• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תוכנית חיסכון לכל ילד

• פותח הנושא c881
  • פורסם בתאריך
:lol:
לא מקנא באף אחד...
פשוט מנסה להדביק אותם במספר.

(או שסתם ציטטתי תלונות של מתנגדים לשינוי... לך תדע)

מעולה, בדיוק החודש חשבתי איזה תוכנית לבצע לבן שלי (נולד לפני חודש).
:$

הדתיים והערבים יקבלו הכי הרבה...
לגבי קצבאות ילדים אתה צודק, כי משפחה עם יותר ילדים תקבל קצבה גבוהה יותר, והיות שיש בקבוצות מסוימות יותר ילדים אז יקבלו יותר.
לגבי תכנית החיסכון המדוברת, להבנתי, הכספים שייכים לילד מבחינה חוקית אז כל אזרח מקבל זאת באופן שיוויוני.

באופן כללי אנחנו הפסקנו עם השקעות עבור ילד, יש לנו תיק אחד וזהו, ואם נרצה למשוך כספים עבור ילד זה יהיה מאותו תיק וגם ה "רווחים" של הילד (בר/בת מצווה בריתות וכד') מושקעים בתיק המשפחתי, אנחנו קולקטיב ולא קרן גידור עם עמיתים קטינים ....
אבל אם הביטוח לאומי נותן הטבה ומסלול השקעה פשוט לטווח ארוך אז ננצל אותו עבור הילדים

לגבי תכנית החיסכון המדוברת, להבנתי, הכספים שייכים לילד מבחינה חוקית אז כל אזרח מקבל זאת באופן שיוויוני.
תוכנית החסכון המדוברת, בקישור שנתתי אתמול מציגים לפי- 0/5/10/15 שנות חסכון.
הילדים אצלי בני 7, 4, 1 (עד שיתחילו לחסוך) ולכן לכל אחד אכן יהיה סכום שונה (הי רגע אחד, אני ילד בן 38.. למה ההורים שלי לא יוכלו להפקיד על שמי?)
התכנית המדוברת - הכסף שייך לילד על שמו הקופה. דמי הניהול חלים על המדינה (מקווה שילחמו על דמי הניהול ולא מקסימום).
הדתיים כנראה יחסכו בבנק, לפי הכתבה הזו - http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3691324,00.html ולא בטוח שיש להם להוסיף 50 שח לילד.
יש לך כסף? אתה יודע שעדיף לחסוך בקופת גמל (מי יתן ויהיה מחקה מדד) - תוסיף לו שקל לשקל של המדינה ותלך על המסלול שצפוי לתת ריבית טובה יותר.

@ע.מדי - לא שואלים. פותחים לך מסלול לילדים.
כמאמר השיר "אמת או חובה" - "חובה עלייך" לנצל כל הטבה שנזרקת לכיוונך.

מבחינה חוקית אז כל אזרח מקבל זאת באופן שיוויוני.
נכון, אבל אתה מבין שאלו כספים מהקופה הציבורית שילכו למשפחות מרובות ילדים בנוסף על קצבת הילדים שכבר מקבלים, מעניין איזה ציבור יהנה מזה הכי הרבה....
למה לא פשוט לקחת את ה50 שיח האלו מהקצבה שאמורים לקבל, ככה אף אחד לא נפגע, הכסף נחסך לילד ולא מבוזבז וכולם שמחים

@Roi גם היום יש מספיק שחוסכים לילד את כל הקצבה המדוברת.
בזמן שמעמיקים את המינוס.
העיקר שלילד תהיה התחלה טובה.
אם כולם היו בפלוס והקצבה המדוברת אכן היתה למען הילד...
אבל לך למקור, ל"פנתרים השחורים". לתקופה שלאנשים לא היה לירה על התחת וניסו להרגיע את הרוחות.
אז נכון, נתנו נקודות זיכוי ממס הכנסה, אבל אם אין לך הכנסה אין ממה לקחת מס.
אז הגיעו הקצבאות, לעזרה. מידי פעם מתעדכנות, בלי קשר לכלום (חוץ מקבוצת לחץ). בערך כמו שהתעדכנו ה"דמי קיום" של חיילי צה"ל.

