• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מחפש תעודת סל לאחזקה ארוכה במיוחד עם מאפיינים ספציפים

soldi

משתמש רשום
דירוג
1
היי,
אני מחפש תעודת סל של שמחזיקה/מחקה את 20% המניות בעלות השווי הנמוך ביותר ב NYSE ומתעדכנת על בסיס רבעוני. (עדיפות ל REINVEST)
אשמח להפניות. (ואם אין אז לדברים דומים )תודה!

אם זה 20% לפי משקל שוק אז VXF.

ג.נ. מחזיק את VXF

תודה, אבל אם אני מבין נכון זה לא לוקח את ה S&P500 בפנים מה שמשאיר אותנו עם המניות בינוניות/קטנות.
אני מחפש תעודת סל שתתן לי חשיפה ל 20% המניות בעלות השווי הנמוך ביותר רק ב NYSE.

תודה, אבל אם אני מבין נכון זה לא לוקח את ה S&P500 בפנים מה שמשאיר אותנו עם המניות בינוניות/קטנות.
נכון. הsp500 מהווה כ-80% מהשוק האמריקאי (בורסת הNYSE כוללת את רובם).
אי לכך בהגדרה ה20% יהיו אלה שמחוץ לsp500.

היי,
אני מחפש תעודת סל של שמחזיקה/מחקה את 20% המניות בעלות השווי הנמוך ביותר ב NYSE ומתעדכנת על בסיס רבעוני. (עדיפות ל REINVEST)
אשמח להפניות. (ואם אין אז לדברים דומים )תודה!
הדבר היחיד שעולה בדעתי זה ראסל RUSSEL 2000 יש לא מעט איטיאפים כמו IWM

היה לי את זה בראש מהספר של ג'ים קולינס.
עכשיו מצאתי את זה

בתכלס אבל 80-85 זה לא באמת משנה (גם לטובת השאלה הנידונה)
אני פעם לקחתי את כל הHOLDINGS של VTI מETF.COM, סכמתי את האחוזים של ה500 הגדולים (אפילו בלי לטרוח למצוא התאמה לVOO), והגעתי בערך ל85%.

אבל מסכים שלצורך השאלה ששאל פות"ש זה לא מאוד משנה.....

אולי לא הסברתי את עצמי טוב, לפי NYSE וגוגל נסחרים בבורסה של 2700-2800 חברות (לא כולל ETF כמובן)
אני רוצה בערך את ה500/540/560 החברות עם השווי הנמוך ביותר, אם אני מסתכל עפ FINVIZ (https://finviz.com/screener.ashx?v=111&f=cap_microunder,exch_nyse) חברות מתחת ל 300M$ נותן לי 645 חברות, אז אני מניח שהרף הוא 250-280M$ בערך להביא אותי ל 20% מהחברות הנסחרות ב NYSE עם השווי הנמוך ביותר.
תקנו אותי אם אני טועה.

סתם מתוך סקרנות - מה בדיוק המטרה? הרי אם זו החזקה ארוכה במיוחד אז בסופו של דבר - דווקא המצליחות ביותר מתוך ה-"קטנות" הנ"ל, תצאנה החוצה ל-ETF (היות והן תהיינה שייכות למדד של חברות גדולות יותר) ?

אני מבין לגמרי למה שתרצה להשקיע במניה קטנה שלטווח ארוך *תצמח מאוד* (אם היא תצליח), אבל - זה לא משהו ש-ETF כפי שתיארת יתן לך. המניה הקטנה הנ"ל תתעופף החוצה ברגע שהיא תגדל יותר מדי.

סתם מתוך סקרנות - מה בדיוק המטרה? הרי אם זו החזקה ארוכה במיוחד אז בסופו של דבר - דווקא המצליחות ביותר מתוך ה-"קטנות" הנ"ל, תצאנה החוצה ל-ETF (היות והן תהיינה שייכות למדד של חברות גדולות יותר) ?

אני מבין לגמרי למה שתרצה להשקיע במניה קטנה שלטווח ארוך *תצמח מאוד* (אם היא תצליח), אבל - זה לא משהו ש-ETF כפי שתיארת יתן לך. המניה הקטנה הנ"ל תתעופף החוצה ברגע שהיא תגדל יותר מדי.
מחקר שקראתי

תקנו אותי אם אני טועה.
אתה מסתכל על ממוצע פשוט במקום ממוצע משוכלל.
אם יש בשוק 100 חברות, ואתה רוצה 20% מהשוק, הוא לא בהכרח יהיה 20 חברות. הסיבה היא שהשווי של החברות הגדולות, הרבה יותר גדול משל החברות הקטנות. כך ייתכן ש80 החברות הקטנות (מתוך 100), מייצגות רק 20% מהשוק מבחינת שווי שוק.
אם אתה רוצה רק את ה540-560 חברות הקטנות בשוק האמריקאי, זו בעצם חשיפה למעט מאוד מהשוק. בפועל, כ2000 החברות הקטנות מייצגות כ20% מהשוק.
לכן, כשהציעו לך כאן הצעות כמו ראסל 2000 וVXF, זה בעצם מה שנותן לך 20% מהשוק, אבל בממוצע משוקלל שמתחשב בשווי של כל חברה, ולא בממוצע פשוט שמתחשב בכל חברה באופן זהה.

