• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שרשור זכויות בסיסיות

Jane Doe

משתמש בכיר
דירוג
2,154
נפתח בלחימה על הזכות הבסיסית: לקחת חופשת לידה כמו שצריך.

"היום משפחה מקבלת תשלום חד פעמי בגובה שלוש משכורות אחרונות של האישה בדרך כלל והרבה משפחות שחיות על אוברדרפט מקבלות את הכסף הזה, הוא נבלע בחשבון והן לא מצליחות להתקיים"

מכירים זכויות בסיסיות נוספות? שתפו שתפו.

[עריכה: הפוסט נכתב בציניות]

נערך לאחרונה ב:
ביחס לאוסטרליה ההטבה בישראל לא רעה בכלל, שם משך חופשת הלידה בתשלום הוא 126 ימים אך בשכר מינימום

אני מסכים עם הרעיון, מאוד חשוב לילד "הנוכחות של האם או האדם המבוגר המשמעותי היא קריטית".
אני מציע שיתנו לאם 14 שבועות ולאבא 14 שבועות.
מצד אחד האמהות רוצות את שבועות החופש אבל שהאבא יהיה מעורב (אחרי הטור ביום שישי האחרון).
איך? אתן מתחברות לילד ואז מצפות מהאבא שידע כמוכן. הוא חוזר בערב במקרה הטוב לאמא ותינוק ששמחים לקראתו או לאם גמורה מעייפות, תינוק צורח וכולם כועסים עליו שאכן הלך לעבוד.

אבל נחזור למשהו פשוט יותר...
רבה משפחות שחיות על אוברדרפט מקבלות את הכסף הזה, הוא נבלע בחשבון והן לא מצליחות להתקיים
כמה זה האוברדרפט? 10,000? 30,000? 100,000?
אז איזה סכום יתנו למשפחה? 3 חודשים של האב? אולי שנה של האם?
אם הבאת ילד - חובה על ביטוח לאומי לאפס את חשבון הבנק שלך ועוד X? אז אולי כדאי לי להכנס למינוס מחודש 4? מזכיר איזה שרשור פות"ש?
פות"ש, עד כמה שזכור לי... עוד אין לך ילדים, לא התחברת לשעון הביולוגי... אז מה מעניין אותך כמה מקבלת אם מולידה? או שזו הכנה?
בתור אחד עם 3 ילדים.
פעם אחת גם הייתי מובטל בזמן שאחרי הלידה.
בעצם פעמיים מובטל כ-חצי שנה עם הילדים.
מי שלא מתכונן ולא חוסך בזמן שיכול... לא יחסוך ולא יסתדר - לא משנה כמה כסף יתנו לו.
כמו שאומרים תמיד - זכותך להביא ילדים - חובתך לכלכל אותם.
אני בטוח שיש נציג של משרד הרווחה בכל בית חולים, שמוכן לתת למישהי לחתום על העברת הילד לאימוץ, מסיפורים ששמעתי.
@daat99 אתה מוזמן להתווכח על הזכות לנשום עם המים שסובבים אותך, כשאתה בעומק 10 מטר מתחת לפני הים.
זכותי לשאוף לאושר.
זכותי להלחם על הזכות לבזז את כספי ולחיות את חיי כרעות עיני.

ב-מחאת 2011 שכולם אוהבים להזכר בה... נכנסו כולם תחת אותה שמיכה דקה/קצרה - השוכרים, העגלות, ביטוח חובה ל...
כולם רבים עם כולם וכולם רוצים שיתמכו בהם.
כמו שציינתי השמיכה דקה/קצרה. היא נקרעת מהר מאוד וכולם נשארים לבד בקור.

את כל זה אני כותב ומציין, גם בהתחשב בעובדה שייתכן ושיפור בתנאים ישפיע עלי בעתיד הקרוב/רחוק.

