• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה במניות חברות תעופה, קרוזים ומלונות בעקבות המשבר

משקיע חיפני

משתמש רשום
דירוג
2
שלום רב,

10% מהתיק שלי אני רוצה להשקיע במניות ספציפיות

האם אתם ממליצים להשקיע בחברות תעופה (לדוג' אמריקן אירלינס /מלונות (לדוג' הילטון) / קרוזים?
הרי הקורונה תגמר בטוח ב3 שנים הקרובות ואז התירות תחזור והחברות האלה היום בשפל מטורף.

אשמח לתגובות עניניות ולא ציניות

אשמח לתגובות עניניות ולא ציניות
הכי ענייני שתקבל כאן: אסור להמליץ! חוקי הפורום.
ניתן להמשיך בדיון כל עוד זה מוגבל לדיון על היתרונות והחסרונות של השיטה ולא מגיע לכדי המלצה על חברה או סקטור ספציפי.

דעתנו שאנחנו לא יודעים לבחור מניות ספציפיות ולכן אנחנו בפורום של משקיעים פסיביים.

@משקיע חיפני
מה שאתה צריך לשאול את עצמך זה מה אתה יודע שאחרים לא?
הרי המניה כרגע מתמחרת את כל מה שידוע לגבי החברות, כולל האופטימיות המתגבשת ליציאה מסגרי הקורונה השונים.

הרי מחיר מניה תעלה בחדות רק אם החברה תעלה על הציפיות, לא רק אם תעמוד בציפיות.

הרי הקורונה תגמר בטוח ב3 שנים הקרובות ואז התירות תחזור והחברות האלה היום בשפל מטורף.

איזו הבטחה יש לך שאם תשקיע היום, נניח, באיזיג'ט, שהיא לא תקרוס לחלוטין בעוד שלושה חודשים?
זה שהקורונה "תגמר בטוח" ב-3 שנים הקרובות לא אומר שהחברות שיהיו קיימות אז הן אותן חברות שקיימות היום.

תקרא לזה הימור ולא השקעה.

אני הימרתי קצת בשבוע שעבר, כרגע מופסד רק 10% על ההימורים. אולי יעלה ואולי לא, לא ממש משנה לי.
אתה צריך לדעת עם עצמך אם אתה מסוגל לסבול הפסדים, וכמה

אלא אם הן יקרסו או יקבלו bailout ואז ההשקעה שלך לא תהיה שווה

תזהר מהמילה הזאת, פעם גם אמרו שאין סיכוי שמטוסים ומכוניות ישמשו לתחבורה ולכן ההשקעה הכי טובה היא מסילות רכבת.

מזכיר לי ששבוע שעבר מישהו התווכח איתי שמחיר הנפט לא יכול לרדת מתחת ל15$.

מזכיר לי ששבוע שעבר מישהו התווכח איתי שמחיר הנפט לא יכול לרדת מתחת ל15$.
אני ראיתי בקבוצת פייסבוק של חיות כיס שפעם הייתה מועילה אבל היום חסרת תועלת כמה גורואים שפולטים שטויות כאלה בתגובות לשאלות של אנשים.
מאוד התחשק לי לתייג אותם עם צילום של המחיר אבל אני ממש לא מהמתווכחי-פייסבוק.

אבל היום חסרת תועלת
מדוע? מביאים רעיונות מעניינים וראיונות עם אנשים מעניינים לא פחות.
[הפרק על התיירות נצרות בארץ / שיטת חישוב המחירים בארץ / מחיר למשתכן בגדרה ועוד רבים וטובים]

מדוע? מביאים רעיונות מעניינים וראיונות עם אנשים מעניינים לא פחות.
[הפרק על התיירות נצרות בארץ / שיטת חישוב המחירים בארץ / מחיר למשתכן בגדרה ועוד רבים וטובים]
דיברתי ספציפית על הקבוצת פייסבוק, הפרקים עצמם מצויינים לרוב (היה פרק על הברקזיט שאמנם ראיתי ממזמן אבל אם אני זוכר נכון הם הציגו בהרחבה רק צד אחד של המפה הפוליטית והצד השני לדעתי לא קיבל מספיק במה).
בקבוצת הפייסבוק פעם היו דיונים שהיה מעניין לקרוא והיום נראה שיש יותר יועצי השקעות\חוזי עתידות וזה לא מה שאני מחפש.

