• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איפה ללמוד מדעי המחשב?

Reinz

משתמש רשום
דירוג
0
האופציות שעומדות בפני הן -

מדעי המחשב בבר אילן
מתמטיקה עם חטיבה במדעי המחשב בתל אביב
לחכות שנה וללמוד מדעי המחשב בבן גוריון/טכניון/עברית.

הבונוס של בר אילן זה לימוד יותר קלים מתל אביב, מחיה יותר זולה ולהתחיל ללמוד השנה. לעומת זאת לתל אביב שם טוב יותר, אבל התואר הספציפי אליו התקבלתי להבנתי קשה יותר מתואר חג חוגי במדמ"ח והמחיה יקרה יותר, להערכתי בכ1500 ש"ח בחודש.

מה דעתכם?

נערך לאחרונה ב:
הייתי אומר שהמיקום שתעשה בו את התואר ישפיע בעיקר על העבודה הראשונה.
אין ספק שיש יתרון מסויים לבן גוריון / העברית טכניון, אבל לא בטוח ששווה לחכות שנה בשביל זה.

בראייה ארוכת טווח, אחרי שתתקבל לעבודה הראשונה, אם תהיה טוב ותפתח ידע תוכל להמשיך ולהגיע לעבודות טובות אחרות.
התואר הוא רק נקודת הפתיחה, אחר כך הניסיון התעסקותי יהיה בעל משמעות יותר גדולה.

האופציות שעומדות בפני הן -

מדעי המחשב בבר אילן
מתמטיקה עם חטיבה במדעי המחשב בתל אביב
לחכות שנה וללמוד מדעי המחשב בבן גוריון/טכניון/עברית.

הבונוס של בר אילן זה לימוד יותר קלים מתל אביב, מחיה יותר זולה ולהתחיל ללמוד השנה. לעומת זאת לתל אביב שם טוב יותר, אבל התואר הספציפי אליו התקבלתי להבנתי קשה יותר מתואר חג חוגי במדמ"ח והמחיה יקרה יותר, להערכתי בכ1500 ש"ח בחודש.

מה דעתכם?
אפשרויות 2 ו3 לא מאוד שונות מבחינת התעסוקה בשוק אחרי התואר.
תחליט מה יותר חשוב לך, תואר קצת יותר קשה (לא בהבדל גדול) עכשיו, או תואר מעט יותר קל בשנה הבאה.
יכול להיות שיש לך שיקולים נוספים שלא כתבת בהחלטה.
מוסדות הלימודים את"א וכל השאר הם היינו הך מבחינת שוק העבודה.

בהצלחה.

מבחינת שיקולים כספיים - סיום מוקדם הוא עניין בעל ערך כספי גבוה. אז שווה להמתין רק אם ההבדל במוסד הלימודים הוא משמעותי - למשל בין מכללה לא נחשבת באיזור נידח לבין אוניברסיטה בעיר עם הרבה מרכזי פיתוח.

תל אביב נחשבת לרמה גבוהה יותר מבר אילן ולא נחותה בהרבה מהטכניון. אז הייתי הולך על תל אביב.

מתמטיקה עם חטיבה במדעי המחשב זה תואר במתמטיקה עם משהו כמו 30+ שעות במדעי המחשב (ממה שאני זוכר). לא תהיה לך בעיה להתקבל לעבודה בהייטק עם זה, אבל אתה מקבל הרבה מאד מתמטיקה. מתמטיקה באוניברסיטה היא ספירה אחרת ממה שהכרת עד כה. התואר הזה כנראה באמת יותר קשה מתואר בחד חוגי. בגדול, רוב הקורסים של מדעי המחשב הם עם בסיס מתמטי, אבל הוא לא כבד כמו בתואר במתמטיקה. בנוגע לאת"א - למדתי שם מדעי המחשב ומהידע האישי שלי, חוויית הלימודים שם פחות טובה ממקומות אחרים, אם כי הרמה כמובן גבוהה. אבל יכול להיות שדברים השתפרו - שמעתי שעברו לבניין חדש, מרווח ויפה (לא הייתי מקל ראש בזה. לא כיף להסתובב בבניינים מכוערים ומוזנחים). בגדול לטעמי את"א היא מבאסת. היחס לסטודנטים אינו רע אבל גם לא מלבב. לא יודע איך תפקטר את המידע הזה, אבל יש לך כמה נקודות שמטות לטובת הטכניון ובן גוריון (שם חוויית הלמידה טובה ממה שמעתי).

