• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סחר במניות ישראליות

Yaniv87

משתמש רשום
דירוג
2
אני לא אחד שלמד או מתעסק במסחר בבורסה.
הייתה תקופה ששיחקתי בסחר מט"ח עם ברוקר בארץ ואחר כך בארה"ב.

יש מספר מצומצם של חברות ישראליות שאני רוצה לסחור בהן, כשאני אומר את זה אני מקבל מבטים מוזרים...
לא יודע אולי אני תמים או יש בעיה או עמלות מטורפות במסחר ישראלי שלא הכרתי עדיין, לכן אני פונה לפורום:

אני רוצה לפתוח תיק מסחר יומי, לביצוע פעולות ארוכות וקצרות בניירות ערך ישראליות ולפי הרווחים אתקדם בהתאם.
אני מתחיל בבסכום מאד נמוך 5000ש"ח, פניתי למיטב דש ואושרה לי יכולת לפתוח תיק בסכום הזה.
אני לא יודע איפה לראות את הנתונים למניות הספציפיות שאני מעוניין לקנות(מינימום רכישה וכו'), אודה לכם לעזרה בנושא.

מבקש מחברי הפורום הגאוני הזה לומר לי בדיוק מה לא בסדר במה שאני עושה ולעצור אותי אם נדמה לכם שאני זורק כסף...

הגישה הרווחת בפורום הזה היא קניית מדדים רחבים והשקעה ארוכת טווח, בדיוק ההיפך ממה שאתה כותב כאן. לא ממליץ לך על שום גישה, אבל כן ממליץ לך לקרוא יותר על התחום (מקום טוב להתחיל בו זה הפורום הזה) לפני שאתה מתחיל.

מבקש מחברי הפורום הגאוני הזה לומר לי בדיוק מה לא בסדר במה שאני עושה ולעצור אותי אם נדמה לכם שאני זורק כסף...
זה בדיוק מה שאתה עושה.
תעצור הכל.

כשאני אומר את זה אני מקבל מבטים מוזרים
אולי בגלל זה:
שאני רוצה לסחור בהן
לסחור זה אומר לקנות ולמכור בצורה תדירה.
אולי אתה מתכוון שאתה רוצה לקנות ולהחזיק אותם?
ואיך אתה יודע שדווקא חברות אלו יעלו בערכן? וגם אם כן, איך אתה יודע שהם יעלו יותר ממדד מניות טיפש?

אני לא יודע איפה לראות את הנתונים למניות הספציפיות שאני מעוניין לקנות(מינימום רכישה וכו'), אודה לכם לעזרה בנושא.
מיטב דש אמורים לספק לך טבלת עמלות.

אף אחד לא יעצור אותך, רק נמליץ לך לקרוא עוד על השקעות אקטיביות ופאסיביות, ולשאול את עצמך למה אתה חושב שדווקא אתה תוכל לבחור את המניות המנצחות כאשר מנהלי השקעות עם ותק של שנים רבות לא מצליחים בצורה עקבית לאורך זמן?

אם כך אתה לא משקיע ולא סוחר [אולי שכנעת עצמך] אתה מהמר.
קח צעד אחורה, תגדיר מטרות, אם אתה מחפש killng וג׳ק פוט, תשכח מזה. תרוויח מהר ותפסיד יותר מהר.
ללא הגדרת מטרות, למידת המטריה, להתקדם עקב בצד אגודל לדעתי, לא תגיע לשומקום.

אני רוצה לפתוח תיק מסחר יומי, לביצוע פעולות ארוכות וקצרות בניירות ערך ישראליות ולפי הרווחים אתקדם בהתאם.
תרחיב על החלק האחרון של המשפט הזה, מה "צפי" הרווחים שלך?
כמה פעולות בחודש?
על פי אילו "כללים" מתבצעות פעולות?
על פי אילו "כללים" נבחרות החברות שאתה רוצה "לסחור" בהם?

תודה לכל העונים.
התייחסות:
א. למי שכתבו שאני "לא סוחר ולא משקיע אלא מהמר" ממש לא רלוונטי איך תרצו לקרוא לי.
כן אומר שלאחר מעקב ממושך וניסיונות חיזוי על חברות מסויימות(ללא חשבון או סחר בפועל) מצאתי שאני קורא מצוין את השוק והחיזויים שלי יכלו לעשות לא מעט כסף אם הייתי משמיש אותם ועל כן:
אין לי שום ניסיון בהשקעות או מסחר במניות בפועל, אבל מסתמן שכן יש לי את היכולת לנתח ולהפיק חיזויים ולכן אני רוצה להתחיל להרוויח מזה כסף.