וורן באפט מכר מניות של חברות תעופה בתקופה האחרונה. האם אתה מבין יותר טוב ממנו בחברות תעופה?
יש לאנשים איזו נטיה מוזרה לקנות מניות רק כי הן ירדו, בלי להבין מה הם קונים. היה פה שרשור בתחילת פברואר, שבו מישהו שאל מה ירד הכי הרבה כי הוא רצה לקנות את מה שירד ואנשים דיברו על לקנות מניות של חברות תעופה, שאז עוד בכלל לא ירדו. לא האמנתי אז למה שאני קורא פה. זה היה ממש רגע לפני תחילת הנפילה.

יש לאנשים איזו נטיה מוזרה לקנות מניות רק כי הן ירדו
יש בעיה לוגית בטיעון שמניות במחיר נמוך אינן אטרקטיביות.
עזבו תעופה. קחו את ה S&P שנפל 30% במשבר. לפי אותה טענה, זה משקף את ערכו באותו רגע ולכן השקעה בו לא אטרקטיבית במיוחד באותה עת.
אבל טענה זאת עומדת בסתירה גמורה לתיאוריה שעל פיה קנה מישהו S&P לפני חודשיים ולפיה השוק יראה תשואה חיובית בטווח ארוך (נניח 20 שנה). הרי אם אותו אחד לפני חודשיים יראה תשובה חיובית, מי שקנה אחרי הנפילה יראה את אותה תשואה + 30% .

לפי אותה טענה, זה משקף את ערכו באותו רגע ולכן השקעה בו לא אטרקטיבית במיוחד באותה עת.
מי טוען כזה דבר?
השקעה ארוכת טווח ב S&P היא תמיד אטרקטיבית מכיוון שמדובר במגוון רחב של חברות מעולות שצפויות להניב רווחים ולצמוח לאורך זמן.

השקעה ארוכת טווח ב S&P היא תמיד אטרקטיבית מכיוון שמדובר במגוון רחב של חברות מעולות שצפויות להניב רווחים ולצמוח לאורך זמן.

אז אם ככה אתה מסכים שסנופי אחרי שנפל 30% הוא בהכרח הרבה יותר אטרקטיבי מסנופי לפני הנפילה?
ואם אתה מסכים לזה, אז המסקנה המתבקשת זה שאחרי נפילה של 30% הוא לא מייצג את ערכו האמיתי באותו רגע.
אני רק בא להציג את הכשל הלוגי בשתי הטענות:
1. השוק תמיד משוכלל
2. S&P תמיד ירוויח לטווח ארוך.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א עצה לגבי השקעה במניות שבבים שוק ההון 44
R השקעה במניות ספציפיות ובקרנות מחקות מדד בארה״ב שוק ההון 11
G השקעה במניות בגרמניה - מסים מיסים 18
I תכנון תיק - טווח השקעה מינ' במניות שוק ההון 4
Aslan השקעה במניות דיבידנד בשלב צמיחה שוק ההון 15
ה השקעה פסיבית במניות בתל אביב פוסטים מאיכות נמוכה 20
D למה השקעה מפוזרת במניות נחשבת למסוכנת ביחס להחזקה ("השקעה") במזומן? שוק ההון 14
י השקעה במניות או נדלן שוק ההון 91
anonyshmeger דיון - "ראש בראש: השקעה פסיבית במדדי מניות מול השקעה במניות דיבידנד" דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 15
Y השקעה במניות בבנק\בית השקעות ישראלי\IB - עמלות מול אבטחה שוק ההון 1
D שאלה של מתחיל על השקעה במניות דרך הבנק שוק ההון 63
M השקעה במניות של קרוזים? שוק ההון 17
A השקעה במניות או השקעה בנדל"ן? שוק ההון 32
T דעת הפורום לגבי השקעה במניות/קרנות בנקים? שוק ההון 3
T השקעה במניות שוק ההון 5
ה השקעה במניות בודדות במקביל לתעודות סל והתייעצות מאקרו שוק ההון 24
ל השקעה במניות בזמן שהריבית עולה. שוק ההון 6
M השקעה במניות - הונג קונג שוק ההון 2
Y השקעה במניות ערך קטנות בפנסיה IRA שוק ההון 23
S השקעה במניות ולא במדדים שוק ההון 8
R השקעה סולידית במניות ע"י "ביטוח" אופציות PUT שוק ההון 33