• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סולידית, מרגיש לי שאת פיקטיבית

הרואה נכוחה

משתמש רשום
דירוג
0
יש לי שאלה: למה את מזדהה בשם עט? בדקתי ואין דורין הרטמן שעונה לפרופיל שטיפטפת בבלוג (גיל ועוד). מה הקנאות הזו? יש המון בלוגרים מוצלחים שגאים להזדהות וחיים חיים שקטים ונורמאלים. אנחנו בעידן של אינפלציה של סלבים והרי לא סביר שיחכו דווקא לך גדודי מעריצים סולידיים מתחת לבית. אז אם את אמיתית ממה בעצם את מפחדת?
הרי יכולת גם למנף פרסום אישי כזה להכנסות כספיות נאות, ובמיוחד בהקשר הזה מוזר שאת מסתירה ככה את זהותך. גם אם את מאושרת כדברייך ממה שיש לך, עם כל הסגפנות, הרי תמיד טוב שיהיה עוד כסף.. תוכלי להגדיל קצת את תיק ההשקעות ... למה להסתתר?

למה נראה שאינך מתראיינת בלייב אף פעם (אם בכלל)? מעט הראיונות שפורסמו איתך נראים כמו תשובות לשאלות שנשלחו במייל או משהו, בלי שיח מתפתח.

לי זה נראה שאת לא אמיתית ומן הסתם חוששת ממצב בו הסובבים אותך יקרעו ממך איזו מסכה ויפרסמו אמת אחרת שרחוקה מהמוצג פה (אם את בכלל עונה לפרופיל בו הצגת את עצמך - לא אתפלא למשל לדעת שאת בעצם גבר בן 47 שמפמפם איזו הזיה ושהדמות הפיקטיבית הומצאה למקסם הזדהות בציבור).

את כותבת יפה. יפה באופן מקצועי מדי. יפה באופן שקשה להאמין שאך רנדומאלי שהתמזל מזלנו שהאחת שניצחה את המטריקס גם תימצא כותבת בחסד (שדחוף לה לשתף ולפתוח בנושא בלוג).

חבל. לי זה מפריע להזדהות עם הבלוג שלך. את מתהדרת שניצחת את השיטה אבל אין לך לא שם ולא כתובת... את כמובן לא חייבת לאף אחד כלום אבל יש כאן בעיה, וזו לדעתי סוגיה שחשוב להציף בקול רם (ככל שאין כאן צנזורה, אבל ככל שיותר צדקתי פחות אתפלא...) .

נערך לאחרונה ב:
חבל. לי זה מפריע להזדהות עם הבלוג שלך.
חבל.
הסולידית ענתה לשאר שאלותיך בהרחבה בבלוג ובפורום.

האם באמת העובדה שתמצא שם של מישהו שהצליח לפרוש מוקדם בהתאם למתואר בבלוג, היא זו שתגרום לכך שתעמוד בכך אתה?
אם כן, אולי נוכל לתת לך שמות אחרים מהפורום.

לא זוכר שקראתי בבלוג (וקראתי המון) הסבר מניח להסתתרות התמוהה. ברור לי שיש אנשים שונאי פרסום ופראנואידים למיניהם אך הפער בין הדמות המשתקפת מהבלוג אליהם נראה לי לא טבעי. אנשים חזקים, מיושבים וחדורי אמונה בד"כ לא נוהגים ככה.

אני כבר מסודר. בהחלט מניח שיש כאן כאלה שפרשו מוקדם, ושיש גם סגפנים אמיתיים ומחפשי השראה כאלו ואחרים, אבל התחושה שלי כאן לגבי הכותבת היא שלא מדובר בדמות אמיתית, ושההסתתרות משרתת איזה בלוף.

למרות זאת עדיין נהנה לקרוא הפוסטים יחד עם התגובות והדיונים בפורום

נערך לאחרונה ב:
אמר שם בדוי כלשהו ....

