• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קורס חשמלאי

Chase

משתמש סולידי
דירוג
15
שלום,

אני מתלבט אם לעשות קורס חשמלאי.

אני עוסק בתחום הלוגיסטיקה כרגע, במקום עבודה עם תנאים נוחים בסה"כ, אבל כן הייתי רוצה להגדיל את ההכנסה שלי בעתיד הקרוב. אני לא מאמין שאקבל העלאה בזמן הקרוב, ואם כן היא לא תהיה משמעותית. ומצד שני מבחינת שאר התנאים העבודה באמת נוחה - קרובה לבית, תנאי עבודה נוחים, שעות עבודה סבירות (כמעט ללא שעות נוספות בכלל, ואם כן זה שעות בודדות) אנשים טובים ועיסוק מעניין. ואני מודה שהמשכורת הוגנת לרמת ההאחריות והעיסוק.

תמיד קיימת האופציה לשדרג למקום עבודה אחר עם שכר יותר טוב, אבל להערכתי הסיכוי שאמצא מקום יותר טוב במרחק סביר מהבית (20 דקות דלת לדלת) + ללא שעות נוספות + תפקיד לא ניהולי הוא נמוך. ולכן אני חושב על להגדיל את ההכנסה באופן עצמאי. חשבתי על לימודי חשמלאי מהסיבות הללו (מעבר לרצון להגדיל הכנסה):

- אין לי מושג קלוש בתחום, ותמיד קינאתי באנשים שמבינים בזה.
- אני אוהב ללמוד דברים חדשים.
- עלות לימודים לא יקרה (בין 12-15K סה"כ, כתלות במקום הלימודים), וניתן לעשות אותה במסגרת לימודי ערב.
- השלמת הכנסה שדורשת פעילות פיזית (בעוד שבתפקיד הנוכחי שלי אני יושב הרבה שעות). זה אולי נשמע שיקול מוזר, אבל בשבילי זה חשוב. אני לא מסוגל לחשוב על השלמת הכנסה בעבודה נוספת שדורשת ממני ישיבה נוספת כמו תיכנות/עיצוב גרפי וכו' - גם כי זה המון (!) ישיבה, וגם כי באופן אישי זה לא מושך אותי.

בכל אופן, הבנתי שלאחר הלימודים לא ניתן לפתוח עסק עצמאי, אלא צריך לעבוד כשנתיים כעוזר חשמלאי תחת חשמלאי מוסמך, ורק אז מקבלים את ההסמכה. העניין הוא שאני לא רואה את עצמי עוזב את תחום העיסוק שלי כרגע. התחלתי להתמקצע בו וכמו שכבר הוסבר - אני סה"כ מרוצה. כמו כן, הבנתי מקריאה בנושא שאין חובה לעבוד במשרה מלאה כעוזר חשמלאי, אלא חייב לעבוד תחת חשמלאי מוסמך בהיקף כלשהוא במשך שנתיים, כלומר עניין ההיקף משרה אינו מוגדר. התקשרתי גם לרשות שאחראית על זה והם לא ידעו כל כך לענות על זה.

לכן חשבתי אולי לאחר הקורס לחפש עבודה כעוזר חשמלאי בהיקף של חצי משרה או אפילו פחות, תוך שמירה על מקום העבודה שלי (לא יודע אם זה יהיה אפשרי כשיגיע הרגע, אבל אני אופטימי שכן מההיכרות עם ההנהלה ואופי התפקיד). כמובן שהשכר שלי יפגע למשך שנתיים, הפגיעה תהיה יחסית משנית, וגם זו תהיה ירידה לצורך עלייה.
לאחר כשנתיים אוכל לחזור למשרה מלאה בתחום העיסוק שלי, ובמקביל לתת שירות כחשמלאי מוסמך כהשלמת הכנסה. או לחלופין אם אני אגלה שהתחום מעניין אותי מאוד, לפתח אותו יותר.

