• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מטלות הבית השנואות ביותר עליכם

סמן את כל המטלות השנואות ביותר עליך

• בישול יומיומי

הצבעות: 11 26.2%
  • סדר וניקיון יומי

הצבעות: 15 35.7%
  • שטיפת הבית

הצבעות: 33 78.6%
  • קיפול כביסה

הצבעות: 16 38.1%
  • לשעשע את הילדים

הצבעות: 3 7.1%
  • לקלח את הילדים

הצבעות: 2 4.8%
  • להשכיב לישון את הילדים

• טיול יומי עם הילד

• טיול יומי עם הכלב

• אחר (פרט למטה)

הצבעות: 1 2.4%

• סך הכל מצביעים
    42
לא הייתי עוברת סלקציה כנראה.
להיפך, את זקוקה לטיפול המלכותי, דלתותינו פתוחים בפנייך
כנסי, תרגישי בנוח, המזגן לא עובד אבל יש פה חבית בוערת

הכי שנואה עליי היא הכביסה, במיוחד לקפל ולגהץ. שנים שלחתי כביסה למכבסות, עד שעברתי לדירה עם מכונה. עכשיו אני מכבסת רק כשאין יותר שום דבר ללבוש. במקום השני זה ללא ספק בישול. אני אוכלת רק בחוץ.
לנקות זה דווקא סבבה. אני מעדיפה לקרצף את הבית על כל מטלה אחרת, אבל אין לי עם מי להתחלק :)

נעים מאוד, דרך אגב.
צריך לעשות פה עסקאות חליפין: נקיון תמורת בישולים. מה מס הכנסה חושבים על הרעיון?

עסקת ברטר (הוגנת, יענו 50-50) - שני הצדדים מדווחים, על אפס תשלום מס
מדוע שלא יהיה מס?
(אולי אתה חושב על עסק, בו עלות השירות שקיבלת מותר בניכוי. כאן, זו הוצאה פרטית.)

ועוד שאלת המשך לסקר- אתם בכלל לא נעזרים באנשים מבחוץ? עזבו רגע את עניין עוזרת הבית (כנראה טריוויאלי בהרבה בתים), אבל אין
סבתא שבאה לקפל את הכביסה פעם ב...? או שמביאה/נותנת לכם קופסאות אוכל לשבוע הקרוב? עזרות אחרות (גם בתשלום)?
עוזרת זה בכלל לא טריוויאלי - קשה מאד למצוא עוזרת טובה ואמינה. אנחנו התייאשנו, ולא בגלל חסכון כספי אלא כי זה פשוט מעצבן מדי לנהל מישהי שמבריזה חצי מהזמן וגם כשהיא באה לא ממש מנקה.

עזרה מבחוץ שכן יש אצלנו: בייביסיטר מסבתות - המון, בעיקר כדי לאפשר לנו לעבוד ימים ארוכים חלק מהשבוע (ולפחות אחת הסבתות היתה עושה גם הרבה יותר בייביסיטר אם היינו נותנים לה). קופסאות אוכל מסבתות - פעם הסתמכנו עליהן באופן די מוחלט, כשהיינו הורים מאד צעירים. היום אנחנו מקבלים מדי פעם אבל זה לגמרי לא משמעותי, אנחנו לא מסתמכים על זה ולעתים קרובות גם לא צריכים את זה, ונאלצים לזרוק בסוף אחרי שדחפו לנו קופסאות אוכל שאנחנו לא צריכים (שוב, הסבתא רוצה לתת יותר משאנחנו רוצים לקחת). חוץ מזה - אפשר אם רוצים לספור ארוחות שבת אצל ההורים, פעם ההורים שלי ופעם ההורים שלו, וגם אוכלים בחוץ מדי פעם (אבל זה בעיקר מקל על חוסר הגיוון באוכל הביתי ולא על כמות הבישולים כי זה לכל היותר פעם בשבועיים). זהו. אלא אם כן סופרים את העזרה בתשלום של המדיח, מכונת הכביסה, והשואב הרובוטי.

