• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סדרת כתבות על דור ה-Y

אין בעיה להתקבל לעבודה בלי תואר בתקופות פריחה. אם תלך אחורה לשנת 2002 עד 2004 למשל קורות החיים שלך היו נזרקים לפח באותו רגע שהיו מתקבלים. בשנים שלפני 2001 גם אנשים התקבלו בלי שום תואר בדיוק כמו שקורה בשנים האחרונות
לא מסכים.
אדם טוב עם נסיון יצליח למצוא עבודה טובה גם בתקופת משבר.
כמו שאמרתי - הבעיה היחידה היא להכניס את הרגל בדלת, וזה אכן הרבה יותר קשה בתקופת משבר. אבל ברגע שנכנסת אין באמת הבדל בין מתכנת עם נסיון בלי תואר לבין מתכנת עם אותו נסיון עם תואר.

אדם עם נסיון עשיר כנראה שימצא עבודה גם בתקופת משבר. אדם ללא נסיון או נסיון מאד קצר לא יקבל אפילו הזדמנות אחת להכניס רגל בדלת. כמו שכתבתי, קורות החיים ילכו לפח אוטומטית. הייתי מעורב קצת בגיוס לקבוצה שלנו באותה תקופה, גם בוגרי מכללות קורות הליים שלהם נזרקו באוטומט. בתקופת משבר יש כל כך הרבה מפוטרים וכל כך מעט גיוסים שאתה לא רוצה לבזבז זמן על אלה עם הסיכוי הנמוך יותר להיות טובים ולכן המסננת הגסה הכי פשוטה היא תואר מאוניברסיטה

אדם ללא נסיון או נסיון מאד קצר לא יקבל אפילו הזדמנות אחת להכניס רגל בדלת. כמו שכתבתי, קורות החיים ילכו לפח אוטומטית.
זה נכון באותה מידה גם לבוגרים טריים חסרי נסיון.
במיוחד בתקופה שבה מסתובבים המון אנשים טובים עם נסיון שמחפשים עבודה.

בסופו של דבר בהכל אשמה המדיה החברתית שיצרה דור של נרקסיסטים מרוכזים בעצמם שחושבים שמישהו חייב להם משהו
אני לא חושב.
האשמים הראשונים הם ההורים. אח"כ הילדים החלולים.

לא ראיתי את הסדרה, אבל שוק העבודה וההתקשרות שלו עם המצב החברתי – תרבותי זה נושא שמעניין אותי ומעסיק אותי לא מעט.

התופעה של דור הY וההשלכות שלה על המציאות והאקדמיה ושוק העבודה, היא מוכרת. השאלה היא מסתתר עמוק בתוכה.

אנחנו יודעים שאדם בריא הוא אדם שעובד ואוהב, כמו שגילה לנו פרויד.

דכאון וחרדה בעקבות עבודה זו תופעה הולכת וגוברת , בעיקר בארצות הברית. אבל גם בארץ אני מאמין.

בארצות הברית יש מגפה של שימוש בזנקס והתמכרות למשככי כאבים, הרבה מזה בגלל לחץ ומתחים מהעבודה.

אולי זה קשור לעובדה שיש שם הרבה תאגידי ענק והרבה מהסטודנטים שמסיימים שם תואר מסיימים עם חובות ענק כי אין סבסוד של ההשכלה הגבוהה כמו בארץ. הם מגלים מהר מאד שהמציאות היא קצת שונה מהחלומות הרומנטיים שהיו להם.

הם בזבזו את השנים הכי יפות שלהם במוסד מנוון , צברו חובות, ועכשיו הם עובדים בתאגיד מחורבן עם אווירה רעילה.

אגב, יש על זה פרק נהדר בסדרת המופת שנקראת corporate ואני ממליץ לכולם פה לצפות בה.

איכשהו זה נושא שהרבה מתעסקים בו, מצב נפשי ועבודה. אפשר לגגל ולראות כמה אשכולות נפתחו בשנה האחרונה בreddit בצירוף המילים work, anxiety, depression .

זה נראה שיש קונצנזוס לגבי זה שרוב האנשים סובלים ואומללים בעבודה שלהם. מיעוט קטן יותר הוא מה שנקרא פשוט OK עם העבודה שלהם. ומיעוט שבמיעוט מקבל הנאה כזאת או אחרת מהעבודה שלו.

יש תרבות גבוהה, ויש גם תרבות אינטרנט. בעיני התרבות, האינטרנט, מבטאים את המציאות החברתית בצורה לא פחות טובה , בלי צנזורה , חוויות ישירות של אנשים. אין לי מושג עד כמה אנשים פה בקיאים בתת התרבויות של האינטרנט, אבל יש היום המון memes שקשורים בדכאון, בעבודה, וכו'

למשל הdoomer, כל הקטע של neets וwagecucks\wageslaves , יש ערוצים ביוטיוב שגם מפיקים על בסיס זה סרטונים.

