פחות בהצלחה ועדיין מוכרים למדינות חיצוניות, אם המחיר שמוצע גבוה יותר.
כמובן, שאנשים שאוכלים פחות ירקות היו מתלוננים שלוקחים מהם מיסים על מה שלא אוכלים, אנשים עם הכנסה פחותה היו מכוסים על ידך.

לגבי יעילות החקלאים פה - מאוד יעילים - ירדנו מ-90% עוסקים בחקלאות ל-2% מהאוכלוסיה.
אבל בזכות מכסי המגן ממשיכים לגדל גידולים שלא מתאימים לפה...
כי לגדל אננס, פרדסים, או כל דבר שצורך כמות מים גדולה...

דרך אגב כדאי גם לטפל בכל שאר השרשרת של ספקים ורשתות שגוזרים קופונים שמנים.
חוזר לדיון...

כן המחירים בארץ בסופרים יקרים בצורה יחסית למקומות ספציפים שנשוואה אליהם במדינות המערב
(בבריטניה אין מעמ על פירות וירקות בדומה לישראל אז בגלל זה שם יותר זול משאר אירופה)

אבל:
1. לא כל הדברים יותר יקרים בארץ, הרבה מוצרים בארץ יותר זולים ממה שתמצא בבריטניה
****עריכה****
התחלתי לחפש ברשת ALDI לונדון מוצרים אחרים מפירות וירקות שבהיגיון שלי בישראל אמורים להיות יותר זול, אכלתי את הכובע
קמח - 2 שקל ל1.5 ק"ג
עוף - שוקיים ב5.65 שקל לק"ג
שנצילים - ב19.5 ש"ח לק"ג
חלב - 2.1 ש"ח לליטר
תפוזים - 4.8 שקל לק"ג
לחם אחיד פרוס - 1.5 שקל
לחם מלא דגנים םרוס - 4.4 שקל
תמ"ל לתינוק קופסא גדולה -900 גרם - 31 שקל
קפה נמס (של נס קפה) - 200 גרם - 11 שקל
קפה נמס מקומי - 200 גרם (גם מיובש בהקפאה) - 5.8 שקל
שוקולית 400 גרם - 4.1 שקל

אז וואו אחד גדול!!!!
*לא חיפשתי במבצעים (וזה גם לא מחירי מבצע), לא ניסיתי לתמרן את המוצרים, רשמתי באמת כמה דברים שאני קונה ביום יום שהם בייצור מקומי בארץ חלק גם בפיקוח
המחירים פשוט יותר זולים ולצערי לא בחצי אלה במשמעותית יותר בערך 50-70 אחוז הנחה למחירי רמי לוי!!!

כן עושקים אותנו!!
אולי באמת אני צריך להפסיק לעבוד היום ולעבור ללונדון, אין לי מה להמשיך לחסוך (אומנם אני רק באמצע היעד לפרישה אבל אם המחירים האלה אני מסודר (-;)

אני כן ארשום שאנחנו עושים את זה לעצמנו
אם מדברים על המחירים במרכז אז בבני ברק אני בטוח שהמחירים של כל סל הקניות הם חצי ממה שבתל אביב

יותר מזה היה את שופרסל מהדרין און ליין שמכר במחירים האלה והורידו את האתר בגלל המחאה
אבל כן שם בטוח לא משלמים מחירים מופקעים על פירות ובכלל

אנחנו אולי צריכים להפסיק לקנות....

כי לגדל אננס, פרדסים, או כל דבר שצורך כמות מים גדולה...
עזוב פירות, למה לחם / קפה נמס / עוף עולים פי 4 בארץ ??
למה חלב עולה פי 3?

אולי באמת יש אצלנו יותר מידי ידים בכל דבר ויותר מידי אנשים שמנצלים הזדמנות להרוויח?