בייביסיטר מסבתות - המון,
זה משהו שבכלל לא היה לנו כי גרנו רחוק מאד מהם. המזל הגדול הוא שאפשר היה לבקש מאמהות בישוב לקחת אותם לבית שלהן מהגן והנאחס הגדול
היה שהיו תקופות שעבדתי מפוצל (וחזרתי בערב למשרד עד לעשר בלילה) כדי להתאים את שעות הטיפול בילדים עם בעלי.
בכלל, כשעשיתי את "הסקר" הזה בין חבריי ומכריי הרבים, גיליתי שאנחנו היינו ממש יוצאי דופן בהתנהלות הזאת- בלי עזרה, בחינם או בתשלום.
ואני אומרת את זה לא בגאווה גדולה- אני משלמת מחיר לא פשוט היום על התקופה ההיא ועל הסטרס הלא נגמר לאורך שנים.
אם יש לי המלצה אחת מהניסיון שלי- תחלקו בנטל האחריות, תבקשו עזרה, תשלמו על עזרה ותתנו לעצמכם זמן לניקוי ראש. אל תחכו שהילדים יגדלו
בשביל לנוח ולפנות זמן לעצמכם, כי עד אז יכולים להתפתח בעיות פיזיות ונפשיות כתוצאה מהשחיקה.

מדוע שלא יהיה מס?
תהיה הוצאה ובצידה השני הכנסה שמאזנת את מספרים
במידה וזאת עיסקה שהתמורה של אחד גבוהה מהשניה, בוודאות יהיה מס
עכשיו רק נשאר להוכיח לפקיד שומה ששתי התמורות שוות :)

עריכה:
אולי אתה חושב על עסק
בקריאה שניה, כנראה שכן :/

אני רק אעיר שבניסוח השאלה טמונה הנחת יסוד 'מטלות הבית הן שנואות'
עכשיו השאלה היא מי השנואה ביותר
מציעה לאוורר את החשיבה בענין...
ו... ברשימה אין שטיפת כלים. למה? יש מדיח?

לענין עזרה קבועה מבחוץ: אנחנו נעזרים בקיפול כביסה באופן קבוע, ולפעמים גם בלשעשע את הילדים
מה שעובד הכי טוב אצלנו זה להזמין / לבקר שכנים
מי אמר ברטר ולא קיבל?

טוב, ראיתי כל מיני התייחסויות לבישולים ועכשיו שאלה בקשר לזה:
אתם באמת מבשלים ארוחות מחומרי גלם (ע"ע משנת הסולידית ודף המתכונים המהירים שפתחתי פעם)? כל הזמן?
עד כמה אתם משתמשים בגלגלי העזר של מזון מעובד וקפוא לחימום מהיר? בארוחות מבוססות דגני בוקר (גם מזון מעובד)?
בשנה האחרונה שאלתי המון חברים (בגילי בערך, במיוחד חברות) על הרגלי הבישול שלהם ואחד הדברים שהפתיעו אותי היה שהרבה נשים די משקרות
לגבי העניין (לעצמן? לאחרים?) ומספרות שאין להן שום בעיה לבשל והן אוהבות את זה. למה משקרות? כי אחרי ששכחו שסיפרו לי את זה, פתאום הן מספרות איפה הן קונות אוכל מבושל לשבת :) וזה עוד בלי לספור את היציאות למסעדות...

אתם באמת מבשלים ארוחות מחומרי גלם (ע"ע משנת הסולידית ודף המתכונים המהירים שפתחתי פעם)? כל הזמן?
עד כמה אתם משתמשים בגלגלי העזר של מזון מעובד וקפוא לחימום מהיר? בארוחות מבוססות דגני בוקר (גם מזון מעובד)?
את ממש טובה בלעזור לי לא לעבוד :lol:

בגדול התשובה היא כן, מבשלים מחומרי גלם. עם זאת השאלה מהי חומרי גלם או מה זה מעובד היא קצת סובייקטיבית, למשל אנחנו לא מכינים קטשופ ומיונז בבית וגם לא פסטה טריה. משתמשים גם בגבינה צהובה. כל אלו הם מוצרים מעובדים, אבל מהסוג שברוב המקומות תראי אותם כמרכיב במתכון ונחשבים כחומר גלם. מניחה שגם ירקות קפואים של סנפרוסט את לא מחשיבה כמוצרים מעובדים.

מזון מעובד וקפוא לחימום מהיר - אין פה בכלל למעט "חירום": למשל יש שקית עם שניצל תירס במקפיא שנועדה למקרים שחייבים לאכול משהו ולא יכולים להכין: למשל ההורים חולים ולא מסוגלים לבשל והילדים רעבים, או מגיע חבר של הילד שלא מוכן לאכול שום דבר ממה שבישלנו. שקית כזאת מחזיקה אצלנו חצי שנה או יותר.

