• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רשות המיסים ו- IRA לא פטורה

amnonis

משתמש סולידי
דירוג
8
כידוע כאשר מחזיקים מניות/אינדקסים שמשלמים דיבידנדים בקרן IRA משלמים מס במקור 15% ובהנחה שהקרן איננה פטורה משלמים מס רווחי הון 25% במעמד משיכת הכסף.
האם מישהו יודע האם ניתן (מעשית או תיאורטית) לפנות לרשות המיסים ולהוכיח על תשלום מס במקור ולבקש שסכום המס ששילמת כבר ינוקה מחבות המס שלך? האם מישהו יודע אם יש התיחסות ספציפית לדבר בחוק המס?

כידוע כאשר מחזיקים מניות/אינדקסים שמשלמים דיבידנדים בקרן IRA משלמים מס במקור 15% ובהנחה שהקרן איננה פטורה משלמים מס רווחי הון 25% במעמד משיכת הכסף.
האם מישהו יודע האם ניתן (מעשית או תיאורטית) לפנות לרשות המיסים ולהוכיח על תשלום מס במקור ולבקש שסכום המס ששילמת כבר ינוקה מחבות המס שלך? האם מישהו יודע אם יש התיחסות ספציפית לדבר בחוק המס?
את המס שהקרן האירית משלמת על הדיבידנד לא אתם משלם, אז אתה לא פטור ממנו.
לכן גם לא תוכל לבקש לנכות אותו מול המס שתהיה ממש חייב כשתמכור ותקבל רווח הון.

זהו שלא מדובר בקרן אירית. כתבתי מניות/אינדקסים והכוונה לאינדקסים לא צוברים. מניות בטח לא צוברות

כידוע כאשר מחזיקים מניות/אינדקסים שמשלמים דיבידנדים בקרן IRA משלמים מס במקור 15%
מאוד תלוי איזה קרן ואיזה מדינה.
מיסוי במקור יכול להיות גם מעל 30%
מדינת ישראל בגדול לא גובה מס על דיבידנד שמתקבל בחשבון פטור (IRA), כלומר על ניירות ישראלים תשלם 0% מס דיבידנד

בהנחה שהקרן איננה פטורה משלמים מס רווחי הון 25% במעמד משיכת הכסף.
תלוי בסוג הקרן. בגמל-שכיר למשל אין בכלל מס רווחי הון אלא משלמים מס הכנסה רגיל.

בכל מקרה, הIRA היא "קופסא שחורה". את מס הכנסה לא מעניין מה עושים בפנים, הוא ממסה אותך לפי ההפרש בין הכסף שהכנסת לכסף שהוצאת.
אם בדרך החלטת "לתרום" כסף לממשלה זרה כלשהי, זאת בעיה שלך

מדובר על IRA של קרן השתלמות לעצמאי מעל התקרה.
מדובר על אינדקסים ומניות אמריקאיות
אני יודע שכך מס הכנסה נוהג כברירת מחדל, ובגלל זה השאלה שלי האם ניתן להגיש בקשה להחזר מס?
האם מישהו ניסה ו/או יודע בוודאות שזה ניתן/לא ניתן לפי החוק.

מדובר על אינדקסים ומניות אמריקאיות
האינדקס פחות משנה, השאלה איפה הקרן רשומה (קרן אירית שעוקבת אחרי מדד אמריקאי ממוסה אחרת מקרן אמריקאית שעוקבת אחרי מדד אמריקאי).
בכל מקרה, על דיבידנד אמריקאי אתה משלם 25% מס לדוד סם. מס הכנסה בארץ לא יכיר לך בזה כמס ששילמת כי מבחינת ישראל אתה לא חייב במס כלל.

