• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

נפילת דולר

ערך בעלות העסק כן יכול להיפגע מירידה ריאלית בערכם של מטבעות.
הסיבה היא שעסקים מחזיקים מזומן ובמקרה שהעסק מחזיק את המטבע הלא נכון, הוא יכול להימחק.
תסתכל על העסקים של לבייב עם הרובל הרוסי או על פישמן עם הלירה הטורקית.

אם הדולר יאבד מערכו אז אני מניח שמניות של חברות ב-S&P500 עם ייתרות מזומן גבוהות ירדו בערכם.
בהתחלה אכן הערך יושמד
אבל הסחורה העתידית שתמכר כבר תימכר ב"סרגל" אחר

פיטר שיף הזה?

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001112637
"גל הירידות הגדול ביותר בהיסטוריה של המניות יצא לדרך"
פיטר שיף, מנכ"ל Euro Pacific Capital ואחד המבקרים החריפים ביותר של הפדרל ריזרב, טוען שכלכלת ארה"ב נכנסה כבר למיתון בעקבות העלאת הריבית בדצמבר, ומעריך שאין סיכוי שהבנק המרכזי יעלה שוב את הריבית

כי אז התחזיות שלו לא שוות הרבה

כן אחרי זה ראיתי גם אותם..

יש כל כך הרבה לא רק הוא.. כל אחד מבלבל את המוח ומפחיד את הציבור עם הפנטזיות שלו

גם יש את זה
https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000781305

דווקא יש לו זווית מעניינת, ואגב מן הסתם אף אחד לא נביא אבל אני דווקא חושב שהוא לא רק "זורק" שטויות מהמותן....

ובלי התערבות הפד אכן היו ירידות יותר גדולות.

אגב בקשר לקריסת שוק הדיור בארה"ב נראה מה יקרה בנובמבר או עוד שנה שבה תקופת ה forberrance תיגמר והאם זה אכן יגרור ירידת מחירים חדה...

דווקא יש לו זווית מעניינת, ואגב מן הסתם אף אחד לא נביא אבל אני דווקא חושב שהוא לא רק "זורק" שטויות מהמותן....

ובלי התערבות הפד אכן היו ירידות יותר גדולות.

אגב בקשר לקריסת שוק הדיור בארה"ב נראה מה יקרה בנובמבר או עוד שנה שבה תקופת ה forberrance תיגמר והאם זה אכן יגרור ירידת מחירים חדה...

בשביל מה יש את הפד אם לא בשביל להתערב?

זה כמו להגיד- אם לא היו מכונות הנשמה היו הרבה יותר מתים מקורונה! לא הוגן!! אל תשתמשו במכונות הנשמה

זה כמו להגיד- אם לא היו מכונות הנשמה היו הרבה יותר מתים מקורונה! לא הוגן!! אל תשתמשו במכונות הנשמה

ואחרי שהממשלה גרמה לאנשים להיות זקוקים למכונות

תסלח לי אבל מה זה קשור לשאלה בשרשור הזה? ולמה שזה ישנה לי משהו?

כשהפד מתערב הוא יוצר חוסר איזון, אתה מסתכל על זה שההתערבות של הפד היא רק לטובה, אני מסתכל על זה שההתערבות ל הפד יוצרת תשתית לבעיות בעתיד... זה יכול להיות בצורה של אינפלציה \ בנקים וחברות ענק מקבלים חבלי הצעה ומחלקים לעצמם בונוסים וזה יוצר עוד יותר חוסר איזון בין האוכלוסיות החזקות והחלשות...

תסלח לי אבל מה זה קשור לשאלה בשרשור הזה? ולמה שזה ישנה לי משהו?

זה קשור כי בכתבות גם ציטטו אותו בקשר לעניין הנדל"ן בארה"ב, ושהוא חשב שזה ייקרוס. יש מצב שזה ישנה משהו כמו שהמשבר ב-2008 שינה...

כשהפד מתערב הוא יוצר חוסר איזון, אתה מסתכל על זה שההתערבות של הפד היא רק לטובה, אני מסתכל על זה שההתערבות ל הפד יוצרת תשתית לבעיות בעתיד... זה יכול להיות בצורה של אינפלציה \ בנקים וחברות ענק מקבלים חבלי הצעה ומחלקים לעצמם בונוסים וזה יוצר עוד יותר חוסר איזון בין האוכלוסיות החזקות והחלשות...