אגב אני לא רואה שקר כאן:
אין להן שום בעיה לבשל והן אוהבות את זה.
זו יכולה להיות האמת, וזה לא סותר שהן קונות אוכל מבושל. כי יש מגבלות של זמן ושל לוגיסטיקה. אישי למשל אוהב לבשל, אבל לפעמים קשה למצוא את הזמן ואת האנרגיות. אם זה לא היה מאד מאד יקר לא היה אכפת לי לקנות אוכל מבושל לשבת, אני לא חושבת שהוא פחות בריא או מוצלח מהאוכל שאנחנו מבשלים בעצמנו. זה בניגוד לארוחות הקפואות למיניהן שבדרך כלל הן כן נחותות.

ולגבי דגני בוקר - נגמלנו מהם לפני כמה שנים, הקושי היה שבן זוגי אכל אותם לארוחת בוקר ועד שהוא לא השתכנע לוותר עליהם אי אפשר היה לומר לילדים לא לאכול אותם.

אתם באמת מבשלים ארוחות מחומרי גלם
אתרום את השנקל שלי לדיון. בתור סוג של מתכנת עם שתי ידיים שמאליות ואחד שלא אוהב את תהליך הבישול עצמו - זה בהחלט מאתגר (כמו נגיד כל המתכונים שאומרים "לבשל עד שמוכן" או "להוסיף לפי הטעם" ואין לי מושג מה זה אומר...).
משהו שלאחרונה מאוד שיפר את המצב עבורי הוא שימוש בסיר לחץ חשמלי (electric pressure cooker).
* הבישול בלחץ מהיר פי 2-3 משיטות רגילות.
* לא היה שיקול מרכזי עבורי, אבל בתיאוריה זה גם שיטת בישול בריאה יותר יחסית.
* בגלל שזה אלקטרוני - דורש ממני מעט מאוד התעסקות תוך כדי הבישול. לא צריך לפקח עליו - זורקים לסיר והולכים עד שהוא מצפצף שמוכן וממשיך לשמור על החום גם אחרי זה. אני יכול לצאת מהבית באמצע (לקפוץ לסניף הדואר נגיד) או לעשות דברים אחרים.
* דיוק / קונסיסטנטיות בתוצאות - בהינתן אותם רכיבים, התוצאה תצא אותו הדבר, כי השליטה על החום/זמן היא אלקטרונית ואחידה. בהינתן מתכונים עם כמויות מדויקות (יש כאלה), אני יכול לקבל תוצאות טובות על אף היעדר כישורי בישול.
* קל מאוד לנקות - בגדול רק לשטוף את הסיר ואולי כמה כלי חיתוך/קערות שנעזרתי בהם.
* הכל סגור בתוך הסיר - אין את האדים והריחות / השפרצות שמן שמלוות בבישול על מחבת.

נשמח לקבל לינק ל-2-3 המתכונים החביבים עליך. תודה.
אני עוד בתחילת הדרך של להתנסות ולנצל את הפוטנציאל של הדבר הזה, אבל אני מאוד אהבתי את ההסברים וההנחיות שבאתר הזה:
https://www.hippressurecooking.com
ומקום חביב להתחיל הוא סדרת הסרטונים הזו שלה ביוטיוב:
https://www.youtube.com/watch?v=n7jwCzS6PBI&list=PL1Zu1aDRU2-gI3WRYlEyDl3xzR8pa9WVF&index=1

למתקשים בבישול, אני ממליץ לבדוק את ערוץ הבישול Tasty ביוטיוב (בבעלות באזפיד).

הסרטונים מראים את תהליך הבישול בקצב מאוד מהיר ובעריכה מהודקת ומאפשרים לצופה להבין איך אמור להיראות כל שלב בתהליך.
למרות העדר כישרון טבעי בתחום, אני גורף באופן עקבי מחמאות מתבשילים של Tasty. שווה לנסות לדעתי.

