• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התאמה לעולם

סול

משתמש רגיל
דירוג
1,280
לפני כמה ימים הייתי במדורה וסיפרתי למישהי שאני לא מכיר שנולדתי בלידת מלקחיים. היא היתה רוחניקית כזאת וטענה שלרגע הלידה יש הרבה משמעות, ושבטח בגלל לידת המלקחיים לפעמים לוקח לי זמן לצאת מאיזור הנוחות שלי, שאני צריך שימשכו אותי ממנו כפי שמשכו אותי בלידה.
הבטתי לה ישר בעיניים ואמרתי לך שמנם כמו לכל בני האדם גם לי יש אזורים שקשה לי להתפתח בהם, אבל היא לא יכלה ליפול על אדם שבאופן יחסי האמרה הזאת כל כך שגויה לגביו. אני אדם שכמעט נמשך ליציאה מאזורי הנוחות, וכמעט כל תחום שעסקתי בו היה יציאה מאיזור הנוחות שלי. אם זה לעבוד בחו"ל, לעשות סטאנדאפ, להופיע או להעמיד פרויקטים גדולים של היצירה שלי, תמיד איפה שרוב האנשים נתקעים ולא יוצאים מאיזור הנוחות שלהם אני יוצא. הבהרתי לה שאני לא במגננה, אבל היא טועה באבחנה הפעם, מאד.
אבל אני כן חושב שלידת המלקחיים השפיעה על חיי, היא סביר להניח זאת שפגעה ביכולת שלי להתרכז. בלימודים לא הצלחתי להתרכז, ועד היום אם דבר לא מעניין אותי אינני מסוגל להבין אותו. לעומת זאת כשתחום מרתק אותי, אני נשאב אליו כאילו הוא כל חיי ולומד אותו מא' עד ת'.
עקב בעיות הריכוז שלי לא הצלחתי לא רק ללמוד במערכת החינוך אלא להתאים לה, גם מבחינה חברתית. הייתי מין פיסת פאזל שלא מתאימה לאף מסגרת.
בעיני אנשים שלא מתאימים לאף מסגרת כמוני, ברמות שונות, עשויים לההפך לגאונים, יוצרים או אמנים, כי הם רואים מעבר למציאות ששאר האנשים הצליחו להסתגל אליה. ישנם אחוז גבוה של אנשים "לא מותאמים" שמנהיגים את העולם הזה, וכמעט לכל מנהיג או אמן גדול ישנה איזו חוסר התאמה מובנית לחיים. אצל חלק מדובר בשמאליים, בעולם שכל המכשירים והמסדרונות מותאמים לימניים אין זה פלא.
אגב המילה מיומן מגיעה מהמילה ימין. ביוונית - דקסטרי זה ימני ומיומן (לכן בסדרות כשיש דמות שמיומנת במשהו קוראים לה לעיתים דקסטר, כמו "המעבדה של דקסטר" למשל). סינסרי זה שמאל מהמילה סינוס, כיס (כמו הסינוסים בגרון שהם למעשה כיסים, כי הכיסים בטוגה היו בצד שמאל), ומשם מילים כמו sin חטא. אדם שמיומן בשתי הידיים נקרא אמבי דקסטרי. אמבי זה גם וגם, כמו באמביולנטיות או ambiguity.
כשאדם פחות מותאים למערכת הוא רואה דברים שהמערכת מתרגלת שלא לראות, ולעיתים הוא פונה ליזמות או אמנות כדי להוריד מצמרות מחשבתו את התובנות האלה לשאר האנשים. מתנשא ככל שישמע, יש בכך אצילות.
ישנם אנשים הרבה פחות מותאמים לסביבה ממני, כמו אוטיסטים וסוונטים למשל. היום אילן מאסק ומשפיענים נוספים מראים לאנושות כיצד הלא מותאמים למעשה מצעידים את האנושות קדימה.
שיחה מעניינת בנושא של סיינפלד ומייקל ריצ'ארדס בנושא
אגב הרבה קומיקאים גם לא מרגישים מתאימים לעולם, הרבה מהם מעידים על עצמם שאינם יכולים לעשות שום דבר אחר. ועם זאת, לכתוב בדיחה ולהצחיק זה ממש קשה. צריך חושים מחודדים מאד בשביל באמת להצליח לעשות את זה על בסיס קבוע. אילו טיפוסים של אנשים שמיבינים בדרך כלל אחד את השני, ולכן סיינפלד בכלל עשה את התכנית הזאת.
(סיינפלד ופועלו הם אחד מהנושאים שמעניינים אותי ולכן גם עליו אני חוקר הרבה מאד, אם כי חובב את לארי דיויד אפילו יותר. אולי כי הוא מתאים לעולם עוד פחות).
אחת הסיבות שבחרתי באווטר של סול היא חוסר היכולת שלי להשתלב לגמרי. אפילו כאן אני מוסיקאי שמוקף בהייטיקיסטים (ולך תדבר על השקעות עם מוסיקאים). ממש כמו סול גודמן במשרד עורכי דין, שום חליפה לא תעזור לו להשתלב אז מוטב ללכת עם האמת שלך עד הסוף (המר? נחכה לעונה הבאה).
באופן אישי, אנשים שלא מתאימים לעולם הם הטעם האישי שלי.
באיזו מידה אתם מרגישים שאתם מתאימים לעולם?

