• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מוכנות למלחמה בצפון

אם אתה מתכונן לברוח בסירה, צא עכשיו במטוס.
אני לא זה שמתחמש.

יש סיבה שציבור מאד מסויים מקבל בקלות נשק, גם עם פחות משלוש שנות שירות צבאי, וגם ללא אימון של לוחם ושירות קרבי בצבא.

נערך לאחרונה ב:
אני לא זה שמתחמש.

יש סיבה שציבור מאד מסויים מקבל בקלות נשק, גם עם פחות משלוש שנות שירות צבאי, וגם ללא אימון של לוחם ושירות קרבי בצבא.
גם אדם שהיה לוחם, לא כדאי שיהיה ברשות כל אחד נשק. לא מעט מסתובבים עם טראומה לא מאובחנת שיכולה להתפרץ בדרכים אלימות מטריגרים לא ידועים.
ואנקדוטות אישיות לגבי נשק אישי:
1. לי היה בשנות ה-20 אקדח שקיבלתי כשגרתי וניהלתי ישוב צעיר ליד כרמיאל (יותר נכון - ליד סחנין וצמוד לבדואים המפוזרים) והוא נגנב ביום שנסעתי לסידורים בת"א בלעדיו. יחד איתו נגנב גם האקדח האישי של עוד בחור בן 30 יוצא סיירת צנחנים (אני הייתי בצבא מפקדת בנח"ל).
2. לבעלי היה נשק בארון בחדר שינה כשהיה בכיתת כוננות בישוב על גדר לבנון שגרנו בו 20 שנה. באיזשהו שלב הוא החליט להחזיר אותו לנשקייה כי הרגיש שיותר מסוכן שהנשק ישאר ליד הילדים. במקרה שלו, זה הפחד שימצאו וישחקו איתו.

אלה שלוש הסיבות העיקריות לדעתי למה לא להחזיק נשק בבית.

גם אדם שהיה לוחם, לא כדאי שיהיה ברשות כל אחד נשק. לא מעט מסתובבים עם טראומה לא מאובחנת שיכולה להתפרץ בדרכים אלימות מטריגרים לא ידועים.
ואנקדוטות אישיות לגבי נשק אישי:
1. לי היה בשנות ה-20 אקדח שקיבלתי כשגרתי וניהלתי ישוב צעיר ליד כרמיאל (יותר נכון - ליד סחנין וצמוד לבדואים המפוזרים) והוא נגנב ביום שנסעתי לסידורים בת"א בלעדיו. יחד איתו נגנב גם האקדח האישי של עוד בחור בן 30 יוצא סיירת צנחנים (אני הייתי בצבא מפקדת בנח"ל).
2. לבעלי היה נשק בארון בחדר שינה כשהיה בכיתת כוננות בישוב על גדר לבנון שגרנו בו 20 שנה. באיזשהו שלב הוא החליט להחזיר אותו לנשקייה כי הרגיש שיותר מסוכן שהנשק ישאר ליד הילדים. במקרה שלו, זה הפחד שימצאו וישחקו איתו.

אלה שלוש הסיבות העיקריות לדעתי למה לא להחזיק נשק בבית.
גניבת נשק זה אחריות הממשלה ולא סיבה לא לתת לאנשים נשקים.

לגבי ילדים קטנים מסכים שצריך להיות סופר זהירים, לנקוט בהרבה אמצעי בטיחות וגם להדריך את הילדים

גניבת נשק זה אחריות הממשלה ולא סיבה לא לתת לאנשים נשקים.
ומחבלים שמגיעים עד הבית זה אשמת המפגינים.

לגבי ילדים קטנים מסכים שצריך להיות סופר זהירים, לנקוט בהרבה אמצעי בטיחות וגם להדריך את הילדים
שיוכלו להילחם כשהם לבד בבית.

גם הגנה על אזרחים זה אחריות של הממשלה ולא סיבה לתת לאנשים נשקים.
נכון, אבל אחרי ההפקרה הגדולה של הצבא ב-7/10, וההפקרה הענקית של הממשלה בשבועות והחודשים לאחר מכן - אני לא מתפלאת שנשבר האמון של האזרחים.
במקום לחלק נשקים, עדיף להעיף את הממשלה והגנרלים הנוכחיים לקיבינימט. לבנות אמון מחודש של האזרחים יצריך שנים לא מעטות והרבה חשיבה אסטרטגית והוכחות בשטח - משהו שכל הממשלות כמעט נכשלו שוב ושוב לאורך קיום המדינה.