אני די בטוח שמבחינת חלב ישראל אמורה להיות בטופ העולמי בעלויות ייצור, במיוחד הרי ברפת רובוטית שיש על הגג שלה פאנלים סולארים
עם פרות מושבחות גנטית שמובילות את הדירוג העולמי בכמות ליטרים לפרה
+ מחיר מפוקח

כנל קפה נמס שגם אנחנו וגם אירופה מיבאים את אותם פולים מברזיל

כנל עוף , שוקיים פשוטים - הצריכה בארץ היא בין הגבוהות בעולם לנפש, עלות הגידול של עופות בארץ היא יותר זולה בהבנה שלי כי אין צורך לחמם אותם בחורף

אני לא חושב שהמחיר נובע מעלות הייצור או עלות הקניה של חומרי הגלם
פשוט ממרווחי הרווח של הרשתות + תחרות קטנה + מונופולים וקרטלים + ריבוי מתווכים באמצע...
ואולי באמת יש מקום למדינה להתערב ולהגביל חלק הדברים שמאוד מייקרים לנו את הסל החודשי

ולא כי זה כואב לי בכיס, כי זה לא נכון למעמד הנמוך באמת, שאין לו רכב או אפילו גישה לאינטרנט
סבתא שלי קונה ב2 סופרים בלבד שהם במרחק ההליכה שלה וגלגול העגלה

נערך לאחרונה ב:
למה לחם / קפה נמס / עוף עולים פי 4 בארץ ??
למה חלב עולה פי 3?
לחם - גידול חיטה. מחיר בפיקוח. למה להתייעל ולהציע בפחות?
חלב - פרות שחם להן מוציאות פחות שומן, פחות חמור גלם ליצור. ושוב, מחיר בפיקוח ועדיין יש מי שישלם יותר על "משקה חלב לקפה", "חלב בטעם וניל"...
קפה נמס - קפה מביאים לארץ. נכון גם לאנגליה, פחות מרחק, ספינות עומדות בנמלים לפריקה ואולי התשובה בכלל בדו''חות של zim?
מעבר לכך... באמת שאני לא מחובר לאקסלים של משרד האוצר.

לאט לאט יהיה שיפור:

למי שבהזיה שלא יקר בארץ כנראה שהרבה זמן לא היה בחו"ל, אולי לכלכלני הOECD הוא יאמין.

על פי משרדי הממשלה המהלך "צפוי להוזיל את המחירים של למוצרי חלב לצרכן הישראלי".
מילת מפתח.

אז וואו אחד גדול!!!!
*לא חיפשתי במבצעים (וזה גם לא מחירי מבצע), לא ניסיתי לתמרן את המוצרים, רשמתי באמת כמה דברים שאני קונה ביום יום שהם בייצור מקומי בארץ חלק גם בפיקוח
המחירים פשוט יותר זולים ולצערי לא בחצי אלה במשמעותית יותר בערך 50-70 אחוז הנחה למחירי רמי לוי!!!

כן עושקים אותנו!!
אולי באמת אני צריך להפסיק לעבוד היום ולעבור ללונדון, אין לי מה להמשיך לחסוך (אומנם אני רק באמצע היעד לפרישה אבל אם המחירים האלה אני מסודר (-;)
לי אישית עצוב לשמוע אנשים אומרים את זה, אני מבין לגמרי where you are coming from, אבל זה עדיין עצוב.
יוקר המחייה הופך להיות פה בעייה אסטרטגית (נשמע מפוצץ) אבל אם אנשים צעירים יאבדו את התקווה לבנות חיים פה אז הולך להיות פה deep $hit.

פתחתי את הנושא הזה כדי לראות איך אנחנו יכולים לשנות את המצב במקום לטמון את הראש בחול כמו איזה בת יענה ולשלוח את כולם לקנות ב"פייסל הגדול".

