• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ריכוז עדכוני חדשות

Myrath

משתמש רגיל
דירוג
450
חשוב לי מאוד להיות מעודכן בחדשות החשובות מדי יום.
לצורך כך, יש לי רשימה בטוויטר שכוללת את גלובס, ווינט, כלכליסט וכו'.
המטרה שלי היא לגלול, לראות את הכתבות המרכזיות ביותר ולקרוא אותן.
הבעיה היא שהשיטה שבחרתי מציפה אותי באינסוף אירועים נקודתיים - "קטטה התרחשה במקום X" או כל מיני כתבות קצה שכאלו,
בעוד שאני קורא רק כתבות הנוגעות לנושאים מרכזיים.

לדוגמה: כרגע, אקרא כתבות על המצב באוקראינה, טיוואן, הסדר הטיעון עם ביבי.
רק אם יהיה לי זמן מעבר לזה, אז לנושאים מיני מרכזיים כמו חשיפת בקשת חופש המידע לפיה שר האוצר רשאי להוריד מכסים וכו'.

קטטות, טורי דעה, נציגי ציבור שחשודים בשוחד סתמי - כל אלו מפוצצים לי את הפיד ברמה שאפילו שאני לא קורא את הכתבה, הגלילה אורכת זמן רב.

יש למישהו רעיון איך אפשר לייעל את זה?
כשאני קורא את השאלה זה נשמע כמו משהו אלמנטרי, אבל באמת שלא מצאתי דרך (בין היתר כי אני לא רוצה להיות תלוי על גוף תקשורת אחד).
מאוד מעדיף דרך טוויטר.

לילה טוב

כרגע, אקרא כתבות על המצב באוקראינה, טיוואן, הסדר הטיעון עם ביבי.
מה חשוב לך להיות מעודכן בדוגמאות האלו למשל? במה זה נוגע לך או בתכניות שלך? האם הידיעות האלו משנות משהו?
יש למישהו רעיון איך אפשר לייעל את זה?
לכל אחד יש דברים אחרים שחשובים לו, אז קשה לי לחשוב מה יהיה יעיל בשבילך.
אתה צריך לזכור שעד אותו הרגע שנכנסת לאתר חדשות כלשהו, אין לך מושג איזה דברים יעלו שם ומה יעניין אותך.
אני יודעת שצריכת החדשות שלי שונה מאד ממה שאתה תיארת. לרוב אין שום דבר מעניין במיוחד בשבילי, ואם יש משהו שכן מעניין אותי - אני נכנסת בלשונית אחרת לחיפוש אחר הנושא (לפעמים בהגבלת זמן של יום/שבוע/שנה) ולומדת עליו יותר.
דוגמא אקטואלית רלוונטית אלי - אני מתעניינת בחלק מהרפורמות החדשות שאושרו בקריאה טרומית בימים האחרונים. קראתי בחדשות, נכנסתי להצעות החוק לעיין, חיפשתי אם יש מאמרים מרחיבים בבלוגים שונים או התייחסויות בקבוצות פייסבוק רלוונטיות, חשבתי איך זה יכול להשפיע עלי או על העסק שלנו ושוחחתי על כך עם בעלי כדי לתכנן קדימה.
דוגמאות ותיקות יותר - הקורונה על כל גילגוליה (הרפואיים, הכלכליים, האנושיים), מצב האקלים והזיהום בעולם, עניינים כלכליים רלוונטים, מחקרים ופיתוחים חדשים רלוונטים לחיי.

לצורך כך, יש לי רשימה בטוויטר שכוללת את גלובס, ווינט, כלכליסט וכו'.
המטרה שלי היא לגלול, לראות את הכתבות המרכזיות ביותר ולקרוא אותן.
הבעיה היא שהשיטה שבחרתי מציפה אותי באינסוף אירועים נקודתיים - "קטטה התרחשה במקום X" או כל מיני כתבות קצה שכאלו,
בעוד שאני קורא רק כתבות הנוגעות לנושאים מרכזיים.
כשאני קורא את השאלה זה נשמע כמו משהו אלמנטרי, אבל באמת שלא מצאתי דרך (בין היתר כי אני לא רוצה להיות תלוי על גוף תקשורת אחד).
חדשות גוגל (למשל בעברית).
הוא אמור להציג רק את החדשות המובילות מכל האתרים, ואפשר לקנפג אותו לתחומי העניין שלך או לאתרים שאתה מעדיף.
מה שטוב במיוחד הוא שאם יש נושא ספציפי שמעניין אותך -
אתה יכול להיכנס לסיקור המלא, ותקבל את אותו נושא בכמה אתרים שונים. זה יכול לעזור להשוואה של מידע.

