• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מוכנות למלחמה בצפון

ובתוך עזה? מארגון של רוכבי גמלים עם קלצ'ניקובים בזמן ההתנתקות, קיבלנו ארגון עם רחפנים, טילאות מודרנית, ארגון צבאי, חיל ים, חימושים מתקדמים ובשפע.
ארגון של רוכבי גמלים עם קלצ׳ניקובים? ב2005 הם היו מאוד רחוקים מכך. אמנם הם היו הרחק ממה שהם היום, אבל כבר היו להם ניסיונות שיגור וחימושים מתקדמים, וכבר ידעו לפגע בצורה חמורה בתושבי גוש קטיף ובחיילים של אוגדת עזה.
לגבי רחפנים, זה כמובן תחום שבלי קשר לעזה התקדם והפך לזמין אזרחית רק בעשור האחרון, בלי קשר לחמאס.

• אהבתי
Reactions: HHH
באינתיפאדה נרצחו פי כמה יותר ישראלים רק שזה היה לאורך שנים ולא ביממה אחת.
באינתיפאדה נרצחו 1178 ישראלים
ביחס לאלפיים הרוגים שיש בינתיים תחת שלטון הימין-על-מלא.

מרכיבי השפה כמעט אף פעם לא בעלי משמעות אחת. המילה "שפה" אומרת גם דיבור אנושי, וגם איבר מעל האף. זה לא אומר של"שפה" אין משמעות, רק כי יש לה שתי משמעויות.
אין ספק שבשפה רגילה משמעות המילים תלויה גם בהקשר - אנשים לא מתבלבלים בין שפה כאיבר ובין שפה כדיבור.
אבל להגיד ״למוטט את החמאס״ זה קישקוש. סיסמא. מסך עשן.
מזכיר שהדיון במושג התחיל בחוסר הסכמה על משמעותו :
עזה כבר לא מהווה איום.
והתשובה:
אנחנו לא מצליחים למוטט ארגון טרור קטן ועלוב

• אהבתי
Reactions: HHH
בוא, עם כל הכבוד, המצב של ישראל עכשיו ב-2024 טוב לאין שיעור ממלחמת יום כיפור. טענתי את זה כבר בעבר בפורום ואני עדיין סבור כך - זה אפילו לא המשבר הכי חמור שהיה למדינת ישראל במאה ה-21. האינתיפאדה השניה היתה הרבה יותר חמורה, בתחילת שנות האלפיים. וההשלכות הכלכליות שלה גם כן
למה אתה מנסה להכות במשב רוח עם מחבט טניס? מעולם לא טענתי אחרת.

מי שמתעקש לחשוב כמוך הוא באמת תבוסתן ופסימי
תגובתי:
אופטימיות יתר, חוסר רצון להסתכל למציאות בפנים ומחשבה שאנחנו מתת האל אלו בים היתר הגורמים ל7 באוקטובר וגם למלחמת יום כיפור.

ארגון של רוכבי גמלים עם קלצ׳ניקובים? ב2005 הם היו מאוד רחוקים מכך. אמנם הם היו הרחק ממה שהם היום, אבל כבר היו להם ניסיונות שיגור וחימושים מתקדמים, וכבר ידעו לפגע בצורה חמורה בתושבי גוש קטיף ובחיילים של אוגדת עזה.
+1
זה היה המצב ב 2004 (שנה לפני ההתנתקות):
"ב-2004 שוגרו לעבר מטרות ישראליות 1,231 פצצות מרגמה, לעומת 708 ב-2003, עלייה של 74%. עלייה מסיבית יותר הסתמנה בירי הרקטות: 309 רקטות קסאם שוגרו לעבר מטרות ישראליות ב-2004 לעומת 105 ב-2003, עלייה של כמעט 200%."
"בשנת 2004 הסתמנה עלייה משמעותית בכמות ההרוגים בפיגועים שיצאו מאזור חבל עזה: 58 הרוגים בשנת 2004"

לגבי רחפנים, זה כמובן תחום שבלי קשר לעזה התקדם והפך לזמין אזרחית רק בעשור האחרון, בלי קשר לחמאס.
אין מה להשוות ארגון טרור עם קסאמים שיוצרים במחרטות לצבא עזה שנוצר ב19 שנים האלה, עם פיקוד, ניהול אזרחי, חילות חדשים, חיל מודיעין וסייבר, תוכנית צבאית סדורה.
מעבר לזה זה סמנטיקה.

אבל להגיד ״למוטט את החמאס״ זה קישקוש. סיסמא. מסך עשן.

אני חושב שרוב האנשים מבינים את המושג כ"להסיר את האיום". כ"לעולם לא עוד". שניהם ביטויים שמשתמשים גם בהם.
בעברית? שלא יהיה יותר איום פלישה וטבח, שלא יהיה יותר איום טילאות. שני דברים שרק צבא סדיר יכול לבצע.
אין טעם לחפש כל מיני דקויות של "ומה אם ב2027 הם ירו 3 גראדים על אשקלון", החיים לא בינאריים ככה.