הפעם ניסו להחזיר את קצבאות הילדים למה שהיה, הצליחו בקצת ועוד קצת האוצר הצליח לדחוף להעלאה קטנה, שתגיע בעתיד.
אבל בכלל, אתה בספרד...

אבל בכלל, אתה בספרד...
אז מה זה אומר....שאני לא יכול להביע דעה ?
חשבתי שהפורום פתוח ומאפשר חילופי דעות ללא מגבלות טריטוריאליות, כנראה טעיתי, אני אחזור לקרוא את התקנון של הפורום.

לא בטוח שיש להם להוסיף 50 שח לילד.
ה 50 ש"ח שההורים יבחרו להוסיף יתקזזו ישירות מתוך דמי הביטו"ל החודשיים...
מי יתן ויהיה מחקה מדד
ממה שפורסם עד כה ההורים יוכלו לבחור בית השקעות ומסלול, אז מסתבר שיהיה אפשרי ללכת על הסנופי של IBI..
נכון, אבל אתה מבין שאלו כספים מהקופה הציבורית שילכו למשפחות מרובות ילדים בנוסף על קצבת הילדים שכבר מקבלים, מעניין איזה ציבור יהנה מזה הכי הרבה....
הטענה שמשפחה עם יותר ילדים מקבלת יותר קצבה זה לא שיוויוני הגיונית, יש מפרנסים במשפחה ואם יש להם יותר ילדים שידגאו לכלכל אותם, זה לא תפקיד ואחריות המדינה.
כאן מדובר בכסף שהולך לקבל כל אזרח בצאתו לחיים ללא קשר להוריו.
מה שאתה אומר זה כמו להגיד משפחות מרובות ילדים נהנים מתח"צ באופן לא שוייוני כי התח"צ מסובסד ונוסעים יותר בתח"צ מאשר אוכלוסיות אחרות.

@Roi
אם המוטבים הם ההורים אתה צודק
אבל אם המוטבים הם הילדים שגם הם אזרחים
אז אתה פחות צודק
בתכלס אין פתרון כי כל סקטור והאינטרס שלו
אני חושב שזה לא עוולה גדולה מדי לחלק לילדים
מדובר בניסוי מעניין ופחות דבילי מיוזמות אחרות בתחום הכלכלה

כאן מדובר בכסף שהולך לקבל כל אזרח בצאתו לחיים ללא קשר להוריו
זו אכן הטבה לכל אזרח, אבל מאיפה יגיע הכסף, מאיזו עוגה הוא ילקח? האם המדינה במצב כזה טוב שניתן לעשות את זה? למה לא להשקיע בבריאות ובתשתיות את 1.6 מילארד שח שהתוכנית תעלה?
למה המדינה צריכה לחסוך עבור הילדים, יש להם הורים שהביאו אותם לעולם, שיעשו את זה הם.
אני חושב שאם כבר לאלץ אנשים לחסוך שיקחו את הכסף מקצבת הילדים הזעומה שכבר מקבלים.
@c881 מוזר לי שאתה תומך בזה , אחרי שאתה כל כך מתנגד למענק לידה לפי התגובה שלך כאן :
"מי שלא מתכונן ולא חוסך בזמן שיכול... לא יחסוך ולא יסתדר - לא משנה כמה כסף יתנו לו.
כמו שאומרים תמיד - זכותך להביא ילדים - חובתך לכלכל אותם."

