• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

להיכנס לעולם הפיננסי

ישראלי ממוצע

משתמש רשום
דירוג
6
היי,

האם בתור בוגר תואר ראשון בכלכלה (חד חוגי) עליי לעשות תואר שני במנהל עסקים בשביל להיכנס לעולם הפיננסי? או שמספיק תואר ראשון בכלכלה? או שאני בכלל צריך לעשות משהו אחר שלא הזכרתי כאן?

אבל אני לא יודע אם זה בכלל רלוונטי מכיוון שלמרות הידע בכלכלה - כל עוד קיימים בוגרי חשבונאות/רואי חשבון בחוץ עם ידע רחב יותר בתחום הפיננסי אז לדעתי אותם יעדיפו מאשר אותי, המחשבה הזו מונעת ממני לרצות להיכנס לעולם הפיננסי.

בזמנו שבחרתי ללמוד כלכלה חד חוגי - לא ידעתי מה אני בדיוק רוצה לעשות בעתיד ובגלל זה לא שילבתי עם תחום אחר, אבל אני כן רציתי ללמוד כלכלה בגלל שנמשכתי לזה, אז אחרי ש-"טעמתי" מכל נושא ונושא (שיווק, חשבונאות בסיסית, מימון, סטטיסטיקה ועוד) במהלך התואר, גיליתי שעולם הפיננסי הכי מעניין אותי.

אין לי בעיה גם עם משרות שמשלבות בין כלכלה לתחום הפיננסי, זה גם מצוין, אבל אם גם פה רואי חשבון/בוגרי חשבונאות יכולים לעשות את העבודה (למרות שאני לא חושב כך מכיוון שלדעתי אין להם ידע רחב בכלכלה כמו שלי אין ידע רחב בחשבונאות) אז אני בבעיה כנראה.

תודה רבה לעונים ושבוע מצוין לכולם :)

קודם כל - בוא נבהיר - מה זה אומר להיכנס לעולם הפיננסי?

שמעתי על דוקטורים למימון שאין להם מושג בעולם הפיננסי, ועל חסרי תואר שהגיעו רחוק.

קודם כל - בוא נבהיר - מה זה אומר להיכנס לעולם הפיננסי?

שמעתי על דוקטורים למימון שאין להם מושג בעולם הפיננסי, ועל חסרי תואר שהגיעו רחוק.
הכוונה לעבוד בתפקידים שקשורים לעולם הפיננסי (ראיתי כל מיני משרות בתחום עם תיאורים שונים של תפקידים, אז לא ידעתי איך להיות ספציפי בנושא, ואני כמובן התחברתי להרבה תפקידים שונים שתוארו בתחום), חוץ ממחקר כמובן, כלומר אין לי עניין במחקרים/דוקטורט.

בכל תפקיד פיננסי לרואה חשבון יהיה יתרון, אבל זה לא אומר שאתה לא יכול להשתלב בתור כלכלן.

בכל תפקיד פיננסי לרואה חשבון יהיה יתרון, אבל זה לא אומר שאתה לא יכול להשתלב בתור כלכלן.
אז אולי כדאי ללמוד סטטיסטיקה/מדעי הנתונים בשילוב עם כלכלה? (זה בעדיפות שנייה שלי אחרי תחום פיננסי), מכיוון ששמעתי שיש לזה ביקוש גבוה.

הכוונה לעבוד בתפקידים שקשורים לעולם הפיננסי (ראיתי כל מיני משרות בתחום עם תיאורים שונים של תפקידים, אז לא ידעתי איך להיות ספציפי בנושא, ואני כמובן התחברתי להרבה תפקידים שונים שתוארו בתחום)
לדוג'?

האם בתור בוגר תואר ראשון בכלכלה (חד חוגי) עליי לעשות תואר שני במנהל עסקים בשביל להיכנס לעולם הפיננסי?
אני חושב שתואר שני כדאי לעשות במקביל לעבודה רלוונטית. אותי אישית עניין לעשות תואר שני במימון, אבל זה לא היה רלוונטי להתפתחות הקריירה שלי.

אז אולי כדאי ללמוד סטטיסטיקה/מדעי הנתונים בשילוב עם כלכלה? (זה בעדיפות שנייה שלי אחרי תחום פיננסי), מכיוון ששמעתי שיש לזה ביקוש גבוה.

לגמרי. תוכל להשתלב בהייטק.

לדוג'?

אני חושב שתואר שני כדאי לעשות במקביל לעבודה רלוונטית. אותי אישית עניין לעשות תואר שני במימון, אבל זה לא היה רלוונטי להתפתחות הקריירה שלי.
אני ממש ממש מתנצל (כי גרמתי לך לענות סתם ואני לא מרגיש נעים עם זה :() אבל בסוף החלטתי שאני לא רוצה להיכנס לעולם הפיננסי אז אני לא יודע אם עדיין רלוונטי לענות לך, קשה לי עם המחשבה שבה אלמד סתם את התחום בעוד שיעדיפו בוגרים שמבינים יותר טוב ממני את התחום (נכון שזה לא בהכרח תמיד כך, אבל זה מוריד לי את המוטיבציה וביטחון עצמי).
אתה מוזמן לענות לגבי התחום שאני רוצה ללמד אותו (סטטיסטיקה/מדעי הנתונים בשילוב עם כלכלה) אם אתה רוצה כמובן.