אני חושב שרוב האנשים מבינים את המושג ... שלא יהיה יותר איום פלישה וטבח, שלא יהיה יותר איום טילאות. שני דברים שרק צבא סדיר יכול לבצע.
ב 6 לאוקטובר 2023 רוב הישראלים חשבו שאין איום ממשי של פלישה וטבח מעזה - הרי יש צבא סדיר ששומר על הגבול.

ואם נחזור למקור העניין - את החמאס בעזה כבר מוטטנו ?
תהה אשר תהה התשובה האישית שלך, או עמית או מלפפון חמוץ לא מסכימים איתה.

אגב, לחיזבאללה יש 20000 לוחמים ועוד 100000 שמחכים להיכנס מעירק. ה- 400 שחיסלנו לא מדגדגים אותם.
חישוב לא נכון כמעת כל המחוסלים זה: כוח רדואן, צוותים נגד טנקים ,מפקדים . והם ממש לא עשרות אלפים.
היו כל מני הערכות סביב אלפים בודדים. ולאמן אותם לוקח הרבה זמן.

אפשר להשמיד את כל היכולות הצבאיות של החמאס, אבל החמאס זה לא רק זרוע צבאית.
הארגון הזה בכלל קם על זרוע חברתית.
כדי ל"השמיד" אותו סופית, צריך לעשות שני דברים:
1. לגרום לאוכלוסייה העזתית להתקומם נגדו.
2. להציב מולו אלטרנטיבה שלטונית.

דווקא הממשלה עושה ההיפך - מכניסה ציוד הומניטרי ואומרת בעיקר לא על כל ההצעות לאלטרנטיבה שלטונית.
חשוב לציין ולהבין שאם תציבו שתי אופציות מול העזתי הממוצע - שלטון ישראלי צבאי או שלטון חמאסי - או יעדיף שלטון חמאסי (ובצדק...). לדעתי, אגב, אם אנחנו רוצים להחליף את שלטון החמאס בעזה, לא מן הנמנע שנצטרך לשלוט צבאית בעזה למשך כמה שנים עד להתייצבות שלטון אלטרנטיבי עזתי.

נערך לאחרונה ב:
באינתיפאדה נרצחו 1178 ישראלים
ביחס לאלפיים הרוגים שיש בינתיים תחת שלטון הימין-על-מלא.
בוא לא נסתכל על התמונה המלאה... נתעלם מזה שביבי ישב באופוזיציה עם 12 מנדטים כשהצד שלכם הוציא לפועל את ההתנתקות.
ונתעלם מזה שהיתה ממשלת מרכז-שמאל כשחמאס עלה לשלטון בעזה.
ונתעלם מזה שיאיר לפיד נתן לנסראללה טריטוריה ימית תמורת שקט... (הוא ליצן בדיוק כמו מי שהצביע לו)

זה מאוד נוח להאשים את נתניהו על דברים שהוא ירש מממשלות שמאל.

אי אפשר לדעת כמה הרוגים היו ב-7 באוקטובר אם הפסטיבל לא היה מתרחש, אבל עצם זה שבחרו לעשות פסטיבל שלום בשבת בחג על גדר המערכת עם עזה זה עוד סימפטום על האלטרנטיבות ״המפתות״ שיש לשלטון ימין בישראל. זה לא כל כך סקסי לומר את זה היום כי הפכו את יצחק רבין לאליל של השמאל, אבל כשיצחק רבין חתם על הסכמי אוסלו והתחילו לזרום מהרשות הפלסטינית פיגועים לתוך ישראל, זה הוא שאמר: ״אלה קורבנות השלום״. אני חושב שאתה קצת מתבלבל בנוגע לאיזה צד מוכן להקריב חיים של ישראלים כדי שכל מיני אירופאים ודמוקרטים בארצות הברית לא ישפטו אותו...

בוא לא נסתכל על התמונה המלאה... נתעלם מזה שביבי ישב באופוזיציה עם 12 מנדטים כשהצד שלכם הוציא לפועל את ההתנתקות.
נראה לי אני גדלתי ביקום מקביל, בו אריאל שרון היה ראש הממשלה ונתניהו כשר אוצר הצביע בעד בכל הפעמים...
ונתעלם מזה שיאיר לפיד נתן לנסראללה טריטוריה ימית תמורת שקט... (הוא ליצן בדיוק כמו מי שהצביע לו)

זה מאוד נוח להאשים את נתניהו על דברים שהוא ירש מממשלות שמאל.
אבל אחרי זה עלה "מר ביטחון" לשלטון. מדוע לא רק שלא מוטט את החמאס אלא אף ביקש מהקטארים שיעבירו לו כסף?
איך "אובדן" השטח הימי הביא למחדל ה-7 באוקטובר? הרי מי שהיה ליצן הוא לפיד שכבר לא בשלטון...
אי אפשר לדעת כמה הרוגים היו ב-7 באוקטובר אם הפסטיבל לא היה מתרחש, אבל עצם זה שבחרו לעשות פסטיבל שלום בשבת בחג על גדר המערכת עם עזה זה עוד סימפטום על האלטרנטיבות ״המפתות״ שיש לשלטון ימין בישראל.
כלומר המחדל הוא לא בפלישה, אלא בכמות ההרוגים שהיא באשמת מארגני הפסטיבל?