למשל אלו: https://www.youtube.com/watch?v=DMonlRsJ5hY

https://www.youtube.com/watch?v=Aaz4jdlqhSk

מה גורם להופעה של התופעות האלה , זו שאלה מעניינת.

יכול להיות שאנשים היום מתפתחים באופן לא מאוזן , בגלל ההשתנות המהירה של העולם , והשינויים שקרו בתחום הטכנולוגיה , התרבות, והחברה.

חרדה \דכאון אלו שני מצבים שבדרך כלל מופיעים אצל אנשים שהם רגישים ומודעים יותר מהרגיל אבל באופן לא מאוזן, באופן שבו חלק אחד של התודעה [בדרך כלל הגבוה יותר]התפתח אצלם מהר והרבה יותר מחלקים אחרים שלה [בדרך כלל הנמוכים יותר, כמו הנפש והרגש שלא נפתחו והתפתחו באותו קצב של החלקים הגבוהים יותר של התודעה]

כשאין כלים רגשיים וכלים נפשיים מתאימים, מודעות היא יותר נזק מאשר תועלת. לכן הרבה פעמים מודעות לא רק שהיא לא מועילה, היא אפילו גורמת נזק, כי היא מכניסה את האדם לסוג של סבל ומצוקה.

מודעות לא שווה הרבה אם אין לך את הכלים להפוך אותה למשהו משמעותי. מביאים לך בקבוק קולה ושופכים אותו על הרצפה. הביאו , נכון, אבל מה זה עזר?

לדעתי VICE הפיקו על זה מיני סרט , אבל מחלות נפש ועבודה זה נושא חשוב שלא מדברים עליו מספיק. אולי כי זה מפחיד.

אין ספק שהנזק הכלכלי הוא עצום. אנחנו מפסידים ברמת ההון החברתי, ההון האנושי, וברמת הפריון והתפוקה הכלכלית. מעניין כמה ימי מחלה לוקחים עובדים בעקבות דכאון או חרדה, לדעתי זה לא מעט.
דיכאון היא תופעה שמופיעה בעיקר במקומות שבהם יש יותר מדי זמן פנוי, לא מעט מדי.
באפריקה אין בעיית דיכאון כי לאנשים אין זמן להיות מדוכאים כי צריך לשרוד.

שטותי לגמרי...
גם זה על דור ה Z

אני מדור Y (לפי ההגדרה שלהם בשנים 80-95 נראה לי..)
לא מזדהה איתם בשום דבר... בסדרה הזאת לא יודע מה לוקחים דור וכאילו מכללים על כולם..

דרך אגב.. כמה שגיאות יש שם.. שזה פסיכי.. אחד המעצבנים זה שהכסף שלנו הולך ומממן את המבוגים ואז זה שהם עוזרים לנו זה למעשה הכסף שלנו? כאילו מה??? מה זה השטות הזאת???

באפריקה אין בעיית דיכאון כי לאנשים אין זמן להיות מדוכאים כי צריך לשרוד.
או כי הם יותר בשמש, או כי המערכת החברתית שונה, או כי מערכת הציפיות מהם שונה, או כי מערכת הציפיות שלהם שונה, ועוד ועוד.

דרך אגב.. כמה שגיאות יש שם.. שזה פסיכי.. אחד המעצבנים זה שהכסף שלנו הולך ומממן את המבוגים ואז זה שהם עוזרים לנו זה למעשה הכסף שלנו? כאילו מה??? מה זה השטות הזאת???
זה לא שגיאה. ככה עובד מנגנון קרן הפנסיה [על רגל אחת] התקציבית שהייתה נהוגה. הצעירים ממנים את המבוגרים שיצאו לפנסיה.
כמו שאם אתה תיכנס לא.כ.ע/נכות אז החברים שלך מהקרן יממנו לך את השכר החודשי.
הטענה שמה היא שחלק ארי מתקציבים כאלו ואחרים הולך לתשלום הפנסיות של המבוגרים [ואם זה תקציבית אז זה בכלל סיפור בפני עצמו]
בזמן שגם יש להם גישה יותר רחבה לדיור ושאר ירקות.