אני משתדל לקרוא רק את הכותרות (בערך 3 דקות ביום), וזה נותן לי תמונת מצב כמעט מלאה על מה שקורה בעולם.

הפודקאסט הכותרת מנתח כל יום אירוע חדשותי אחר בצורה מעמיקה.
תודה, אני לא מסוגל לשמור על קשב קולי.
וגם - אני משתדל לצמצם את זמן הקריאה + אני רושם הערות על הכתבות שאני קורא.
שוב תודה על ההצעה שיכולה לעניין בהחלט אולי אחרים שקוראים כעת.

מה חשוב לך להיות מעודכן בדוגמאות האלו למשל? במה זה נוגע לך או בתכניות שלך? האם הידיעות האלו משנות משהו?

לא, זו גם הסיבה מנסה שלא להגיע לרזולוציות גבוהות בעניינים האלו.
למה זה חשוב לי?
1. כי עם כל ההסכמה שלי לכך שצריך לסנן רעשי רקע ולא רק בכלכלה - לאטום את הראש ולא לדעת אפילו שיש מתיחות בין מעצמות נראה לי מוגזם.
לרוב בתקשורת יש רק הגזמות, אבל יש דברים שגם צריך להיות מודע להם.
2. לפחות אצלי, כמי שעד עכשיו התנזר כמעט טוטאלית מכל מה שאינו ספרות מקצועית בתחום הפרטי שלי - זה מגדיל את הבקיאות והחשיבה שלי לגבי העולם.
לדוגמה, דרך כתבות כאלו אני נחשף לכך שאוקראינה היא יצרנית מזון גדולה, לכך שיש צינור גז בהתהוות בין רוסיה וגרמניה, הידע הגיאוגרפי שלי משתפר.
עוד נדבך - לראות את התגובות של המעצמות לאירועים ולנסות לחשוב על המצב בעצמך.
אני מרגיש שזה גם משפר את היכולות הבין אישיות שלי.
במידה מועטה (וזאת גם הסיבה שאני מנסה לא להיגרר אחרי זה).
3. זה נושאים מעניינים לשיחה בין אנשים.

אני לא נכנס להיסטריה מהדברים ולרוב שוכח אותם (רגשית) אחרי שקראתי.
לא כי אני כזה אדיש או חזק נפשית, אלא בעיקר כי המציאות כל כך לא צפויה שהמוח שלי אפילו לא מנסה להכניס אותי להיסטריה.

דוגמא אקטואלית רלוונטית אלי - אני מתעניינת בחלק מהרפורמות החדשות שאושרו בקריאה טרומית בימים האחרונים. קראתי בחדשות, נכנסתי להצעות החוק לעיין, חיפשתי אם יש מאמרים מרחיבים בבלוגים שונים או התייחסויות בקבוצות פייסבוק רלוונטיות, חשבתי איך זה יכול להשפיע עלי או על העסק שלנו ושוחחתי על כך עם בעלי כדי לתכנן קדימה.
את זה אני מקבל אישית דרך איגודים מקצועיים וכו'/לשכת עורכי הדין, אז לא התייחסתי לזה כאן.
לכל אחד יש דברים אחרים שחשובים לו, אז קשה לי לחשוב מה יהיה יעיל בשבילך.
זו אחת הסיבות שפתחתי את הפוסט באיכות נמוכה.
אני מודע לקשיים.
אולי פלטפורמה אחרת? אולי ערוץ טלגרם שבמקרה מתאים למה שאני מחפש (כתבות ראשיות בנושאי: משברים עולמיים, עסקים, משפט - ולגבי היתר - רק חדשות מרעישות)
ולפעמים עצם הדיון מעלה רעיונות.
לדוגמה, עכשיו חשבתי על זה שאמרקר את הטוויט האחרון שהייתי בו, כך שלא אצטרך לבצע גלילה מיותר (במחשב),
אך לצערי מסתבר שבאתרים מסוימים התוספים לא עובדים.