למה המדינה צריכה לחסוך עבור הילדים, יש להם הורים שהביאו אותם לעולם, שיעשו את זה הם.
ולמה המדינה צריכה לממן חינוך לילדים? וסבסוד לימודים אקדמאים? ועוד.
למה לא להשקיע בבריאות ובתשתיות את 1.6 מילארד שח שהתוכנית תעלה?
בעיני המהלך הזה סוציאליסטי מובהק וכנראה גם הסיבה שהאוצר העדיף זאת על פני הגדלת הקיצבאות, כי יהיו פחות מתנגדים.
ברוח הפורום - שדוגל באחריות אישית - אתה לגמרי צודק שסדרי העדיפויות בחלוקת תקציבים וניצול משאבים בארצנו רחוקים מלהיות אופטימליים וכבר דוסקס רבות על כך.

בניגוד לחוזי השחורות כאן בשרשור, לדעתי הרבה ישראלים לא ישתמשו בכסף לטיול בחו"ל אלא ללימודים וכד' שזה מבורך אבל ייתכן שאני טועה.

• אהבתי
Reactions: Roi
@Roi זכותך להביע את דעתך, אבל קצת מפריע לי שתושבי חוץ מסתכלים על "הקופה הציבורית" ומדברים כאילו הם קשורים אליה גם כן.
בערך כמו שאני מרגיש לגבי מהגרים שמצביעים בבחירות - רוצים להגר ל-ארה"ב? יופי תצביעו שם, אל תצביעו פה.

לגבי "תנודת דעותי" -
1. כן ההורים הביאו אותם ומתחזקים אותם. כמו שאמר ליאור שליין, לא על 150 שח (גם לא על 500 שח) מגדלים פה ילדים ואם אני מביא ילד אני לא עושה את זה בהתחשב בגובה הקצבה.
וכן ההורים צריכים לדאוג לצרכיהם.
2. הקצבאות נקראות "קצבאות ילדים", אבל הולכים להורים (בדרך כלל ל-אם) על מנת לעזור בגידול הילדים (ייתכן ונשמע סותר עם סעיף 1, אבל זה מה יש).
3. בכתבות מדברים על "נסיון לחנך לחסוך" בזמן שיש כתבות שמשרד האוצר רוצה לבטל הטבות על קרנות השתלמות כי הציבור יותר מידי חוסך. שוב זה אפילו נשמע סותר את תחילת הסעיף, אבל כנראה שמסתכלים שהעשירים חוסכים והעניים לא חוסכים מספיק.
4. שוב... הדתיים לחצו להחזיר את הקצבאות למה שהיה ואכן הן גדלו קצת. רטרואקטיבית. האוצר הצליח לדחות חלק מההגדלה בהפניה לחסכון יזום...
כי העניים לא חוסכים ואולי יהיה לילדים משהו ביד להתחיל את החיים.
אז אולי לא בדיוק "מיישרים את הקו", אולי חסכון דרך קופת גמל יתגמל יותר ואולי הפוך.
אולי אצליח לחנך את הילד שלי לחסוך ואולי לא.

בכתבה מהיום בכלכליסט נשמע ש-אמסטרדסקי לא מרוצה כי התוכנית "לא מושלמת", אבל לדעתי היא מספיק טובה.

בכתבה מהיום בכלכליסט נשמע ש-אמסטרדסקי לא מרוצה כי התוכנית
לא מבין מהיכן הוא הסיק שאנשים יעדיפו בנקים, זה שטויות מה שהוא מסביר שם. (זוכרים? אי דיוקים / חוסר ידע)
החרדים אולי לא מכירים מספיק בתי השקעות אבל בהחלט מכירים חברות ביטוח, פוליסות חיסכון של חברות ביטוח זה מכשיר מאוד פופולרי ופקדונות בבנקים הרבה פחות, לדעתי הרבה ינתבו את החיסכון הזה לחברה שזה יש להם כבר היום פוליסת חיסכון.

ומדברים כאילו הם קשורים אליה גם כן.
המשפחה שלי קשורה אליה ומי יודע אולי אחזור פעם לארץ, never say never , בלי קשר לשורשי ומיקומי הגאוגרפי, אני יכול להביע את דעותי ללא צורך בהערות כמו אלו
אבל בכלל, אתה בספרד...
לטעמי הן לא במקום, אבל כמו שאמרתי זכותך לכתוב מה שבא לך.
יום טוב

אז נסגור על כך שכל אחד הביע את דעתו.
בכל מקרה, האוצר לא מקשיב לנו.