נערך לאחרונה ב:
או כי הם יותר בשמש, או כי המערכת החברתית שונה, או כי מערכת הציפיות מהם שונה, או כי מערכת הציפיות שלהם שונה, ועוד ועוד.
מסכים לגמרי.
מאידך,
יש לי משפחה בשוויץ, חלקם ניסו לעשות עלייה וחזרו [טוב נו, הם משוויץ].
כולם אומרים ששמה הרבה יותר קל, תחבורה, משכורות, תרבות, דיור וכו' וכו'
אבל בגלל שקל אז משעמם להם ויש להם הרבה זמן פנוי לחשוב על למה משעמם להם.
ואז הם רוצים לעשות עלייה :)
[לא מתעלם מהחורף הלא קצר שיש להם שגם בטח משפיע]

מסכים לגמרי.
מאידך,
יש לי משפחה בשוויץ, חלקם ניסו לעשות עלייה וחזרו [טוב נו, הם משוויץ].
כולם אומרים ששמה הרבה יותר קל, תחבורה, משכורות, תרבות, דיור וכו' וכו'
אבל בגלל שקל אז משעמם להם ויש להם הרבה זמן פנוי לחשוב על למה משעמם להם.
ואז הם רוצים לעשות עלייה :)
[לא מתעלם מהחורף הלא קצר שיש להם שגם בטח משפיע]

רוצים לתרום לי את הזמן שלהם? אני אשמח

ככה עובד מנגנון קרן הפנסיה [על רגל אחת]. הצעירים ממנים את המבוגרים שיצאו לפנסיה.
ככה עובד מנגנון פנסיה תקציבית. וזה כן שהמיסים שהצעירים משלמים היום מממן פורשים.
אבל בקרן פנסיה (במיוחד לאחר הרפורמות האחרונות), יש הפרדה הרמטית בין הפורשים לחוסכים.

בעניין של ביטוחי אכ"ע ושארים, עדכנו את הפרמיות כך שהאיזון האקטוארי צפוי להיות 0, עם סטיית תקן מאוד זניחה.

ככה עובד מנגנון פנסיה תקציבית. וזה כן שהמיסים שהצעירים משלמים היום מממן פורשים.
אבל בקרן פנסיה (במיוחד לאחר הרפורמות האחרונות), יש הפרדה הרמטית בין הפורשים לחוסכים.

בעניין של ביטוחי אכ"ע ושארים, עדכנו את הפרמיות כך שהאיזון האקטוארי צפוי להיות 0, עם סטיית תקן מאוד זניחה.
קיבלתי, תוקן.
אז לפורשים מובטח אג"ח מיועדות באחוז גבוה, ומאין מגיע שאר הכסף ?

הצעירים ממנים את המבוגרים שיצאו לפנסיה.

https://he.wikipedia.org/wiki/המגזר_הציבורי_בישראל

"בשנת 2008 עבדו במגזר הציבורי כ-530 אלף עובדים לעומת כ-שני מיליון במגזר העסקי."
מהנתון הזה ב 2008 הצעירים יממנו לכל היותר פנסיה של 25% מהציבור (גם לא נכון..)

בוא נדבר על המורים.
אמא שלי מורה כבר כמעט 2 עשורים ופנסיה תקציבית אין לה אז רוב המורים לא מקבים שקל מהצעירים לפנסיה שלהם שהיא צוברת
הצעירים מממנים כמה? לא יודע אבל הרבה הרבה פחות מ 25% מהמבוגרים..
אז מה שאתה אומר רחוק רחוק מהמציאות... הצעירים אולי מממנים (דרך הפנסיה הנדיבה) אחוז של הורים פרוטקציונרים שלדעתי הוא לא יותר מחד ספרתי שהצליחו לשבת על פנסיה תקציבית

בצבא זה כבר לא ככה, לדעתי גם במשטרה זה לא ימשיך לעד
אצל המורים זה נגמר מזמן..

לא יודע מי עוד (וגם אילו הם רק חלק מה 25% של עובדי המגזר הציבורי ולא כלל הציבור..)

אז מה שאתה אומר רחוק רחוק מהמציאות... הצעירים אולי מממנים (דרך הפנסיה הנדיבה) אחוז של הורים פרוטקציונרים שלדעתי הוא לא יותר מחד ספרתי שהצליחו לשבת על פנסיה תקציבית
על סמך אמא שלך ?ואמא שלי כן יש לה פנסיה תקציבית אז?
אולי מדובר על הטייה קוגניטיבית מצדך ? [ואולי גם מצדי, כנגד]

לא נכנס לדיון הארוך והעתיק לגבי העתיד השחור-ורוד של דור ה-Y אל מול הפנסיה התקציבית,
אבל אם כבר נכנסת לעובי הקורה תבדוק מה יעלה בגורל כל יוצאי הקבע בנוסף על החברים מהפנסיה התקציבית.
עכשיו תחשוב על תוחלת החיים בשנים הקרובות ואז תחליט מי מממן וכמה.

אז לפורשים מובטח אג"ח מיועדות באחוז גבוה, ומאין מגיע שאר הכסף ?
מהמקום שהוא צריך להגיע - שוק ההון.
60% אגח מיועדות נותן לך תשואה של 2.9% כלומר שאר ה-40% צריכים לתת 1.36% שזה יוצא שצריך לקבל תשואה של 3.36% על שאר הנכסים. אפשר לעשות 50-50 בשאר התיק ולקבל משהו כזה בתוחלת. יש אמנם מעט סיכון, אבל הסיכון הוא בעיקר על הפורש. אם יש תשואה פחות הקצבה יורדת, ואם מעל הקצבה עולה (עדכון פעם בשנה).