למה המטרה של הפד זה לחלק בונוסים למנהלי הבנקים?
מאיפה אתה מביא את הטיעונים האלה? וגם אם זה נכון, תמיד יהיו כאלה שינצלו משהו לרעה.

אז מה היה עדיף? לסגור הכל, לא להוציא דולר, להקריס את כל החברות תעופה כדי שאתה תמחא כפיים שהם לא התערבו?
בזכות ההתערבות חברות לא יקרסו, אנשים ימשיכו להתפרנס ולשלם מיסים וימשיכו לצרוך. לכן במקרה פה הייתה בחירה בין גרוע להרבה יותר גרוע..

מכרת את כל המניות במרץ?

מאיפה אתה מביא את הטיעונים האלה? וגם אם זה נכון, תמיד יהיו כאלה שינצלו משהו לרעה.

אז מה היה עדיף? לסגור הכל, לא להוציא דולר, להקריס את כל החברות תעופה כדי שאתה תמחא כפיים שהם לא התערבו?
בזכות ההתערבות חברות לא יקרסו, אנשים ימשיכו להתפרנס ולשלם מיסים וימשיכו לצרוך. לכן במקרה פה הייתה בחירה בין גרוע להרבה יותר גרוע..

מכרת את כל המניות במרץ?
ככל שהפד מתערב החוב האמריקאי גדל, מה זה פשוט כלום? זה משהו שמתעלמים ממנו? אין לזה שום השפעה על אספקטים בחיינו? חוב מדומיין?

מאיפה אתה מביא את הטיעונים האלה?

https://www.sanders.senate.gov/news...-billion-in-bonuses-amid-us-bailout-bloomberg
https://www.reuters.com/article/us-aig-bonuses/aig-reveals-454-million-in-2008-performance-bonuses-idUSTRE5446VC20090506#:~:text=WASHINGTON (Reuters) - Embattled insurer,that were released on Tuesday.

היה צריך לשוק החופשי להתנהל בצורה חופשית אבל כנראה שכחו מה זה המושג הזה, אם יש חברה לא יעילה אז מטבע הדברים היא בסוף תקרוס
ואת הואקום תתפוס חברה אחרת שתהיה יותר יעילה. לא קשור ללמחוא כפיים...

נכון שהייתה להם בחירה בין שתי אפשרויות, אבל לטווח ארוך הם רק דוחים את זה למשבר גדול יותר שיכול לקרות (ולדעתי כנראה יקרה)
אתה מוזמן לקרוא על איך בזכות ההתערבות של הפד ב-1929 הוא רק גרם למשבר להיות יותר גדול (לא מפתיע...) ואני מצטט

Second, there are the monetarists, who believe that the Great Depression started as an ordinary recession, but that significant policy mistakes by monetary authorities (especially the Federal Reserve) caused a shrinking of the money supply which greatly exacerbated the economic situation, causing a recession to descend into the Great Depression.

קישור למאמר בויקיפדיה

מכרת את כל המניות במרץ?

לא רלוונטי, אבל לא.

נערך לאחרונה ב:
היה צריך לשוק החופשי להתנהל בצורה חופשית אבל כנראה שכחו מה זה המושג הזה, אם יש חברה לא יעילה אז מטבע הדברים היא בסוף תקרוס
שוק חופשי זאת לא מטרה, אלא דרך
והסגרים הם בחירה\אילוץ ממשלתי, אז יש היגיון בבחירה שכל הציבור ישא בנטל

ככל שהפד מתערב החוב האמריקאי גדל, מה זה פשוט כלום? זה משהו שמתעלמים ממנו? אין לזה שום השפעה על אספקטים בחיינו? חוב מדומיין?
אינפלציה, הופכים חוב למדומיין

הערך שלהם צפוי לרדת משמעותית בעת משבר/מיתון מתי הוא יגיע, שאלה יפה(יש לה תשובה אני לא יודע, יש סף לקיבולת החוב? או שזה דבר שאין לו לימיט?).
אנחנו עכשיו באחד המשברים הכלכליים הגדולים אי פעם. יש מיתון עולמי כמעט חסר תקדים. בינתיים אבל מחיר המניות רק עולה. המניות כמובן לא עולות מעצמן. הן עולות בגלל הדפסת כסף מטורפת.

