• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תכנית ציבורית לחינוך פיננסי- נא עזרתכם

רק צריך להבין שלא בהכרח כולם יבחרו באלטרנטיבה, וזכותם.
אני מסכים אם בחירה חופשית.
האם אתה מסכים שבחינוך מותר (ואולי אף זהו עצם החינוך) להציג שתי דרכים תוך תיוגם כ'טוב' ו'רע' (אובייקטיבי או סובייקטיבי)?

יש.
העמותה שלנו עוסקת בזה, וכבר מוגדרת כספק תוכן פורמלי\רשמי של משרד החינוך (כבר קיבלנו המלצות מהמפקחת המחוזית).
בעמותה חברים הרבה מאוד מוותיקי הפורום, שהקימו אותה.

אנחנו מפעילים את התוכנית כקורס העשרה לתיכונים (כיתות י עד יב).
זה עשרה מפגשים, שמכסים את כל הבסיס להתנהלות פיננסית לנער\מלש"ב.

כן, כתבתי בזמנו עבודת מחקר אקדמית על התוצאות של חוסר השכלה פיננסית למשפחה ממוצעת.
אם מעניין אותך, אני אשלח אותה.

אנחנו מנסים לקדם את התוכנית בפריסה ארצית (כרגע אנחנו פועלים במספר מצומצם של בתי ספר), על מנת להגיע ולעזור לעוד משפחות.
אבל לרוע המזל, לפעמים גלגלי הבירוקרטיה פועלים לאט. אם הבכיר שלך באמת רציני ומעוניין לקדם זאת, אתה מוזמן לדבר עימי.

איך אפשר ליצור איתך קשר @זאב?

אני מסכים אם בחירה חופשית.
האם אתה מסכים שבחינוך מותר (ואולי אף זהו עצם החינוך) להציג שתי דרכים תוך תיוגם כ'טוב' ו'רע' (אובייקטיבי או סובייקטיבי)?
"טוב" ו"רע" במקרים קיצוניים שבקיצוניים - איסור אפלייה, שיוויון וכיוצ"ב (וגם על הערכים האלו אפשר להתווכח בקשר להיקף הזכות). ובכל מקרה מאחר שמערכת החינוך לא מכבדת את הערכים של רוב ההורים בחינוך הממלכתי, אני מעדיף כמה שפחות עיסוק בטוב ורע במסגרת המערכת הציבורית. את הערכים הם יקבלו בבית.
חינוך פיננסי אינו אחד המקרים הקיצוניים בהם מוצדק שהמערכת תדבר על "טוב" ו"רע".ההחלטה כמה להתאמץ ולהקריב בשביל תוספת הכנסה ועד כמה אני מעדיף את העתיד על ההווה אינה טובה ורעה, אלא רצף שכל אחד ימצא את מקומו עליו. מה שחשוב זה להקנות את הכלים, ראשית את הידע של ניהול תקציב, משמעות הלוואה, משכנתאות וכיוצ"ב ויצירת ההבנה שכלים אלו משמשים לצורך קבלת החלטות שמציבות אותך על הרצף בשני המישורים שציינתי.
אין שום רע בלהיות עורך דין משועמם במקום רקדן מסופק כדי לממן 3 טיסות בשנה. הבעיה היא שלא מבינים את הקשר בין הדברים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G חוות דעת על תכנית השקעה ל25 שנים שוק ההון 26
U אישור תכנית התחדשות עירונית - מה המשמעות נדל"ן 1
ב תכנית פרישה - מה דעתכם? שוק ההון 10
Y פדיון תכנית פנסיה אמריקאית לאחר חזרה מרילוקיישן מיסים 5
מ תכנית חיסכון לילד (רך שנולד) שוק ההון 1
U תכנית "שותפי הפצה" (אפיליאט) מיסים 6
B התפטרות במהלך תכנית espp שוק ההון 3
S איך בונים תכנית עסקית מפורטת? התפתחות אישית 2
ש תכנית בנק ישראל להאצת הצמיחה במשק - המלצה למעבר למס רווח הון / ריבית נומינלי ועוד מיסים 5
G ביידן מכריז על תכנית הכוללת העלאת מס חברות והמניות/מדדים ממשיכים לעלות פוסטים מאיכות נמוכה 13
הבורח מהמירוץ שבירת תכנית חסכון שוק ההון 6
Rahash תכנית פנסיה בגרמניה צרכנות פיננסית 15
C תכנית ההשקעה שלי שוק ההון 22
L תכנית חיסכון לילד (קופת גמל להשקעה?) צרכנות פיננסית 10
F תכנית חיסכון שוק ההון 5
S תכנית חיסכון לילד צרכנות פיננסית 2
oz1987 תכנית של חיים הכח - "בין אריזונה לנס ציונה" אוף טופיק 199
ו תכנית השקעה שלי - סופי שוק ההון 17
ו תכנית השקעה שלי - נסיון 2 שוק ההון 11
V תכנית/סקריפט ל"כמה אני שווה" מותאמת אישית אוף טופיק 13
מתכנת ניהול סיכונים, תכנית לפרישה והתיק הפנסיוני של @מתכנת צרכנות פיננסית 25
Shnizelia מירי רגב VS נתיבי תחבורה ציבורית פוסטים מאיכות נמוכה 79
Tsachi01 הפורום הכלכלי העולמי (WEF) - מה התכלית שלו ולמה כל כך הרבה שנאה ציבורית כלפיו ברשת? אוף טופיק 0
שם משתמש בעייתי תחבורה ציבורית: מטורנית לא מקבלת אשראי? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
P האם אתם משתמשים בתחבורה ציבורית ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 34
ס הליך רפואי - ברפואה פרטית או ציבורית? אוף טופיק 2
B קניית זכות ציבורית למונית והשכרתה שוק ההון 31
חתול לילה תחבורה ציבורית - באבל דן צרכנות פיננסית 7
מ תחבורה ציבורית - חופשי יומי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 17
משה פרויקט הדסטראט לתמיכה בתחבורה ציבורית בשבת אוף טופיק 2
H יש לי שאלה ??? (האם עדיף לעבוד בחברה ציבורית או פרטית) התפתחות אישית 21
yossik בשעה טובה - תחבורה ציבורית (שיתופית) בשבת תופסת תאוצה. אוף טופיק 14
wa11a הרכבת הקלה בפרט וחבורה ציבורית בכלל אוף טופיק 17
ליאת - איפה שיש רצון... קוראי הארץ מאוד נחרדים לקרוא שהשרה לשוויון חברתי שולחת את ילדיה לחינוך פרטי אוף טופיק 112
ח אתר לחינוך להתנהלות כלכלית נכונה? צרכנות פיננסית 5

נושאים דומים

Back
למעלה