נערך לאחרונה ב:
אומרים שאני לא מתאים לחיים
כי אין בי את הרצון לזהב ויהלומים
אין לי קלפים נכונים
אולי זו החברה שקורסת
אם זה לא מקום מתאים למחפשים של קשת וענן
קונפורמיזם זה איכסה :)

אני מרגיש לא מתאים לחברה שמסביבי, אבל זו החברה שמסביבי היא זאת שלא מתאימה לעולם.
אני זה פה האופטימי ומבסוט מהחיים וממה שיש לו כרגע, הם אלה שתמיד מתלוננים ובוכים ומקטרים על כל מה שזז.
אז הם אלה שלא מתאימים לעולם, לא אני.

I wouldn't say that's not fitting in with the world, it's just not fitting in with the majority, a mismatch with the local environment.
When I studied at Bezalel it did feel there were a lot more people who came from a more 'outsider' background, people who came from other countries, who had geeky hobbies, etc, so it was easier to relate to some extent.

I've always found it a bit amusing how people who try to be contrarians are often just reactionaries to the status quo, the same equation with a minus sign.
I think that for me, consciously or not, the path was to ignore 'common wisdom' and figure out the right way to proceed on my own.
Some social norms that people take for granted and don't think twice about would make me feel like a hypocrite if I ever attempted to follow them, so I don't pretend in spite of things potentially running smoother that way.

A guy at work once asked me if I might be autistic, because his son is and he thought he saw similar traits in me, but I don't think so, at least not to a large degree, it's not that I don't recognize the nuances of social interaction, I just don't feel comfortable playing along with some of them.​

לפני כמה ימים הייתי במדורה וסיפרתי למישהי שאני לא מכיר שנולדתי בלידת מלקחיים. היא היתה רוחניקית כזאת וטענה שלרגע הלידה יש הרבה משמעות, ושבטח בגלל לידת המלקחיים לפעמים לוקח לי זמן לצאת מאיזור הנוחות שלי, שאני צריך שימשכו אותי ממנו כפי שמשכו אותי בלידה.
בחייאת.
ואותי הוציאו בקיסרי, אחרי לידה של 26 שעות.
איזה רב אמר לאמא שלי שצריך להוסיף לי שם כי 2 השמות שלי הם של מתים ודחוף לתקן.
שתשלח פקס ל-1-800-נע-באוזן.
יש מגרסה מתחת ליציאת הנייר.

בגלל לידת המלקחיים לפעמים לוקח לי זמן לצאת מאיזור הנוחות של
מעניין מה עולה בגורלו של מי שנולד בלידה קיסרית כמוני?
אני מתקשה לצאת מאזור הקיסרות שלי כנראה... בטח זו הסיבה שאף פעם לא הרגשתי בנוח לשטוף כלים . לא יאה למישהו במעמדי הנישא
בכל מקרה אחלה פוסט/שירשור סול.:)

לא הרבה.

עשויים לההפך לגאונים
איך אני מקבל את ההטבה?

