• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב

גם לא יעזור יותר מדי, ודאי לא בתפקיד ראשון.
תואר ראשון בניהול שווה מעט מאד בשוק העבודה ונותן מעט ידע רלוונטי בתחומים ספציפיים לעומת חוגים אחרים במסגרת דו חוגית.
מסכימה שאם מסתכלים רק על התואר בניהול אז אולי הוא לא יעזור ברמה של התואר במדעי המחשב,
אבל אם מסתכלים על על כל הדו חוגי אני מניחה שתסכים איתי שלפי התגובות פה עדיף ללכת לדו חוגי שכנראה יהיה קל יותר להוציא בו ציונים גבוהים, יהיה יותר זמן לעבוד ולצבור נסיון, ויהיה בו יותר מעניין עבורי.

איזה דו חוגיים לדעתך יתנו ערך בשוק העבודה?

נערך לאחרונה ב:
עדיף ללכת לדו חוגי שכנראה יהיה קל יותר להוציא בו ציונים גבוהים, יהיה יותר זמן לעבוד ולצבור נסיון, ויהיה בו יותר מעניין.
כשלימדתי בבית הספר למינהל עסקים לפני כעשור, הציונים לא היו גבוהים. לגבי קורסי בחירה במדמח אני לא יודע.

איזה דו חוגיים לדעתך שווה יתנו ערך בשוק העבודה?
מאחר שיש פיתוחים טכנולוגיים בכל תחומי החיים, כל תואר יכול להיות שימושי. בלשנות, כלכלה, גיאוגרםיה ועוד. אפילו בתחום שלי, משפטים, סטרטאפים שמפתחים תוכנות שמסייעות לעורכי דין ושופטים רואות ערך מוסף בבעלי תואר במשפטים. ניהול זה תואר כללי מדי ולכן יהיה פחות רלוונטי, אבל אני לא מתיימר להכיר כל חברת הייטק בעולם. אולי תהיה כזו שתראה ערך גם בתואר כזה.

אין שום תועלת משום סוג בתואר ראשון בניהול. אף אחד עלי אדמות לא יציע לך לנהל כי יש לך תואר ראשון בזה.

אם תחליטי שאת רוצה להתקדם לכיוון ניהולי, את תצטרכי קודם להוכיח את הפוטנציאל שלך, ותואר בניהול לא מרמז על זה בשום צורה.

תתמקדי בלהיות טובה במדעי המחשב, ניהול יבוא אחר כך, אם תרצי ותתאימי, בלי קשר לתואר שיש או אין לך בנושא.

אין לי עוד תחום שאני יודעת שמעניין אותי

עצם זה שאתה משייך דו חוגי למשרת פיתוח ראשונה בתחום רנדומלי, אומרת שהדו חוגי יחסום או יפגע בסיכויים שלי להגיע לחברות הגדולות?
או שכל האופציות יישארו פתוחות בפניי?
אחד הדברים שאני לא רוצה שיקרה כתוצאה מהבחירה בדו חוגי זה שזה יפגע לי בסיכויים להתקבל ל-FAANG

האם ראש צוות או איש HR יעדיף לזמן לראיון בוגר חד חוגי במדעי המחשב על פני דו חוגי עם ניהול?
- זה לא יפגע בסיכויים להגיע לחברות הגדולות.
- אף פעם "כל האופציות" לא פתוחות בפנייך. כל מה שאת עושה בחיים משפיע על האופציות שלך. במקרה הכללי, כמו שאמרתי, זה לא משפיע יותר מדי.

ועוד שאלה לגבי התחום הרנדומלי
האם הדו חוגי יחסום אותי מלהגיע לעבודה בתחומים ספציפיים כמו ML, DATA SCIENCE (או אחרים)
שהייתי יכולה להגיע אליהם אם הייתי לוקחת חד חוגי?
אני מנסה להבין איפה זה יפגע בי אם בכלל
לרוב המשרות בתחום הML רוצים סטודנט לתואר שני בתחום (או בוגר תואר שני בתחום ML או משהו דומה)
- מה שאת מפסידה בגדול זה קורסים בתחום התיאורטי של מדעי המחשב. זה דווקא כן חשוב לחוקרים (וגם קצת לML לדעתי האישית) אבל יש הרבה אנשים בתחום שעשו דו חוגי... אז זה לא "חוסם" שום דבר.

לדעתי DS זה תחום פרוץ היום שאין לו הגדרות ספציפיות ואפשר להתקבל למשרה בתחום עם כל מיני תחומי לימודים שונים.

נשמע לפי התגובות שלכם שהשילוב רק יכול לעזור.