ומה עוד צריך לקחת בחשבון בדיון החשוב הזה
1. ריבוי נשק אצל אנשים מאומנים מייצר אפקט הרתעתי ותחושת ביטחון.
3. קונטרה לנשק הלא חוקי (שההערכות נעות בין 10K ל 500K)
4. לגליזציה ורגולציה כקונטרה לשוק השחור של הנשק.
4. במקרה של שומר חומות 2, צריך לקחת בחשבון שרוב הנשק הלא חוקי נמצא בחברה הערבית. (עבירות ירי פי 7 המיהודים וזה לא כולל חרדים שאצלם זה אפסי)
5. לא PC אבל מה לעשות, פרופילינג נכון צריך לקחת בחשבון ציבור/מגזר בו מתרחשות מסיבות כאלה ואחרות 85% מעבירות הנשק.
6. לטייב את הענישה על עבירות נשק (כולל נשק חוקי כמובן)
7. גניבות נשק, לא מוצא נתונים על נשק פרטי (מצהל זה סביבות 200 בשנה) אבל מניח שמפרטי זה פחות לכן זה פחות מעניין לדיון.
8. עבירות בנשק חוקי, לא מוצא נתונים אבל מניח מקריאה בנושא שזה זניח והדרך לטפל בזה זה פחות מניעה ויותר פרופילינג.
9. חופש הפרט לשאת נשק שכמו לכל דבר, יש לו מחיר
10. סיכוי מול סיכון בשביל זה צריך פרופילינג איכותי שמתחשב בסיכון האזורי למשל מה שקיים אבל צריך להמשיך להשקיע בזה נוכח העלייה ברשיונות

אני מניח לצורך הדיון 100K נשקים לא חוקיים וסדר גודל דומה של נשק חוקי (יש 150K רשיונות פרטיים)

אם זו האמונה כל השרשור מיותר.
ממש לא . קודם כל אנחנו (כמיטב המסורת האינטרנטית וגם יהודית) גלשנו לגמרי מהנושא מנושא השרשור, אז אולי נמצה את הדיון.

אני פשוט מפקפק בסיבה של גניבת נשק כסיבה לא לתת אנשים נשק. בימים כתיקונם, מניעת ריבוי גניבות נשק זה אחריות המדינה, אבל המדינה (דרך הבט"פ וגם בצה"ל) החליטו שהבעיה אצל הנגנב ולא הגונב.

אני רק רוצה לציין שאם אדם כלשהו שגר בבניין בעיר גדולה במרכז מאמין שיש סיכוי לא זניח שחבורת מחבלים עם קלצ'ניקובים ו rpg יבואו לשחוט אותו ואת המשפחה שלו בביתו אז יש לסיטואציה הזו פתרונות נוספים מלבד רכישת אקדח.

ג.נ
אני אישית מאמין שהסיכוי לזה זניח אבל אולי אני טועה.

בוא לא נתבלבל בין עובדות לדעות.
בוא באמת. תסביר מאיפה הנתון של 10,000 רציחות וניסיונות רצח ואיך הוא הופך ל6% מכלי הנשק שמוחזקים ברישיון כשהראיתי לך שאין שום קשר כזה.

אני רק רוצה לציין שאם אדם כלשהו שגר בבניין בעיר גדולה במרכז מאמין שיש סיכוי לא זניח שחבורת מחבלים עם קלצ'ניקובים ו rpg יבואו לשחוט אותו ואת המשפחה שלו בביתו אז יש לסיטואציה הזו פתרונות נוספים מלבד רכישת אקדח.

ג.נ
מה הפתרונות?

אגב זה אותם אנשים שפוצצו את עצמם למוות בנתניה, תל אביב, ירושלים ועוד הרבה מקומות פשוט האמצעים השתכללו לצערי

ג.נ
מחזק

בוא באמת. תסביר מאיפה הנתון של 10,000 רציחות וניסיונות רצח ואיך הוא הופך ל6% מכלי הנשק שמוחזקים ברישיון כשהראיתי לך שאין שום קשר כזה.
אני הסברתי את עצמי עם מקורות מוסמכים שהוצגו בכנסת ישראל.
החישוב פשוט: כמות הפשעים שבוצעו בשנה (10k) לחלק לכמות כלי הנשק באחזקה פרטית (כ160k) *100 והתשובה היא הסיכוי שכלי נשק ישמש לפשע בשנה.