I wouldn't say that's not fitting in with the world, it's just not fitting in with the majority​
היה יכול להיות מעניין לראות אותך כותב בעברית. :)

אני כן חושב שלידת המלקחיים השפיעה על חיי, היא סביר להניח זאת שפגעה ביכולת שלי להתרכז
מה עם כל אלה שלא יכולים להתרכז אבל נולדו בלידה רגילה, יש גם לזה הסבר?
תחושת חוסר התאמה היא דבר נפוץ מאד. יש כאלה שזה נשאר אצלם בסוד והם נורא משתדלים להתאים את עצמם לאיזו נורמה מדומיינת.
דווקא כיום מצופה מכל אדם להיות פתית שלג ולכן התנהגות לא נורמטיבית עלאק מביאה הרבה לייקים.
עקב בעיות הריכוז שלי לא הצלחתי לא רק ללמוד במערכת החינוך אלא להתאים לה, גם מבחינה חברתית.
אני לא אובחנתי כסובלת מבעיות ריכוז (למעשה, מעולם לא הסכמתי שיאבחנו אותי בשום דבר וגם לא את ילדיי), אבל בהחלט היו תקופות בילדותי שסבלתי מבחינה חברתית. את מערכת החינוך עזבתי ביוזמתי, היא לא מתאימה למי שמעוניין ללמוד מתוך עניין בלבד (לפחות זאת שהייתי בה החל מחט"ב). אותי עניינו כל המקצועות אבל המודל הבית-ספרי של שינון, מבחן וציונים מאד משעמם אותי. אה, וגם רוב המורים משעממים, אפתים וחסרי כריזמה.
באופן אישי, אנשים שלא מתאימים לעולם הם הטעם האישי שלי.
הטעם האישי שלי הוא אקלקטי, יש לי גם חברים סופר נורמטיבים. מה שיפה בהזדקנות זה שאתה כבר מכיר את עצמך לא רע והבטחון בעצמך כבר מספיק גדול כדי לקבל בשלווה את ההבדלים בינך לאחרים בלי שום צורך לרצות אף אחד או לצאת למלחמה.

מה עם כל אלה שלא יכולים להתרכז אבל נולדו בלידה רגילה, יש גם לזה הסבר?

היום אומרים שבעיות ריכוז הן דבר שכיח בגלל הפלאפונים. לדעתי מדובר יותר בכושר ריכוז, בעיה חמורה לכשעצמה. פלאפונים משנים לנו את המוח.
אבל בעיות ריכוז אמיתיות הן כאלה שלא מאפשרות לך לתפוס משהו אם הוא משעמם אותך, וכשהייתי ילד זה היה מאד קיצוני אצלי. החיכוך עם המערכת אילץ אותי להפוך לשורד. בגלל זה אני כאן. המהות של פורום הסולידית הוא השרדות (בעיני). לכן הוא כל כך ממכר, כשאני מרגיש שאני צריך לאשש את דרך ההשרדות שלי אני נכנס לכאן.

למעשה חוסר הריכוז שלי מנע ממני לקנות סמארטפונים זמן רב מאד (הראשון שבאמת נחשב נקנה לפני שנתיים, החלטה טובה כי הזום שימש אותי בקורונה), וזאת בדיוק הנקודה שלי. אני נחשפתי פחות למערכת ולכשלים שלה. מערכת החינוך המסרסת מחשבתית ,הפלאפונים וכ'ו, פחות הצליחו לתפוס אותי דוקא בגלל בעיות הריכוז שלי.

תחושת חוסר התאמה היא דבר נפוץ מאד. יש כאלה שזה נשאר אצלם בסוד והם נורא משתדלים להתאים את עצמם לאיזו נורמה מדומיינת.
דווקא כיום מצופה מכל אדם להיות פתית שלג ולכן התנהגות לא נורמטיבית עלאק מביאה הרבה לייקים.

אני אכן לא חושב שיש הרבה אנשים שמרגישים מתאימים לעולם. זה כי בנינו עולם שלא מותאם לבני האדם. אבל אני לא מדבר בדיוק על זה, אלא על מצב קיום בו חוסר היכולת להסתגל אליו משאיר לך כיווני מחשבה שרוב האנשים מאבדים. זה כמו להסביר את הצבע אדום לעיוור. אני לא מדבר על תחושת חוסר השייכות לעולם, אותה יש לכולם, אבל חלקנו מסתגלים יותר ופחות ואצל אלו שפחות יש מגוון רחב יותר של דרכי מחשבה שאני אישית מוצא מרתקים יותר.