בגדול לטעמי את"א היא מבאסת. היחס לסטודנטים אינו רע אבל גם לא מלבב. לא יודע איך תפקטר את המידע הזה, אבל יש לך כמה נקודות שמטות לטובת הטכניון ובן גוריון (שם חוויית הלמידה טובה ממה שמעתי).
הדשא של השכן תמיד יפה יותר :)

אין שום הבדל בין חמשת המוסדות מבחינת עבודה אח''כ. אני למדתי באחת מהן. עובדים איתי בחברה אנשים מכל אחת מהאוניברסיטאות האלה.

הייתי מתחיל ללמוד עכשיו.
הייתי חושב עם עצמי, האם אתה יותר מעוניין להתרכז במתמטיקה, או האם יותר מעניין אותך נושאים של מדעי המחשב.
אני לדוגמא פחות מעוניין ללמוד מתמטיקה מתקדמת ברמה של התואר בתל-אביב, אז הייתי הולך על מדעי המחשב בלבד.

מבחינת מה שאתה יוצא איתו מהתואר החוצה, למעסיקים לא אכפת אם עשית רק מדעי המחשב או משולב עם מתמטיקה. חלקם אפילו רואים את המתמטיקה כבונוס גדול.

מה יותר קשה - תלוי בבן אדם שלומד. מכיר אנשים שהיה להם יותר קל במתמטיקה דווקא.

הדשא של השכן תמיד יפה יותר :)
לא חושב שזה מה שהשפיע עלי. שמעתי דיעות טובות על חווית הלימודים בשתי האוניברסיטאות האלה ועל תל אביב שמעתי ואני שומע דיעות פחות טובות, כולל דעתי האישית.

לא חושב שזה מה שהשפיע עלי. שמעתי דיעות טובות על חווית הלימודים בשתי האוניברסיטאות האלה ועל תל אביב שמעתי ואני שומע דיעות פחות טובות, כולל דעתי האישית.
"חווית הלימודים" כוללת כל כך הרבה דברים, ולא פירטת שום דבר מהם, אבל זורם איתך.

אני בגדול קיבלתי הרגשה שכל מרצה בקורס כלשהו עושה מה שהוא צריך, ואם הוא עושה את המעבר זה בהחלט תלוי בו.
בכל האוניברסיטאות יש בערך את אותם הקורסים, עוברים אותו מסלול, ונבחנים בסוף על החומר.
בכולם יש עוזרי הוראה שרובם סטודנטים לתואר שני/שלישי שגם שם מידת ההוראה די תלויה בכמה הבן אדם רוצה להשקיע.

מבחינה חברתית, אני מניח שהכל תלוי באיזה אנשים אתה מסתובב איתם, מה אתה מצפה, ומה קורה בפועל. אני מצאתי את האנשים שמתאימים לי, והיינו עושים את הדברים שמתאימים לנו, ואין לי כל כך רעיון איך יכלו לשפר לי את חוויית הלימודים או איך חברים מאוניברסיטאות אחרות נהנו יותר כי הם קיבלו איזה משהו אחר.

אני לא ידוע אם זה עוזר לך, אבל אני יכול להגיד שאני מכיר כמה סטונדטים שלמרות שהתקבלו כבר לתל-אביב החליטו ללכת לאריאל (!) (ואפילו לא לבנ"ג, כנראה בגלל נוחות - לגור במרכז) רק בגלל החוויה הסטודנטיאלית, הם ספציפית התברגו בתעשיה מהר כי הם חזקים מאוד, כנראה שלרוב הסטונדטים יהיה יותר קשר להיכנס לתעשיה גם אם הממוצע גבוה יותר בכמה נקודות.

אישית חשוב לי מאוד חוויה סטודנטיאלית ועל ת"א וגם טכניון שמעתי דברים לא טובים ולכן בחרתי כרגע להירשם לבנ"ג, מקווה שבאמת יהיה שם טוב כמו שאומרים

• אהבתי
Reactions: Et1
הבונוס זה לימודים יותר קלים...
מה דעתכם?