לגמרי. תוכל להשתלב בהייטק.
אז מה עליי לעשות בתור בוגר תואר ראשון בכלכלה (חד חוגי) בשביל להיכנס לתחום בשוק העבודה? מכיוון שאין לי ידע ב-R, פייתון וכו'.
האם אני צריך לעשות תואר מסוים או רק קורסים מסוימים וכו'?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M כמה זה חמור להיכנס למינוס צרכנות פיננסית 10
ש להיכנס בשיא של המדד שוק ההון 47
א מפחד להיכנס בדולר גבוה שוק ההון 24
M מגרש מאושר לבניה - האם כדאי להיכנס להסכם שיתוף עם שאר בעלי הקרקעות במגרש? נדל"ן 2
F כמה זמן לוקח להפקדה מהמשכורת להיכנס לקה"ש? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
L איך להיכנס לחברות גלובאליות/אמריקאיות הכי מהר ? אוף טופיק 2
L איך להיכנס לחברות גלובאליות/אמריקאיות הכי מהר ? פוסטים מאיכות נמוכה 3
B אזרחים יכולים להיכנס לאוניברסיטת בן גוריון? אוף טופיק 4
R לקיחת משכנתא -דירה מקבלן ללא ליווי בנקאי (שווה להיכנס גם מי שמעוניין לראות תמהיל לי זה עזר :) ) נדל"ן 9
א שוק ההון גבוה- שווה להיכנס עכשיו? שוק ההון 12
Yuvalbuz3 להיכנס להיי טק בלי תואר אפשרי ? התפתחות אישית 56
A מתלבט האם להיכנס עכשיו לשוק ההון לטווח של 2-10 שנים שוק ההון 41
י כולם פתאום מדברים על להיכנס לבורסה שוק ההון 35
Y להיכנס או לא להיכנס, זו השאלה שוק ההון 311
oferM אופציה להיכנס להייטק, האם כדאי? התפתחות אישית 17
I להיכנס למירוץ העכברים ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 65
S כבר זמן מה אני חושב להיכנס לבורסה אבל עדיין מחפש דרך להוריד את הסיכון דרך פיזור טוב יותר שוק ההון 42
א ואולי זה לא זמן טוב להיכנס לבורסה? שוק ההון 65
S פתח לעולם המחשבים למבוגרים התפתחות אישית 2
A לעולם לא מאוחר מדי יומני מסע אישיים 8
deussex מה קרה לעולם ההיכרויות ? אוף טופיק 177
לאץ' "פקטור השינה הערבה" מחוץ לעולם ההשקעות. התפתחות אישית 45
A לאן מגיעים הכספים שמושקעים במדדים? מי נהנה מהם? והאם זה יכול לעזור לעולם? אוף טופיק 31
סול התאמה לעולם התפתחות אישית 37
נ מעבר לעולם סולידי? יומני מסע אישיים 2
המהנדל הכנת דור העתיד לעולם האמיתי התפתחות אישית 8
ר כניסת רגל לעולם ההשקעות - כאזרח אמריקאי שוק ההון 2
L כניסה לעולם אבטחת המידע התפתחות אישית 17
P חדש לעולם ההשקעות - מחפש עצות שוק ההון 5
M כניסה לעולם ה- IRA - תמהיל השקעות שוק ההון 6
J התלבטות בין מניות ארה״ב לעולם שוק ההון 7
amidar האם יש כאן מישהו שקשור לעולם הפסיכולוגיה בצבא? אוף טופיק 0
c881 צריכת מזון שבועית מסביב לעולם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
MaorRocky זוג שמתחתן בקרוב עם הון של 300K שח, מתלבט איך לתכנן את העתיד הפיננסי הקרוב שוק ההון 4
הסולידית משטור השיח הפיננסי ברשתות החברתיות שוק ההון 3
I תהיות על המצב הפיננסי העולמי, משבר הנדל"ן בארץ ולאן מועדות פנינו אוף טופיק 435
מ טביעת רגל ראשונה בעולם הפיננסי - אשמח לדעתכם. שוק ההון 26
D מסלול חיים לטירון הפיננסי אוף טופיק 1
Blue מחפש הכוונה - מקצוע בתחום הפיננסי התפתחות אישית 25
ח להגיע למעמד שכר גבוה בעולם הפיננסי התפתחות אישית 5
י בן 23 מנסה לארגן את עתידו הפיננסי. שוק ההון 24
N מה עושים עם הפורטפוליו הפיננסי ברילוקיישן לארה"ב? צרכנות פיננסית 3
amit דעתי הצנועה על המצב הפיננסי בעולם שוק ההון 39
ד מחשבות על עבודה במגזר הפיננסי אוף טופיק 30
deslok ניתוק הקשר הפיננסי לישראל שוק ההון 103
Sinister הזמנה להרצאה של הראל פרימק על IRA במועדון הפיננסי אוף טופיק 1
Sinister המועדון הפיננסי בגבעת רם (ירושלים) אוף טופיק 18

נושאים דומים