באמת כמו שאמרו מעלי, עצוב שאתה אומר את זה
ובניגוד אליו אני לא מבין למה אתה אומר את זה .
אני כן ארשום שאנחנו עושים את זה לעצמנו
אם מדברים על המחירים במרכז אז בבני ברק אני בטוח שהמחירים של כל סל הקניות הם חצי ממה שבתל אביב
צודק,
אתה באמת עושה את זה לעצמך.
אתה לא צריך להרחיק לבני ברק, יש אושר עד בתל אביב ביגאל אלון, יש עוד רשתות זולות הרבה יותר ממה שאתה קונה מתחת לבית.
אני שומע המון על אנשים שנכנסים לרשת X ומעבר לכביש הם יודעים שיש מחירים קצת יותר זולים,
אבל החווית קניה !!!
שטויות במיץ. תשב שעה מול המחשב, חיפוש קצר בגוגל ותמצא מקומות זולים. לא חסר.
נכון, לא כמו בחו"ל אבל אתה נשמע כמו אנשים שטסים לחו"ל ואומרים לך משעמם בארץ.
בראש הניקרה היית? בגולן היית? עברת את באר שבע בדרום (ולא לאילת??) אז מה משעמם... לא התאמצת בכלל לבדוק.
אותו דבר פה.
אם לסופר בחו"ל היית צריך לנסוע חצי שעה, אז תקפוץ לבני ברק מה קרה?
אם בזמן שאתה עושה קניות אתה לא רוצה לראות חרדים מסביבך... אז אתה צודק.
החווית קניה שלך תהיה פחות טובה, אבל לפחות הבנק לא ירדוף אחריך.

לחם - גידול חיטה. מחיר בפיקוח. למה להתייעל ולהציע בפחות?
חלב - פרות שחם להן מוציאות פחות שומן, פחות חמור גלם ליצור. ושוב, מחיר בפיקוח ועדיין יש מי שישלם יותר על "משקה חלב לקפה", "חלב בטעם וניל"...
קפה נמס - קפה מביאים לארץ. נכון גם לאנגליה, פחות מרחק, ספינות עומדות בנמלים לפריקה ואולי התשובה בכלל בדו''חות של zim?
מעבר לכך... באמת שאני לא מחובר לאקסלים של משרד האוצר.
ועדין זה לא מוצר אחד או שניים
כל מוצר שבדקתי היה משמעותית יותר זול
ועשרות אחוזים!!!

אני יודע גם להסביר רציונלית למה יכול להיות שהמוצר פה יותר יקר
אבל בתכלס גם אם החיטה או הפולי קפה עולים פי 2 המחיר מוצר סופי בסופר לא צריך להיות פי 4
ובנינו אם נבדוק לעומק כמו פירות וירקות כנראה שהעיקר ההבדל לא נובע מעלות חומרי הגלם אלה מההדרך המוצר עובר ומגגלגל את המחיר
אם לא היה ברור זה היה בחצי ציניות
כמובן שלא אעבור ללונדון
אם כבר לתאילנד / ניו זילנד / דרום אמריקה

אני אישית יכול כבר היום להספיק לעבוד, אבל אצטרך לוותר על דברים עתידים שארצה
ובנתיים ממש נהנה בעבודה אז ממשיך לחסוך

הנקודה היתה לגמרי עקרונית, שיש פה בעיה ואולי נכון להתערב בה
(ואני הכי תומך בשוק פתוח, אבל בארץ ניהיה שוק מונופולי ראי ערך תה ויסוצקי)
אתה לא צריך להרחיק לבני ברק, יש אושר עד בתל אביב ביגאל אלון, יש עוד רשתות זולות הרבה יותר ממה שאתה קונה מתחת לבית.
אני לא אמרתי אנחנו ברמה האישית שלי
אלה בתוך האזרחים במדינה הזאת

אני אישית יודע לקנות מאוד בזול ועושה את זה
בעיקר כי אני נהנה מזה
בכל מקרה ההוצאה על מזון אצלנו היא רק 10 אחוז מההוצאה החודשית, אני בהחלט לא קונה דברים מסויימים מעל מחיר מסוים אבל בעיקר בגלל עיקרון