פות"ש, עד כמה שזכור לי... עוד אין לך ילדים, לא התחברת לשעון הביולוגי...
פותחת שרשור זה זורמת עם האיש שלה שחושב שאולי בכל זאת צריך ילד/ה...
מצד שני, האיש שלה נוסע לחו"ל כל כך הרבה שספק אם יהיה בכלל בבית בעת סדק הפוריות שלה.
עבר עליה יום קשה בניסיון להסביר לאחרותים מדוע יוזמות כאלו ושכמותן בסופו של דבר יפגעו במשלמי המיסים. אז היא הגיעה לפורום הזה למצוא נחמה.

נערך לאחרונה ב:
א. סליחה @Jane Doe לא הבנתי את כיוון הפסט הפותח והוצאתי עלייך את כל העצבים שרציתי לשפוך על כל משני הפרופיל ב-fb.
ב. @Roi לא מגדיר את עצמי סולידי עד הסוף אבל אין טלויזיה והאשה לא מוכנה לראות את משחקי הכס, אחרי הפרק הראשון... עת דחפו ילד מהחלון.
כמו שנאמר "בלי ילדים, בלי נשים".

Léon_poster.JPG

נערך לאחרונה ב:
פותחת שרשור זה זורמת עם האיש שלה שחושב שאולי בכל זאת צריך ילד/ה...
מצד שני, האיש שלה נוסע לחו"ל כל כך הרבה שספק אם יהיה בכלל בבית בעת סדק הפוריות שלה.
את יודעת, זה לא כל כך קשה...
יום שהוא בארץ - מנסים.
ומנסים.
ומנסים.
עד שמצליחים.
לפחות נהנים בדרך.

נ.ב.
מדבר מנסיון אישי.

זכותי לדיור בר השגה במרכז ת"א!!!!

לגבי מחאת החל"ד, כל החברות שלי בטוחות שזו זכות בסיסית לקבל תשלום על התקופה הזו.
זוועות.
אין לי כוח להסביר יותר למה ביטוח לאומי צריך לשמש למכות לא צפויות, ולא למשהו שהוא לגמרי נשלט ומתוכנן (אפילו בהריון לא מתוכנן יש 9 חודשים להיערך ללידה ולחל"ד), למה זו מלכודת דבש לנשים, למה זה יעלה לנו יותר, למה זה יגביר את פערי השכר בין נשים לגברים..

ו- @Jane Doe סעי איתו לחו"ל.. :)

@daat99 אתה מוזמן להתווכח על הזכות לנשום עם המים שסובבים אותך, כשאתה בעומק 10 מטר מתחת לפני הים.
אתה מוזמן לקום כל בוקר ולחשוב "איזה חיים רעים יש לי - אפילו זכות הבסיס של הליקופטר על הגג לא נותנים לי...".
אני אמשיך לקום כל בוקר ולחשוב "איזה חיים מעולים יש לי - קורים לי כל כך הרבה דברים טובים ויש לי הטבות שאפילו למלכים לא היו כמו מים זורמים, דירה לגור בה עם מיזוג עוד - פשוט חיים מדהימים!"

אתה יכול להמשיך לקנא ולהתבאס שיש אחרים עם יותר תוך כדי שאני שמח שלי יש יותר ממי שיש לו פחות.

אין טלויזיה והאשה לא מוכנה לראות את משחקי הכס
ממליץ לקרוא את הספרים קודם, זריקת ילדים מהמרפסת זה רק קצה הקרחון, או הדרקון !

מעניין, בדיון מקביל היה נשמע שיש כאן לא מעט אנשים שכן חושבים שזו זכות בסיסית, לפחות באותה רמה כמו הזכות לקבל הגנה מצה"ל בהיותך אזרח ישראלי.
כשאמרתי משהו דומה:
לגבי חופשת הלידה, אותי מטריד שזה נראה לך הגיוני להכנס לכיס של כל הציבור במדינה ולדרוש ממנו לממן את הילדים שלך.
ענו לי:
אותי מטריד שנראה לך הגיוני שילדיי ישרתו בצבא כדי להגן עליך.