תסריט נוסף הוא שעשיתי את הקורס אבל גיליתי לאחר מכן ש - "תוכניות לחוד ומציאות לחוד", ומסתבר שזה מאוד קשה עד בלתי אפשרי לקבל את ההסמכה לחשמלאי מוסמך לפי התוכנית שלי ותחת התנאים שציינתי למעלה, והחלטתי לזנוח את הרעיון. בתסריט כזה לפחות למדתי הרבה דברים פרקטיים, שלפחות אני אוכל ליישם אותם בבית שלי (מדבר על דברים פשוטים כמו החלפת שקעים, מתגים, התקנת נורות וכו' שממה שהבנתי מאנשים טכניים אלו פעולות פשוטות למי שמבין).

קיצר, אני כותב פה גם כדי לסדר לי את המחשבות, אבל גם לשמוע מכם (ובייחוד מאלו שעשו/מכירים אנשים שעשו את הקורס) מה אתם חושבים.

כמה שעות ביום שישי?
אחר הצהרים?
למעשה פר קריאה מה"חשמלאי המוסמך".

כמה שעות ביום שישי?
אחר הצהרים?
למעשה פר קריאה מה"חשמלאי המוסמך".

לא הבנתי את השאלה. אתה מתכוון לכמה שעות הלימודים ביום שישי ואחר הצהריים?

חפש עבודה כעוזר חשמלאי בהיקף של חצי משרה או אפילו פחות, תוך שמירה על מקום העבודה שלי
אולי כמה שעות ביום שישי? אחר הצהרים?
לעבוד למעשה פר קריאה מה"חשמלאי המוסמך".

אולי כמה שעות ביום שישי? אחר הצהרים?
לעבוד למעשה פר קריאה מה"חשמלאי המוסמך".

כן, בעיקרון התוכנית זה לשמור על מקום העבודה הנוכחי תוך עבודה כעוזר חשמלאי. אז אפשרי בימי שישי, או אחה"צ.
השאלה זה האם זו תוכנית ריאלית?

והאם מישהו מבין הקוראים מכיר מישהו שעשה את הקורס הזה ויכול לספר עליו, ולהגיד מה דעתו על מה שכתבתי.

אני מתלבט אם לעשות קורס חשמלאי.
אני באותה צומת מחשבה. שוקל כבר יותר משנה לעשות קורס חשמלאי.
המחשבה היא לעתיד - כיוון של עבודה באופן עצמאי, בקצב שלי ולהוריד הילוך בחיים.

ממה שאני ביררתי, אני זכאי לקורס כזה של משרד העבודה בעלות מסובסדת (בהרבה פחות מהסכום שציינת)
אבל הבעיה מתחילה שכדי לקבל רשיון חשמלאי בדרגה הכי זוטרה צריך באמת לעבוד שנתיים תחת חשמלאי מוסמך.
הבעיה היא שהגדרת החוק היא די לא ברורה בכל הקשור לכמה שעות חודשיות צריך לעבוד בתחום עמ לקבל רשיון כזה.

ממה שאני ביררתי, אני זכאי לקורס כזה של משרד העבודה בעלות מסובסדת (בהרבה פחות מהסכום שציינת)

איך זכאים לקורס כזה ממשרד העבודה?
הכי זול שמצאתי היה דרך המכללה למנהל בעלות של כ - 11K.

יש כל מיני תנאים.
כשבדקתי לפני כשנה פניתי ללשכת התעסוקה ואמרו לי שמעל גיל 40 אם היית בעבר מובטל ולא עשית קורס על חשבון המדינה אתה זכאי לקורס אחד מקצועי גם אתה עובד כרגע במשהו אחר. אבל הכל זה תקנות וכללים כך שיכול להיות שזה השתנה מאז.

כשבדקתי לפני כשנה פניתי ללשכת התעסוקה ואמרו לי שמעל גיל 40 אם היית בעבר מובטל ולא עשית קורס על חשבון המדינה אתה זכאי לקורס אחד מקצועי גם אתה עובד כרגע במשהו אחר. אבל הכל זה תקנות וכללים כך שיכול להיות שזה השתנה מאז.