לכל אחד יש זכות לשמור על פרטיות ככל שיראה לנכון.
הביקורת שלך לא במקום. אתה מטיח האשמות/טענות כנגד מישהי שלא עשתה דבר פסול, בביתה הדיגיטלי שבו אתה אתה אורח, ראוי שתכבד את המקום.

לא מדובר בדמות אמיתית, ושההסתתרות משרתת איזה בלוף
אף אם יתברר שאתה צודק, אין לכך כל משמעות. כך כל שתשיג בלהג הרב, הוא אנטיפתיה.

אם אתה רוצה לשמוע מאחרים מדוע הם שומרים על אנונימיות, ישנן דרכים ברוכות. למד מאלו.

לא זוכר שקראתי בבלוג (וקראתי המון) הסבר מניח להסתתרות
אתחיל מהשם של הפוסט האחרון: חיים כפולים.

כשהצגתי לבת זוגתי את הבלוג (שאני קורא דיי מתחילתו) אמרתי לה שהוא מציג סמן קיצוני מבחינתי, ושאני אפילו לא בטוח שהוא אמיתי, והמטרה היא לא לחקות אותו, אלה להכניס פרופורציות.
המקלחות הקרות ואי שימוש בחומרי ניקוי מלחיצים אנשים, ככה שגם (ואולי דווקא) אם הדמות פיקטיבית, בעיני זה משרת את המטרה.
כמו שיש מה ללמוד מהסרט זוטופיה על גזענות ודעות קדומות

הביקורת שלך לא במקום. אתה מטיח האשמות/טענות כנגד מישהי שלא עשתה דבר פסול, בביתה הדיגיטלי שבו אתה אתה אורח, ראוי שתכבד את המקום.
האמת שגם אני חושבת שמתחת לכינוי האנונימי לא נמצאת האישה המתוארת. יש הבדל בין כינוי אנונימי ובין הצגת חייך הפיקטיבים. אני לא מוצגת בשמי אבל כל הפרטים האחרים שהעליתי תוך כדי דיונים הם נכונים.
מצד שני, מה אכפת לי אם מתחת לכינוי מסתתר גיא רולניק? הבלוג סחף הרבה אנשים בגלל הרעיונות והצעות היישום שלהם.

אני די בטוחה שהסולידית היא דמות פיקטיבית.
אני לא מסכימה עם הרבה מהמסרים שלה, וחלקם בהחלט מוקצנים על לגבול האבסורד.

מצד שני, נוצרה פה קהילה סוחפת ומרתקת, אז זה די שווה את זה.

דורין הרטמן הוא בכלל שם אמיתי, או שזה רק פסבדונים, כמו טריניטי מהמטריקס?
"אתה יכול לקרוא לי דורין, ואתה יכול לקרוא לי טריניטי, או מורפיאוס, או איך שתרצה. אם הבלוג שלי מצליח לנתק אותך מהמטריקס הצרכנו-קרייריסטית, השם שלי ומקום העבודה שלי הם פרטים חסרי חשיבות".

http://mobile.mako.co.il/weekend-articles/Article-108e19401755841006.htm

צ'מע

קח את ה testimonial s שלה בע"מ, וגם לא חייבים לאמץ את הקטע עם סבון טבעי /אגירת מזון /המנעות ממים חמים ועוד דברים פיקנטיים
גם השנאה היוקדת שלה לסוציאל-דמוקרטיה ומדינת רווחה היא לא תנאי לקריאה/כתיבה כאן

אבל בלי קשר לפיקנטריה אפשר ללמוד ממנה ומהפורום על-
לקיחת אחריות על הצד הפיננסי וחשיבות החסכון
הבנה בהשקעה פאסיבית,
תכנון פרישה מוקדמת,
המנעות מהשעונות אוטומטית על עבודה כאפשרות היחידה לפרישה (כי אין באמת בטחון של עבודה רציפה עד גיל הפרישה חוקית)
וגם להחשף לכל מיני אנשים ודעות, לפעמים זה מחדש לפעמים מאתגר לפעמים הפורום מטורלל - והאנונימיות היא לדעתי מבורכת

למה את מזדהה בשם עט?
למה לא?