ב. אני לא חי בסרט ואני לא "מנחש" ובטח ובטח שלא צודק ב-100% מהמקרים!
יש לי קצת ניסיון בניתוח מידע וחיזויים לפיו ואני לא מעוניין לחשוף איך או באילו חברות מדובר.

ג. אתם אחלה אנשים ואחלה פורום וכבר למדתי פה המון אבל אני לא מעוניין ללמוד הכל מהכל, אני מעוניין במשהו נקודתי שהוא סחר ני"ע תל אביב.
היות ולא עשיתי זאת אף פעם, אני לא מכיר את הגופים ואילו מומלצים ולמה.
כמו כן יש "טבלת עמלות" כפי שזרקו פה קודם, אני אשמח להכיר את שאר הכלים והחברות שיעזרו לי בנושא(אפשר בפרטי אם אסור בפורום)

ד. מדובר כאן בסכום מאד נמוך, 5000ש"ח אינם סכומים רלוונטים בדר"כ לפעולות כאלו אני בכלל מופתע שמיטב דש מוכנים לעבוד איתו. אני רוצה כן לשמוע על מקומות דומים שהתנסתם שיוכלו לכבד את הסכום או קרוב אליו

ה. אשמח להכיר כאלו שלא רק מנהלים השקעות, אלא גם סוחרים יומית. גם הפניות בפרטי יתקבלו בברכה.

הסכום הזה ממש נמוך, הסכום מינימום לפקודה למנייה במדד ת"א 35 הוא 5000 ש"ח ובשאר המדדים 2000 ש"ח, זה מאוד יקשה עליך בביצוע פעולות

הסכום הזה ממש נמוך, הסכום מינימום לפקודה למנייה במדד ת"א 35 הוא 5000 ש"ח ובשאר המדדים 2000 ש"ח, זה מאוד יקשה עליך בביצוע פעולות

אפרט טיפה יותר: בסכומים יותר קטנים בתל אביב אפשר לתת פקודות בשלב הפתיחה ובשלב הסגירה, אבל לא במהלך היום.

יש מספר מצומצם של חברות ישראליות שאני רוצה לסחור בהן, כשאני אומר את זה אני מקבל מבטים מוזרים...
לא יודע אולי אני תמים או יש בעיה או עמלות מטורפות במסחר ישראלי שלא הכרתי עדיין, לכן אני פונה לפורום:

אני מתחיל בבסכום מאד נמוך 5000ש"ח, פניתי למיטב דש ואושרה לי יכולת לפתוח תיק בסכום הזה.

היי
לדעתי לא פנית פה כדי לשמוע דעות שונות משלך, נדמה שכבר החלטת לפעול כסוחר יומי.
לכן אני חושב שכדאי לך ללכת על זה, ההפסדים יכולים להיות שיעור נפלא

היי
אתה לא זקוק לדעה של חברי הפורום לדעתי גיבשת החלטה לפעול, הדבר היחדי שיניע אותך מלפעול בדרך זו יגיע רק לאחר הפסדים.

לפחות תגביל את עצמך מראש באיזה סכומים אתה מתכוון להשקיע, וכמה זמן אתה מתכוון להתנהל כך.

לא נורא לטעות או להפסיד, חשוב ללמוד מטעויות ולא לחזור עליהם.

לפחות תגביל את עצמך מראש באיזה סכומים אתה מתכוון להשקיע, וכמה זמן אתה מתכוון להתנהל כך.
אאלט הוא הגביל את עצמו ל-5,000 שקל הפקדה ראשונית.
תכלס, זה אחלה שכר לימוד.
אמנם את אותו שיעור יוכל לקבל פה בחינם :)

אאלט הוא הגביל את עצמו ל-5,000 שקל הפקדה ראשונית.
תכלס, זה אחלה שכר לימוד.
אמנם את אותו שיעור יוכל לקבל פה בחינם :)

לכל אחד יש אופי שונה, ישנם כאלו שזקוקים להתנסות בעצמם , לא ממש שומעים לעצות וזה בסדר כל עוד מדובר בסכום של 5,000 ש"ח, במידה ובאמת יפנים במה מדובר ולא יתעקש להמשיך לנסות.:)

אני רוצה כן לשמוע על מקומות דומים שהתנסתם שיוכלו לכבד את הסכום או קרוב אליו
בנק יכבד כל סכום, רק תשאיר את כושר המיקוח שלך לעמלות, הסכום הראשוני קטן וכל עמלת מינימום יכולה לפגוע משמעותית בתשואה

מה ה"צפי" הכלכלי שלך לאסטרטגיה שלך? מה יש בשאר התיק?