חדשות גוגל (למשל בעברית).
הוא אמור להציג רק את החדשות המובילות מכל האתרים, ואפשר לקנפג אותו לתחומי העניין שלך או לאתרים שאתה מעדיף.
מה שטוב במיוחד הוא שאם יש נושא ספציפי שמעניין אותך -
אתה יכול להיכנס לסיקור המלא, ותקבל את אותו נושא בכמה אתרים שונים. זה יכול לעזור להשוואה של מידע.

אני משתדל לקרוא רק את הכותרות (בערך 3 דקות ביום), וזה נותן לי תמונת מצב כמעט מלאה על מה שקורה בעולם.

תודה רבה!
אם יש משהו שחיפשתי זה כנראה זה.
אם זה לא יעבוד אז רק האפשרות הקיימת תעבוד.
אני אשחק גם עם ההגדרות, כרגע זה נראה נגיש ומופרד ומאפשר לי להפריד בין ציוצים שאני אוהב לחדשות נטו (כרגע יש לי את הכל מעורבב - אנשים שמעניינים אותי יחד עם אתרי החדשות).
אגב, יש דרך לרשום נושאים כלליים למעקב?
לדוגמה, לא "רוסיה" ו"אוקראינה" אלא "פוליטיקה וממשל" או "עימתים צבאיים" - כשניסיתי את זה זה לא הלך.

אגב, יש דרך לרשום נושאים כלליים למעקב?
לדוגמה, לא "רוסיה" ו"אוקראינה" אלא "פוליטיקה וממשל" או "עימתים צבאיים" - כשניסיתי את זה זה לא הלך.
בהגדרות יש הסברים איך אפשר ללמד את האתר מה מעניין אותך.

אבל גם בלי שתעשה שום דבר, כרגיל אצל גוגל - יש להם אלגוריתם שלומד לבד מה מעניין אותך.
למשל מאז שהתחלתי להתעניין בשוק ההון - הוא מציג לי הרבה יותר כתבות על שוק ההון.
הוא אפילו לומד דברים מאוד ספציפיים, כמו להציג לי כל כתבה שמזכירה את החברה שאני עובד בה.

אגב, אני רואה את זה כחיסרון - זה גורם לאפקט "בועת הפילטר", ואני רוצה לקבל גם מידע מחוץ לתחומי העניין הרגילים שלי.
הפתרון שמצאתי הוא בחלק מהימים להיכנס מהחשבון שלי, ובחלק מהימים להיכנס מחלון אנונימי.
כך לפעמים אקבל מידע מותאם אישית, ולפעמים מידע נטול הטיות.

כך או אחרת - זה מידע הרבה יותר רחב ממה שאפשר למצוא באתר חדשות בודד.

הפתרון שמצאתי הוא בחלק מהימים להיכנס מהחשבון שלי, ובחלק מהימים להיכנס מחלון אנונימי.
חלון "אנונימי" פשוט אומר שהוא לא שומר בדפדפן את נתוני הגלישה שלך. זה לא אומר שגוגל לא יודעת שזה אותו משתמש (או לפחות אותו דפדפן) שהיא מכירה על המשתמש שלך.

חלון "אנונימי" פשוט אומר שהוא לא שומר בדפדפן את נתוני הגלישה שלך. זה לא אומר שגוגל לא יודעת שזה אותו משתמש (או לפחות אותו דפדפן) שהיא מכירה על המשתמש שלך.
אתה מדבר כאן על מה שגוגל יודעים עלי (שיקולי פרטיות), ואני מדבר על מה שגוגל מציגים לי (מידע מותאם אישית).
אני יודע מניסיון שהמידע שמוצג לי בחלון אנונימי אינו מותאם אישית (למעט אולי התאמה כללית למדינה שממנה אני מחובר).

