• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שר המיסים מכה שוב

• פותח הנושא amit
  • פורסם בתאריך
למיטב זכרוני אתה מנפגעיו.
עכשיו יש יוזמה חדשה לטובת "המאבק" - https://www.calcalist.co.il/real_estate/articles/0,7340,L-3726296,00.html
נשמע כמו מס שקל לגלגל לשוכרים.
כן....ציטות מהכתבה: "לתקן עיוות מס שהפך את ההשקעה בדירות למשתלמת יותר מהשקעה בשוק ההון"
האם לא עדיף להוריד את מס רווחי הון ל 10% ולהשוותו למס על נדל"ן כדי לתקן את העיוות?

גמרו על הבורסה (העלו מס רווחי הון).
עכשיו עושים קולות של עשיה של לגמור על הנדל"ן.
בכוח מנתבים השקעות לחו"ל.

אותו פופוליזם הניע ומניע את שני התהליכים.
שוכר עם שכל בקודקודו לא ירצה להכביד את עול המס על המשכיר שלו.

אז אם נחזור לנושא המקורי - שמעתם שכחלון יורד מהנסיון להעביר את חוק מס דירה שלישית (בתואנה שכובלים את ידיו)?

זה מקסים.

העניים יזכרו אותו לטובה כמי שנאבק בעשירים בעלי הממון והנכסים, בעוד שהוא עצמו חילק למבוססים ביותר הטבות מס בסדר גודל היסטורי (מענקים כנגד מס שבח והפקדות של מיליונים לקופות גמל להשקעה הפטורות ממס רווחי הון לכל מי שבבעלותו היו יותר מ-2.5 דירות ומכר אותן בזמן שנמשכה הפארסה הזאת).

תעלולי דמוקרטיה.
לא נראה לי שמישהו זכה להטבה כמו שאף אחד לא נקנס במס הזה.
ההטבה והמס שייכים לאותו חוק שלא עבר..

לא נראה לי שמישהו זכה להטבה כמו שאף אחד לא נקנס במס הזה.
ההטבה והמס שייכים לאותו חוק שלא עבר..
ג.נ. - זכיתי להטבות הנ"ל.

למיטב זכרוני אתה מנפגעיו.
בהתחשב בכתוב מעלה, זה יהיה מצחיק להציג את האילוץ הזה כפגיעה, אבל אין ספק שהזכות שלי על קנייני נפגעה מהשטות הזאת.

המיסוי בשיעור של 10% כיום הוא על המחזור ברוטו, בפועל המיסוי על ההכנסה נטו גבוה יותר, אני מניח ששר האוצר משתמש בזה כתחליף למס דירה שלישית כדי להרחיק משקיעים מהשוק. לגבי הפטור של 5,000 ש"ח בחודש מתשלום מס, למרות שאני לא נהנה מזה, צריך להבין שמשקיעים רבים בונים על הכנסה משכירות לצורך גיל פרישה, חלקם עצמאים שלא הפרישו לקרנות פנסיה וקרנות השתלמות, לכן כל עוד יש הקלות במיסוי בקרנות הפנסיה, ניתן להשאיר פטור זה. לא מדובר פה בהכנסות של טייקונים.

למה אתה חושב?
אני חושב שזה אחלה מנוע לאפשר להציע דירות להשכרה.
זה צריך לעבור איזון מסוים. מלבד זאת שזה לא קיים במדינות אחרות. וכנראה גם במשרד האוצר הבינו שהגיע הזמן לשנות את צורת ההתערבות שלהם בשוק הדיור להשכרה.
.

בארץ אנשים משכירים דירות במצב תחזוקה נמוך, ונותנים לדירה ולתשתיות להתבלות, במקום להשקיע.

אני בעד להשוות את המס על בורסה לנדלן כלומר בבורסה מס25% על רווח הון במכירה ו25% על דיבידנד ישוו ל25% על מכירת נדלן ו25% על שכירות .

כמו כן המדינה תואיל לוותר על המיסים הבאים - מס רכישה והיטלי השבחה ותאפשר קיזוז הוצאות הקשורות לנכס.

