1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

קניית מניות ספציפיות בIRA - המגבלה של 10% מגודל התיק

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י ytoledano, ‏23/9/18.

1. ytoledano

ytoledano משתמש רשום

שלום,
    עכשיו שצברתי איזה סכום בקה"ש אני בודק אופציה להעביר אותו לקה"ש IRA. אני מנסה להיסתכל על כל ההשקעות שלי כתיק אחד ומתכוון להקדיש את החלק הזה בתיק להשקעה במניות ישראליות ספציפיות. הבעייה שאני נתקל בה היא המגבלה הזאת (מויקיפדיה):

השקעה בני"ע סחירים של תאגיד מסוים לא תעלה על 10% משווי הקופה. יוצאים מן הכלל יהיו תעודת סל, קרן חוץ או אג"ח מדינת ישראל או מדינת חוץ מאושרת.

הסכום בחשבון IRA יספיק לי לקניית 2 מניות. מצד שני, השווי של כל אחת מהן יהיה פחות מ10% מסך החיסכון הפנסיוני שלי. לא ברור לי איך מחשבים את ה10% והאם זה רלוונטי לקה"ש IRA (לא ברור לי למה מציקים לנו בכלל בנושא אם הקופה נזילה).

אז רציתי לשאול:
    1. האם המגבלה של 10% נאכפת בIRA בקה"ש נזילה?
    2. האם נאכפת בIRA בקופ"ג לא נזילה?
    3. 10% ממה? האם כספים בקופ"ג או קרן פנסיה נלקחים בחשבון?

2. RaeNye

RaeNye משתמש רשום

לא מעניין. 10% מהכסף בקופה.

האכיפה תלויה בגוף המנהל והיא לרוב מתחילה בנו-נו-נו וממשיכה בלמנוע ממך לבצע פעולות שאינן תיקון החריגה.

Glazgo אוהב/ת את זה.
  3. ytoledano

ytoledano משתמש רשום

ומה קורה כאשר התיק מכיל לדוגמה 1.1 מיליון ש"ח: המיליון הראשונים מושקעים בעוקבי מדד וה100 אלף האחרונים במניות. האם הם יכולים להיות מושקעים במניה בודדת או שהאחזקה של מניה בודדת מוגבלת ל10 אש"ח?

4. roneng

roneng משתמש רשום

המגבלה היא 10% מהתיק.
    כלומר אם יש לך 1.1 מליון ש"ח בקה"ש IRA (שמנוהלים כולם באותו מקום) אז אתה מוגבל ל 110 אש"ח למניה בודדת.

5. ytoledano

ytoledano משתמש רשום

בלבלתי לגמרי. התכוונתי לכתוב שהמיליון הראשון מנוהל בקופ"ג IRA. את המיליון הראשון חייבים להשקיע בעוקבי מדד. השאלה אם הם תורמים לגודל התיק ומאפשרים לקנות מניה בודדת ב110 אש"ח.

6. roneng

roneng משתמש רשום

עכשיו הבנתי. אכן שאלה מעניינת.

אני מנחש שלא, אבל סתם מסיבות טכניות של הצורה שבה הם בטח מנהלים את זה.
    הניחוש שלי שיפתחו לך 2 "תיקי השקעות" שונים לגמל IRA שלך - אחד עבור ה1 מליון הראשון, עם המגבלה של עוקבי מדד בלבד, והשני עם מה שמעל שבו מותר לך לקנות מניות בודדות עד 10% (מאותו התיק).
    כלומר יהיה לך 100K בתיק השני, ותוכל לקנות בו מניה בודדת במקסימום 10K.
    אבל שוב, זה סתם ניחוש.

אגב, את המליון הראשון אתה יכול להחזיק גם במוצר פנסיוני אחר (קופ"ג מנוהלת, קרן פנסיה, ביטוח מנהלים וכו'). להבנתי כל עוד אתה מוכיח שיש לך 1 מליון ש"ח פנסיוניים איפשהו אז אתה יכול לפתוח קופ"ג IRA עם אפשרות להשקיע במניות בודדות.

7. HHH

HHH משתמש רשום

לפני שנה וחצי הימרתי על מניה שעלתה ועברה את רף 10% בקופת גמל נזילה ira ואז הלמן אלדובי שלחו לי מכתבי התראה לתקן את העניין מיידית. בכל מקרה מיציתי את המניה אז מכרתי.

8. קפה שחור

קפה שחור משתמש רשום

מעניין אם זאת הודעה אוטומאטית ואם הם באמת עושים משהו בעניין
    אאל"ט, היה איזה שירשור שצויין בו שבאחזקה אחוזי ההקצאה (של 10%) יכולים לגדול עם התיק

9. roneng

roneng משתמש רשום

להבנתי (כנראה מאותו שרשור שדיברת עליו) הם לא ימכרו בכוח נייר, אבל אחרי מספר התראות פשוט חוסמים לך יכול לעשות פעולות בתיק, למעט מכירה של הנייר הבעייתי.
    כלומר הנייר יכול לגדול ולתפוס נתח גדול יותר מהתיק, אבל בתמורה אתה תיהיה נעול מביצוע פעולות בתיק.

10. RaeNye

RaeNye משתמש רשום

ראו כאן.
    (התיקון שמתכנת דיבר עליו בפוסט השני עבר במאי 2017)

ogi אוהב/ת את זה.
  11. קפה שחור

קפה שחור משתמש רשום

זה מה שזכרתי (במעומעם)

עכשיו מסתבר שזה אותו השירשור עם @HHH :)

roneng אוהב/ת את זה.
  12. יבגני_ל

יבגני_ל משתמש רשום

החוק שאני מכיר קובע שאם בזמן הרכישה ערך האחזקה במניה לא עלה על 10% משווי התיק, וערך ההאחזקה עלה בהמשך וחצה את ה 10%, לא תהיה עם זה בעיה.
    הבעיה היא עם רכישה מראש של אחזקה במניה במעל 10% מהתיק.
    אול אני טועה, אבל זה מה שקראתי. לא זוכר איפה.

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
קניית מניות בזמן מפולת בשוק פינת המשקיעים ‏12/4/18
קניית מניות נוספות בתיק של 60K פינת המשקיעים ‏14/11/17
מושגי בסיס במערכת קניית מניות פינת המשקיעים ‏20/3/17
קניית מניות בזעיר אנפין פינת המשקיעים ‏8/8/16
קניית קרן מחקה ישראלית פינת המשקיעים ‏20/11/18
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. המשך גלישתך באתר מאשרת את השימוש בעוגיות דפדפן.