ולגבי זה:
למה ביטוח לאומי צריך לשמש למכות לא צפויות, ולא למשהו שהוא לגמרי נשלט ומתוכנן
למה זו מלכודת דבש לנשים, למה זה יעלה לנו יותר, למה זה יגביר את פערי השכר בין נשים לגברים..
לא יכול להסכים יותר. אם כי @פריכיהו עשוי לא להסכים איתך.

אתה מוזמן לקום כל בוקר ולחשוב "איזה חיים רעים יש לי - אפילו זכות הבסיס של הליקופטר על הגג לא נותנים לי...".
אני אמשיך לקום כל בוקר ולחשוב "איזה חיים מעולים יש לי - קורים לי כל כך הרבה דברים טובים ויש לי הטבות שאפילו למלכים לא היו כמו מים זורמים, דירה לגור בה עם מיזוג עוד - פשוט חיים מדהימים!"
תקשיב... תראה...
אני קם בשעות שכאלה שהלוואי ואקום בבוקר. בדרך כלל אני קם באמצע הלילה וכבר נשאר ער.
אם מישהו שואל אותי לשלומי במשך היום - התשובה תהיה בדרך כלל - חי ונושם.
כלומר, מנקודה זו והלאה הכל זה התקדמות.

אז אחרי ששחררנו קצת שחור וצחוק על מכות הגורל... כן אני מעדיף לקחת את החיים בחיוך.
אפילו אם זה רק כי צריך פחות אנרגיה לחייך מאשר לזעוף.
וזה עדיין לא נוגד את העובדה שגם היכולת לנשום היא לא תמיד ברורה מאליה.
@Roi עוד כמה שנים כשהילדים יגידו לי לעזוב אותם בשקט ולא יקפצו אלי לקרוא להם סיפורים לפני השינה... עוד יחזור הימים שאספיק לקרוא ספרים ברמה יותר גבוהה מ-לקוף יש בעיה/הטרקטור בארגז החול...

@סתם מישהו אנשים התרגלו לרמה מסויימת ולכן לא מוכנים לוותר עליה (כמו ילדים להורים עם דירת 5 חדרים שלא מוכנים לרדת לדירת 2 חדרים).
או כמו שציין @TunaGolem
להתלונן באינטרנט על צרות החיים, ולהתלונן בבית על הטפשים באינטרנט.
שמת לב כמה ניצלתי את הזכות להתלונן על הצרות שלי?
וכן, יש מי שקורא לי טיפש (או יותר גרוע).

@סתם מישהו
אני חושבת שיש צורך להפריד בין חופשת הלידה (משך הזמן שבו המעסיק מחוייב לקחת עובד חזרה לעבודה, ואני תומכת לגמרי בקונספט) ובין דמי הלידה (שזה לקחת מכיס אחד ולשים בכיס אחר, ואין בהם שום הגיון).
חוצמזה, חופשת לידה היא לתינוק, לא להורה, ולכן הייתי רוצה לראות יוזמות שמאפשרות חלוקה הגיונית של חופשת הלידה בין ההורים.
לעניין זה אהבתי מאוד את ההצעה של מירב מיכאלי מבחינת משך החופשה.
על המימון דעתי ברורה.