יהיה לי יותר מעניין,
אמור להיות יותר קל, אולי אצליח להשיג ממוצע גבוה יותר
כתוצאה מזה יהיה לי יותר זמן לעבוד ולצבור נסיון ולהגיע לאחר התואר עם נסיון

החוג השני אולי גם יעזור לי בקריירה..

והשילוב לא מגביל אותי,
לא בחברות שאוכל להגיע אליהן ולא בתפקידים שאוכל להגיע אליהם לעומת תואר חד חוגי במדעי המחשב
התשובה הקצרה היא שאת צודקת. בכל קבוצת מפתחים יש אנשים עם רזומה קצת שונה. כולם בסוף עושים דברים דומים.

עם זאת, אני אישית בדיעבד לא הייתי מוותר על הקורסים של החד חוגי, ובטח שלא מחליף אותם בקורסים חסרי משמעות בניהול. (חסרי משמעות בשבילי). גם אחרי שראיתי את העבודה הקשה שצריך לעשות בשביל לעבור אותם בשלום (וצריך הרבה :) )
יש לי מכרים במקום שלי שחושבים אחרת, ויש לי מכרים שעשו דו חוגי שחושבים כל אחד לכיוון שלו.

בסופו של דבר את צריכה להחליט החלטה עכשיו ולהיות שלמה איתה בהמשך. מה שכן, כמו שאת מבינה - היא ממש לא "משנה חיים", ובכל מקרה את יכולה להשלים את מה שהפסדת עם עוד שנה+- של לימודים. (אם תרגישי פספוס).

מחזק את מה שאמרו מעלי ואוסיף שהפקולטה למדמח בתא היא בין הטובות בארץ, כך שלא משנה מה תבחרי זה יהיה מצויין.

דעה לא פופולרית: תעשי חד חוגי מדמח.

הסבר:
קודם כל, מרגע שעשית אפילו דו חוגי מדמח בתל אביב - מצבך מצוין כאופציית כניסה להייטק. אז כל תת בחירה שתעשי (חד חוגי, דו חוגי ניהול, דו חוגי כלכלה) היא סבבה פלוס פלוס.
אבל, כן יש יתרון בחד חוגי. לא יתרון מבחינת מעסיקים, יתרון מבחינתך - מבחינת הדברים שתדעי. כן, הכל אפשר להשלים (ודאי כאשר כבר יש תואר דו חוגי במדמח), אבל כמו שאומרים, "חכם לא נכנס למצבים שפיקח יודע לצאת מהם".
אם היה איזה תחום שיש לך תשוקה עזה אליו (ניהול, כלכלה, פילוסופיה, כדורגל - לא משנה מה) אז האופציה של דו חוגי שלו ושל מדמח נשמעת טובה באיזון קריירה-העשרה. אם אין לך כזה (ומהתיאור פה אני מניח שאין, בפרט כשאת מתלבטת בין שני חוגים, תקני אותי כמובן אם טועה) עדיף חד חוגי.
כי מקצועית נטו בהייטק, עדיף חד חוגי מדמח על דו חוגי מדמח עם חוג שאינו סטטיסטיקה (וגם זה, רק לתפקידי DS).
וספציפית לגבי ניהול - לא באמת נותן הרבה. עדיין יהיה כדאי לך, ככל שהדבר יהיה רלוונטי בעתיד, לעשות MBA. גם כי תבואי אליו אחרי כמה שנות ניסיון בתעשייה (מה שעוזר לחבר בין הידע התיאורטי הדל שנלמד בתואר לבין המציאות) וגם כי MBA זו דרך לצבירת קשרים רלוונטיים (שפחות נוצרים בתואר הראשון בניהול כי אין לו את ההילה, בצדק או שלא בצדק זה לא משנה, ובהתאם פחות מושך את האנשים שאת תרצי להיקשר אליהם ללכת אליו).

דעה לא פופולרית: תעשי חד חוגי מדמח.