לתומי חשבתי שזו שאלה פשוטה....
למה מבחינת ישראל אני לא חייב במס? בוודאי שאני חייב במס דיבידנדים. בו נשווה חשבון בנק לחשבון IRA.
אני קונה בחשבון הבנק שלי מניה בארה"ב. בוא נניח אינטל. בכל פעם שאני מקבל דיבידנד מנקים לי 15% מס במקור (לפי אמנת מס עם ארה"ב) ונכנס לי שאר הכסף לחשבון נקי מכל מס נוסף.
אותו התרגיל בחשבון IRA. אני קונה אינטל ומקבל דיבידנדים שממוסים אותו הדבר ונכנסים לי לחשבון. אחרי 10 שנים אני מושך את כל המזומן שהצטבר בחשבון IRA ומכיוון שהוא מעל התקרה אני משלם 25% מס על כסף ששילמתי עליו כבר 25% מס.
האם ניתן לבקש מרשות המיסים לא לשלם כפל מס

למה מבחינת ישראל אני לא חייב במס? בוודאי שאני חייב במס דיבידנדים. בו נשווה חשבון בנק לחשבון IRA.
אני קונה בחשבון הבנק שלי מניה בארה"ב. בוא נניח אינטל. בכל פעם שאני מקבל דיבידנד מנקים לי 15% מס במקור (לפי אמנת מס עם ארה"ב) ונכנס לי שאר הכסף לחשבון נקי מכל מס נוסף.
אותו התרגיל בחשבון IRA. אני קונה אינטל ומקבל דיבידנדים שממוסים אותו הדבר ונכנסים לי לחשבון. אחרי 10 שנים אני מושך את כל המזומן שהצטבר בחשבון IRA ומכיוון שהוא מעל התקרה אני משלם 25% מס על כסף ששילמתי עליו כבר 25% מס.
אתה מבלבל וגם טועה בכמה דברים.
על מניה אמריקאית אתה משלם 25% מס דיבידנד. בבנק ינכו לך את זה וגם בIRA ינכו לך את זה. הסיבה היא שאת המס הזה אתה חייב קודם כל לארה״ב (שלא אכפת לה אם אתה משקיע דרך חשבון שמקבל הטבות מס בישראל או לא).
על הפקדות מעבר לתקרה (שאין להן פטור מס רווח הון) אתה תשלם במשיכה מהIRA מס רווח הון (בעיקרון יש הבדלים דקים בין קופת גמל וקרן השתלמות בשלב הזה).
אתה לא תשלם מס כפול על הדיבידנדים אלא פשוט את המס הרגיל על כל הכסף שהחלטת להכניס להשקעות.

זאת אכן שאלה פשוטה. פשוט נראה שאתה לא מוכן לקבל את התשובה הפשוטה.
למה מבחינת ישראל אני לא חייב במס?
כי כה עובד חשבון פטור (IRA). אין מיסוי רווחי הון ואין מיסוי דיבידנדים על חשבונות פטורים
בוודאי שאני חייב במס דיבידנדים
לא אתה לא. לא בחשבון פטור.
בו נשווה חשבון בנק לחשבון IRA.
לא הבנתי מה ההבדל.
חשבון הIRA שלי מתנהל בבנק...
לא נכון.
לפי האמנה מנכים לך 25% מס.
אותו התרגיל בחשבון IRA. אני קונה אינטל ומקבל דיבידנדים שממוסים אותו הדבר ונכנסים לי לחשבון.
עד כאן נכון (בערך). אבל רק למניה אמריקאית.
אחרי 10 שנים אני מושך את כל המזומן שהצטבר בחשבון IRA ומכיוון שהוא מעל התקרה אני משלם 25% מס על כסף ששילמתי עליו כבר 25% מס.
נכון
לא.

דרך אגב, כל הדיון הזה מוביל ליתרון של קרנות איריות (שעל פי אמנת המס בין אירלנד וארה״ב משלמות רק 15% מס דיבידנד) על פני הקרנות האמריקאיות בחשבונות הפטורים (בחשבון הממוסה קרן אמריקאית לא חווה מיסוי ״כפול״ וקרן אירית כן).

אני לא יודע למה רונן וkickr מתנגחים בך. השאלה שלך לגיטימית, ומתקטננים איתך על אם כשאמרת "בנק" התכוונת לחשבון מסחר עצמאי נזיל או לא, אם זה 15% או 25% או אם הבהרת מספיק שאתה מדבר על החלק שמעל התקרה של קרן השתלמות ולא חלילה ira של קופת אפרסמונים.

בכל אופן רונן טוען שהתשובה היא "לא", אבל אני לא בטוח שמישהו אי פעם הגיש את השאילתה הזו לרשות המיסים, אז - אם למישהו יש מקור מוסמך שהוא לא "זה פשוט ככה" נשמח לקבל. או - אתה מוזמן להגיש שאילתה.