@נולי כוונתי הייתה במשפט הנ"ל לכסף אשר הנשים מקבלות, כלומר הפן של התשלום בחופשה הזו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א שרשור שיתוף עמותות מיוחדות אוף טופיק 2
I שער הדולר\שקל + לקנות VT (כן... עוד שרשור על זה) שוק ההון 16
Tsachi01 שרשור מסעדות מומלצות אוף טופיק 17
ה שרשור מפורט - מנסה להתחיל את חיי בגיל 28 יומני מסע אישיים 34
Mr. Bigglesworth עוד שרשור על זליכה אוף טופיק 32
anonyshmeger שרשור אמרות כנף אוף טופיק 22
E מחפש שרשור על כדאיות רכישת דירה יקרה בתקופת הפנסיה נדל"ן 0
Mr. Bigglesworth שרשור בחירות 2021 אוף טופיק 187
ט מחפשת שרשור על השקעה לטווח קצר שוק ההון 4
קירכהוף שרשור בנושא שינוי בהשקפת עולם ובסגנון חיים - ספרים , פודקאסטים , בלוגים וסרטים. אוף טופיק 0
L חיסכון לילד (לא עוד שרשור של תכניות) שוק ההון 6
wa11a שרשור מתכונים לתקופת הקורונה אוף טופיק 27
Myrath כלכלה ופיננסים - שרשור ביאור למושגי יסוד אוף טופיק 8
ביולוג ירושלמי שרשור צרכני - מוצרים ישראלים (בלבד!) תוצרת ארץ ישראל. אוף טופיק 13
כ שרשור תשרים וטיפים אוף טופיק 10
מתכנת עמלות ודמי ניהול - שרשור מתעדכן (ניהול אישי IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 865
shlomi171 עוד שרשור על הסבה מקצועית התפתחות אישית 2
always.smile שרשור שאלות על האקסולידית צרכנות פיננסית 5
חסכונית מחפשת שרשור לגבי הורים וכסף אוף טופיק 1
P שרשור מפורום BOGLEHEADS - קבוצה ישראלים שוק ההון 7
Roi שרשור להמלצה לקניית מוצרים איכותיים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 729
ס שרשור דמי ניהול שמשיגים דרך שימור לקוחות צרכנות פיננסית 13
Jane Doe שרשור חזיות סולידיות אוף טופיק 35
Y שרשור המלצות ספרים אוף טופיק 115
DiverGirl שרשור על אנשים יוצאי דופן ומעוררי השראה אוף טופיק 21
DiverGirl בילויים סולידיים לזוג - שרשור רעיונות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 38
Y שרשור All around player מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
הסולידית עמלות ודמי ניהול - שרשור מתעדכן שוק ההון 2083
yossik למה מספר מגיבים לא קוראים שרשור מתחילתו לפני שמגיבים? אוף טופיק 8
c881 שרשור "פעמונים" לדוגמה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 128
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 3
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
U זכויות תושב חוזר מיסים 1
Michel רצץ זכויות ביטוח בקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
א קיבוע זכויות רטרואקטיבית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
P העברת זכויות לאחר זכיה של בן משפחה נדל"ן 0
א זכויות/אופציות במגוריט שוק ההון 0
J קיבוע זכויות - מילוי טופס 161ד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G העברת זכויות במגרש בנה ביתך לפני בנייה נדל"ן 6
H שעבוד זכויות בנכס נדל"ן 4
כ השקעה בנדל"ן 400K להגדלת הון עצמי - ייעוץ על כיוון (בנייה בדירה עם זכויות\שטח במכרז\לפני פינוי בינוי\מחולקת) נדל"ן 24
ב דיון: זכויות הפרט מול זכויות הציבור - דעות ומשמעויות אוף טופיק 275
Tsachi01 חיפוש שם לערוץ יוטיוב מבלי להפר זכויות יוצרים אוף טופיק 1
D שאלה לגבי זכויות בדירה שרשומה על זוג נדל"ן 5
Fitch חישוב סכום משיכה פטור מקופ"ג אחרי "קיבוע זכויות" פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 10
yossik עובדת סיעודית - התנהלות כספית, זכויות וחובות אוף טופיק 55
D העסקתי עוזרת בית ללא זכויות - מה עושים עכשיו? אוף טופיק 18
yossik זכויות הפרט בחברה דמוקרטית לעומת טובת הציבור. אוף טופיק 117
S זכויות חולה סופני צרכנות פיננסית 30
unrealx אילו זכויות מתבטלות כשעוברים ל- IRA? שוק ההון 6

נושאים דומים

Back
למעלה