ואם דרך ההתבטאות שלי פגעה בך... (כנראה שכן) מצטער.
הלוואי ויכולתי לומר שאשנה את דרכי ומהיום לא אפגע באף אחד, אבל אני יודע וגם אתה - זה לא יקרה.

תוכנית חיסכון לכל ילד יוצאת לדרך
במסגרת התכנית "חיסכון לכל ילד" יפקיד הביטוח הלאומי 50 ש"ח בכל חודש עבור כל ילד, עד הגיעו לגיל 18, בנוסף לקצבת הילדים.
אתם ההורים, תוכלו להוסיף לחיסכון עוד 50 ש"ח מתוך קצבת הילדים, כך שסכום החיסכון המצטבר יוכפל, ויעמוד על 100 ש"ח בחודש לכל ילד.
תכנית החיסכון תנוהל בקופת גמל או בבנק, לפי בחירתכם.
הביטוח הלאומי ישלם את דמי הניהול על החיסכון עד שילדכם יגיע לגיל 21. לאחר גיל 21 ייגבו דמי הניהול מחשבונו של החוסך.
למעשה יש כאן 2 החלטות שצריך לקבל:
1. האם להשקיע בבנק או בקופת גמל ובאיזה מסלול. החלק הזה קל, לפחות עבורי. ילדי עדיין מאוד קטנים כך שמסלול מנייתי בקופת גמל זה הכי מתאים בשלב הזה.

2. האם להוסיף 50 ש"ח. כאן אני מודה שאני קצת מתלבט.
מצד אחד יש כאן קופת גמל להשקעה ללא דמי ניהול שזה מאוד נחמד.
מצד שני אין כאן פטור ממס רווחי הון (אלא אם משאירים עד גיל פרישה, מה שאני לא יכול להבטיח שילדי יעשו) כך שאין כאן איזו הטבה יוצאת דופן ולכן זה לא באמת שונה בהרבה מלשים את 50 הש"ח בתיק ההשקעות הרגיל, שמנוהל ע"פ רצוני מבחינת אסטרטגית ההשקעה, ולממש את החלק בבוא העת ולתת להם.
מצד שלישי אני לא רוצה שהם ירגישו מקופחים כשכל חבריהם יפתחו את הקופה בגיל 21 ויגלו שרק ההורים שלהם בחרו לא להפקיד את האקסטרא.

בסופו של דבר נראה שכלכלית אין כל כך הבדל. מה אתם הולכים לעשות?

נערך לאחרונה ב:
מצד שני אין כאן פטור ממס רווחי הון
האם יש גביית מס רווחי הון במהלך התקופה?
אם לא אז גם אם אתה לא מקבל פטור ממס אתה בהחלט מקבל דחיית מס שזה יכול להיות שווה הרבה מאוד כסף אם תשקלל רווחי ריבית דריבית על המס שנדחה.

