• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קישורים לפוסטים אחרים

אנא-אל

משתמש בכיר
דירוג
2,522
כמעט בכל פוסט בבלוג ובפורום יש קישורים לפוסטים אחרים וזה יכול להיות מאד מבלבל.
להכנס לקישור עכשיו, כשאסיים לקרוא את השרשור הנוכחי, לזכור לחזור אחורה לקישור, ואם יש כמה קישורים, ובקישור הבא יש עוד, קישורים במעגלים (חוזר לשרשור שקראת) וכד'

איך אתם מתנהלים עם זה?

פותחת טאב נוסף, מסיימת לקרוא את מה שרציתי בשרשור הנוכחי, ואז עוברת לטאב הנוסף וקוראת אותו. אם אין לי זמן עכשיו, שומרת לי ברשימת קריאה. ההתנהלות הזאת היא לא ספציפית לפורום, אני משתמשת בה בכל פעם שאני קוראת משהו עם לינקים שמעניינים אותי. אני משתמשת בזה: https://getpocket.com/ לניהול רשימת הקריאה שלי, בחינם. מאד נוח, הולך איתי לכל מקום - מחשב, לפטופ או סלולרי.

איך אתם מתנהלים עם זה?
אני עובד עם עשרות טאבים פתוחים, כאשר הטאב האחרון שנפתח הוא ה"פעיל" , לאחר שמיציתי לדלות את החומר שרציתי, אני סוגר ומתכוון לבא אחריו (לפניו)
אני מתייחס לזה כפרקים ותתי פרקים, לפעמים אני גם יוצא משרשרת הקישורים לגוגל כדי להרחיב משהו ואז קופץ חזרה
אם סגרתי את הדפדפן אני יכול לפתוח אותו בדיוק באותו מצב ולהמשיך מאיפה שעצרתי
זה נוח למוח שלי לקרוא הצטברות של פיסות מידע מאשר המון מידע במכה, העצירות במעברים בטאבים עוזרות לי "לעכל" את המנות הקטנות בקלות

נראה מעניין אבל לא הבנתי את ההסבר באנגלית, תוכל להסביר מה זה?
בגדול זאת בדיחה מעולם מדעי המחשב...

אפשר להסתכל על דפי אינטרנט כגרף... כל דף הוא "צומת" בגרף (שם יותר ברור יכול להיות אובייקט, או איזה קופסה שמכילה מידע...). וכל קישור הוא "קשת" או חיבור מצומת אחת לשניה.

DFS בתורת הגרפים, אומר שמתחילים מצומת מסויים, ואז הולכים הכי רחוק ממנו, עד שמתחילים לחזור אחורה ושוב הולכים הכי רחוק שאפשר. בסוף מכסים את כל הגרף.

BFS, אומר שקודם כל מסתכלים על הצמתים הקרובים ואז מחפשים החוצה.

האלגוריתמים האלה לא מנותקים מאיך שבני אדם מתנהגים (לדוגמה איך שמנסים לפתור מבוך, או איך שקוראים מאמרים באינטרנט).

עניתי שאני משתמש בDFS, כי זה מזכיר לי את הצורה שאני קורא ברשת... בד"כ כשיש הפנייה למשהו, צריך אותה בשביל להבין. בד"כ אני מנסה להבין בילעדיה, מתייאש, הולך לקרוא את ההפנייה, וכך ממשיך הלאה, עד שאני משתעמם וחוזר אחורה. בדרך אני פותח מיליון טאבים, ואם אני נתקל בנושא מעניין שכרגע אין לי סבלנות אליו, בד"כ אוסיף למועדפים. מתישהו אני מאבד עניין. ואם הוא חוזר אני משתמש במועדפים בשביל להתחיל את התהליך מחדש...

כשאני חושב על זה, אני הרבה יותר נהנה מקריאה/למידה כזאת מאשר מקריאה מסודרת של מאמר... למרות הברדק... ולמרות שלפעמים מאמר עושה סדר ממש טוב.