בסוף לגופו של עניין נכון שאפשר למצוא יותר בזול
הרוב לא עושים את זה בגלל הרבה סיבות (זמן, ניידות, ביטחון, ידע...)
סבתא שלי לא תבדוק באינטרנט ולא תיסע באוטובוס או תלך 2 ק"מ לקנות בזול
כי היא לא יכולה פשוט

אבל בלונדון או בכל מקום אחר הרי זה אותו עיקרון
ברור שיש אפשרות גם שם למצוא יותר זול
אבל הרוב נגישים למחירים מאוד זולים

אם היה אצלנו את המחירים האלה ברמי לוי לא היה לי שום טענה
אבל זה פי 2-3 מהעלות ברמי לוי ופה קבור הכלב...

אבל בתכלס גם אם החיטה או הפולי קפה עולים פי 2 המחיר מוצר סופי בסופר לא צריך להיות פי 4
ראיתי פעם תיאור של "קפה הוגן", שהחקלאי קיבל יותר כסף פר קילו קפה שקטף.
אנשים שילמו 1.5$ נוספים על כוס קפה בסטארבקס, עד שבדקו ומצאו שהחקלאי קיבל בסה''כ 10 סנט יותר לקילו.
או שההפרש על חומר הגלם היה 10 סנט לכוס.
נגיד האופציה השניה, כי חזירים קפיטליסטים זו המצאה ישראלית.

צודק,
אני שומע המון על אנשים שנכנסים לרשת X ומעבר לכביש הם יודעים שיש מחירים קצת יותר זולים,
אבל החווית קניה !!!
שטויות במיץ. תשב שעה מול המחשב, חיפוש קצר בגוגל ותמצא מקומות זולים. לא חסר.
נכון, לא כמו בחו"ל אבל אתה נשמע כמו אנשים שטסים לחו"ל ואומרים לך משעמם בארץ.
בראש הניקרה היית? בגולן היית? עברת את באר שבע בדרום (ולא לאילת??) אז מה משעמם... לא התאמצת בכלל לבדוק.
אותו דבר פה.
אם לסופר בחו"ל היית צריך לנסוע חצי שעה, אז תקפוץ לבני ברק מה קרה?
אם בזמן שאתה עושה קניות אתה לא רוצה לראות חרדים מסביבך... אז אתה צודק.

אנשים בחו"ל ממש לא נוסעים חצי שעה לסופר זול, למשל הנה פריסה חלקית של חנויות lidl שהוזכרו כאן בתוך ברלין. אני בספק שמישהו משקיע שם יותר מ-5 דקות בשביל להגיע לסופר, ואני מזכיר שזו רק רשת אחת.

1638812560273.png

נערך לאחרונה ב:
  • אהבתי
Reactions: A42
הנה פריסה חלקית של חנויות lidl שהוזכרו כאן בתוך ברלין. אני בספק שמישהו משקיע שם יותר מ-5 דקות בשביל להגיע לסופר
מה הקנה מידה של המפה? לפי מה אתה יודע שזה ברדיוס של 5 דקות?

פתחתי את הנושא הזה כדי לראות איך אנחנו יכולים לשנות את המצב במקום לטמון את הראש בחול כמו איזה בת יענה ולשלוח את כולם לקנות ב"פייסל הגדול".
ת'שמע, לכל אזור בארץ יש לי את ה"הפייסל הגדול" שלו.
הפייסל הזה הצליח לסגור את סניף שופרסל האזורי הגדול ביותר בגליל המערבי - האוכלוסייה פשוט הצביעה ברגליים ובארנקים...
פייסל הוא אולי משל אבל לא לבד, יש גם את דאבח וקינגס סטור [בני דודנו] וכמובן את סופרים המשויכים למגזר החרדי.