הפוך גוטה. התבלבלת. לימודים קשים זה הבונוס. זה אומר שתלמד הרבה. מה הבעיה ללמוד משהו קל? יש המון המון אופציות מתארים פחות רלבנטיים, עם סטודנטים פחות חדים, ומוסדות בינוניים.

משגע אותי שאנשים לא מבינים שלימודים אקדמים זאת כנראה ההזדמנות האחרונה שלהם להקפיץ את היכולות האינטלקטואלית שלהם, ללמוד לחשוב, ללמוד להמציא. ליצור רשת היכרויות עם אנשים מבריקים שיעשירו אותך בכל האספקטים של החיים.

עזוב, לך תעשה תואר קל.

פוך גוטה. התבלבלת. לימודים קשים זה הבונוס. זה אומר שתלמד הרבה.
אם המטרה בסוף להיות אקדמאי אז בלי ספק, אם המטרה היא להגיע לתעשיה אז הקשר בין התואר לתעשיה הוא מקרי בהחלט ומשמש בעיקר ככלי סינון למעסיקים עבור מועמדים חסרי נסיון. אין שום ערך לקרוע את עצמך עם חדו"א ברמה גבוהה בטכניון.

משגע אותי שאנשים לא מבינים שלימודים אקדמים זאת כנראה ההזדמנות האחרונה שלהם להקפיץ את היכולות האינטלקטואלית שלהם, ללמוד לחשוב, ללמוד להמציא.
עצוב לי מאוד בשביל אנשים שעקומת הלימוד שלהם נגמרת במהלך התואר, ביחוד שזו המסגרת שהכי פחות מעודדת חשיבה(לפחות בהנדסות בטכניון) והמסגרת שבה אתה נמדד רק על סמך מבחנים(שהקשר בינם לבין תרגולים, הרצאות ושיעורי בית מאוד חלקי). אחרי הסמסטר הראשון - שני, סטודנטים מבינים את ה"טריק" ומתרכזים בלתרגל לפתור מבחנים(הגשות תמיד אפשר להשיג), מקיאים את החומר במבחן ושוכחים אותו יום למחרת בזמן שמתחילים לבלוס מבחנים של המקצוע הבא.

לפותח האשכול, רק תזכור שכל פסיכומטרי נוסף שאתה עושה, כל מכינה, כל סמסטר שתאריך לעצמך את הלימודים(ולא מעט אנשים מסיימים תארים בהנדסה בחריגת זמן) כי החלטת "לאתגר את עצמך" זה הרבה מאוד כסף ביחוד בתחום של תוכנה.

אני לא ידוע אם זה עוזר לך, אבל אני יכול להגיד שאני מכיר כמה סטונדטים שלמרות שהתקבלו כבר לתל-אביב החליטו ללכת לאריאל (!) (ואפילו לא לבנ"ג, כנראה בגלל נוחות - לגור במרכז) רק בגלל החוויה הסטודנטיאלית, הם ספציפית התברגו בתעשיה מהר כי הם חזקים מאוד, כנראה שלרוב הסטונדטים יהיה יותר קשר להיכנס לתעשיה גם אם הממוצע גבוה יותר בכמה נקודות.
מה זה אומר חזקים? יש להם ניסיון בתחום?

לדעתי תואר ראשון במדעי המחשב *מאוד* מעודד חשיבה, זה ממש חדר כושר למוח.
אני מאוד נהניתי מרובו.
רק חבל שרובו הגדול בגלל לא קשור למה שעושים בפועל בתכנות