כל פעם שאני פותח טאב שאני יודע שהוא נושא נפרד מהנושא הנוכחי אני עושה זאת בחלון חדש של כרום. כל הלינקים לקריאה נפתחים תמיד כטאבים חדשים באותו החלון. בד״כ הטאבים האחרונים הם המעניינים. משאיר הכל פתוח וכאשר סיימתי עם הנושא אני סוגר את החלון עם כל הטאבים שבו, ולעיתים עובר עליהם לראות אם אין משהו חשוב שכדאי לי לשמור בצד.
לפעמים זה מגיע לתריסר חלונות ומאות טאבים בסה״כ. זה מצריך מחשב יחסית חזק בשביל להתמודד עם צריכת זכרון ומעבד בכזאת מסה ועדיין לשמור על חוויית שימוש חלקה.

משתמש גם בתוסף כרום (session buddy) שיודע לשמור לי אוטומטית ולפי דרישה את הטאבים הפתוחים ככה שאם אני יודע שיש לי מצב של הרבה חלונות ״באמצע משהו״ ואני צריך לעזוב את המחשב אני שומר את כולם כדי שאוכל לחזור אליהם אם הם יסגרו שלא מרצון (בד״כ בגלל ווינדוס שמתקין עדכונים ומרסט את המחשב על דעת עצמו ומעלה לי את הסעיף כל פעם).

DFS לרוב עד שמאבד עניין או עד שאני מאבד את המצביע לשורש העץ.

מה ההבדל בין האפליקציה לסימניות רגילות בדפדפן?
היא נועדה לרשימות קריאה, כל מה שקראת את מסמנת וי והוא נעלם מהרשימה. היא נוחה בהרבה מדפדפן ומותאמת לכל המכשירים בצורה יותר חלקה, הממשק עושה בדיוק את מה שאני רוצה שהוא יעשה בעוד שבדפדפן צריך להתחיל לערוך סימניות. נסי, זה בחינם. אפשר להתקין כפתור קטן בדפדפן שמכניס כל לינק שמוצא חן בעינייך לרשימה, ובסלולרי הם מוסיפים את עצמם לאפשרויות השיתוף כך שתוך כדי קריאה בכל אפליקציה או בדפדפן במחשב את יכולה להוסיף לינק שנתקלת בו לרשימת הקריאה.

לא מפתיע. שיטת החשיבה "שלך" מבוססת על "גרפים" (המושג המתמטי), ושני אלגוריתמי החיפוש שהוזכרו הם לגרפים כאלו.
לקרוא את מה שכתבת גרם לי להשתעשע מבחירת המילים שלי

כל פעם שאני פותח טאב שאני יודע שהוא נושא נפרד מהנושא הנוכחי אני עושה זאת בחלון חדש של כרום. כל הלינקים לקריאה נפתחים תמיד כטאבים חדשים באותו החלון. בד״כ הטאבים האחרונים הם המעניינים. משאיר הכל פתוח וכאשר סיימתי עם הנושא אני סוגר את החלון עם כל הטאבים שבו, ולעיתים עובר עליהם לראות אם אין משהו חשוב שכדאי לי לשמור בצד.
לפעמים זה מגיע לתריסר חלונות ומאות טאבים בסה״כ. זה מצריך מחשב יחסית חזק בשביל להתמודד עם צריכת זכרון ומעבד בכזאת מסה ועדיין לשמור על חוויית שימוש חלקה.
בדיוק!
כך קראתי רקורסיבית את כל הבלוג של הסולידית, אם יש פוסטים שלא מקושרים כנראה פספסתי (מזכיר garbage collector? :))
כל פוסט שסיימתי לקרוא הוספתי ל-Favorious זה סייע כשחזרתי אליו שוב בריקורסיה לראות שכבר עברתי עליו.

@adamshalev משתמש גם בשיטה שלך אבל לצערי רשימת הטאבים+החלונות רק גודלת עם הזמן, אני ברצינות שוקל ליישם את מה שהציעו בפודקסט הזה לגבי התנהלות עם באגים במוצר שלעולם לא נפתור..

@adamshalev משתמש גם בשיטה שלך אבל לצערי רשימת הטאבים+החלונות רק גודלת עם הזמן, אני ברצינות שוקל ליישם את מה שהציעו בפודקסט הזה לגבי התנהלות עם באגים במוצר שלעולם לא נפתור..
שזה?
מה שעובד לי (זה נכון גם למיילים) זה להריץ garbage collection על הפריטים הישנים ביותר קודם. הרבה דברים שחשבתי שיהיו רלוונטיים לפני יום/שבוע/חודש נהיים לא רלוונטיים מעצמם.