יש מגזין נחמד בשם "דיומא", יש שם כתבות ברמת עומק מעט גבוהה מההממוצע בטמקא.

בהגדרות יש הסברים איך אפשר ללמד את האתר מה מעניין אותך.

אבל גם בלי שתעשה שום דבר, כרגיל אצל גוגל - יש להם אלגוריתם שלומד לבד מה מעניין אותך.
למשל מאז שהתחלתי להתעניין בשוק ההון - הוא מציג לי הרבה יותר כתבות על שוק ההון.
הוא אפילו לומד דברים מאוד ספציפיים, כמו להציג לי כל כתבה שמזכירה את החברה שאני עובד בה.
כן, מאז הספקתי להסתכל.
שאלתי כי בהגדרות לא היה דרך לעקוב אחרי אתרים ספציפיים, אבל אז ראיתי שאם אתה מחפש אתר חדשותי מסוים, אתה יכול לעקוב.
וכשאתה רואה סיפורים אפשר לומר לו לא להציג יותר מאתר זה.
אגב, אני רואה את זה כחיסרון - זה גורם לאפקט "בועת הפילטר", ואני רוצה לקבל גם מידע מחוץ לתחומי העניין הרגילים שלי.
כך לפעמים אקבל מידע מותאם אישית, ולפעמים מידע נטול הטיות.
זה היה החשש שלי, שגם התממש.
מבאס.
מאז אני בעיקר עובר בטוויטר בבוקר רק ברמת הכותרות, אם לא קרה משהו מסעיר - מחכה לערב.
בערב, אני מגולל עד למטה וקורא את הכתבות.
כך או אחרת - זה מידע הרבה יותר רחב ממה שאפשר למצוא באתר חדשות בודד.
נכון, אבל אתה יכול לעשות רשימה בטוויטר ופחות או יותר יוצא אותו דבר (רק מעצבן שאז תראה גם כשאתר חדשותי מרטווט מישהו אחר).
בסוף יצא די דומה, חבל - גוגל יכלו לעשות את זה טוב יותר.

אתה מדבר כאן על מה שגוגל יודעים עלי (שיקולי פרטיות), ואני מדבר על מה שגוגל מציגים לי (מידע מותאם אישית).
אני יודע מניסיון שהמידע שמוצג לי בחלון אנונימי אינו מותאם אישית (למעט אולי התאמה כללית למדינה שממנה אני מחובר).
נכון.

יש מגזין נחמד בשם "דיומא", יש שם כתבות ברמת עומק מעט גבוהה מההממוצע בטמקא.

אני לא ברמה לצערי.
אני גם מעדיף להתעמק בספר או מאמר שאינו מנתח אירועים בזמן אמת.
על זמן אמת אני רק רוצה דיווח או פרטים עיקריים, שלפעמים דרכם אני לומד קצת מעבר.
יש לי הרבה פערים להשלים עד שהייתי מגיע לשם.
תודה :)

נראה שהעיקר הוא אכן לא בבחירת הפלטפורמה, אלא בכך שלא מגזימים. :)

יש מספר בוט בווצאפ שאתה שולח לו את המילה "חדשות" והוא שולח לך הקלטה של החדשות האחרונות של קול ישראל, אם זה מתחיל ב "שגריר בורמה הגיע לביקור" אז אתה יודע שלא קרה כלום והכל בסדר, זה הולך מהחדשות הרציניות לפחות רציניות, אתה יכול להקשיב כשאתה עושה כלים או מכין חביתה וכך לא תבזבז זמן יקר