בכל אופן רונן טוען שהתשובה היא "לא"
בוא נניח שהתשובה היא כן.

אתה תרשום בטופס ד' את המס הזר ששילמת, ותוכל לקזז אותו רק כנגד חוב על דיבידנדים.
אבל היות ועל דיבדנדים בחשבון ממוסה בלאו הכי ינכו לך את ה25% במקור, לא באמת יהיה לך על מה לנצל את הזיכוי הזה.

ועכשיו לעניין, בחוקי זיכוי מס זר כתוב שניתן לקבל זיכוי רק כל הכנסה שממוסה תחת חוקי המס בישראל. מניות בIRA לא ממוסות לפי החוקים בישראל, ולכן לא ניתן להשתמש במסים זרים ששולמו עליהם כזיכוי.

לא בטוח שהבנתי, אבל מעניין, תודה.

מניות בIRA לא ממוסות לפי החוקים בישראל, ולכן לא ניתן להשתמש במסים זרים ששולמו עליהם כזיכוי.
מניות בקרן השתלמות IRA מעל התקרה כן ממוסות בישראל.
איך זה משנה את התשובה שלך?

מניות בקרן השתלמות IRA מעל התקרה כן ממוסות בישראל.
לא הן לא.
מה שממוסה זה הכסף שאתה מוציא מקרן ההשתלמות. אין הפרדה בתוך הקרן בין מניות שמעל התקרה למניות שמתחת, ואין תשלום מס כל עוד הכסף נשאר בקרן השתלמות.

לא הן לא.
מה שממוסה זה הכסף שאתה מוציא מקרן ההשתלמות. אין הפרדה בתוך הקרן בין מניות שמעל התקרה למניות שמתחת, ואין תשלום מס כל עוד הכסף נשאר בקרן השתלמות.
נכון.
אבל מה קורה במשיכה? אם אני מושך קרן שהופקדו בה כספים מעל התקרה, הרוחים חייבים במס. האם ניתן להתקזז עם מס על דיבידנדים שכבר שולם לארהב?

נכון.
אבל מה קורה במשיכה? אם אני מושך קרן שהופקדו בה כספים מעל התקרה, הרוחים חייבים במס. האם ניתן להתקזז עם מס על דיבידנדים שכבר שולם לארהב?
בכל מה שקשור להיגיון, לא.
1. מס ששילמת לארה״ב הוא לא מס שאתה פטור ממנו ב-IRA (לפי הגדרת החוק הפטור הוא ממיסים ישראליים)
2. מיסוי של IRA הוא מיסוי של ה״ריבית״ כך שבכל מקרה לא הייתי מצפה שתוכל לקזז אותו מול מס דיבידנד כלשהו (כמו שאי אפשר לקזז מס על ריבית מקופהג מול הפסדים בתיק השקעות ממוסה)

אבל היי, אם מישהו מצליח, שיספר לנו איך הוא עשה את זה.

אם אני מושך קרן שהופקדו בה כספים מעל התקרה, הרוחים חייבים במס. האם ניתן להתקזז עם מס על דיבידנדים שכבר שולם לארהב?
כבר ענו בשרשור הזה כמה פעמים. התשובה היא - לא.