על סמך אמא שלך ?ואמא שלי כן יש לה פנסיה תקציבית אז?
אולי מדובר על הטייה קוגניטיבית מצדך ? [ואולי גם מצדי, כנגד]

לא נכנס לדיון הארוך והעתיק לגבי העתיד השחור-ורוד של דור ה-Y אל מול הפנסיה התקציבית,
אבל אם כבר נכנסת לעובי הקורה תבדוק מה יעלה בגורל כל יוצאי הקבע בנוסף על החברים מהפנסיה התקציבית.
עכשיו תחשוב על תוחלת החיים בשנים הקרובות ואז תחליט מי מממן וכמה.

יש עובדים במגזר הפרטי שמקבלים פנסיה תקציבית?

לגבי המקרה הפרטי שלי, אני לא מממן את הפנסיה של אמא שלי אז כל הסדרה הזאת שבנויה על הכללה של דור פשוט מיותרת.. בכל קבוצת אנשים מהכל דור ומכל שנה אפשר למצוא את אילו שדומים לאנשים המוצגים ואפשר למצוא את אילו שלא..
בתוכנית הם הכלילו "הצעירים מממנים את ההורים שלהם" "העברת כסף מדומה" וכו.. אני גר ביחידת דיור של ההורים שלי לגמרי בחסד הכסף שלי ממש אבל ממש לא מממן להם את הפנסיה

בתוכנית הם הכלילו "הצעירים מממנים את ההורים שלהם" "העברת כסף מדומה" וכו.. אני גר ביחידת דיור של ההורים שלי לגמרי בחסד הכסף שלי ממש אבל ממש לא מממן להם את הפנסיה
אבל אתה כן.
אג"ח מיועדות [לפורשים כיום , כולל אמך היקרה, אתה תשלם לה על האג"ח]
תקציב המדינה [שיורד מהמיסים שלך] הולך למימון פנסיות תקציביות שנהנים מהם דור מעליך ולדור שלך כבר אין.
שוב, אפשר להגיד שזה ייגמר בעתיד, אבל זה המצב כיום.

ואתה גר ביחידת ההורים שלך.
האם ההורים שלך היו גרים ביחידת דיור של ההורים שלהם? האם ההורים שלך עוזרים לסבים או להיפך?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
oz1987 סדרת כתבות בערוץ 10 - "החוב הלאומי" מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 28
Rahash סדרת iBonds של בלאקרוק - עכשיו עם אג״ח ממשלתי שוק ההון 23
D המלצה על סדרת טלוויזיה אוף טופיק 10
Sesquiterpene סדרת פוסטים מעניינת על שיעור המשיכה הבטוח מהתיק פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
משה סדרת הרצאות סולידיות אוף טופיק 22
מ מכירים את סדרת הריאלטי על הקמצנים הקיצוניים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
N כתבות מלאות בטעויות בנושא הפנסיה צרכנות פיננסית 52
הסולידית שימו לב - ציטוט כתבות ממקורות חיצוניים אוף טופיק 0
B מסתבר שאפילו בטמקא יש כתבות שמעודדים סוכנות אוף טופיק 0
גרהם שתי כתבות מאד מטרידות בנושא הפנסיה צרכנות פיננסית 78
R כתבות בנוגע למצב הבורסה שוק ההון 20
E צוואה המדלגת דור - הפחתת סיסוכי נכדים + רעינות לאבני דרך ועוד צרכנות פיננסית 21
H יומן מסע | דור ה-Y יומני מסע אישיים 17
deussex איך ההורים שלכם (דור הפנסיה) שומר על ערך הקניה של הכסף שלהם בבנק ? שוק ההון 16
U קרינה דור 5 ואייפונים אוף טופיק 31
המהנדל הכנת דור העתיד לעולם האמיתי התפתחות אישית 8
ד השאלות של דור ה-Z (אוטומטיזציה ועוד) אוף טופיק 5
נ השפעת המגפה בעולם על דור הY והZ, דעתכם בנושא? אוף טופיק 47
דור דורים טיוטת התיק של דור דורים שוק ההון 48
oz1987 חוסכים בלי מטרה - כך מתנהלים בני דור ה-Y עם הכסף שלהם אוף טופיק 5
זריקת תבונה השטויות שההורים שלנו (דור ה-X) עשו ועושים עם הכסף שלהם אוף טופיק 9
הסולידית על דור המילניום המפונק אוף טופיק 371
זאב התמודדות דור ה- y מול דור ה -x פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 62

נושאים דומים

Back
למעלה