• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

נפילת דולר

לפי הוכחות אמפיריות ערך הדולר נשחק בכל שנה בשנים האחרונות באיזור ה- 10%.
ראיות*
ו, מקרה הזה כמדומני שיש גם ראיות נגדיות

כי מניה ברגע נתון שווה אותו דבר בשקל,דולר,פאונד וכו
אבל אם אני חוזר לשקל או לפאונד יש הבדלי אבריטראז וכו' , (זה מה שהוא דיבר עליו) .

אבל אם אני חוזר לשקל או לפאונד יש הבדלי אבריטראז וכו' , (זה מה שהוא דיבר עליו) .
ממה שאני הבנתי הוא מדבר על משהו שלא קיים.....בגלל זה לא משנה.
במידה ואתה מחזיק מניה 5 שנים בכול רגע נתון הערך שלה זהה לא משנה באיזה מטבע רכשת אותה.
אז אולי אתה מתכוון אחרי שמכרת?
אז כן מהרגע שמכרת יהיו הבדלים, במידה ונורא חשוב לך לקבל את הערך המדויק בשקלים ברגע המכירה אז תחזיק בשקלים או תבצע המרה מהירה לשקלים.

לפי הוכחות אמפיריות ערך הדולר נשחק בכל שנה בשנים האחרונות באיזור ה- 10%.
לפי חישובי מאקרו הערך נשחק עוד יותר, איך בדיוק אתה מגן על עצמך עם 1% שנתי לא הבנתי?

המדד הכי שלילי שהיה בישראל היה מינוס 1.9% .
המדד הכי גבוה היה 445%.

אתה רוצה להתגונן משני התרחישים באופן זהה?

שניכם מדברים על נתונים היסטורים. אני מאמין שקיים סיכוי כלשהו שהעתיד יהיה שונה מהעבר מסיבות כאלו ואחרות.
אבל אני לחלוטין מסכים אתכם שאני חייב להבין יותר למה להחזיק את החלוקה הזאת בחלק הסולידי של התיק, התעמקתי יותר עד כה מבחינת הבנה בחלק ה-70% המנייתי ולגבי החלק הסולידי עקבתי אחרי שוקולד מריר. וכמו שנאמר כאן רבות - צריך להבין במה משקיעים לעומק כמובן..

@הסולידית יש סיכוי להתייחסותך לגבי השיקולים לבחירת ה15% אג"ח ריבית קבועה 2-5 שנים בשוקולד מריר להגנה מפני דיפלציה?

אבל אני לחלוטין מסכים אתכם שאני חייב להבין יותר למה להחזיק את החלוקה הזאת בחלק הסולידי של התיק
באותה הזדמנות תנסה להבין יותר לעומק למה בכלל אתה מחזיק חלק סולידי בתיק.
יש לא מעט אנשים בפורום עם תיק של 100% (ויותר) מניות. או עם פיצול אחר בין אחזקות (נגיד נדל"ן וכאלה) ובלי אג"ח/מזומן וכו'

*לא מיעץ ולא ממליץ כמובן.

+1

חלק סולידי זה דבר לגטימי לחלוטין בתיק. יש המון אנשים שסיבולת הסיכון שלהם לא מתאימה ל100% מניות ולהחזיק חלק מהתיק באג״ח יהיה דבר מאוד חכם עבורם. מצד שני (וכאן אני מחזק את דבריו של @roneng ), יש הרבה אנשים שמחזיקים אג״ח כי ״צריך חלק סולידי בתיק״ ואין להם באמת מושג למה.

בעיקר בגלל הסיבות המצויות כאן: למה לא 100% מניות
ייתכן שבהמשך כש"אשרוד" תנודתיות גדולה בשוק ואכיר יותר את הסיבולת סיכון שלי אשנה את ההרכב מ70-30 להרכב יותר אגרסיבי

ממה שאני הבנתי הוא מדבר על משהו שלא קיים.....בגלל זה לא משנה.
במידה ואתה מחזיק מניה 5 שנים בכול רגע נתון הערך שלה זהה לא משנה באיזה מטבע רכשת אותה.
אז אולי אתה מתכוון אחרי שמכרת?
אז כן מהרגע שמכרת יהיו הבדלים, במידה ונורא חשוב לך לקבל את הערך המדויק בשקלים ברגע המכירה אז תחזיק בשקלים או תבצע המרה מהירה לשקלים.