כן אומר שלאחר מעקב ממושך וניסיונות חיזוי על חברות מסויימות(ללא חשבון או סחר בפועל) מצאתי שאני קורא מצוין את השוק והחיזויים שלי יכלו לעשות לא מעט כסף אם הייתי משמיש אותם ועל כן:
אין לי שום ניסיון בהשקעות או מסחר במניות בפועל, אבל מסתמן שכן יש לי את היכולת לנתח ולהפיק חיזויים ולכן אני רוצה להתחיל להרוויח מזה כסף.

ממליץ לך בחום לקרוא קצת מחקרים על זה, או את הספר A Random Walk Down Wall Street שמקדיש לזה פרק שלם.
רוב האנשים חושבים שיש להם יכולת מעל הממוצע, אבל בפועל, גם הטובים שבהם לא מצליחים לנצח את השוק.
אם הצלחת לחזות בהצלחה עליה של מניות מסויימות במשך תקופה קצרה, לא אומר שתצליח לעשות את זה לטווח ארוך.

בנוסף, אל תשכח 2 שיקולים מרכזיים שעלולים לפגוע ברווחים שלך (גם במידה ואתה באמת ניחן ביכולת לקריאת השוק):
1) מסחר יומי עלול להחשב לעבודה לכל דבר מבחינת מס הכנסה, תיקח את זה בחשבון (יכול להועיל או להזיק, תלוי כמה אתה מרוויח).
2) הבנק או בית ההשקעות יקרעו אותך בעמלות. אומנם מספרים כמו 0.07% נשמעים נמוכים, אבל תריץ את זה מספר פעמים על אותו הסכום (בנוסף לעמלות מינימום לפעולה) ותגיע להפסד משמעותי מאד, בטח בסכומים נמוכים של 5000.

תודה לכל העונים.
ג. אתם אחלה אנשים ואחלה פורום וכבר למדתי פה המון אבל אני לא מעוניין ללמוד הכל מהכל, אני מעוניין במשהו נקודתי שהוא סחר ני"ע תל אביב.
היות ולא עשיתי זאת אף פעם, אני לא מכיר את הגופים ואילו מומלצים ולמה.
חבר, הפורום הזה לא מתאים עבורך. תגגל "ספונסר" או אחד מפורומי תפוז שמתעסקים בשוק ההון ותמצא סוחרי יום.
בתור סוחר יום, גודל הסכום של התיק פחות חשוב. יותר חשוב נפח המסחר היומי ובהתאם העמלות.
אני מאמין שתמצא כאלה שישמחו לארח אותך ולהנות מנפח המסחר שלך בעמלות טובות ממשקיעים פסיביים.

בהזדמנות זו אני מצטרף לחברי ואומר שמסחר יומי משול להימור. ביחוד אם אין לך רובוט אוטומטי שמגיב במהירות לשוק. לא תמצא בעולם מיליארדר שהתעשר ממסחר יומי. רוב אלה שבאמת מרויחים ממסחר יומי מתעסקים בהדרכות (לכבשים כמוך שחושבים שיש להם יתרון כלשהו על השוק).
שיהיה לך באמת בהצלחה!

בהזדמנות זו אני מצטרף לחברי ואומר שמסחר יומי משול להימור. ביחוד אם אין לך רובוט אוטומטי שמגיב במהירות לשוק. לא תמצא בעולם מיליארדר שהתעשר ממסחר יומי. רוב אלה שבאמת מרויחים ממסחר יומי מתעסקים בהדרכות (לכבשים כמוך שחושבים שיש להם יתרון כלשהו על השוק).

אמן.
ומעבר לכך, מדהים עד כמה אנשים שמתעסקים כל הזמן בזה מתקשים להביט במראה ולהבין מה הם בעצם עושים.
אוהבים לכבס את המציאות בשלל הגדרות: סוחר, טריידר, מקרקף, סווינג, בעל מודל, בעל אסטרטגיות, מנהל תיק אקטיבי, חוטף הפסד פסיבי ומה לא.

רק לא להביט במראה ולומר: "וואלה...יותר כיף לשבת במשרד הממוזג וע"י מספר הקלקות להגיע לתוצאה (עם סיכויים טובים יותר) מאשר לרדת לדוכן הפיס הקרוב".