הסבר:
קודם כל, מרגע שעשית אפילו דו חוגי מדמח בתל אביב - מצבך מצוין כאופציית כניסה להייטק. אז כל תת בחירה שתעשי (חד חוגי, דו חוגי ניהול, דו חוגי כלכלה) היא סבבה פלוס פלוס.
אבל, כן יש יתרון בחד חוגי. לא יתרון מבחינת מעסיקים, יתרון מבחינתך - מבחינת הדברים שתדעי. כן, הכל אפשר להשלים (ודאי כאשר כבר יש תואר דו חוגי במדמח), אבל כמו שאומרים, "חכם לא נכנס למצבים שפיקח יודע לצאת מהם".
אם היה איזה תחום שיש לך תשוקה עזה אליו (ניהול, כלכלה, פילוסופיה, כדורגל - לא משנה מה) אז האופציה של דו חוגי שלו ושל מדמח נשמעת טובה באיזון קריירה-העשרה. אם אין לך כזה (ומהתיאור פה אני מניח שאין, בפרט כשאת מתלבטת בין שני חוגים, תקני אותי כמובן אם טועה) עדיף חד חוגי.
כי מקצועית נטו בהייטק, עדיף חד חוגי מדמח על דו חוגי מדמח עם חוג שאינו סטטיסטיקה (וגם זה, רק לתפקידי DS).
וספציפית לגבי ניהול - לא באמת נותן הרבה. עדיין יהיה כדאי לך, ככל שהדבר יהיה רלוונטי בעתיד, לעשות MBA. גם כי תבואי אליו אחרי כמה שנות ניסיון בתעשייה (מה שעוזר לחבר בין הידע התיאורטי הדל שנלמד בתואר לבין המציאות) וגם כי MBA זו דרך לצבירת קשרים רלוונטיים (שפחות נוצרים בתואר הראשון בניהול כי אין לו את ההילה, בצדק או שלא בצדק זה לא משנה, ובהתאם פחות מושך את האנשים שאת תרצי להיקשר אליהם ללכת אליו).
תודה.

איזה קורסים או ידע שיש בחד חוגי ואין בדו חוגי הם חשובים לידע שלי?

תוכל לפרט הדו חוגי עם סטטיסטיקה?
לתפקידי DS יש יתרון למי שעשה מדמח דו חוגי עם סטטיסטיקה על פני חד חוגי מדמח?
ומה עם תפקידים שלא קשורים לDS, שם למי שעשה מדמח חד חוגי יהיה יתרון על פני דו חוגי עם סטטיסטיקה?

תודה.

איזה קורסים או ידע שיש בחד חוגי ואין בדו חוגי הם חשובים לידע שלי?

תוכל לפרט הדו חוגי עם סטטיסטיקה?
לתפקידי DS יש יתרון למי שעשה מדמח דו חוגי עם סטטיסטיקה על פני חד חוגי מדמח?
ומה עם תפקידים שלא קשורים לDS, שם למי שעשה חד חוגי יהיה יתרון על פני דו חוגי עם סטטיסטיקה?
כל קורס מדמח שלא למדת ובמקומו למדת קורס "ניהול" הוא ידע שפספסת.

כמו שכתבתי, זה לא ידע מאוד מאוד חשוב, ההפסד הוא קטן, הפער בין חד חוגי לדו חוגי קטן בהרבה מהפער בין דו חוגי לתואר בספרות ימי הביניים. לכן אני לא יכול להצביע על קורס ספציפי ש"אותו חשוב ללמוד". באופן טבעי, הקורסים החשובים ביותר (ובראשם אלה שצויינו כבר בשרשור, מבוא למדמח, תוכנה 1, מבני נתונים ואלגוריתמים) נמצאים גם בדו חוגי.

לגבי דו חוגי עם סטטיסטיקה לטעמי זה נותן יתרון לתפקידי DS, שהוא מקצוע שבמהותו משלב מדמח וסטטיסטיקה.
בתפקידים שלא קשורים ל-DS אני חושב שחד חוגי מדמח עדיף על דו חוגי מדמח-סטטיסטיקה, כן. כי אתה מחליף ידע פחות רלוונטי בידע יותר רלוונטי.

למדתי כלכלה מורחב בתל אביב. במבט אחורה, דו חוגי משולב עם ניהול פתח יותר דלתות מאשר דו חוגי משולב עם כלכלה. אז לשאלתך, השילוב של מדעי המחשב-ניהול נראה לי עדיף.

למדתי כלכלה מורחב בתל אביב. במבט אחורה, דו חוגי משולב עם ניהול פתח יותר דלתות מאשר דו חוגי משולב עם כלכלה. אז לשאלתך, השילוב של מדעי המחשב-ניהול נראה לי עדיף.
תוכל לכתוב לי הודעה פרטית?

בשירות קבע היית קצינה?
כי קצונה נחשבת כניסיון בניהול ולדעתי גם יותר מלימודי ניהול ואז אין טעם להוסיף את החוג בשביל זה.
כלכלה מעניינת אותך? אם כבר להוסיף חוג אז תקחי משהו שאת מתחברת אליו. הרבה דברים אפשר לחבר עם מדעי המחשב, אפילו חוג לקולנוע לדוגמה.
אם אין משהו שמעניין אותך אז לכי על חד חודי.