מה הקנה מידה של המפה? לפי מה אתה יודע שזה ברדיוס של 5 דקות?
הוספתי את הקנה מידה לפי גוגל מאפס (בתחתית המפה). בנוסף הוספתי עיגולים ברדיוס 1 ק"מ סביב כל סניף. זה מאוד לא מדויק, אבל כפי שאפשר לראות, דיוק הוא לא ממש אישיו כאן. נקודה מעניינת שבאיזורים בהם יותר קשה להתנייד ברכב פרטי (מרכז העיר, שער ברנדנבורג, אלכסנדרפלאץ וכו') ריכוז הסניפים גבוה יותר. בנוסף התחבורה הציבורית בברלין ברמה מאוד גבוהה ומאוד קל להתנייד איתה בעיר במהירות. וכמובן, מדובר רק ברשת אחת, לכן הוספתי בתחתית את אותה מפה רק עם סניפי ALDI שגם כן הוזכרה כאן.
רק אעיר שבחרתי בברלין כדוגמה בגלל החוויה האישית (ראיתי במו עיני שיש שם מלא lidl), בהחלט יתכן שהיא יוצאת דופן בהיבט הזה.

1638813370300.png

1638816458401.png

נערך לאחרונה ב:
רק אעיר שבחרתי בברלין כדוגמה בגלל החוויה האישית (ראיתי במו עיני שיש שם מלא lidl), בהחלט יתכן שהיא יוצאת דופן בהיבט הזה.
נדמה לי שמינכן היא העיר בגרמניה שצריך להשוות לת"א ולא ברלין.

נגיד האופציה השניה, כי חזירים קפיטליסטים זו המצאה ישראלית.
חצי נכון רק
אני מבין לגמרי למה שאפשר לטעון שהמחיר יותר יקר או שאפשר לדרוש יותר

אבל בפועל אתה רואה בצורה שיטתית שכמעט כל המחירים יקרים פי 3 מהארץ

יש הרבה תירוצים וסיבות שאפשר לחפש
"מדינת אי"
"כשרות"
"גודל אוכלוסיה"
ועוד...

רובם לא יחזיקו את מבחן המציאות
בקפריסין השכנה שהיא באמת מדינת אי עדין רוב המצרכים בסופר יותר זולים
בארה"ב, ארגנטינה (אותם יצא לי להיתקל אישית) ועוד הרבה מדינות מוצרים כשרים לא עולים יותר יקר בצורה משמעותית ולרוב יותר זול מבארץ, זוכר כמה היה לי מוזכר ששוקולד פרה או במבה אסם שמייבאים מישראל שם זה יותר זול מבארץ
לגבי גודל אוכלוסיה שוב לא חושב שקפריסין מהותית שונה מאיתנו או אפילו הרבה מדינות ארופאיות

אני מעלה שאלה (לדעתי לגטימית) האם מישהו לא נרדם בשמירה, ונתן למונופולים וקרטלים (לחם, חלב, תה...) לקבוע מחירים גבוהים מידי
וכתוצאה מזה הרווחים שלהם (נטו מדבר על רווחים לא על עלויות) חריגים כלפי מעלה מול המקבילות בOECD
או שיש בעיה בערך ורשתות השיווק או מתווכים בדרך לוקחים לכיס יותר מידי
אם בסוף ישראל זה החריג ועגלת סופר עולה פה פי 2 משאר המדינות אז אולי צריך להקדים ועדת בדיקה

דרך אגב זה נכון גם למוצרי טואלטיקה - יצא חוק בזמנו שמחייבים לשים את המחיר של משחות שינים ומוצרים מקבלים באירופה מול המחיר שיש בסופר
ואיך שהוא תמיד שלנו הרבה יותר גבוה
פייסל הוא אולי משל אבל לא לבד, יש גם את דאבח וקינגס סטור [בני דודנו] וכמובן את סופרים המשויכים למגזר החרדי.
פייסל כמשל הוא רק מטריה זמנית בזמן גשם (מניח שיכולתי למצוא משל יותר טוב אולי (-:)
רובנו בפורם הזה יודעים לעשות אופימיזציה מאוד גבוה הן בעולמות הפיננסים והן בהוצאות השוטפות שלנו
אבל אנחנו יחידי סגולה
רוב האנשים לא יודעים או לא יכולים לעזות את האופטימיצזיה הזאת וזאת לא אשמתם