יש לי גם חברים סופר נורמטיבים

גם לי יש חברים נורמטיבים. מה זאת אומרת, רובם נורמטיבים, ובטח יותר ממני. אבל לחלקם יש "חבורות כאלה". אני, מבחירה או שלא מבחירה, אבף פעם לא הבאתי את עצמי למצב של התמזגות מוחלטת עם קבוצה. לא עם המשפחה שלי (שהיחסים שלנו היום מצוינים תודה לאל כי הם היטיבו לקבל אותי כפי שאני, ואף לקניית הדירה ולתוצאות שהבאתי "בשטח" התלוותה הערכה רבה ואישוש לכך שאני עוף מוזר אבל שיודע מה שהוא עושה. אימי ממש כמעט "מעריצה" אותי), ולא עם בחברים המוסיקאים שלי, החברים מהסלסה, הצבא, הפורום כאן או לא משנה איפה. אני תמיד קצת אאוסטיידר, ואני איפושהו שומר על זה ככה. זאת הדרך שלי להביט באופן מפוכח על דברים, וזה שילוב של הרבה גורמים, מדינה מפולגת, בעיות ריכוז, העובדה שאני אפילו לא מזרחי או אשכנזי (אני מעורבב), ימני או שמאלני וכ'ו. אני היתוש שנע מסביב ורואה איפה המערכת כושלת, ואז מעיר לה על זה, באמנות בדרך כלל. זאת הדרך שלי. לא רק בעיות הריכוז הביאו אותי לשם.

בהחלט יכול להיות שללידת מלקחיים, כמו אוטיזם, שמאליות וכ'ו, יש השפעה על המוח שגורמת לו להתמקד בתחום אחד על חשבון כישורים חברתיים. אבל חוסר בכישורים חברתיים לבדו אינו ערובה להצלחה יוצאת דופן כלשהי.
אני בכל אופן בוחר לראות את האאוטסדריות שלי כמתנה. אינני פתית שלג ומעולם לא ניסיתי להיות. להפך, תמיד כמהתי להשתלב. היום אני משלים עם עצמי ועם היתרונות שיש למצב שלי. אני איש שחי בחופש מוחלט, ושהיה חשוב לו להפפטר מהסכמות של החברה כדי שהוא יוכל ליצור לעצמו את הסכמות שלו. המוח שלי קודח ואני כותב וומלחין רוב שעות הפנאי שלי, ואנשים גם התחילו לשים לב לכך ומשלמים לי הרבה, 180 לשעה, כדי להבין איך אני עושה את הדברים שאני עושה. פה בפורום אתם רק מקבלים את העדות שלי לעניין, אבל זה המצב. מלעבוד שעות בודדות בשבוע הגעתי כמעט לתקרת העוסק פטור ומסתבר שאצטרך לשלם לא מעט מיסים. אני מעולם לא רדפתי אחר כסף, תמיד עניין אותי רק לעשות מה שאני אוהב ורוצה, וזה הביא שפע שלא צפיתי (בעיני בכלל פרשתי כלכלית, אני לא אמור לעבוד כל כך, אבל התמחור הגבוה שלי וההמלצות מפה לאוזן עשו את שלהם).

נערך לאחרונה ב:
בהחלט יכול להיות שללידת מלקחיים, כמו אוטיזם, שמאליות וכ'ו, יש השפעה על המוח שגורמת לו להתמקד בתחום אחד על חשבון כישורים חברתיים. אבל חוסר בכישורי
די כבר...
לידת מלקחיים, כמו קיסרי הרופאים עושים יותר, להמנע מתביעות על רשלנות.
אם כבר, מכיר כמה שמשכו אותם ו"נפגעו בכתף ביציאה", אז צריכים לבצע תרגילים.
והעובדה שנגעו לך עם מלקחיים באוזן לא גורם לך לשינויים מנטלים של אוטיזם.
ולהשוות שמאלי לאוטיסט זה בכלל טעות. יכול להיות שלשמאלי יש דרך אחרת להסתכל על העולם, אם חלק ימין של המח דומיננטי.