אנחנו בעידן של אינפלציה של סלבים
לא כולם רוצים להיות סלבים - אני מעדיף להיות אנונימי בעצמי ולא רק בהקשר של השקעות באינטרנט.

ממה בעצם את מפחדת?
זה לא בהכרח פחד אלא רצונות אחרים.

יכולת גם למנף פרסום אישי כזה להכנסות כספיות נאות
כסף אינו מהווה מטרה נעלה בפני עצמה וכל עוד המטרות האישיות שלה מסופקות עם מה שיש לה אז אין שום סיבה לרדוף אחרי עוד כמה שקלים ולוותר על רצונות אחרים (כגון אנונימיות/פרטיות).

תמיד טוב שיהיה עוד כסף..
האם זה אומר שאתה מפסיק לקנות אוכל כי "תמיד טוב שיהיה עוד כסף" ולכן לא צריך להוציא 5 שח על כיכר לחם אם אפשר לחסוך את אותו 5 שח ולא לאכול כלום (לפחות במשך כמה ימים טובים)?
איפה עובר מבחינתך הגבול של "יש לי מספיק ולכן אני מוציא טיפה על X"?
יש אנשים שמשלמים טיפה יותר בשביל לשמור על אנונימיות (אני לפחות) ומבחינתם (ומבחינתי) זו הוצאה שמספקת צורך אישי.

את מתהדרת שניצחת את השיטה אבל אין לך לא שם ולא כתובת...
היא סיפקה לך ולכל מי שקראו את הבלוג את כל המידע הדרוש בשביל "לנצח את השיטה" לבד גם בלי להזדהות.
יש מספיק מידע היסטורי בחינם ברחבי האינטרנט שמאמת את כל מה שהיא אומרת וטענתך שהיא לא הזדהתה בשמה האמתי - גם אם היא הייתה נכונה - אינה רלוונטית כי המידע ההיסטורי אינו מושפע מהשם שלה (או שלי לצורך הדיון).

במקום להתרכז במי כתב את הדברים רצוי שתתרכז בדברים שנכתבו ותנסה למצוא סתירות בין מה שנאמר לבין עובדות היסטוריות שהוכחו ע"י מחקרים רבים.

עד שתחליט לעשות זאת אתה לא תורם לעצמך דבר בכך שאתה מחפש שמות של אנשים שמעדיפים לשמור על אנונימיות כלשהי.

אנשים חזקים, מיושבים וחדורי אמונה בד"כ לא נוהגים ככה.
על סמך מה הטענה הזו?
יש לי דרך שאני נוקט בה ואני מאמין בה בלב שלם ואני מפרסם את המידע שהוביל אותי ללכת בדרך הזו בבלוג משל עצמי.
למרות זאת אני שומר על הפרטיות שלי בצורה כמעט פנטית ושמרתי על הפרטיות שלי באותה הצורה כבר מעל 15 שנה - 14 שנים לפני שפרסמתי את הבלוג שלי...

ההסתתרות משרתת איזה בלוף.
איזה?

מסכים שלרוב זה לא ממש משנה(ולי אישית )
הרוב המוחלט שקוראים את הבלוג והפורום ממש לא לוקחים\מסכימים אם כול המסרים והסולידית לא מהווה להם דמות לחיקוי.
גם קלטתי מסרים מהבלוג שהיא לא ממש מנסה להיות דמות לחיקוי אלה מציגה דרך מסוימת שכול אחד יכול לקחת ממנה משהו ומאוד התחברתי לגישה.
בכול זאת אולי למעטים שבאמת מנסים לחקות\מעריצים זה יכול להיות מפח נפש לגלות שמדובר בנגד בפנסיה תקציבית שכותב את הבלוג מאמבטיה מלאה במים רותחים :)