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א ריכוז קרנות בבית השקעות אחד שוק ההון 2
NightStyle ריכוז אתרי השוואות מחירים ועוד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
M ריכוז קרנות עוקבות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 340
O ריכוז מדדים שוק ההון 14
klayhamn ריכוז הוצאות - היבטים טכניים (YNAB) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 16
sogi ריכוז שרשורי ההייטק מועילים אוף טופיק 4
מ ריכוז פוסטים בנושא התנהלות נכונה בשוק מתפנצ'ר שוק ההון 5
M נעשה פה ריכוז/השוואה של קרנות פנסיה עם מסלולים מחקי מדד ברוח הסולידית? צרכנות פיננסית 190
ג אתר נוח לשימוש עם ריכוז נתונים מ10 הבורסות הגדולות בעולם? שוק ההון 0
קורא הדוק קופת גמל IRA - ריכוז גופים צרכנות פיננסית 3
aeh ריכוז גופים ניהול IRA שוק ההון 28
tpr ריכוז הטבות (בנקים, כרטיסי אשראי וכו') צרכנות פיננסית 60
Mamaof ריכוז מחקרים בנושאי השקעות פאסיביות-אקטיביות שוק ההון 9
משה הדרכה על מיומנויות למידה ואיך להגביר ריכוז ומוטיבצייה התפתחות אישית 6
מתכנת ריכוז כל הפוסטים בנושא גידור מט"ח וסיכון מט"ח שוק ההון 3
מתכנת ריכוז כל הקבוצות רכישה צרכנות פיננסית 11
ח ריכוז כספים לקראת פרישה צרכנות פיננסית 3
adamshalev ריכוז השקעות אלטרנטיביות (מחוץ לשוק ההון) שוק ההון 28
Avi ריכוז תיקים וחסכונות בחברה אחת שוק ההון 7
כ מתי נפתחות דירות חדשות במחיר למשתכן? פוסטים מאיכות נמוכה 4
O קרן השתלמות IRA במגדל - לא ניתן להפקיד הפקדות חדשות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 57
deussex אסטרטגיות השקעות חדשות ומשתנות שוק ההון 12
א היכן אתם ואתן קוראים וקוראות חדשות פיננסיות? פוסטים מאיכות נמוכה 17
A יפוי כח מתמשך - הנחיות חדשות לבנקים אוף טופיק 8
flower תקנות חדשות - מיסוי קרנות NTR,צוברות, מדדי חו"ל ישראליים מיסים 2
O איך יודעים איזה חברות חדשות הולכות להיסחר בבורסה? שוק ההון 7
adamshalev מקור חדשות רחב ואיכותי אוף טופיק 41
K קרנות צוברות חדשות (ETF) של ואנגארד שמאוגדות באירלנד שוק ההון 277
sogi האם משפחה שמחזיקה 3 מכוניות חדשות יכולה להיחשב מעמד ביניים? אוף טופיק 24
unrealx הפקדות חדשות לאחר יציאה מאיזון התיק שוק ההון 2
דור דורים קרנות פנסיה ברירת מחדל חדשות צרכנות פיננסית 44
P יש חדשות לגבי אפשרות הניוד בגמל להשקעה? צרכנות פיננסית 0
קפה שחור קרנות אמריקאיות צוברות דיבידנד חדשות עם טוויסט שוק ההון 4
cypriano de rore אתרי חדשות אוף טופיק 18
חתול לילה חדשות טובות - הדולר עולה ! שוק ההון 10
C תקנות חדשות של האוצר על IRA שוק ההון 319
מתכנת לינק להודעות חדשות בפורום - שאלה למפתחי web :) אוף טופיק 2
H חדשות טובות - דמי הניהול יורדים, לפחות בחו"ל שוק ההון 12
yossik חדשות טרייד וואן/בנק איגוד - מסחר בחו"ל צרכנות פיננסית 9
yossik חדשות טובות למשלמים ב PayPal צרכנות פיננסית 0
פשוט IRA שאין בה הפקדות חדשות שוק ההון 30
yossik תֶּקֶל, מַסֶּדֶת, שָׁרָתִית, תַּכְמִין, לְתַצֵּר - מילים חדשות מבית היוצר של האקדמיה ללשון העברית. אוף טופיק 5
הסולידית חדשות והודעות שער הקהילה 44
yossik חדשות טובות למשתמשי Windows 7 אוף טופיק 30
תמיר ארנונה מטורפת בשכונות חדשות יש מה לעשות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2

נושאים דומים

Back
למעלה