אף אחד לא יעשה את המהלך הנל כי המדינה גורפת סכומי עתק מהמיסים האחרונים שרשמתי

ואם תפגע להם בהכנסה זה יגרום להם לתחזק ולהשקיע?
המטרה היא להכניס מולטיפמילי לארץ, שיש חברה מנהלת אחראית ומקצועית, על קומפלקס אחיד של דירות, לצורך כך צריך להעלות את התשואה, ובעיקר לשכנע את האנשים בהדרגה שזה העתיד של שוק השכירות, באיכות באמינות ובשירות. אני לא חושב שכל החכמה נמצאת בדרך שבה משכירים דירות בארץ היום,צ ריך לתת צ'אנס גם לרעיונות חדשים.

@Fitch כחלון הבטיח לפני הבחירות שיפעל להטיל מיסי הון, מלבד מס הכנסה, כדי לשמור על שוויון ההזדמנויות ולאזן את אי-השוויון ,מה דעתך?
האם מס על ההון מזמין עקיפות יצירתיות? נראה לי שהרבה ממס ירושה שקיים בכמה מדינות, פשוט גורם לעיוותים, וליצירת כל מיני ישויות משפטיות, שבסופן מ''ה לא מקבל כלום (קצת מכיר את התחןום).
גם מס דירה3 היה בכיוון הזה, שמשלמים מס על ההון מלבד מס על התשואה. בתיקונים מסוימים ויותר שוויוניים הייתי מקבל אותו.

לא הבנתי מה רשמת.
כל מס גורר וירטואוזיות לאי תשלומו.

לא צריך להיות וירטואוז כדי להתחמק ממס ירושה.
אם אני לא טועה מערך הגבייה יעלה יותר ממה שהגבייה תכניס.

מס דירה שלישית נקבר קבורת חמור?

@מתכנת - הלוואי.. :) הוא עדיין גורף את ההון הפוליטי מהציבור. ובסופו של דבר בביצוע המהלך הוא עדיין היטיב עם אנשים שלא אוכל שלא לתהות אם לא חיפש להטיב עימם מסיבות פוליטיות (רמז - לא החלשים).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
c881 שר אוצר בשירות האל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 35
c881 סגן שר הבריאות רוצה לראות רופאים חרדים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 48
H קורסים מומלצים בחינם בקורסרה\סקיל שר? התפתחות אישית 6
c881 שר הבריאות מחליט מה מותר ומה אסור לאכול אוף טופיק 86
שודד הפינג פונג שיווק רב שכבתי (שר"ש) אוף טופיק 28
ע מחיר למטר נמוך מהממוצע ברשות המיסים - מה אני מפספס? נדל"ן 10
I הוספת תחום עיסוק ברשות המיסים מיסים 0
עידו ג error 404 - אתר רשות המיסים אוף טופיק 14
SolidBixby אישור ניכוי במקור מרשות המיסים בעבור מסחר ב IB? מיסים 6
F החזרי מס - מותר עד 6 שנים אחורה, אבל ברשות המיסים ניתן עד קדימה באפריל מיסים 11
ה מחירי דירות- רשות המיסים נדל"ן 1
י פורסמו העסקאות האחרונות ברשות המיסים נדל"ן 4
G אשתי עוסקת פטורה - אם רשות המיסים תגדיר אותי כסוחר בבורסה האם זה עלול להשפיע עליה? פוסטים מאיכות נמוכה 0
Z דיווח מס שנוכה לפי טופס 867 בטופס 1301 של רשות המיסים מיסים 1
K רווח קטן מניירות ערך בבנק מצריך התעסקות עם רשות המיסים? מיסים 3
E מה הסיבה להבדלים בין הנתונים בין "אתר הנדל"ן הממשלתי" למידע ברשות המיסים? נדל"ן 1
hommie האתר של רשות המיסים אוף טופיק 5
D ברוקר זר - איך עובד תשלום המיסים במסחר יומי? שוק ההון 2
מ איך עובד עניין המיסים מיסים 14
ח הבנת טופס של רשות המיסים - 867 צרכנות פיננסית 1
A רשות המיסים ו- IRA לא פטורה שוק ההון 17
ע שאלה על הפחתה בכמות המיסים במשכורת צרכנות פיננסית 35
amidar מסלול ירוק של רשות המיסים להעברת כספים להשקעות בחו"ל. שוק ההון 8
Jane Doe IBI הולכים לדווח באופן יזום לרשויות המיסים האמריקאיות על יתרות והכנסות של אזרחי ארה"ב צרכנות פיננסית 31

נושאים דומים

Back
למעלה