• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מפחד להיכנס בדולר גבוה

אריקנבון

משתמש רגיל
דירוג
38
מזה זמן אני מתכנן להיכנס לשוק עם תיק פשוט של קרן אחת או שתיים. מאז התכנון ועד שקיבלתי את הכסף, הדולר טס והוא עכשיו על 3.7. גם לפני הבלגאן הנוכחי היה לי חשש להיכנס ככ חזק לדולר, שסה"כ היה במגמה ארוכת טווח של היחלשות מול השקל. אבל עכשיו במיוחד, אם הדברים יחזרו למסלול רגוע זה יכול להיות מכה מיידית של מעל 5% + חזרה אפשרית למגמה הארוכה של המשך היחלשות.
מצד שני, לא עף על הקרנות המגודרות שגם יקרות ומוגבלות בהרבה.
מה הייתם עושים?

אם הדברים יחזרו למסלול רגוע זה יכול להיות מכה מיידית של מעל 5%
ואם תהיה הסלמה בחקיקה? אתה לא רואה את הדולר טס ל- 4 ?

אחד מהדברים שצריך להתרגל אליו בשוק ההון הוא שאין לנו שליטה על העתיד ועל ארועים שיקרו בו.

רוצה לצמצם את הסיכון? תכניס רק חצי מהכסף.

כולם יסבירו פה כמה זה לא משנה
ואני מאמין בלב שלם שזה דבר שלא ניתן לחזות ולא בשליטתי (ובדרך כלל העליה בדולר הגיעה עם ירידה בשוק המניות שקיזזה אותה אז ראיתי בזה משחק סכום 0 בו אני תמיד קונה במחיר הוגן)
ועדיין רעדה לי היד ללחוץ על הפקודת קניה לפני כמה ימים.
העיקר שלחצתי
גם אם ירד, זה לא תהיה הפעם הראשונה שאני קונה בסכום גבוה בשיא אבל בטווח הארוך זה לא משנה.
צריך לקשור את עצמך לתורן הספינה ולהמשיך עם החיים.

במידה ומדובר בהשקעה ארוכת טווח - זה זניח.
סביר שאם העניינם ירגעו אז הדולר יירד - יכול להיות גם לירידה ל 3.2,3.3 שזה כ 10%-15%, האם זה יקרה ומתי?אף אחד לא יודע
בהשקעה מנייתית לטווח אורך צפי הרווח הוא מאות אחוזים במצטבר.
לא ייעוץ

ובדרך כלל העליה בדולר הגיעה עם ירידה בשוק המניות שקיזזה אותה
זה נכון כאשר ארה"ב היא היוזמת. למשל כאשר הם מדפיסים דולרים אז ערך הדולר יורד ובמקביל המניות עולות.

אבל כאשר ממשלת ישראל היא זו שמשמידה את ערך השקל, השקלים שלך פשוט יקנו פחות מניות אם תחכה.

זה נכון כאשר ארה"ב היא היוזמת. למשל כאשר הם מדפיסים דולרים אז ערך הדולר יורד ובמקביל המניות עולות.

אבל כאשר ממשלת ישראל היא זו שמשמידה את ערך השקל, השקלים שלך פשוט יקנו פחות מניות אם תחכה.
בדיוק הסיבה שרעדה ליד היד
הכל כל כך וולטילי שקשה לדעת אם זה בגלל תרחישי אימה או ספקולנטים, שני הצדדים לדעתי גורמים לתנודות שמקשות להרגיש בטוח בטווח הקצר.

היה לי סיפור דומה כשהדולר היה ב3.1 והשוק היה בשיא כל הזמנים. פשוט נכנסתי במנות (סוג של DCA) על פני שנה+ במקום להכניס את כל הכסף במכה וזה מאזן את התנודות. אין לנו יכולות לחזות את השוק או שערי המטבעות ומה שהיה בעבר לא ניתן לשנות.

* אין באמור להיות המלצה לפעולה.