מסכים שלרוב זה לא ממש משנה(ולי אישית )
הרוב המוחלט שקוראים את הבלוג והפורום ממש לא לוקחים\מסכימים אם כול המסרים והסולידית לא מהווה להם דמות לחיקוי.
גם קלטתי מסרים מהבלוג שהיא לא ממש מנסה להיות דמות לחיקוי אלה מציגה דרך מסוימת שכול אחד יכול לקחת ממנה משהו ומאוד התחברתי לגישה.
בכול זאת אולי למעטים שבאמת מנסים לחקות\מעריצים זה יכול להיות מפח נפש לגלות שמדובר בנגד בפנסיה תקציבית שכותב את הבלוג מאמבטיה מלאה במים רותחים :)
נגד שעיר :) אם כבר דימויים פלסטים שאי אפשר למחוק אז עד הסוף :)

מסכים שלרוב זה לא ממש משנה..

באמבטיה מלאה במים רותחים אי אפשר לשרוד יותר ממספר שניות (וגם אז הכוויות חמורות ביותר)

לדעתי יש ערך מוסף לאנונימיות, זה מכריח אנשים להתייחס לגופו של עניין ולא לגופו של דובר. כשלא ברור אם דורין הרטמן קיימת, או מה הרקע וההיסטוריה שלה, הרבה יותר קשה לתקוף אותה אישית, אלא להתמודד עם הדברים שהיא (או הוא..) אומרת.
נניח והיא הייתה נחשפת בשמה האמיתי, או חושפת יותר מדי פרטים אמיתיים. מישהו היה עולה על זה למשל שהיא לא התגייסה לצבא מסיבה כלשהי, או ירדה מהארץ בגיל 14 ולא חזרה, או עבדה באיזו חברה שמושמצת בארץ, והיה מפרסם את זה בפייסבוק או במקום אחר. סיכוי טוב שהמון אנשים היו מתייגים אותה בתור: "המשתמטת הזו"/"היורדת"/וכו'. אבל מה הקשר בין זה לבין הרעיונות שבסיס הבלוג? זה סתם היה רעש רקע שהיה מפריע לבלוג להגיע להרבה אנשים ממעגלים קצת יותר רחוקים.

לא מצליח להבין למה זה בכלל רלבנטי. צריך לדבר לגופו של עניין ולא לגופו של אדם. הרי בסופו של דבר כותבת הבלוג לא המציאה פה משהו חדש, אלא (לדעתי לפחות) מנגישה (בצורה מעולה) תיאוריה וחומר שכבר היו ברשת עוד לפני הבלוג הזה.

אישית אני סומך על עצמי בכל מה שקשור לפילטור של חומר שאני קורא באינטרנט, ומה נראה לי כמו מקור איכותי או פחות. השאלות/תהיות שמועלות פה בכלל לא משפיעות עלי או על רמת ההזדהות שלי עם מה שאני קורא.

לא מצליח להבין למה זה בכלל רלבנטי.
לא שממש משנה לי, אבל עקרונית, כשאתה רואה אדם שבאמת עשה את זה, קל יותר להזדהות וזה מעורר השראה.

באופן אישי אני ממש נהנית לעקוב אחרי אנשים (ובמיוחד נשים) שיצאו ממרוץ העכברים (אם כי לא במתכונת של הסולידית), ועם האמיתיות שבהן אני אפילו יוצרת קשר אישי ואנחנו נפגשות מידי פעם.

אני יכולה לומר שלפעמים, בתגובות לפוסטים, אני רואה שחלק מהתגובות קצת.. איך נאמר.. מוגזמות, ומתייחסות לסולידית וכתביה בצורה שגובלת בהערצת נעורים ולפעמים אפילו יראת קודש.
אני חושבת שיש נתח כזה בקהל הקוראים שלה, שכדאי שיתעורר על עצמו.