בו ואספר לך סיפור קטן על ניסוי...
כיתה שלמה נכנסה לכיתה ואמרו להם שמתחת לכיסא כתבו לכל אחד ניתוח אסטרולוגי בהתאם לתאריך לידה/ מין/ מקום מגורים.
שיקראו לעצמם.
כולם פתחו את הפתק וכולם "וואו זה בדיוק אני!".
ועכשיו כולם לקרוא את מה שכתבו לכם...
"ספונטני, חוש הומור שלא כולם מבינים ומעדיף להעביר ערב שקט בבית במקום לצאת למועדון".
Everyone is special, which is another way to say no one is.

אבל לחלקם יש "חבורות כאלה". אני, מבחירה או שלא מבחירה, אבף פעם לא הבאתי את עצמי למצב של התמזגות מוחלטת עם קבוצה.
גם אני לא, ולדעתי גם כל אחד מחברי הקבוצה לא.
אתה מניח הנחות על האחרים מתוך מירכוז מאד גדול של עצמך וחושב שהשאר כן מתמזגים. תאמין לי שאף אחד לא באמת נורמטיבי ולכל אחד יש את הזיזים שלו ואת החיים האישיים (ולפעמים הסודיים) שלו והמפגש החברתי הוא רק חלק מהמארג הכולל של אדם.
בהחלט יכול להיות שללידת מלקחיים, כמו אוטיזם, שמאליות וכ'ו, יש השפעה על המוח שגורמת לו להתמקד בתחום אחד על חשבון כישורים חברתיים.
לא יודעת מה נכלל ב"וכו'" אבל לצורת הלידה ולשמאליות אין קשר לכישורים חברתיים. לאוטיזם כמובן שכן, זה אחד מהמאפיינים הבולטים שלו.
אני בכל אופן בוחר לראות את האאוטסדריות שלי כמתנה
תמיד עדיף להתייחס לזה כך ולא כסבל מתמשך. אני רואה כמתנה גם עוד כמה מהתכונות שלי, ואפילו כמה מהטראומות ההיסטוריות שלי.
בעיניי הכי חשוב זה להיות אותנטי לעצמך, לא לנסות להיות משהו אחר רק כי החברה חושבת שזה מגניב או מוצלח יותר (כמובן, כל זה בלי לפגוע באחרים).

והעובדה שנגעו לך עם מלקחיים באוזן לא גורם לך לשינויים מנטלים של אוטיזם.

את זה אתה בהחלט לא יכול לדעת.
ואתה גם לא מכיר אותי בכלל.

בו ואספר לך סיפור קטן על ניסוי...
כיתה שלמה נכנסה לכיתה ואמרו להם שמתחת לכיסא כתבו לכל אחד ניתוח אסטרולוגי בהתאם לתאריך לידה/ מין/ מקום מגורים.
שיקראו לעצמם.
כולם פתחו את הפתק וכולם "וואו זה בדיוק אני!".
ועכשיו כולם לקרוא את מה שכתבו לכם...
"ספונטני, חוש הומור שלא כולם מבינים ומעדיף להעביר ערב שקט בבית במקום לצאת למועדון".
Everyone is special, which is another way to say no one is.

אתה מניח הנחות על האחרים מתוך מירכוז מאד גדול של עצמך וחושב שהשאר כן מתמזגים.

פספסתם לחלוטין את הפואנטה.
אני לא מבדל את עצמי, לא מנסה להשמע מיוחד, והאגו שלי לא גדל מהנבדלות שלי.
האגו שלי גדל מההישגים שלי בפועל, אבל לא באתי לדבר על עצמי (פשוט זה התקשר למקרה שדיברו איתי על לידת המלקחיים).
אני נמשך לאנשים שהם, איך שאני מגדיר את זה, חתיכות פאזל לא שייכות, ושמתעלים את חוסר השייכות הזאת למשהו מזוקק ומבריק מספיק שאפילו האנושות העצלה מאחוריהם מבינה שכנראה יש פה משהו גאוני. אני גם מזהה כאלה מקילומטרים, והם מתי מעטים. יש לי אולי שני חברים כאלה.
מתוך הדרגה של אי ההתאמה לסביבה אני אכן ממקם את עצמי במיקום גבוה, אבל לא כי זה אני אלא בגלל מי שאני.
אני יכול להגיד לך בתור מי שלמד בבית ספר לאומנות ומוסיקה שמתוך המוסיקאים והאמנים - שגם אני בקושי מוצא אנשים כאלה. אחד מ1000. אחד שהוא באמת חושב בצורה שונה. אל את הרוב אני מכיר מהמדיה ולא אישית.