שוק חופשי זאת לא מטרה, אלא דרך
והסגרים הם בחירה\אילוץ ממשלתי, אז יש היגיון בבחירה שכל הציבור ישא בנטל

אני לא מעוניין לשאת בנטל... אם כל חברה שקורסת צריך להציל אותה אנחנו לא נצא מזה, חוץ מזה מה זאת האפלייה הזאת שחברות
שהם too big to fail מצילים אותם ועצמאים קטנים לא? זה נראה לך הגיוני? שהפד יציל את כל העצמאים הקטנים....

לשיטת חלק מהחברים בפורום הדרך לגרום לחברה להיות בלתי קריסה זה לנפח אותה מספיק על-מנת שהפד יציל אותה בכל מצב, צריך ללמד את זה בתואר לכלכלה

אנחנו עכשיו באחד המשברים הכלכליים הגדולים אי פעם. יש מיתון עולמי כמעט חסר תקדים. בינתיים אבל מחיר המניות רק עולה. המניות כמובן לא עולות מעצמן. הן עולות בגלל הדפסת כסף מטורפת.

ואז למה הדולר לא יורד דרסטית?

אני לא מעוניין לשאת בנטל... אם כל חברה שקורסת צריך להציל אותה אנחנו לא נצא מזה, חוץ מזה מה זאת האפלייה הזאת שחברות
שהם too big to fail מצילים אותם ועצמאים קטנים לא? זה נראה לך הגיוני? שהפד יציל את כל העצמאים הקטנים....

לשיטת חלק מהחברים בפורום הדרך לגרום לחברה להיות בלתי קריסה זה לנפח אותה מספיק על-מנת שהפד יציל אותה בכל מצב, צריך ללמד את זה בתואר לכלכלה

עוד פעם סיפורים על חברות קורסות?

אבל זה קרה כי הממשלה החליטה שהיא צריכה לקרוס אז היא קרסה...
אולי הממשלה לא הייתה מתערבת מלחתחילה ואז לא כיה צורך להציל אותה בכלל..

למה לסגור את כל העולם זאת התערבות בסדר, לאנוס חברות לסגור את עצמם זה בסדר?

אבל לא לתמוך בהן כלכלית לפחות חלקית עד שאפשר יהיה לחזור לשגרה זה רע?

אני עכשיו יכול לייצר טריליון ש"ח, אבל כל עוד אני משאיר את זה מתחת למזרן וזה לא יוצא החוצה אז למרות שהדפסתי בכמויות עדיין לא תראה ירידת ערך.
לעומת זאת תיקח את מה שקרה ב-2008 שהמון כסף יוצר על-ידי הבנקים בגלל ריבית כמעט אפסית ואיך זה תרם לעליית מחירי הדיור...
אתה אולי עכשיו לא תרגיש את זה, אבל חכה טיפה ויש מצב שזה ישפיע ולא מעט...