המטרה של הפוסט הזה (ואני אולי עכשיו מתחיל להבין ואולי אפילו לעבור צד) היא לא למצוא דרך להוזיל את העגלת קניות שלי אישית או של פלוני אלמוני
אני אישית עם מזווה מאוד עמוק ומאוד יעיל ונהנה מכל התהליך הזה
וגם מגדל כל מה שיקר לי ברמה העקרונית לקנות
אבוקדואים, מנגו, אנונה, קרמבולה, תותים, תפוזים, נענע, רוזמרין - כהחלטה עקרונית הפסקנו לקנות צורכים רק מה שאפשר לגדל ו/או לקטוף בעצמנו או מקבלים מהשכנים / משפחה מהעודפים שלהם

המטרה היא לבדוק אותנו כחברה, וכמדינה ולראות האם משהו פה אולי פסול
אולי באמת ויסוצקי עשתה כמה מהלכים לא חוקיים או ספק חוקיים והיום היא מונופול בכלרשת מזון
ומתמחרת את מחירי התה שלה פי 2 מהמתחרים בארץ (שפשוט לא מצליחים להיכנס לרשת מזון) ופי 4 משאר העולם כי בסוף המתחרים בארץ הם חברות בוטיק קטנות ולא ייצור תעשיתי כמו ויסוצקי
ודיברנו ארוכות גם בזמנו על הקרטל בלחם / חלב וכדומה
ואולי באמת התיאומי מחירים של רשתות המזון שכרגע בחקירה זה משהו מהותי וגם אם בסוף לא יצאו אשמים אלה נורמות פסולות

זוכר שכחלון הוריד את מחיר העלות לסלולר לכל המשפחות באופן גורף?
תגיד לי בבקשה, כמה משפחות פגשת שהצליחו לחסוך את כל ההפרש.. עזוב. שהצליחו לחסוך 20% מההפרש?