בדיוק הסיבה שרעדה ליד היד
הכל כל כך וולטילי שקשה לדעת אם זה בגלל תרחישי אימה או ספקולנטים, שני הצדדים לדעתי גורמים לתנודות שמקשות להרגיש בטוח בטווח הקצר.
אם אתה משקיע לטווח ארוך 10+ שנים ומבצע אסטרטגיית DCA זה לא משנה. ואם אתה לא, אז אני הייתי רועד, גם בלי קשר לשער הנוכחי של הדולר.
ולהזכירך:
“Nobody rings a bell at the top or the bottom of a market”

במידה ויהיה בתיק פחות כסף בגלל התחזקות של השקל אולי לא בהתאמה אבל לדעתי גם הרבה מהקניות שלנו יהיו זולות יותר. חוץ מזה לדעתי תזמון מטח הוא כמו תזמון שוק. אנחנו נמצאים באשליה שאנחנו חכמים בצורה מסוימת ממחיר של משהו כשברוב המוחלט של המקרים אנחנו לא. ואם תהייה התחזקות בשקל והדבר שבו אנחנו משקיעים ישיג תשואה דולרית של עשרים אחוז באותו זמן. יש כל כך הרבה תרחישים כשאני משקיע אני מנסה כמה שיותר להסתכל על המצב כאילו אין לי תחזיות לגבי העתיד. לדעתי זו דווקא הזדמנות מצוינת בשבילך לתרגל את הרעיון של השקעה נגד תחושת הבטן. גם אם בסוף השקל יתחזק ואתה תפסיד מזה שקלים- יתכן שזה יהיה שווה את העובדה שהרגלת את עצמך לקנות גם כשזה נוגד את המחשבה. יתכן שככה יהיה לך יותר נוח לקנות במשבר הבא. ונגיד תשקיע ובעוד עשר שנים מסיבה כלשהי הדולר יטוס לארבע שקלים האם תמכור את המניות כי תכף תהייה ירידה? אני יודע שזה נשמע קצת נחרץ אבל באמת מנסה לעזור

למה זה מעניין אותך בהשקעה של 20+ שנים?
שום דבר לא מעניין אותי פרט לדברים שהם בשליטתי: עמלות וסוג הנייר שאני קונה.
אני הדוגמא המושלמת לקוף.
מעביר, ממיר, קונה.

מה זה אומר דולר גבוה? ביחס למה? כפי שכתבו כאן, מדובר על השקעה לטווח ארוך ואתה צריך להסתכל על שינוי השער בטווחים האלה. צריך להביט קדימה (ולהבין את הסיכונים) במקום להתעסק בעבר.

כל ניסיון לתזמן את השוק, הוא בדיוק הדבר הזה- זה בדרך כלל נכשל. שער הדולר הוא כמו שוק המניות. הוא נע ונד. כמו שאמרו לך, הדולר יכול לרדת, והדולר יכול גם להגיע ל 6 שקלים (סתם מספר רנדומלי), אם החקיקה תמשיך. אם חיכית מאז שהדולר הגיע לרמות הנוכחות כדי להשקיע, הפסדת הרבה כסף בשוק המניות שעלה בנתיים. יכולת גם להרוויח.
תתרגל לעובדה שאתה יכול להפסיד כשאתה מנסה להרוויח.

באיזשהו שלב במהלך חייו של התיק אתה תהיה מופסד ותראה מינוס 10% או יותר, זה יקרה בוודאות כי שוק המניות לא מטפס בלינאריות. מה זה משנה אם זה יקרה חודש אחרי שהפקדת כסף או אחרי 5 שנים ? למשקיע פאסיבי ירידה היא הזדמנות לקנות בזול ולדעתי ככל שזה יקרה יותר מוקדם יותר טוב

אתם כולכם צודקים וכותבים דברי טעם ... החשש שלי נובע בעיקר שאני הולך לקנות בסכום גדול בבת אחת... רועדת לי היד כמו שכתבו כאן. לקנות ניירות ישראלים הרבה פחות מלחיץ כי זה רק סיכון השוק ולא סיכון מטבע

לקנות ניירות ישראלים הרבה פחות מלחיץ כי זה רק סיכון השוק ולא סיכון מטבע
אין הבדל, אם השקל ייחלש תוכל לקנות גם פחות ניירות ישראלים.

דוגמה פשוטה: המנייה של טבע נסחרת גם בארץ בשקלים וגם בארה"ב בדולרים. אתה חושב שאם תתזמן את שער הדולר אז תוכל לקנות את המנייה יותר בזול?

מניות זה מבלבל. אבל תחשוב שאתה רוצה לקנות גוש זהב. זה משנה אם תקנה אותו בישראל או בחו"ל? הרי זה יעלה לך אותו דבר (לא משנה באיזה מטבע).

ואם תהיה הסלמה בחקיקה? אתה לא רואה את הדולר טס ל- 4 ?
ב-12 נדע יותר טוב אם יש סיכוי טוב שחוזרים להידברות, אבל זה אירוע בינארי.
האמירות של גנץ והעליות של הבנקים בימים האחרונים מרמזים לדעתי על ההימור של השוק.
אבל כמובן זה לא אומר שום דבר ואין בזה שום המלצה.