כשהצגתי לבת זוגתי את הבלוג (שאני קורא דיי מתחילתו) אמרתי לה שהוא מציג סמן קיצוני מבחינתי, ושאני אפילו לא בטוח שהוא אמיתי, והמטרה היא לא לחקות אותו, אלה להכניס פרופורציות.
המקלחות הקרות ואי שימוש בחומרי ניקוי מלחיצים אנשים, ככה שגם (ואולי דווקא) אם הדמות פיקטיבית, בעיני זה משרת את המטרה.
כמו שיש מה ללמוד מהסרט זוטופיה על גזענות ודעות קדומות

למען האמת יש לזכור שהבלוג כאן הוא ברוח בלוגים אמריקאיים שהם בלוגרים מזוהים לחלוטין ולא אנונימיים כמו JL Collins , ÈRE , MMM ועוד ... אז ככה שהאנונימיות של הסולידית או הדמות האמיתית מאחורי הבלוג אינם רלוונטיים, הרעיונות הללו לא חדשים וכבר יושמו בהצלחה.
הבלוג כאן הוא הנגשה פשוטה לרעיונות, תכנים וטיפים שיושמו במקום אחר , בעיקר בארה״ב, וככזה , אין חשיבות למי זה שכותב באמת. מבחינתי הכותבת יכולה להיות גם ״ בינה מלאכותית ״ .

אני חושב על הבלוג בצורה הבאה לצורך המחשה : בעולם הצרכנו-קרייריסטי וההשקעות יש הרבה מסעדות, כולנו מכירים אותן , טעמנו מהתפריט ואנחנו ממשיכים לסעוד בהן.
הסולידית פתחה מסעדה חדשה עם תפריט שונה לעומת מסעדות אחרות , תפריט רזה, פשוט , דל שומן ודל קלוריות ובעיקר מעורר מחשבה ושובר מוסכמות. אפשר לבוא לראות את התפריט להחליט שהוא לא אטרקטיבי וקשה לעיכול ולעשות סיבוב פרסה ולצאת , אפשר לבחור משהו מהמנות כדי לטעום ולהוסיף לתפריט היומי בנוסף למה שאנחנו אוהבים מהמסעדות האחרות ואפשר להזמין ולאמץ את כל התפריט ולא לדרוך יותר במסעדות האחרות ,כל אחד לפי מה שמתאים לו.

רק שבמסעדה של הסולידית הכל חינם ואין צורך להשאיר טיפ, זהות הטבח לא תשנה כהוא זה את טיב הטעם :lol:

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א השקעה סולידית בדולרים שוק ההון 2
F פרישה מוקדמת סולידית בארה"ב פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 24
M השקעת 100K ביורו סולידית שוק ההון 8
א דרך סולידית ויעילה להכנסה שוטפת מאגח שוק ההון 28
ש הצמדה סולידית ליורו שוק ההון 18
ה בת זוג סולידית אוף טופיק 41
D מיקסום השקעה סולידית ל-3 שנים שוק ההון 14
K עיר סולידית- לרווקים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
yossik סולידית וחגיגית: ראיון טוויטר עם אושיית הרשת דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 24
Avi W האם השקעה בתל בונד היא סולידית? שוק ההון 19
Tsachi01 האם קופאית בסופר יכולה להיות סולידית? אוף טופיק 53
S השקעה במנית דיבידנד סולידית (פייזר כמשל) שוק ההון 10
Y כניסה ראשונה להשקעה עצמאית סולידית שוק ההון 8
נ גיטרה קלאסית אשמח להמלצה סולידית התפתחות אישית 10
Adrian חתונה סולידית בזמן הקורונה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 29
S השקעה סולידית לאזרח אמריקאי שוק ההון 35
ל התיעצות: אסטרטגיית השקעה לא סולידית שוק ההון 2
R השקעה סולידית לשנה וחצי שוק ההון 0
ט קבועי זמן להשקעה סולידית שוק ההון 4
Bjron Rangarson קרן השקעות סולידית/פסיבית שוק ההון 51
א השקעה סולידית בשוק ההון: אסטרטגיה פשוטה למתחילים אוף טופיק 21