מה שציטטתי

משתמש גם בתוסף כרום (session buddy) שיודע לשמור לי אוטומטית ולפי דרישה את הטאבים הפתוחים ככה שאם אני יודע שיש לי מצב של הרבה חלונות ״באמצע משהו״ ואני צריך לעזוב את המחשב אני שומר את כולם כדי שאוכל לחזור אליהם אם הם יסגרו שלא מרצון (בד״כ בגלל ווינדוס שמתקין עדכונים ומרסט את המחשב על דעת עצמו ומעלה לי את הסעיף כל פעם).

DFS לרוב עד שמאבד עניין או עד שאני מאבד את המצביע לשורש העץ.

@adamshalev מציע לך לשמוע את זה, זה פודקסט קצר (לפחות ההתחלה לגבי באגים)
אמלק:
אם אנו מתחזקים רשימת באגים שעולה על כמה עשרות, ככל הנראה היא רק תגדל ולעולם לא נגיע לפתור אותם.
לכן הצעתו למחוק את כל הרשימה, המדיניות לגבי באגים חדשים תהיה שכאשר מגיע באג מחליטים האם יטופל בגרסה הקרובה או הבאה אחריה ואחרת לא מטפלים בו כלל, אם זה מספיק חשוב תהיה אסקלציה והוא יטופל מיידית, הוא מיטיב להסביר שמפתחים שונאים (נפשית) לכתוב תוכנה עם באגים אז במידה ויש backlog של באגים, הם חיים באשליה שמתישהו נגיע לזה ונפתור הכל, אך כאשר אין רשימת באגים הם יעשו מאמץ הרבה יותר לפתור כל מיני באגים שאחרת היו נדחים.

קצת קשה להעביר את המסר בשורות בודדות ולכן מציע לך לשמוע את זה, אני ממש אהבתי את הרעיון.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
הסולידית פתיחת שרשורים עם קישורים בלבד עם מעט/ללא תוכן = חסימה אוף טופיק 2
Y שליחת קישורים או איימלים בהודעות פרטיות או בפורום. אוף טופיק 13
הסולידית מדיניות קישורים חיצוניים בפורום הסולידית שער הקהילה 2
ק רעיונות/בקשות מהסולידית לפוסטים בבלוג אוף טופיק 80
ו דטרמניזם VS רצון חופשי - כמעט 8 שנים אחרים כתיבת הפוסט "הפריבילגיה הסולידית" דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 9
I כמה נכונה ההמלצה לא לשבור קרן השתלמות לעומת מכשירים אחרים? מיסים 49
ב הטבות בנק ישראל/בנקים אחרים ללוקחי משכנתא נדל"ן 0
D דמי ניהול חודשיים וניוד מסחר עצמאי - מיטב דש לעומת בתי השקעות אחרים צרכנות פיננסית 1
E התייעצות לגבי הון פנוי, סגירת הלוואת פריים או השקעה באפיקים אחרים נדל"ן 9
ז איך לבחור עבודה אל מול שיקולים אחרים התפתחות אישית 8
P הכנסות שכירות פטורות - האם משפיעות על חישובי מס אחרים? נדל"ן 12
S עוד לא החלטתי למי להצביע ורוצה לשמוע דעות של אחרים פוסטים מאיכות נמוכה 154
S האם לכל אחד מותר ללמד אחרים על השקעות ושוק ההון? אוף טופיק 13
F האם צריך תואר כדי להתברג בתכנות ? ועוד שאלה על תחומי הייטק אחרים אוף טופיק 59
c881 לרכב על שגיאות של אחרים שוק ההון 2
O קורסרה לR\ פייתון או אתרים אחרים התפתחות אישית 5
ס נדלן בגרמניה בעד או נגד לעומת מקומות אחרים בעולם נדל"ן 24
M איך לא לפעול לפי מה שאחרים אחרים רוצים/חושבים אוף טופיק 21
משה כתבה נחמדה לפתיחת "העולם הסולידי" עם אנשים אחרים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
O מכפילים ונתונים אחרים עבור מדדים בארץ? שוק ההון 3

נושאים דומים

Back
למעלה