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M שאלה תיאורטית לגבי סחר חליפין מיסים 3
R מיסים עם אזרחות אמריקאית - סחר בnasdaq מיסים 3
ש קרן נאמנות מול סחר עצמאי בבורסה פוסטים מאיכות נמוכה 4
מ קשיש סחר באופציות, הפסיד מיליונים ותובע אוף טופיק 33
unrealx מלחמת סחר עם סין שוק ההון 34
mudale222 איך inter-il עוקפים את האיסור של סחר יומי? שוק ההון 6
U קיזוז רווח דיבידנד בחול כנגד הפסד במניות בארץ מיסים 8
א עצה לגבי השקעה במניות שבבים שוק ההון 44
Y בועת ההשקעות הפסיביות והשקעה במניות ערך (value) שוק ההון 10
M מסחר באופציות או מסחר יומי במניות - אופציה אפשרית? שוק ההון 0
א הונאה במניות פוסטים מאיכות נמוכה 5
O מה תכלס אני מקבל במניות? שוק ההון 9
כ הוצאה מוכרת דרך השקעות במניות או נדל"ן וכו'? (תכנון מס) (איך טראמפ עושה את זה?) שוק ההון 0
W היכן לסחור במניות? שוק ההון 19
R השקעה במניות ספציפיות ובקרנות מחקות מדד בארה״ב שוק ההון 11
ד איך משקיעים במניות ישראליות ללא בנק או בית השקעות ישראלי שוק ההון 11
G השקעה במניות בגרמניה - מסים מיסים 18
R שאלה לגבי קיזוזי רווח דיבידנדים והפסד ממסחר במניות מיסים 8
I תכנון תיק - טווח השקעה מינ' במניות שוק ההון 4
מ דמי ניהול במניות ערך קטנות שוק ההון 1
mk1 המלצה לספר/קורס להשקעות ערך במניות התפתחות אישית 2
I מדד הMSCI world לא מרוכז מדי במספר במניות ספציפיות? שוק ההון 10
Aslan באילו ימים / שעות הכי אידיאלי לסחור במניות ארה"ב ? שוק ההון 2
Aslan השקעה במניות דיבידנד בשלב צמיחה שוק ההון 15
C מסחר במניות ללא עמלה פוסטים מאיכות נמוכה 3
pita קיזוז הפסדים במניות מול רווחים בפוליסת חיסכון? מיסים 5
A גידור מניה חסומה -- הכרה במניות שמוחזקות מחוץ לברוקראז׳ לצורך margin שוק ההון 6
E מסחר במניות שלא מונפקות בניו יורק דרך מיטב דש טרייד שוק ההון 2
S למה אנשים משקיעים במניות (לא דיבידנד)? אוף טופיק 61
R חשבון ב-ETRADE לצורך מסחר במניות ESPP/RSU שהצטברו שם (על מנת לייצר פיזור) שוק ההון 110
S מישהו שם לב לעליות של 400%+ במניות של חברות שילוח המטענים בעולם? פוסטים מאיכות נמוכה 12
I כלכליסט: בלקרוק: "לא צפוי עשור נוסף של עליות במניות" פוסטים מאיכות נמוכה 17
ש צמצום סיכון במניות שוק ההון 6
ד הקשר בין חשיפה למניות לנכסים במניות? (בקופת גמל להשקעה) שוק ההון 1
ה השקעה פסיבית במניות בתל אביב פוסטים מאיכות נמוכה 20
D למה השקעה מפוזרת במניות נחשבת למסוכנת ביחס להחזקה ("השקעה") במזומן? שוק ההון 14
ד שורט סקוויז במניות עם נפח שורט גבוה שוק ההון 1502
F להישאר במניות או להתרחב לאפיק נוסף? שוק ההון 13
י השקעה במניות או נדלן שוק ההון 91
פ כמה ישראלים סוחרים במניות בצורה ישירה? צרכנות פיננסית 3
י הדרכה טכנית להשקעה במניות שוק ההון 3
anonyshmeger דיון - "ראש בראש: השקעה פסיבית במדדי מניות מול השקעה במניות דיבידנד" דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 15
Y השקעה במניות בבנק\בית השקעות ישראלי\IB - עמלות מול אבטחה שוק ההון 1
ברק א. משמעויות מס במניות דולריות שוק ההון 0
oferM האם יש אפשרות לתשואה עודפת במניות small cap ? שוק ההון 3
ג כמה אחוז מההון שלכם (ללא דירת מגורים) מושקע במניות שוק ההון 20
מ השקעה במניות חברות תעופה, קרוזים ומלונות בעקבות המשבר שוק ההון 71
T האם זה הזמן להשקעה אגרסיבית במניות? שוק ההון 12
D שאלה של מתחיל על השקעה במניות דרך הבנק שוק ההון 63
M השקעה במניות של קרוזים? שוק ההון 17

נושאים דומים

Back
למעלה