אני לא נכנס לפרדוקס של כולם מיוחדים אז אף אחד לא מיוחד, כי לא כל כך חשוב לי שמישהו יחשוב שאני מיוחד. מבחינתי נצא מנקודת הנחה שאני לא, גם לא בדיוק חשוב לי לחשוב ככה בפני עצמי. אני חושב קודם כל שבאמת כולם מיוחדים, ולכל אחד יש יחוד, אבל מה לעשות שאני מוצא קשר בין אי התאמה לעולם ליצירתיות פורצת דרך? ומה לעשות שלא כולכם בהגרה הזאת? בת העמק, האמיני לי, לא עליך אני מדבר כאן. מדובר על טיפוסים אחרים. מתי מעטים, אני מזהה אותם מקילומטר, ומה לעשות, נוטה להזדהות איתם.
חוסר יכולת להסתגל במקרה שלי הפך למשהו חיובי והיה יכול להפוך למשהו שלילי. זה גם תלוי בחברה, בפריבילגיות ועוד.

בכל אופן אני מבין למה שיחה כזאת יכולה לקומם אז אני מציע אמפתיה אבל אין לי דרך לעדן את המחשבות שלי בנושא.

את זה אתה בהחלט לא יכול לדעת.
ואתה גם לא מכיר אותי בכלל.
בין 4%~7% מהלידות מבוצעות במלקחים/ואקום.
לטעון שלידת מלקחים גורמת לאדם להתנהג כמו אוטיסט, זה זילות באוטיסטים ומשתווה מבחינתי לאדם שמאשים חיסונים באוטיזם - ולא, אין הוכחה לקשר בין חיסונים לאוטיזם.
לא, אני לא מכיר אותך ולא בטוח שרוצה.

אבל מה לעשות שאני מוצא קשר בין אי התאמה לעולם ליצירתיות פורצת דרך?
לי בטח אין מה לעשות עם זה :)
אני בטוחה שזה גורם לך להרגיש נפלא, לכן כדאי לך להמשיך לחשוב כך. מניחה שכולנו נרוויח הרבה מהיצירתיות שלך שנובעת מהרגשה זו.
בהצלחה!

אני גם מוצא קשר בין אי התאמה ליצירתיות. לא קישרתי את זה למנהיגות דווקא, אבל יתכן.
אדם שמתאים לסביבה ונטמע בה, אין סיבה שיתחיל פתאום לפסל מיצגים מגללי ינשופים. המוח שלו פשוט לא מגיע לטורים האלה - כי אין לו זמן וטעם להגיע אליהם, יש לו מספיק תעסוקה ביום יום (היום יום=עבודה, בירה עם חברים, האח הגדול, לונה גל בשבת עם הילד).

מה שכן, כל מי שעשה אי פעם משהו מהרשימה הנ"ל, לא להעלב, זאת לגמרי סקאלה. העולם אולי לא מתאים לבני אדם (אילו מין חיים אלה לעבוד 60 שנה ולמות?)
אבל אני חושב שכולם מתקנפרמים בצורה כלשהי, וזה תלוי יותר מהכל בכמה אתה מתאים את עצמך לסביבה הזאת עם השנים,
פחות בכמה אתה מלכתחילה מיוחד ופתית שלג.
אף ילד לא נולד עם רצון לבלות 9 שעות במשרד, המבוגר פשוט לומד לחיות עם זה. נטיה מבוססת אופי, כן קיימת כנראה, ורואים את זה בסבאנטים, ובכל מקרה אוטיסטים כנראה לא מתקנפרמים כמעט בכלל. אבל לרוב האנשים זה סקאלה, וגם אם אתה בצד היותר "בלתי מתחבר" שלה, אתה עדיין משתייך לקבוצת האנשים שגרים בבית, אוכלים אוכל, משתמשים באינטרנט וכו' וכו' בין שתרצה ובין שלא