אתם כולכם צודקים וכותבים דברי טעם ... החשש שלי נובע בעיקר שאני הולך לקנות בסכום גדול בבת אחת... רועדת לי היד כמו שכתבו כאן. לקנות ניירות ישראלים הרבה פחות מלחיץ כי זה רק סיכון השוק ולא סיכון מטבע

בסוף זה חשש פסיכולוגי כי העדיפות היא להכניס הכל בפעם אחת. עם זאת גם אני חששתי בהתחלה אז נכנסתי בחלקים והפקדתי כל 3 חודשים בערך סכום מכובד.

לגבי מטח, גם זה הוכרח שלאורך זמן חסר משמעות. כמשקיע צריך לשנות צורת מחשבה, מה שמעניין זה כח קנייה ולא המספר האבסולוטי. אם השקל יתחזק או יחלש מול הדולר זה לא משנה כי הייבוא יעלה/ירד בהתאם ובסוף תוכל לקנות אותו דבר לא משנה מה המספר שמוצג לך במסך

מתחילת ההשקעה? ממש לא בהכרח.
יש תקופה בהיסטוריה שלאורך 20 שנה הגרף תמיד בעליה, ברצף כל שנה?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ש מפחד מתיק השקעות גדול שוק ההון 11
ט שקשוק מפחד לקראת כניסה לשוק ההון בסכום גבוה שוק ההון 62
mudale222 מה דעתכם על הממונה לשוק ההון שהזיז את הנהגת של קודמתו מפחד תביעות עתידיות? אוף טופיק 244
Johnnie חסכנות מפחד או מאהבה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 40
M כמה זה חמור להיכנס למינוס צרכנות פיננסית 10
ש להיכנס בשיא של המדד שוק ההון 47
M מגרש מאושר לבניה - האם כדאי להיכנס להסכם שיתוף עם שאר בעלי הקרקעות במגרש? נדל"ן 2
F כמה זמן לוקח להפקדה מהמשכורת להיכנס לקה"ש? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
L איך להיכנס לחברות גלובאליות/אמריקאיות הכי מהר ? אוף טופיק 2
L איך להיכנס לחברות גלובאליות/אמריקאיות הכי מהר ? פוסטים מאיכות נמוכה 3
י להיכנס לעולם הפיננסי התפתחות אישית 7
B אזרחים יכולים להיכנס לאוניברסיטת בן גוריון? אוף טופיק 4
R לקיחת משכנתא -דירה מקבלן ללא ליווי בנקאי (שווה להיכנס גם מי שמעוניין לראות תמהיל לי זה עזר :) ) נדל"ן 9
א שוק ההון גבוה- שווה להיכנס עכשיו? שוק ההון 12
Yuvalbuz3 להיכנס להיי טק בלי תואר אפשרי ? התפתחות אישית 56
A מתלבט האם להיכנס עכשיו לשוק ההון לטווח של 2-10 שנים שוק ההון 41
י כולם פתאום מדברים על להיכנס לבורסה שוק ההון 35
Y להיכנס או לא להיכנס, זו השאלה שוק ההון 311
oferM אופציה להיכנס להייטק, האם כדאי? התפתחות אישית 17
I להיכנס למירוץ העכברים ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 65
S כבר זמן מה אני חושב להיכנס לבורסה אבל עדיין מחפש דרך להוריד את הסיכון דרך פיזור טוב יותר שוק ההון 42
א ואולי זה לא זמן טוב להיכנס לבורסה? שוק ההון 65
G מניות בדולר - מיסוי ריאלי? מיסים 3
flower פקדון נקוב בדולר, צמוד למדד האינפלציה האמריקאי שוק ההון 15
Y קרן כספית? נקובה בדולר? פיקדון בבנק? - שאלות שיעזרו לי להבין. שוק ההון 3
S השקעה בקרנות כספיות נקובות בדולר שוק ההון 1
א השקעה סולדית בדולר שוק ההון 1
arvin קרן כספית נקובה בדולר שוק ההון 21
G אפיק השקעה סולידי בדולר קנדי שוק ההון 4
ב מכירת s&p500-115925 שיקלי, וקנייה מחודשת בדולר, היא אירוע מס ? שוק ההון 10
ה ירידות בסנופי, עליה בדולר שוק ההון 42
ע האם בנקים מקבלים העברות ביואנים או בדולר הונקונגי? פוסטים מאיכות נמוכה 3
ס חוסר אמון בדולר וחבריו שוק ההון 7