הכסף המודפס הולך להעלאת מחיר המניות ואגרות החוב ולמניעת פשיטת רגל של חברות. במצב רגיל חברות שמפסידות כסף היו פושטות רגל ומתחריהן היו יכולות להעלות מחירים. עכשיו אבל מצילים את החברות הכושלות והתחרות נשארת. אף אחד לא יכול להעלות מחירים ואין אינפלציה. גם לצרכנים אין יותר כסף והם לא יכולים לשלם יותר. הכסף הולך לעשירים, שמשקיעים אותו בנכסים ומעלים את מחירם. הצריכה שלהם לא עולה כי גם קודם היה להם מספיק כסף למה שהם צריכים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
אוגורן נפילת FTX - הסבר לטיפשים השקעות אלטרנטיביות 19
B נפילת אוורגרנדה והשפעתה על השווקים ובסין במיוחד שוק ההון 3
ג דרכים לגידור נגד נפילת מחיר נדל"ן בישראל שוק ההון 51
M מטבע Base בחשבון IB - שקל או דולר? שוק ההון 5
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
י מכירת מניות בהפסד אך שער דולר יותר גבוה שוק ההון 6
I השקעה לטווח רחוק אינפלציה ומיסוי ריאלי שקל/דולר שוק ההון 20
מ מה לעשות עם 80 אלף דולר? שוק ההון 7
M האם יש קרן / תעודה על אינדקס מטבעות (דולר יורו וכו) מקבילה ל MSCI World Index פוסטים מאיכות נמוכה 8
A גידור כנגד התחזקות דולר שוק ההון 9
N איך הוא הגיע למליון דולר אוף טופיק 0
י האם כדאי להמיר עכשיו דולר לשקל (60K)? צרכנות פיננסית 24
א הצמדת דולר לשקל בחשבון בינלאומי שוק ההון 3
M הימור על שער שקל/דולר שוק ההון 1
adirkol להעביר לארץ 200,000 דולר, עמלות ומיסוי שוק ההון 5
F הסבר בבקשה על פער בין 1159193 שנסחרת ב7310 אגורות לבין IUIT שנסחרת ב-20.99 דולר? שוק ההון 2
Y חיובים אונליין ביורו או דולר, חשבון מטח, אשראי של הבנק, רק מטבע אחד כל פעם צרכנות פיננסית 17
Z שער דולר שוק ההון 114
ע ברוקר ארה"ב- קרן כספית דולר או יורו שוק ההון 9
I קרנות כספיות דולריות נקובות דולר שוק ההון 6
R מדד תל בונד-דולר והתחזקות הדולר שוק ההון 0
M החלפת שטרות 100 דולר ישנים אוף טופיק 6
N מחפש משהו דומה לקרן כספית נקובה דולר רק שנסחרת בארהב שוק ההון 19
N מה המס על קרן כספית שיקלית ועל קרן כספית נקובה דולר? מיסים 9
ה קרן אגח ארהב מחמ קצר מנוטרלת דולר שוק ההון 10
R גידור דולר/שקל אבל עם טוויסט שוק ההון 4
T המרת שקל דולר בIB - הודעה שוק ההון 0
D קשר בין S&P 500 למדד השקל דולר בשנים האחרונות שוק ההון 24
I דולר\שקל שוק ההון 12
M מיסוי להשקעות שנקנו במטבע דולר מיסים 5
י קושי במילוי טופס 1325 - שער דולר מיסים 25
T צים מכריזה על דיבידנד מיוחד לרבעון 3 2020 של 2.5 דולר (~5% תשואה מובטחת?) שוק ההון 77
בייניש איך להפקיד 10,000 דולר במזומן בבנק? צרכנות פיננסית 9
T הפקדת מט"ח (דולר) לברוקר ישראלי, האם אפשרי? שוק ההון 19
Kipodi קנית דולרים ע"י בנק ישראל וקביעת שער דולר יציג צרכנות פיננסית 33
N 50K דולר פנויים להשקעה לטווח זמן ארוך שוק ההון 5
ה מליון דולר - והיעד הבא יומני מסע אישיים 55
ע המרת דולר לשקל: האם להודיע מראש לבנק על קבלת שקלים מ IB? צרכנות פיננסית 9
stamEhad הדרך היעילה והזולה להעברת כספים מישראל (ש"ח) לארצות הברית (דולר) נדל"ן 0
מתכנת ני״ע נקוב דולר בבורסת תל אביב שוק ההון 8
G המרת דולר לשקל - בבנק או בבית השקעות שוק ההון 1
I דוח שנתי דרך ברוקר זר - מטבע בסיס שקל/דולר שוק ההון 0
G 7000 דולר במזומן שוק ההון 19
M שער דולר/שקל שוק ההון 4
shirbi מעשה באלף דולר שנכנסו לי לחשבון הבנק צרכנות פיננסית 20
X מסטרקארד ארצות הברית בישראל , משיכה דולר בכספומט צרכנות פיננסית 2
א חוזה עתידי דולר שקל שוק ההון 4
ש המרת דולר לשקל צרכנות פיננסית 4
ר השקעות בארה״ב מעל 60 אלף דולר שוק ההון 10
הנודדת אירו-דולר - מה משפיע על השער והאם הוא צפוי להשתפר? צרכנות פיננסית 13

נושאים דומים