https://www.ishares.com/uk/individual/en/products/251904/ishares-sp-500-gbp-hedged-ucits-etf
לדוגמא.
זו קרן מחקה של S&P שמטבע הבסיס שלה הוא ליש"ט.
בוא נניח והיא זהה לקרן אחרת שמחקה את את S&P (דמי ניהול, צורת עקיבה, וכו') אבל מטבע הבסיס של הקרן השנייה הוא דולר.
שתיהן עוקבות אחרי אותן חברות (שהשווי שלהן הוא שווי ריאלי ולא תלוי מטבע ספציפי), אבל אחת מהן עושה זאת באמצעות מטבע שהתחזק ב-10% ביחס למטבע השני (תיאורטית).
האם הקרן המחקה מבוססת ליש"ט תרד ב-10% ביחס למקבילה מבוססת דולר?

https://www.ishares.com/uk/individual/en/products/251904/ishares-sp-500-gbp-hedged-ucits-etf
לדוגמא.
זו קרן מחקה של S&P שמטבע הבסיס שלה הוא ליש"ט.
בוא נניח והיא זהה לקרן אחרת שמחקה את את S&P (דמי ניהול, צורת עקיבה, וכו') אבל מטבע הבסיס של הקרן השנייה הוא דולר.
שתיהן עוקבות אחרי אותן חברות (שהשווי שלהן הוא שווי ריאלי ולא תלוי מטבע ספציפי), אבל אחת מהן עושה זאת באמצעות מטבע שהתחזק ב-10% ביחס למטבע השני (תיאורטית).
כן, אבל הייתי מנסח אחרת.
לא ייתכן שלאותו נייר ערך יהיה באותה עת שווי שונה בשני מטבעות שונים (עד כדי עיוותים שייסגרו על ידי מחשבי על לפני שמצמצת).

נערך לאחרונה ב:
כפי שכבר כתבו הבדל אביטראז' היום לא יהיה יותר מסך ההעמלות.
ההבדל היחידי שיכול להיות זה המס שלוקחים מס שבמט"ח לא לוקחים מס צמוד מדד אלא צמוד שער, כלומר עדיף לקנות את המניה שתעלה פחות בגלל ערך המטבע

זה:
כן, אבל הייתי מנסח אחרת.
לא ייתכן לאאותו נייר ערך יהיה באותה עת שווי שונה בשני מטבעות שונים (עד כדי עיוותים שייסגרו על ידי מחשבי על לפני שמצמצת).

ואני יוסיף כי נראה לי שאולי יש בלבול(היו פה כמה שאלות דומות ממש לאחרונה)בגלל שרשורים על גידור.
מניה היא כמו מטבע זהב מהבחינה הזאת, היא תמיד תהיה שווה אותו דבר ברגע נתון בכול מטבע וגם בסחורות סחירות אחרות, נגיד מניית טבע שנרכשה בדולר לפני 3 שנים ואחת שנרכשה בש"ח או בפאונד(במידה וזה אפשרי) כולם יהיו שוות היום בדיוק אותו X זהב או X שקלים.
הדרך היחידה שיהיה שינוי בשווי זה במידה ו"גידרתה" או "ניטרלת" אותה.
זה קצת מבלבל כי האינטואיציה הבסיסית (למי שלא מבין איך זה עובד)בהקשר של "גידור" כנראה גורמת לחשוב בדיוק הפוך.

אז בעצם כל עניין ה"גידור/נטרול מט"ח" הוא די בלוף ושפשוט מדובר בקרנות שבנוסף למדד גם מהמרות על מטבע אחד כך שכאשר השני יאבד מערכו המשקיעים לא יראו ירידות?
ומה קורה אם המטבע השני מתחזק? אם למשל הדולר מחר קופץ ל-6 ש"ח, בשקלים בלי גידור סנופי מוכפל. מה קורה בקרן עם גידור?