זוכר שכחלון הוריד את מחיר העלות לסלולר לכל המשפחות באופן גורף?
תגיד לי בבקשה, כמה משפחות פגשת שהצליחו לחסוך את כל ההפרש.. עזוב. שהצליחו לחסוך 20% מההפרש?
דוגמא מצויינת!
וכמה אנשים הפסיקו לקנות לחם זול יחסית ועברו ללחם ממותג? או עברו מפרי זול יחסי לפרי יקר רצח.
אני לא יודעת כמה אנשים רגישים באמת לפרסומות מוסוות. פתאום כל השפים בתכניות הבישול מתחילים לקצוץ רק בצלי שאלוט, להשתמש בשמן אבוקדו, לבשל קישואים ירוקים ולקרוא להם זוקיני (ולהרגיש איטלקים לרגע). מיד אחרי זה כל הפיינשמקרים עוברים מבצל לבן לשאלוט/אדום/ווטאבר וקונים עגבניות שרי שוקולד או כל שקר אחר.
בסוף איפה שמוזילים, אנשים מחליפים ליקר יותר או קונים דברים אחרים והעיקר שהכסף לא יתקרר בארנק...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R תל אביב 35 לאחר הודעת בנק ישראל שוק ההון 3
ספייק לי שימוש בנוסחאות google finance ב- google sheets לבורסת תל אביב אוף טופיק 2
ד תל אביב רובע 5 נדל"ן 4
ג תל אביב 125 שוק ההון 2
M מתי נסחרת קרן סנופי של בלקרוק בבורסת תל אביב שוק ההון 10
נ מהו הקסם של תל אביב שמרתק כל כך הרבה ישראלים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 38
ש תל אביב 135 שוק ההון 1
S איך עובד מדד תל אביב 125? שוק ההון 5
I הבדל בין קרנות על תל אביב 125 שוק ההון 10
M מדד תל אביב נדלן או נדלן מניב מול דירה להשקעה בחמש שנים שוק ההון 2
נ מה ההבדל בין מדד תל אביב נדלן למדד תל אביב בניה? נדל"ן 3
X קרן סל תל אביב 125 שוק ההון 5
D BLACKROCK (ishares) בבורסת תל אביב לעומת אותן קרנות בווסלטריט שוק ההון 5
ע מה עם מדד תל אביב-מעלה? שוק ההון 4
cypriano de rore המלצה על מתקין מזגנים באזור תל אביב אוף טופיק 1
P האם תל-אביב היא העיר היחידה במדינה? פוסטים מאיכות נמוכה 104
ש מדדי תל אביב שוק ההון 3
T שאלה לגבי קניית כמות של יחידות באיגרת חוב ממשלתית לפני השלב הרציף בבורסת תל אביב שוק ההון 0
M מדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב התפתחות אישית 30
מתכנת ני״ע נקוב דולר בבורסת תל אביב שוק ההון 8
S מדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב או בטכניון? התפתחות אישית 27
O תל אביב צמיחה מרקיעה שחקים שוק ההון 8
O אוניברסיטת תל אביב מול המכללה למנהל התפתחות אישית 8
L מדד תל אביב 35/25 חזר לרמה, שהוא היה בה ב-2007 שוק ההון 24
י תל אביב 35 או s&p 500? שוק ההון 16
R השקעה במדד תל אביב 35 שוק ההון 18
ה האם תל אביב שווה את המחיר? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 144
ש בורסת תל אביב - מדוע? שוק ההון 2
Kipodi Interactive Brokers תומכים במסחר בבורסת תל אביב? שוק ההון 4
Yoss תשואות תל-אביב מול סנופי - האמנם חוסן מקומי? שוק ההון 6
N הזמנה להיפגש בירושלים \ תל אביב בשביל לעזור ליישם אסטרטגית השקעה שוק ההון 11
B השקעה בפריים ארה"ב מבורסת תל אביב שוק ההון 2
Aranchik דיור בר השגה - תל אביב נדל"ן 6
Yevgeny אינטראקטיב ברוקרס מצטרפת לבורסת תל אביב כ"חבר רחוק" שוק ההון 134
א קרנות מחקות תל אביב 90 שוק ההון 1
ayeletavr מדד תל אביב יתר וראסל 2000 שוק ההון 17
Rio אקדמיה: פתוחה, תל אביב או בינתחומי? אוף טופיק 21
S הבדל בין קרן מחקה תל בונד לקרן אג"ח שוק ההון 4
R מדד תל בונד-דולר והתחזקות הדולר שוק ההון 0
הטירונית אג"ח ממשלתי 5116181 MTF מחקה תל גוב-כללי - השפעת הארועים הפוליטיים על הקרן שוק ההון 22
א תל בונד 20, לא מבין שוק ההון 18
T תל אביבי שרוצה רילוקיישן בארץ ואין לו מושג אוף טופיק 20
מסעו של צעיר תל אביבי יומני מסע אישיים 12
S תל"ג ותמ"ג אוף טופיק 14
M רכישה פרוייקט BE מתחם מגורים לסטודנטים - תל חי נדל"ן 5
קפה שחור מדד תל-בונד גלובל שוק ההון 14
שניצלוינאי שאלה בסיסית לגבי קרנות על מדדי תל בונד שוק ההון 7
nick מדד תל דיב שוק ההון 60
גיא_87 דרושים תל אביביים סולידים אוף טופיק 10
פשוט תל אופן מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 13

נושאים דומים

Back