נערך לאחרונה ב:
בנוסף, אם קופת הגמל תהיה נזילה כשהילד יהיה בן 18, הוא יוכל לפדות אותה עם ניצול נקודות המס שיהיו לו באותה שנה, ואולי אפילו לפדות ב-3 פעימות (בהנחה ששירות חובה ימשך 3 שנים גם כשהילד יהיה בן 18...)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
L תוכנית חיסכון בדולרים השקעות אלטרנטיביות 3
G תוכנית חיסכון מזרחי טפחות לקשיש שוק ההון 4
4 תוכנית חיסכון ב-Pepper שוק ההון 100
בוריס יופה תוכנית חיסכון פרטי לילד שוק ההון 0
D תוכנית חיסכון: השקעה פעם ברבעון לעומת השקעה כשאפשר שוק ההון 4
M כמה שאלות על תוכנית העלת מסים של האוצר למימון מלחמה מיסים 4
מ תוכנית מילוט אוף טופיק 26
F תשואה ממוצעת 7%, ריבית 8%, האם תוכנית ההשקעות תשתנה? שוק ההון 3
Zach Moshe תוכנית Insured Bank Deposit Sweep של IB - יש חסרונות? שוק ההון 1
yancuk תוכנית עבודה עבור רכישת נכס נדל"ן 10
milx תוכנית חסכון לנכדים שתחולק לאחר פטירת הסבתא פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 41
Shnizelia האם תוכנית מחיר למשתכן הגיע לכדי מיצוי? נדל"ן 61
ע גיל 60 ומיסוי מניות RSU לפי תוכנית 102 מיסים 5
מ עליית מחירי הדירות החדשות יותר לעומת דירות ישנות - תוכנית פעולה נדל"ן 23
1337justme למה לא תוכנית חסכון צמודת מדד? שוק ההון 22
Z תוכנית espp ב-E-trade איך מקבלים את הכסף ואילו עמלות נדרשות? שוק ההון 1
M עשיתי תוכנית כלכלית, לפני שמתחיל רוצה לוודא שלא טעיתי בדרך שוק ההון 25
S לאיזה חברת אשראי יש את תוכנית הפינוקים הטובה ביותר ? צרכנות פיננסית 26
Bear תוכנית חדשה, מזרח רחוק, מושגים שוק ההון 7
yancuk תוכנית מניות שוק ההון 5
ד השלכות תוכנית המטרו על היצע הדירות והתחדשות עירונית נדל"ן 2
U נאותות תוכנית השקעה במרג'ין על vnq ב IB תוך כדי שוק קורס שוק ההון 10
E תוכנית המתאר החדשה של ת"א נדל"ן 1
D תהיות של סולידי מתחיל ושאלות תיאורטיות בנוגע לגיבוש תוכנית. שוק ההון 0
M תוכנית להשקעה לטווח ארוך - יעד של 15000 הכנסה פסיבית בחודש שוק ההון 5
S תוכנית ההשקעה שלי - פוסט ראשון! שוק ההון 14
H תוכנית השקעה s&p 500 שוק ההון 7
anonyshmeger ערוץ 2 תוכנית חסכון - ביטוח מנהלים צרכנות פיננסית 1
H תוכנית ליום גשום צרכנות פיננסית 2
navv תוכנית השקעה ומטרה - אשמח לחוות דעת ורעיונות שוק ההון 13
A תוכנית המאה - הזדמנות או סיכון מיותר? נדל"ן 34
ג תוכנית השקעה ומס רכישה נדל"ן 35
ש מהי תוכנית אג"ח למי שרוצה שישים אחוז אג"ח שוק ההון 0
S תוכנית ה qe של הפד שוק ההון 6
F ספרות מומלצת לבניית תוכנית לעצמאות כלכלית התפתחות אישית 3
Odnight תוכנית ההשקעה שלי - אשמח לשמוע את דעתכם שוק ההון 6
F תוכנית שותפים של Amazon התפתחות אישית 3
כ תוכנית מומלצת לסלולרי עבור נסיעה קצרה לחו"ל אוף טופיק 4
קורא הדוק תוכנית פנסיונית - אשמח לשמוע דעות שוק ההון 33
U תוכנית הסבה - הייטק פלוס התפתחות אישית 1
A תוכנית לא דיברת לא שילמת - סלולארי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 47
ד תוכנית השקעה בהראל ( מגוון ) כחלופה לבנק צרכנות פיננסית 15
Y תוכנית חסכון בpepper שוק ההון 7
mudale222 תוכנית חסכון לשנה - ריבית 3%! שוק ההון 43
ו תוכנית השקעות שלי - שלב 1 שוק ההון 8
sigler05 פתיחת תוכנית חסכון/פקדון שוק ההון 2
ארגמן למה אין תוכנית פנסיה לפרישה מוקדמת במקדם 400? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
A איך עובדת תוכנית ESPP? שוק ההון 141
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9

נושאים דומים

Back
למעלה