• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קורס (חדש?) בשוק ההון

FIYaacov

מודרטור
דירוג
17,062
רציתי לפתוח דיון בתגובות בפוסט האחרון של @האופטימית, אבל הבנתי שכאן יהיו הרבה יותר תגובות ודיון ענייני.
@האופטימית, מקווה שזה בסדר שאני עושה זאת כאן.

בקיצור, מה אתם חושבים על הקורס המוצע?
ממה שהבנתי זה קורס שמלמד לבחור מניות ערך למטרת צמיחה ארוכת טווח.

מה שהכי תפס לי את העין זה שיש בקורס הזה ניסיון מעשי (כביכול), אבל את התוצאות ניתן לראות רק עשרות שנים קדימה, אז איזה ערך יש לניסיון מעשי שכזה?
האם קורס כזה מתאים ללימוד השקעות ערך (יותר מספרים למשל)?

גילוי נאות: אני מעוניין בדיון מנקודת מבט של השקעות ערך בלבד ולא בהשוואה אל מול שיטות אחרות (כמובן שאי אפשר לדעת הדיון הזה בסוף יגיע לעסוק מן הסתם במיליום נושאים :) ).

אני חושב שכל מה שמלמדים בקורסים כאלה נגיש באינטרנט ובספרים, לא רואה סיבה לשלם על זה.

הניסיון הזה בעיני חשוב למי שאין לו ניסיון כלל בשוק ומפחד לעשות את הצעדים הראשונים.

@Mta זה נכון שכל המידע נמצא בחינם באינטרט ונגיש. אבל מאוד קשה לרוב האנשים ללמוד לבד ולקחת את הקפיצה ולהתחיל להשקיע. תחשוב אחורה על ההשקעה הראשונה שעשית. אם היה איתך מישהו מנוסה שהיה עונה לך על השאלות, עוזר לך להסתכל על פרמטרים אחרים שלא חשבת עליהם או שכחת מהם ובגדול מחזיק לך את היד.

אני לא אומרת שאי אפשר להצליח בלי לשלם על קורס, ממש לא. אני פשוט אומרת שלי אישית ולהרבה אחרים שאני מכירה יש הרבה יותר ביטחון להשקיע אחרי שלמדתי באופן מסודר והיה לי ליווי בתהליך של ההשקעות. רוב האנשים בורים לגמרי בבורסה ולא מכירים ולא משקיעים ופשוט מאמינים שזה קזינו. זה האמונה שעובר לרוב האנשים כשהם מתחילים להשקיע ולכן קצת עידוד פסיכולוגי ועזרה בשלבים הראשונים שווה את הקורס בעיניי.

ללא קשר לקורס הנוכחי,
תמיד יהיו כאלה שיעדיפו ללמוד לבד ויחפרו באינטרנט וביוטיוב ואחרים שיעדיפו ללכת לשמוע את אותם הדברים בקורס.
לפעמים גם בשיקולי "סולידיות" עדיפה האפשרות השניה, כי הזמן שתשקיע בחיפוש המידע והפנמתו שווה לא מעט (ולפעמים יותר) מאשר עלות הקורס.

זה האמונה שעובר לרוב האנשים כשהם מתחילים להשקיע ולכן קצת עידוד פסיכולוגי ועזרה בשלבים הראשונים שווה את הקורס בעיניי.
יש שתי דברים שצרמו לי בפרסום של הקורס:

1. הנושא עצמו - מציאת מניות ערך להשקעה ארוכת טווח. הסטטיסטיקה העולמית מראה שזה יותר חוש שיש למתי מעט מאשר משהו שניתן ללמוד אותח.

2. הערך המוסף של הקורס הוא בליווי והתנסות העצמאית. ואני שואל איך יעזור התנסות עצמאית של כמה שעות לכל היותר כשאת התוצאות יהיה ניתן לראות עשרות שנים קדימה כשמנהל הקורס כבר לא בנמצא?

את הטענה הזאת אני לא מקבל.
זה בדיוק שקול ללהגיד שאם המרצה למדמ"ח באוניברסיטה היה יכול להתעשר בכיף מהידע שלו אז הוא לא היה צריך לבזבז את זמנו ולהתפרנס מהרצאות.
(ושלא יובהר מדברי שאני חושב שהקורסים האלה שווים, אני די נגד).

זה בדיוק שקול ללהגיד שאם המרצה למדמ"ח באוניברסיטה היה יכול להתעשר בכיף מהידע שלו אז הוא לא היה צריך לבזבז את זמנו ולהתפרנס מהרצאות.

מרצה ממדמ"ח (או כל נושא אחר משוק ההון) לא מתיימר להתמחות בעשיית כסף.

איך יעזור התנסות עצמאית של כמה שעות לכל היותר
יכול להקל אולי על "הקפיצה למים".
לראות איך נראה לוח פקודות.
איך נותנים פקודה ומקבלים אישור.
איך רואים עלויות.

בבואך לעשות דברים כשאתה כבר מכיר את הסביבה, תרגיש נוח יותר ככה"נ.
באוניברסיטה
בדרך כלל מדובר על סוציאליסט/קומוניסט גם ככה, רווח אישי לא מעניין אותו. :roll:

יכול להקל אולי על "הקפיצה למים".
לראות איך נראה לוח פקודות.
איך נותנים פקודה ומקבלים אישור.
איך רואים עלויות.
מודה שזה מידע חשוב למי שחסר לו הבטחון.
אך זה לא הערך המוסף (הנטען) של הקורס.