קצת מיציתי את הדיון על נשק, אשמח להמשיך לדון בנושא המוכנות למלחמה בצפון.

אני הסברתי את עצמי עם מקורות מוסמכים שהוצגו בכנסת ישראל.
החישוב פשוט: כמות הפשעים שבוצעו בשנה (10k) לחלק לכמות כלי הנשק באחזקה פרטית (כ160k) *100 והתשובה היא הסיכוי שכלי נשק ישמש לפשע בשנה.

קצת מיציתי את הדיון על נשק, אשמח להמשיך לדון בנושא המוכנות למלחמה בצפון.
אבל זה חרטוט.
ממה שאני רואה בנתונים מדובר על 2017 עד 2021. לא 'נכון ל', 2021 כמו שכתבת.
מעבר לזה אין שום קשר למציאות בחישוב שלך.
84% מהעבירות נעשו על ידי ערבים שאין להם שום רישיון. רוב מוחלט של הנשק הלא חוקי בארץ הוא לא גנוב אלא מוברח.
נשק ארגוני שמשום מה לא הכנסת לחישוב אחראי על הרבה יותר.. ומה עם צהלי ומשטרתי?
החישוב בנכון זה משהו בסדר של 3/160000 = 0.001875%.
מה הקשר בין נשק ברישיון פרטי לכלל הרציחות בארץ?
פשוט תחלק את מספר כמות הפשעים שבוצעו בארץ במספר ההיפופוטמים בארץ ותקבל שיש לך 7% סיכוי שהיפופוטם בידיים פרטיות ישמש לפשע בשנה.
אם כבר לחרטט אז עד הסוף למה לעשות חצי עבודה.

אני לא רואה מאיפה המדינה מביאה עוד כסף למפעלים, לחנויות, לזכיינים וכו'. מה יהיה בעוד 10 שנים אחרי המלחמה? הצפון והגליל בפרט גם ככה מופקר ודועך. אם גם מקומןת הפרנסה הלא רבים שקיימים פה יקרסו, מי יגור פה?
מההתרשמות שלי, בעשרות השנים האחרונות, האנטישמיות בעולם גורמת לכך שההתישבות היהודית והרעיון הציוני באופן כללי, עוד לא דעכו. ולא נראה שזה יקרה בקרוב. ההיפך, רק נראה שמתגבר:
1. גלי עלייה (רוסים, אתיופים, צרפתים) - רובם ככולם אנשים צנועים, חרוצים, לא מפונקים, ועם רעב גדול להשתלב ולהצליח.
2. כסף זר (של יהודים, ולא רק) שמושקע בארץ.

לא הייתי מספידה כל כך מהר את הרעיון הציוני, כל עוד האנטישמיות בעולם לא בדעיכה.

doomsdays is coming lady's and gentlemen's:

כבר תקופה ארוכה שכתבות כאלה באות והולכות, כבר לא יודע אם לסמוך על זה

אני מכיר אנשים שעשו את זה בתחילת המלחמה, אבל זה פתרון בעייתי -
לצאת לפני המלחמה בעיה כי אנחנו לא יודעים מתי המלחמה תתחיל - אולי עוד 3-4 חודשים, ולחכות תקופה כזו (לא כולל הלחימה עצמה) בחול זה קשה עם העבודה, גם לא ברור לי אם ויזת תייר מאפשרת שהות כל כך ארוכה.
לצאת ביום המלחמה עצמו - בספק עם נצליח, בטח השדות תעופה יהיו בין המטרות הראשונות וגם אם לא הסיכוי שנצליח לקנות כרטיס נמוך
לפי הדיווחים בYNET התקיפה התחילה עכשיו , המרחב האווירי של מדינת ישראל נסגר מחצות עד הבוקר
והמרחב האווירי של ירדן כבר סגור .

בקיצור בזמן אמת כנראה שלצאת מהמדינה יהיה מאתגר.

נושאים דומים

Back
למעלה