הוא לא מוכפל.
יותר גרוע, הדולר לא סתם יקפוץ ל- 6. סביר להניח שקרה משהו רע מאוד בישראל שגרם לפיחות חזק של השקל. במקרה כזה מי שהשקיע בקרן מגודרת יאבד הרבה מאוד כסף (ריאלית).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
אוגורן נפילת FTX - הסבר לטיפשים השקעות אלטרנטיביות 19
B נפילת אוורגרנדה והשפעתה על השווקים ובסין במיוחד שוק ההון 3
ג דרכים לגידור נגד נפילת מחיר נדל"ן בישראל שוק ההון 51
M מטבע Base בחשבון IB - שקל או דולר? שוק ההון 5
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
י מכירת מניות בהפסד אך שער דולר יותר גבוה שוק ההון 6
I השקעה לטווח רחוק אינפלציה ומיסוי ריאלי שקל/דולר שוק ההון 20
מ מה לעשות עם 80 אלף דולר? שוק ההון 7
M האם יש קרן / תעודה על אינדקס מטבעות (דולר יורו וכו) מקבילה ל MSCI World Index פוסטים מאיכות נמוכה 8
A גידור כנגד התחזקות דולר שוק ההון 9
N איך הוא הגיע למליון דולר אוף טופיק 0
י האם כדאי להמיר עכשיו דולר לשקל (60K)? צרכנות פיננסית 24
א הצמדת דולר לשקל בחשבון בינלאומי שוק ההון 3
M הימור על שער שקל/דולר שוק ההון 1
adirkol להעביר לארץ 200,000 דולר, עמלות ומיסוי שוק ההון 5
F הסבר בבקשה על פער בין 1159193 שנסחרת ב7310 אגורות לבין IUIT שנסחרת ב-20.99 דולר? שוק ההון 2
Y חיובים אונליין ביורו או דולר, חשבון מטח, אשראי של הבנק, רק מטבע אחד כל פעם צרכנות פיננסית 17
Z שער דולר שוק ההון 114
ע ברוקר ארה"ב- קרן כספית דולר או יורו שוק ההון 9
I קרנות כספיות דולריות נקובות דולר שוק ההון 6
R מדד תל בונד-דולר והתחזקות הדולר שוק ההון 0
M החלפת שטרות 100 דולר ישנים אוף טופיק 6
N מחפש משהו דומה לקרן כספית נקובה דולר רק שנסחרת בארהב שוק ההון 19
N מה המס על קרן כספית שיקלית ועל קרן כספית נקובה דולר? מיסים 9
ה קרן אגח ארהב מחמ קצר מנוטרלת דולר שוק ההון 10
R גידור דולר/שקל אבל עם טוויסט שוק ההון 4
T המרת שקל דולר בIB - הודעה שוק ההון 0
D קשר בין S&P 500 למדד השקל דולר בשנים האחרונות שוק ההון 24
I דולר\שקל שוק ההון 12
M מיסוי להשקעות שנקנו במטבע דולר מיסים 5
י קושי במילוי טופס 1325 - שער דולר מיסים 25
T צים מכריזה על דיבידנד מיוחד לרבעון 3 2020 של 2.5 דולר (~5% תשואה מובטחת?) שוק ההון 77
בייניש איך להפקיד 10,000 דולר במזומן בבנק? צרכנות פיננסית 9
T הפקדת מט"ח (דולר) לברוקר ישראלי, האם אפשרי? שוק ההון 19
Kipodi קנית דולרים ע"י בנק ישראל וקביעת שער דולר יציג צרכנות פיננסית 33
N 50K דולר פנויים להשקעה לטווח זמן ארוך שוק ההון 5
ה מליון דולר - והיעד הבא יומני מסע אישיים 55
ע המרת דולר לשקל: האם להודיע מראש לבנק על קבלת שקלים מ IB? צרכנות פיננסית 9
stamEhad הדרך היעילה והזולה להעברת כספים מישראל (ש"ח) לארצות הברית (דולר) נדל"ן 0
מתכנת ני״ע נקוב דולר בבורסת תל אביב שוק ההון 8
G המרת דולר לשקל - בבנק או בבית השקעות שוק ההון 1
I דוח שנתי דרך ברוקר זר - מטבע בסיס שקל/דולר שוק ההון 0
G 7000 דולר במזומן שוק ההון 19
M שער דולר/שקל שוק ההון 4
shirbi מעשה באלף דולר שנכנסו לי לחשבון הבנק צרכנות פיננסית 20
X מסטרקארד ארצות הברית בישראל , משיכה דולר בכספומט צרכנות פיננסית 2
א חוזה עתידי דולר שקל שוק ההון 4
ש המרת דולר לשקל צרכנות פיננסית 4
ר השקעות בארה״ב מעל 60 אלף דולר שוק ההון 10
הנודדת אירו-דולר - מה משפיע על השער והאם הוא צפוי להשתפר? צרכנות פיננסית 13

נושאים דומים