בדרך כלל מדובר על סוציאליסט/קומוניסט גם ככה, רווח אישי לא מעניין אותו
כמו בקומוניזם, זה תלוי באיזה דרגה אתה בטבלת ה"שוויון".
עבור מרצים הם לרוב בדרגה שהם רוצים שישמר הקומוניזם בשביל הרווח האישי שלהם (שביחס לשעות העבודה הוא די גבוה).
ומבלי לזלזל, יש מרצים שעושים עבודתם נאמנה ועבודתם גם תורמת למשק.

אם להשקעות ערך יש באמת ערך אז המורה בקורס יכול היה להתעשר בכיף ממסחר ולא לבזבז את זמנו ולהתפרנס ממכירת קורסים.

בדיוק מה שאני תמיד עונה כשמציעים לי קורסים למיניהם.

יש שתי דברים שצרמו לי בפרסום של הקורס:

1. הנושא עצמו - מציאת מניות ערך להשקעה ארוכת טווח. הסטטיסטיקה העולמית מראה שזה יותר חוש שיש למתי מעט מאשר משהו שניתן ללמוד אותח.

2. הערך המוסף של הקורס הוא בליווי והתנסות העצמאית. ואני שואל איך יעזור התנסות עצמאית של כמה שעות לכל היותר כשאת התוצאות יהיה ניתן לראות עשרות שנים קדימה כשמנהל הקורס כבר לא בנמצא?

1. הקורס מתמקד בהשקעות לטווח הארוך דובר לא מעט על מדדים והחשיבות שלהם לטווח הארוך. הגישה של המרצה היא שאם כבר אתם רוצים לבחור מניות אז לכו על מניות ערך אבל עדיף לרוב ללכת לכיוון של תעודות סל ולהגדיל פיזור.

2. אולי אתה לא זוכר את החששות שהיו לך בפעם הראשונה שהתחלת להשקיע, ואולי באמת לא היו לך. אני יכולה להגיד באופן אישי שהיה לי קשה לעשות את הצעד הראשון מקריאה באינטרנט לבד ואני יודעת שאצל אנשים רבים זה ככה. אז בגדול, כן זה עוזר כדי לקפוץ למים ולעשות את הצעד הראשון. בעצם כל מה שעושים במפגשים האלה זה מתכננים במה רוצים להשקיע ואז מישהו עובר ושואל את השאלות שמתחיל בשוק לא תמיד יודע / זוכר לשאול.

אם להשקעות ערך יש באמת ערך אז המורה בקורס יכול היה להתעשר בכיף ממסחר ולא לבזבז את זמנו ולהתפרנס ממכירת קורסים.
יש אנשים שפשוט אוהבים ללמד ונהנים מזה. לפי האנרגיות שהיו לו בקורס נראה שהוא באמת נהנה ממה שהוא עושה ואוהב את זה.

האם לעשות משהו שאתה נהנה ממנו ואתה אוהב זה בזבוז זמן?

יש הבדל עצום בין משרה אקדמית במוסד מכובד לבין קורסים למסחר בשוק ההון. עבור הראשון צריך עבודת דוקטורט הכוללת פוסט-דוק והדגמה של יכולת מחקרית מהמעלה הראשונה. עבור השני צריך לדעת איך פותחים דף ב-Wix.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R תזמון השוק - השקעה בשוק ׳קורס׳ שוק ההון 58
A מה קורה אם הסוכן הבורסאי שלך קורס? שוק ההון 1
N קורס/עבודה לסטודנט התפתחות אישית 3
H אשתי רוצה ללמוד קורס בהייטק. התפתחות אישית 24
D קורס מומלץ לייעוץ משכנתאות והשקעות נדל"ן שוק ההון 0
M קורס ברוקר למסחר בבורסה של אינטראקטיב ישראל- מישהו מכיר יכול להמליץ ? פוסטים מאיכות נמוכה 1
ה קורס חווית משתמש אוף טופיק 3
I האם קורס פנסיה מצויין מייתר את הצורך בתכנון פנסיוני+פרישה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
הסולידית ★★★קורס השקעות ופנסיה מומלץ בהנחה לגולשי הסולידית - Simplifynance★★★ שוק ההון 0
הפרופסור קורס ספרות לגברים אוף טופיק 0
V קורס שמתמקד ברקורסיה התפתחות אישית 19
mk1 המלצה לספר/קורס להשקעות ערך במניות התפתחות אישית 2
TheMailMan קורס מחשבים/סייבר/תכנות לילד בן 9 התפתחות אישית 14
W קורס פייתון התפתחות אישית 1
ל תואר בטכניון - או קורס משולב של infinity labs ותעשייה האווירית? התפתחות אישית 24
Emilia קורס מקצועי במכללה או לימוד עצמי? יומני מסע אישיים 5
ד קורס המסחר העצמאי של אקסלנס טרייד פוסטים מאיכות נמוכה 4
M מה קורה אם בית ההשקעות קורס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
A לחזור ל"הייטק" עם קורס של ג'ון ברייס? התפתחות אישית 2
ט קורס אופציות - כדאי? התפתחות אישית 12
Y קורס יועצי משכנתאות התפתחות אישית 22
U נאותות תוכנית השקעה במרג'ין על vnq ב IB תוך כדי שוק קורס שוק ההון 10
R עזרה לגבי איזה קורס ללמוד התפתחות אישית 5
N קורס אנגלית מומלץ? התפתחות אישית 1
S קורס בתקשורת נתונים התפתחות אישית 2
S מה קורה אם בית השקעות קורס? צרכנות פיננסית 1
D קורס חוקרים פרטיים התפתחות אישית 13