אוקיי, אז זה בכל מקרה לא רלוונטי אליי כי אני לא בגיל.

אני למדתי קורס ערב חשמלאי מוסמך במכללה למנהל.
לא עובד בתחום. בעיקר מבצע תיקונים קטנים בבית.
להבנתי מחבר'ה שלמדו איתי אף אחד לא בודק כמה עבדת בשנתיים האלה. רק מבקשים מהמעסיק לחתום עליך, אפילו לא מבקשים לראות תלושי שכר.
אני מכירים בוגרים שגם לא עבדו בתחום ובכל זאת ביקשו מחברים שלהם שיש להם מוסמך שיחתמו עליהם ככה שזה דיי מסחרה.

הלימודים עצמם לא קשים.
אם יש עוד שאלות אשמח לעזור.

בחשמל ישנה הפרדה בין רמת הלימוד (דיפלומה) לבין רמת הרישוי, בדומה למשל ללימודי רפואה מול רישיון לעסוק ברפואה או לימודי משפטים מול רישיון לעריכת דין.
רשיונות החשמל הנמוכים מדורגים (בגדול) כלהלן:
0 - חשמלאי עוזר - מותר להתחשמל
1 - חשמלאי מעשי - תכנון וביצוע מתקן 1x40A
2 - חשמלאי מוסמך - תכנון וביצוע מתקן 3x80A
לא כתבת בדיוק את שם הקורס עליו דיברת אך לרוב מדובר בקורס "חשמלאי מוסמך" שלאחריו יש לך דיפלומה של חשמלאי מוסמך אך מקבל רישיון לעסוק של חשמלאי עוזר.
על מנת לעלות לדרגת חשמלאי מעשי נדרש להציג ותק של שנה בעבודה על ידי מכתב המלצה מחשמלאי מוסמך (לפחות) שפיקח עליך. הנוסח הוא כללי ולא לפי שעות ומתאר את נסיונך שצברת ואת היקף העבודה שביצעת.
עם המכתב מגישים בקשה מקוונת לשידרוג רישיון ומחזיקים אצבעות.
את הרישיון המעשי תוכל לשדרג למוסמך אחרי שנתיים נוספות של ותק מוכח באותו אופן.

אם במקרה הקורס המדובר הוא קורס חשמלאי מעשי אז כנ"ל תתחיל עם רישיון חשמלאי עוזר אך תידרש להוכחת ותק של שנתיים לשידרוג לחשמלאי מעשי. כמו כן זה יהיה הרישיון המרבי אליו תוכל להגיע ללא קורס נוסף או בחינה יעודית.

(הכותב בעל דיפלומה של הנדסאי חשמל ורישיון של חשמלאי ראשי - אותו פרינציפ של לימודים מול רישיונות ממשיך כל הדרך למעלה)

לא כתבת בדיוק את שם הקורס עליו דיברת אך לרוב מדובר בקורס "חשמלאי מוסמך" שלאחריו יש לך דיפלומה של חשמלאי מוסמך אך מקבל רישיון לעסוק של חשמלאי עוזר.

לפי מה שהבנתי מכמה מכללות שדיברתי איתן, כל הקורסים שמוצעים היום הם של "חשמלאי מוסמך".

תודה רבה על המידע.

אני למדתי קורס ערב חשמלאי מוסמך במכללה למנהל.
לא עובד בתחום. בעיקר מבצע תיקונים קטנים בבית.

היי,

תודה על התגובה. כמה שאלות:

1. כל התיקונים הקטנים שאתה עושה בבית (בטח כמו להתקין מנורה/מאוורר תקרה, להחליף שקעים וכו') - לומדים שם בקורס? או שלמדת את הדברים הללו לבד?
ת'כלס מדובר בקורס שנותן כלים פרקטיים גם אם לא ממשיכים אחרי זה את המסלול של השנתיים עבודה כעוזר חשמלאי?