בוגר תואר ראשון בחשמל ומדמח מתל אביב

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S מדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב או בטכניון? התפתחות אישית 27
ב איך הרמה של מדעי המחשב באוניברסיטת חיפה? התפתחות אישית 2
ב מדעי המחשב באוניברסיטת חיפה או מתמטיקה עם מדעי המחשב בטכניון התפתחות אישית 58
Yuvalbuz3 הנהירה של כל צעירי ישראל ללימודי מדעי המחשב התפתחות אישית 57
B משרת סטודנט מדעי המחשב למישהו עם ניסיון התפתחות אישית 9
ל דו חוגי מדעי המחשב עם כלכלה או ניהול? התפתחות אישית 15
B איפה ללמוד מדעי המחשב התפתחות אישית 3
S התייעצות - בחירת נושא ומנחה לתואר שני/שלישי [מדעי המחשב] התפתחות אישית 4
4 מדעי המחשב - בטכניון או בתל אביב? התפתחות אישית 18
A מוסד לימוד מדעי המחשב התפתחות אישית 4
C לימודי מדעי המחשב - מעבר לירושלים התפתחות אישית 11
F קורסים בהייטק או תואר מדעי המחשב מרופין ? התפתחות אישית 13
C תואר במדעי המחשב בהתמחות מדעי הנתונים התפתחות אישית 3
A מדעי המחשב התלבטות מסלולים לימודים התפתחות אישית 0
O משרת סטודנט, שנה א מדעי המחשב התפתחות אישית 7
P עומד לסיים תואר במדעים בהדגשת מדעי המחשב התפתחות אישית 15
מ מדעי המחשב באריאל פוסטים מאיכות נמוכה 13
S מדעי המחשב חד חוגי או דו חוגי התפתחות אישית 15
R התלבטות בין תואר במדעי המחשב לבין מדעי המחשב ומדעי החיים התפתחות אישית 37
N מדעי המחשב ברופין - משרות טכנות התפתחות אישית 2
R איפה ללמוד מדעי המחשב? התפתחות אישית 25
ב מדעי המחשב באונ' באריאל, או מערכות מידע באונ' חיפה התפתחות אישית 35
ר מדוע יש נהירה לתחום של מדעי המחשב? אולי זה הזמן "לברוח" התפתחות אישית 118
D מדעי המחשב התלבטות התפתחות אישית 95
E מדעי המחשב ועוד קצת התפתחות אישית 23
Y ייעוץ תעסקותי הנדסה/מדעי המחשב/רפואה אוף טופיק 1
amit ייעוץ לגבי לימודי מדעי המחשב אוף טופיק 9
G יעוץ לגבי לימודים- מדעי המחשב אוף טופיק 7
L למה רוב סרטי\סדרות מדע בדיוני נהיו לזבל פסאודו-מדעי? אוף טופיק 27
R תואר שני מדעי הנתונים התפתחות אישית 5
י תואר שני בכלכלה במגמת מדעי הנתונים ללא תזה התפתחות אישית 2
ש עבודה בהייטק בזמן לימודי תואר לא מדעי התפתחות אישית 11
ה סטטיסיקה וכלכלה - מדעי הנתונים התפתחות אישית 2
זאב מחקר מדעי על חתונות. אוף טופיק 124
B סטודנט בן 28 למנהל עסקים ומדעי המחשב ומאוד מבולבל. התפתחות אישית 3
G תואר בגיל מאוחר במדעי המחשב (פתוחה) התפתחות אישית 41
ע דוקטורט במדעי המחשב - או איך לתמחר עניין התפתחות אישית 22
M מהלך הלימודים בתואר שני במדעי המחשב באוניברסיטה התפתחות אישית 1
M המלצה למוסד לימודים מעודף לתואר שני במדעי המחשב התפתחות אישית 58
S להמשיך לתואר שני בארכיטקטורה או לעשות תואר ראשון נוסף במדעי המחשב? התפתחות אישית 4
A תואר שני במדעי המחשב- בחירת תחום התמחות (נושא לתזה) התפתחות אישית 5
C תואר שני במדעי המחשב התפתחות אישית 27
ל פרויקט בזמן פנוי כסטודנט למדעי המחשב התפתחות אישית 2
R שנה שנייה במדעי המחשב התפתחות אישית 7
ל תואר דו חוגי בכלכלה ומדעי המחשב התפתחות אישית 3
S תואר שני במדעי המחשב - האם כדאי? התפתחות אישית 5
V קורסים בתואר במדעי המחשב התפתחות אישית 23
א תואר במדעי המחשב בגיל 40? התפתחות אישית 20
T עושה הסבה מהנדסה למדעי המחשב (לימודי תעודה בפתוחה) -ממוצע נמוך התפתחות אישית 4
C שאלות בנוגע למציאת עבודה בשנה ב במדעי המחשב התפתחות אישית 17

נושאים דומים

Back
למעלה