את ממש טובה בלעזור לי לא לעבוד
בשמחה!
זו יכולה להיות האמת, וזה לא סותר שהן קונות אוכל מבושל. כי יש מגבלות של זמן ושל לוגיסטיקה.
זה נכון, אבל מדובר על נשים שתגובה ל"קיטורים" שלי שנמאס וכמה אפשר, הן טענו שאין להן שום בעיה לבשל כל יום ומיד גם פצחו במתכונים...
אצלנו בשנתיים האחרונות קרו שלושה דברים שהקלו עלי. הראשון- קנינו מקפיא ואנחנו מבשלים רק אחת לשבוע את המנות הבשריות. השני- בעלי הצטרף לבישולים, והשלישי- הפסקתי להרגיש אשמה כשאני בוחרת ללכת למסעדה מדי פעם.

אצלנו בשנתיים האחרונות קרו שלושה דברים שהקלו עלי. הראשון- קנינו מקפיא ואנחנו מבשלים רק אחת לשבוע את המנות הבשריות. השני- בעלי הצטרף לבישולים, והשלישי- הפסקתי להרגיש אשמה כשאני בוחרת ללכת למסעדה מדי פעם.
מצוין, אצלנו כל התנאים כבר מתקיימים. אין מקפיא נפרד אבל אנחנו לא צריכים, יש לנו מספיק מקום במקפיא שבמקרר. בן זוגי עושה לפחות חצי מהבישולים אם לא יותר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Fitch פתיחת עוסק פטור לשכיר - רשימת מטלות ראשונית התפתחות אישית 30
R האם אני יכול לעזוב את הבית של ההורים יומני מסע אישיים 27
ה House hacking עם הבית הראשון שלנו בצפון - מקניה למכירה בשנתיים נדל"ן 6
M הייתכן שרק ל-28% ממשקי הבית החילוניים בישראל יש משכנתא, וההחזר ההמוצע עליה הוא רק 3,800 ש"ח? נדל"ן 11
amidar פתיחת חשבון בנק לוועד הבית - איפה עושים? האם אפשר דיגיטלי? צרכנות פיננסית 20
יבגני_ל משלוח עד הבית של דואר ישראל אוף טופיק 80
N בעל הבית מכר קרקע הצמודה לבית שאני שוכר ממנו - איך אפשר לדעת מתי תתחיל הבניה? אוף טופיק 4
C על מה הסתכלתם לפני קניית הבית הראשון, ומה הייתם עושים אחרת? נדל"ן 9
P מוכר את הבית בסכום נמוך ממחיר הקניה ועדיין מרוויח. איפה אני טועה? נדל"ן 22
J קרנות ishare נעלמו מדף הבית של אלטשולר שוק ההון 79
ש האם להסכים להצעת וועד הבית? לשלם על החשמל המשותף כמו בחשבון המים. אוף טופיק 5
N בעל הבית גונב חשמל בצורה מתוחכמת, איך הייתם פועלים במצב הזה? אוף טופיק 211
de dud צביעת הבית עם ילדים בסגר אוף טופיק 5
O משקיע מתחיל - עשיתי את שיעורי הבית שלי אשמח לשמוע את דעתכם שוק ההון 16
T דיווח: הבית הלבן שוקל מתן הקלות מס לאמריקאים שישקיעו בשוק ההון שוק ההון 2
T "הבית הלבן שוקל מתן הקלות מס לאמריקאים ישקיעו בשוק ההון" אוף טופיק 5
milx למכור את הבית ולהשקיע את הכסף במדדים? שוק ההון 35
צריכה עצה רוצה לעזוב את הבית של ההורים. משכנתא או שכירות? נדל"ן 122
S כמה כסף משקיע משק הבית שלכם בשוק ההון (לא נדל"ן מוחשי)? שוק ההון 2
oz1987 אמזון תבצע משלוחים חינם עד הבית לישראל צרכנות פיננסית 1
Y באיזה גיל עזבתם.ן את הבית? אוף טופיק 49
ל שיפוץ והרחבת הבית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
ק לאכול את הבית [משכנתא הפוכה | אנונה] פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 65
waskindalost כותרת מגלובס - 30% ממשקי הבית צברו חוב צרכני של 94 אלף שקל בממוצע מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 72
ל ניקיון הבית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
hommie חובות משקי הבית 2015 אוף טופיק 11
Y נקיון הבית לחגים אוף טופיק 0
ס שיפוץ הבית התפתחות אישית 3
צ ההשפעה של האתר על הבית שלי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8
A מתי לעזוב את הבית? צרכנות פיננסית 38
שלי לחדש את הבית עם וואשי טייפ אוף טופיק 2

נושאים דומים

Back
למעלה