אם ממש חשוב לך להשקיע דווקא בפלח האפסי הזה של 540-560 החברות הקטנות למרות מה שהסברתי, זה בסדר כמובן (בתקווה שאתה מבין מה אתה עושה). אני לא מכיר נייר שעושה את זה (וזה לא אומר שאין).

אתה מסתכל על ממוצע פשוט במקום ממוצע משוכלל.
אם יש בשוק 100 חברות, ואתה רוצה 20% מהשוק, הוא לא בהכרח יהיה 20 חברות.
תודה על הקדשת הזמן אבל כמו שאמרתי, כנראה לא הובנתי נכון, אם יש 100 חברות אני רוצה בדיוק! 20 החברות בעלות השווי הנמוך ביותר.
לא דיברתי בשום שלב על השווי המצרפי ואחוז ממנו אלא על מספר חברות.
תודה על התשובה בכל מקרה :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O מחפש תעודת סל אנרגיה מקבילה ל XLE פוסטים מאיכות נמוכה 0
shukshuk מחפש קרן או תעודת סל לשווקים מתעוררים מנוטרלת מט"ח שוק ההון 0
מ מחפש קבוצת רכישה לקרן השתלמות זולה (עדיף IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ח מחפש אקסל למעקב אחרי תיק השקעות אוף טופיק 1
רוטב פיצה מחפש 20/80 באיזור המרכז להשקעה מעולה. מכירים? נדל"ן 1
ד היי, מחפש מינוף זול שוק ההון 20
S מחפש הזדמנות נדלן עד 1 מש"ח. נדל"ן 0
S מחפש בנרות רעיונות לעבודה כסטודנט התפתחות אישית 4
G מחפש קרן שנסחרת בארץ ודומה לVB שוק ההון 20
ה מחפש להשקיע בדירות יד 2 בצפון אנגליה, איך אתם יכולים לקדם אותי? פוסטים מאיכות נמוכה 0
Shnizelia מחפש אלטרנטיבה איכותית ל-ChatGPT פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 10
סנופקין מחפש עצה: כסף ממניות לסגירת מסלול פריים? נדל"ן 16
חובב_פנסיה2022 אני מחפש מחשבון שיכול לחשב ריבית פריים על תקופה אמיתית היסטורית אוף טופיק 3
ג זוג צעיר מחפש איפה לקנות דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 9
א מחפש קרן מחקה מדד NASDAQ טובה. מה חוו"ד החברים? שוק ההון 42
E בן 15, מחפש איפה להשקיע את הכסף יומני מסע אישיים 18
P מחפש מחשבוני פנסיה להשוואת דמי ניהול ומסלולי תשואות, יש דבר כזה? פוסטים מאיכות נמוכה 1
F מחפש מדריכים בנושא השקעות בארה"ב נדל"ן 2
Michel מחפש עזרה בענייני רישום בטאבו ובטבלת איחוד וחלוקה. נדל"ן 0
S מחפש המלצה למיקרוגל דיגיטלי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
ל מחפש בעל מקצוע מתאים אוף טופיק 0
G מחפש אגרות חוב ממשלת ארה"ב שוק ההון 24
F מחפש איש מקצוע עם נסיון במסחר אוף טופיק 0
N מחפש משהו דומה לקרן כספית נקובה דולר רק שנסחרת בארהב שוק ההון 19
de dud מחפש קטע ג׳אז כבר שנים .. HELP! אוף טופיק 4
א מחפש שמות של תעודות הנסחרת ביורו שוק ההון 5
P מחפש נייר עוקב מדד עולמי שמתאים להוראת קבע לילדים שוק ההון 2
flower מחפש להכיר אל-הורית אוף טופיק 9
O מחפש תעודה מקבילה ל XLE בשקלים פוסטים מאיכות נמוכה 2
א אני מחפש הסבר ברור איך להעביר מלאומי לאקסלנס את התיק השקעות שלי פוסטים מאיכות נמוכה 1
ה מחפש רעיון להכנסה נוספת יומני מסע אישיים 3
G מחפש מכשיר השקעה זול (ושישאר זול) על S&P500 שוק ההון 11
S מחפש סלולרי חדש - בעקבות השרשור על הפלאפון שהלך לי.. אוף טופיק 10
S מחפש המלצה על חברה שמציעה חבילות נופש לחו"ל צרכנות פיננסית 8
A מחפש המלצה על כרטיס אשראי ללא דמי חבר צרכנות פיננסית 3
G מחפש את האפיק ההשקעה השני שלי לאחר הACWI של BlackRock שוק ההון 13
D מחפש מדריך לימודי להקמת עסק/חברה בעמ התפתחות אישית 26
Oracle מחפש המלצה והבדלים בין אלבומי תמונות אוף טופיק 3
ת מחפש לקנות לשכור את הספר המשקיע הנבון פוסטים מאיכות נמוכה 7
ל מחפש תעודות סל שוק ההון 0
S מחפש מקבילה אירית צוברת לBND שוק ההון 8
R מחפש קואצ'ר לטיפול אישי התפתחות אישית 12