וזאת משתי סיבות:
א. אפילו אם יש לך רווחי הון ישראלים בחשבון ממוסה, אתה לא יכול לקזז אותם מול מס דיבידנד ששולם למדינה זרה (היה על זה שרשור פה לא מזמן).
ב. ספציפית בקה"ש אתה לא יכול לקזז מיסים ששילמת בתוך הקה"ש מול כספים שאתה חייב בחוץ. מבחינת מס הכנסה קה"ש היא "קופסא שחורה" מה שמעניין אותם זה כמה כסף נכנס לשם וכמה יוצא, מה ששילמת בפנים זאת בעיה שלך.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
עידו ג error 404 - אתר רשות המיסים אוף טופיק 14
ה מחירי דירות- רשות המיסים נדל"ן 1
G אשתי עוסקת פטורה - אם רשות המיסים תגדיר אותי כסוחר בבורסה האם זה עלול להשפיע עליה? פוסטים מאיכות נמוכה 0
Z דיווח מס שנוכה לפי טופס 867 בטופס 1301 של רשות המיסים מיסים 1
K רווח קטן מניירות ערך בבנק מצריך התעסקות עם רשות המיסים? מיסים 3
hommie האתר של רשות המיסים אוף טופיק 5
ח הבנת טופס של רשות המיסים - 867 צרכנות פיננסית 1
amidar מסלול ירוק של רשות המיסים להעברת כספים להשקעות בחו"ל. שוק ההון 8
The Thinker רשות ניירות הערך האמריקנית אישרה קרנות סל מחקות ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 99
י רשות ני"ע מקדמת הקמת קרנות כספיות שיבטיחו תשואה מראש שוק ההון 2
V interactive broker רשות המס מיסים 62
A משיכת כספים מתוך קרן השתלמות IRA על ידי הגוף הפנסיוני ללא רשות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
E מערכת פניות הציבור באתר האינטרנט של רשות המסים (מפ"ל) לא עובדת מיסים 2
T עד כמה אמין מדד איכות השירות ע״פ רשות שוק ההון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
מתכנת רשות המסים תעביר באופן יזום החזרי מס לכ-1,900 הורים לילדים עם מוגבלות שלא מימשו את זכאותם להקלה במס של 2 נקודות זיכוי מיסים 18
M רשות שוק ההון עוצרת את המינוף בקרנות הפנסיה המחקות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
A רשות ני"ע מובילה מהלך לצמצום משמעותי במספר קרנות הנאמנות בישראל שוק ההון 1
doc29 מגדיר הרעלים הפיננסיים- גרסת רשות ניירות הערך אוף טופיק 0
כ רשות ני"ע מציעה: כל אחד יוכל לתת המלצות השקעה לציבור שוק ההון 8
S רשות האוכלוסין וההגירה / ועדה הומניטרית אוף טופיק 0
aeh רכז הצעה מורשה ע"י רשות ני"ע - מי שמע מי השקיע שוק ההון 15
wa11a רשות ניירות ערך אוסרת על אינטראקטיב לתת שירותי מטבע שוק ההון 49
Sinister רשות ני"ע הופכת את תעודות הסל לקרנות נאמנות! שוק ההון 10
ע מחיר למטר נמוך מהממוצע ברשות המיסים - מה אני מפספס? נדל"ן 10
I הוספת תחום עיסוק ברשות המיסים מיסים 0
SolidBixby אישור ניכוי במקור מרשות המיסים בעבור מסחר ב IB? מיסים 6
F החזרי מס - מותר עד 6 שנים אחורה, אבל ברשות המיסים ניתן עד קדימה באפריל מיסים 11
י פורסמו העסקאות האחרונות ברשות המיסים נדל"ן 4
E מה הסיבה להבדלים בין הנתונים בין "אתר הנדל"ן הממשלתי" למידע ברשות המיסים? נדל"ן 1
D ברוקר זר - איך עובד תשלום המיסים במסחר יומי? שוק ההון 2
מ איך עובד עניין המיסים מיסים 14
ע שאלה על הפחתה בכמות המיסים במשכורת צרכנות פיננסית 35
Jane Doe IBI הולכים לדווח באופן יזום לרשויות המיסים האמריקאיות על יתרות והכנסות של אזרחי ארה"ב צרכנות פיננסית 31
amit שר המיסים מכה שוב שוק ההון 1564
M כמה שאלות בנוגע לקופ״ג IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
R איך מאזנים קרן השתלמות IRA כשאין הפקדות? שוק ההון 6
R גלובלנט - האם בטוח לפתוח שם חשבון IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
S 1099div בחשבון IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 31
mk1 השתלמות IRA תמהיל מניות שוק ההון 4
L תושבי חוץ, פנסיה, IRA ופטור ממס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
S רכיב הפיצויים בקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
N קופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
A קרן השתלמות IRA מגבלת קניה חודשית סנופי אירי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
L ניוד כספים IRA קה״ש + גמל שוק ההון 1
A מנגנון ה"דלת האחורית" ב- IRA אמריקני וניכוי במקור ע"י ברוקר מיסים 0
F האם ניתן לחזור מ-IRA לבית השקעות "רגיל"? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M מקסום סכום מושקע בקרנות IRA? (נראה שמפסידים את היתרון בדמי ניהול בהפסד תשואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S קרן השתלמות IRA חדשה עם הפקדות לעצמאי - איפה כדאי לפתוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1

נושאים דומים

Back
למעלה