סליחה על הבוטות, אבל אין אותך ביותר הזוי...

נתעלם מזה שביבי ישב באופוזיציה עם 12 מנדטים כשהצד שלכם הוציא לפועל את ההתנתקות.
אתה יודע מי הצביע בעד ההתנתקות? ביבי והליכוד. שוקינג.
עוד סרטון מפורט יותר.

אבל שמע, זה לא לעניין שאתה זורק פה טענות ואז אני צריך לחפש את הנתונים שמפריכים אותן. תעשה קצת מחקר בעצמך.

אי אפשר לדעת כמה הרוגים היו ב-7 באוקטובר אם הפסטיבל לא היה מתרחש, אבל עצם זה שבחרו לעשות פסטיבל שלום בשבת בחג על גדר המערכת עם עזה
אתה זוכר שזו לא הייתה התארגנות פירטית של חברה עם גוי'נטים וJBL...
זו הייתה מסיבה שקיבלה את כל האישורים והיו בה 34 שוטרים ומאבטחים פרטיים ואמבולנסים
למרות התנגדות של החטיבה היה לחץ מהאוגדה לאשר
ומספר ההרוגים הוא 364 מהמסיבה כך שיודעים בדיוק.
בעיניי פשוט תגובה מבישה.
במקום לבוא בטענות למי שאישר באים בטענות להרוגים
אין גבול לטיפשות לצערי
מחילה על המילים הקשות אבל באמת יש גבול.

אבל עצם זה שבחרו לעשות פסטיבל שלום בשבת בחג על גדר המערכת עם עזה זה עוד סימפטום על האלטרנטיבות ״המפתות״ שיש לשלטון ימין בישראל.
אני לא מתייחס לשאר התגובה, אבל החלק הזה באמת מביש ואני מציע שתערוך אותו.
לא רק שהוא שגוי עובדתית, כי מסיבת ריקודים אינה "פסטיבל שלום", אלא ההאשמה של הנרצחים והטענה שהבחירה שלהם לרקוד בשבת מצביעה על הסכנה בהחלפת שלטון הימין, היא באמת דבר דוחה.

@AlexNOSAM
איבדת כל קרדביליות שהייתה לך בנאדם... אחת התגובות ההזויות מבחינת תפיסת מציאות ותעמולה שיקרית, פשוט אני לא מאמין שאתה באמת מאמין במה שכתבת... פשוט אין הסבר הגיוני מאשר רוע או טיפשות לכתוב את התגובה הזו שלך.

@חתול לילה @גרהם @צדיק נסתר @Roi
אנחנו חברים בפורום כבר הרבה שנים. אני יודע שאתם לא אנשים טפשים - הבנתם בדיוק מה המסר שהעברתי. אני רק חושב שכל הדרישות האלה שאני אערוך/אחזור בי וה-״אבל… אבל… אבל…״ מגיעות לא מהמקום הנכון כי נגעתי בנקודה כואבת שלכאורה אסור להשמיע…

אבל צר לי, אני לא נותן לזה כל כך להשפיע עלי וגם לא מתרשם מזה שאתם עושים לייקים אחד לשני

ממש עצוב לקרוא שפשוט אין לך מושג מה היה פה לפני 15-20 שנה ואתה אפילו לא טורח לבדוק לפני שאתה כותב.
מי שהוביל את ההתנתקות באוגוסט 2005 היתה ממשלה בראשות הליכוד ואריאל שרון כשנתניהו היה שר האוצר 99% מהתקופה והצביע בעד בכנסת בכל ההצבעות. היו שרי ליכוד שהתנגדו בכנסת ופוטרו עקב כך. נתניהו התפטר בעצמו 8 ימים לפני ביצוע התוכנית בפועל.
קדימה הוקמה רק לאחר ההתנתקות בחודש נובמבר 2005 ובבחירות בשנת 2006 הובלה על ידי אהוד אולמרט בגלל ששרון נכנס לתרדמת עקב אירוע מוחי. בבחירות 2006 נתניהו קיבל 12 מנדטים כראש הליכוד ולא כפי שכתבת.
החמאס זכה ברוב המושבים בפרלמנט בסוף בינואר 2006 כאשר בתחילת ינואר 2006 שרון יצא לנבצרות, כלומר טכנית החמאס עלה לשלטון בזמן ממשלת שרון והשלים את השתלטותו על עזה בזמן ממשלת אולמרט שכללה את קדימה, ש"ס וישראל ביתנו בנוסף לעבודה, כך שלקרוא לה ממשלת שמאל זה שקר במקרה הטוב ועלבון לשמאל במקרה הרע.

לגבי שאר הדעות שלך כבר העירו חכמים ממני קודם, אני מתמקד בעובדות.

נושאים דומים

Back
למעלה