2. מתי עשית את הקורס? ממה שהבנתי מפגישה שהייתי בה לפני כמה חודשים במכללה למנהל, מתכונת הקורס הייתה פעם או פעמיים בשבוע לימודי ערב בין 16:00-21:00, ועוד לימודי בוקר בימי שישי. האם אלו לימודים שאפשר לשלב לדעתך עם משרה מלאה (כלומר מבחינת עומס של מטלות ושיעורי בית)? אני עשיתי תואר שני בלוגיסטיקה, ושילבתי משרה מלאה יחד עם הלימודים. אבל בתואר השני היה: א. חופשת סמסטר קיץ. ב. לימודים של שנה וחצי במקום שנתיים. ג. תואר די שכונה.

ם המכתב מגישים בקשה מקוונת לשידרוג רישיון ומחזיקים אצבעות.
אגב, יש כאלה שמגישים בקשה ולא מקבלים את הרישיון (למרות שהם עמדו בקריטריונים)?

כל התיקונים הקטנים שאני עושה בבית כפי שציינת לומדים בקורס. לא מלמדים להתקין מאוורר תקרה אבל כן מלמדים להתקין נורה ובסופו של דבר הכל זה אותו הדבר. יש 0 יש פאזה ויש הארקה. אני מרגיש שבשביל תיקונים קטנים בבית למדתי כל מה שצריך.
סיימתי את הקורס לפני שלוש שנים, הלימודים היו יומיים בשבוע בערב. הלימודים לא תובעניים. כל החבר'ה עבדו במקביל במשרה מלאה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A מה קורה אם הסוכן הבורסאי שלך קורס? שוק ההון 1
N קורס/עבודה לסטודנט התפתחות אישית 3
H אשתי רוצה ללמוד קורס בהייטק. התפתחות אישית 24
D קורס מומלץ לייעוץ משכנתאות והשקעות נדל"ן שוק ההון 0
M קורס ברוקר למסחר בבורסה של אינטראקטיב ישראל- מישהו מכיר יכול להמליץ ? פוסטים מאיכות נמוכה 1
ה קורס חווית משתמש אוף טופיק 3
I האם קורס פנסיה מצויין מייתר את הצורך בתכנון פנסיוני+פרישה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
הסולידית ★★★קורס השקעות ופנסיה מומלץ בהנחה לגולשי הסולידית - Simplifynance★★★ שוק ההון 0
הפרופסור קורס ספרות לגברים אוף טופיק 0
V קורס שמתמקד ברקורסיה התפתחות אישית 19
mk1 המלצה לספר/קורס להשקעות ערך במניות התפתחות אישית 2
TheMailMan קורס מחשבים/סייבר/תכנות לילד בן 9 התפתחות אישית 14
W קורס פייתון התפתחות אישית 1
ל תואר בטכניון - או קורס משולב של infinity labs ותעשייה האווירית? התפתחות אישית 24
Emilia קורס מקצועי במכללה או לימוד עצמי? יומני מסע אישיים 5
ד קורס המסחר העצמאי של אקסלנס טרייד פוסטים מאיכות נמוכה 4
M מה קורה אם בית ההשקעות קורס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
A לחזור ל"הייטק" עם קורס של ג'ון ברייס? התפתחות אישית 2
ט קורס אופציות - כדאי? התפתחות אישית 12
Y קורס יועצי משכנתאות התפתחות אישית 22
U נאותות תוכנית השקעה במרג'ין על vnq ב IB תוך כדי שוק קורס שוק ההון 10
R עזרה לגבי איזה קורס ללמוד התפתחות אישית 5
N קורס אנגלית מומלץ? התפתחות אישית 1
S קורס בתקשורת נתונים התפתחות אישית 2
S מה קורה אם בית השקעות קורס? צרכנות פיננסית 1
D קורס חוקרים פרטיים התפתחות אישית 13