רק חבל שרובו הגדול בגלל לא קשור למה שעושים בפועל בתכנות
צודק לגמרי.
האי הלימה הזו זה מה שגרם לי אישית להמשיך לתואר מתקדם וללכת על משרה יותר אלגוריתמית.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B איפה ללמוד מדעי המחשב התפתחות אישית 3
מ איפה המקום הכי מומלץ ללמוד יעוץ השקעות התפתחות אישית 6
T איפה הייתם ממליצים ללמוד ולהבין על משכנתא? נדל"ן 8
ג סקטור אנרגיה ירוקה - איפה מתחילים ללמוד? שוק ההון 7
E אני מבולבל ולא יודע איפה ללמוד על שוק ההון שוק ההון 115
G איפה ניתן ללמוד/לקנות מטבעות קריפטו? השקעות אלטרנטיביות 2
ה איפה אפשר ללמוד בישראל קורסי IT ברמה טובה? התפתחות אישית 21
א איפה ניתן ללמוד כיצד לקרוא דוחות חברה? צרכנות פיננסית 2
H מתלבט איפה ללמוד .... התפתחות אישית 4
ב קנית דירה ראשונה - איפה שווה? נדל"ן 3
א איפה אפשר לקרוא תנאים בסיסים של קופת פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
חתול לילה איפה נמצא הכסף שב- IB ? שוק ההון 11
S קרן השתלמות IRA חדשה עם הפקדות לעצמאי - איפה כדאי לפתוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
D דירה להשקעה - ״מחיר למשתכן״ - איפה להתחיל? נדל"ן 5
liranviper דירה בהנחה - ינואר 2024, איפה נרשמתם? נדל"ן 18
C איפה רואים withholding ב -IB? מיסים 2
א איפה אפשר להשוות ניירות ערך ישראלים שונים גרפית ? שוק ההון 2
E בן 19 לא יודע איפה להתחיל שוק ההון 7
ח איפה "להחנות" יורו שוק ההון 8
ח איפה כדאי להשקיע לחרדית שוק ההון 78
ע בת 24 לקראת לימודים, מתלבטת איפה לשים את החסכון יומני מסע אישיים 11
A קניית דירה ראשונה - איפה מתחילים? נדל"ן 3
D איפה הכי כדאי לעשות התמחות ברפואת ילדים התפתחות אישית 2
סול איפה בחו"ל יש הכי פחות אנטישמיות אוף טופיק 45
R איפה הכי טוב לגדל ילדים ? נדל"ן 81
Y איפה להשקיע או איך לפצל השקעה של תיק גדול שוק ההון 15
P נניח וידיכם הייתה על כספי המדינה/ האוצר איפה הייתם מקצצים, או מה הייתם בוחרים לשנות? פוסטים מאיכות נמוכה 136
ג זוג צעיר מחפש איפה לקנות דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 9
E בן 15, מחפש איפה להשקיע את הכסף יומני מסע אישיים 18
M פלטפורמת מסחר- האם משנה איפה? שוק ההון 2
T איפה ואיך לפרסם דירה למכירה? נדל"ן 11
O רכישת מולטי פמילי בארה"ב להשקעה - איפה ולמה? נדל"ן 1
T איפה הקאטצ פה לדעתכם? נדל"ן 6
Y איפה אפשר לקבל את ההלוואה הכי זולה היום? פוסטים מאיכות נמוכה 21
נ איפה ניתן לקנות פסטת קטניות בזול מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
B תיק ההשקעות שלי, או: איפה טעיתי שוק ההון 7
H סליקת אשראי בחינם | איפה הקאץ' צרכנות פיננסית 4
A [סקר] איפה נמצא תיק ההשקעות הממוסה שלכם? שוק ההון 34
M קרן כספית דולרית - איפה ניתן לראות את התשואה? שוק ההון 0
Y איפה הכסף? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
K איפה לגור בגוש דן?- זוג צעיר אוף טופיק 13
A ברוקר ישראלי - דרך איפה אתם ממליצים להשקיע? פוסטים מאיכות נמוכה 1
H שאלה לגבי איפה לשים פיקדון לשנה שנתיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
H איפה מקבלים פיקדון הכי גבוה ? לשנה שנתיים פוסטים מאיכות נמוכה 2
A איפה אפשר לקרוא בפשטות על המיסוי על קנייה / מכירה בשוק ההון? פוסטים מאיכות נמוכה 4
amidar פתיחת חשבון בנק לוועד הבית - איפה עושים? האם אפשר דיגיטלי? צרכנות פיננסית 20
א איפה אפשר למצוא מידע לגבי התשואה הפנימית והמח"מ של קרנות כספיות ? שוק ההון 2
G איפה ואיך קונים אגח ארהב לשנתיים ? שוק ההון 1
P איפה להשקיע כל חודש סכום יחסית גבוה ומה לעשות עם הגמל, קה"ש ופנסיה הנוכחיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
א איפה רואים דבידנד שנכנס ממניות? פוסטים מאיכות נמוכה 4

נושאים דומים

Back
למעלה