לטעון שלידת מלקחים גורמת לאדם להתנהג כמו אוטיסט
אבל לא טענתי את זה. בכלל. אני גם לא חושב את זה.
אתה לא הבנת אותי בכלל חבר.
זה זילות באוטיסטים

אם יש דבר שאני לא, זה מזלזל באוטיסטים. יש לי במשפחה, אני מכיר, ואני אם כבר חושב שאי ההתאמה שלהם נוצרת פוטנציאל גדול. שוב, לא הבנת אותי.
לא, אני לא מכיר אותך ולא בטוח שרוצה.

הכל טוב, רק נסה לא להסיק מסקנות על אנשים שאינך מכיר.

אבל אין לי דרך לעדן את המחשבות שלי
הלוואי ויותר אנשים היו מרגישים בנוח לכתוב דברים ואפילו מקוממים בלי חשש במידה והם מאמינים במה שנובע להם מהמקלדת.אני אישית הייתי נשכר מאד משיח כזה

הלוואי ויותר אנשים היו מרגישים בנוח לכתוב דברים ואפילו מקוממים בלי חשש במידה והם מאמינים במה שנובע להם מהמקלדת.אני אישית הייתי נשכר מאד משיח כזה
אני מבין שאתה מאמין במה שיצא לטראמפ מהאצבעות...
למכחישי קורונה/ מתנגדי חיסונים, סליחה... מפיצי מחלות (מה שאני מאמין)...
למאמיני "כדור הארץ שטוח".

עדיף שנתעמת עם שטוחיסטים באינטרנט מאשר שנמנע מאנשים להטיל ספק במה שמלמדים אותם.
תקרא את 1984 של ג'ורג' אורוול. :)

איך הגעת למסקנה שאני מאמין במה שהם מאמינים? אבל אני שמח שהם חולקים איתי מה שהם חושבים. זה רק מעשיר אותי ומחדד לי את החשיבה הביקורתית,ומאפשר לי פוטנציאלית להשתחרר מדברים שגדלתי לתוכם ומדעות דוגמטיות

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
I קרן השתלמות מחקה מדד s&p 500 - התאמה לצרכים צרכנות פיננסית 37
D כיצד לבצע התאמה מקסימלית בין מניות דיבידנד, ערך/צמיחה וקרנות מחקות לסוג חשבון המסחר (פטור/לא פטור)? שוק ההון 1
S אי התאמה בשער הנייר שוק ההון 8
נ איך עובד המסחר בפועל? כאשר אין התאמה מלאה שוק ההון 2
G חוסר התאמה מחשיד בין קרנות עוקבות שוק ההון 17
י חוסר התאמה בין אתר מאיה לתשקיף - למי להאמין? שוק ההון 2
P אין התאמה בין עוקבי מדד ל-S&P500? שוק ההון 2
S פתח לעולם המחשבים למבוגרים התפתחות אישית 2
A לעולם לא מאוחר מדי יומני מסע אישיים 8
י להיכנס לעולם הפיננסי התפתחות אישית 7
deussex מה קרה לעולם ההיכרויות ? אוף טופיק 177
לאץ' "פקטור השינה הערבה" מחוץ לעולם ההשקעות. התפתחות אישית 45
A לאן מגיעים הכספים שמושקעים במדדים? מי נהנה מהם? והאם זה יכול לעזור לעולם? אוף טופיק 31
נ מעבר לעולם סולידי? יומני מסע אישיים 2
המהנדל הכנת דור העתיד לעולם האמיתי התפתחות אישית 8
ר כניסת רגל לעולם ההשקעות - כאזרח אמריקאי שוק ההון 2
L כניסה לעולם אבטחת המידע התפתחות אישית 17
P חדש לעולם ההשקעות - מחפש עצות שוק ההון 5
M כניסה לעולם ה- IRA - תמהיל השקעות שוק ההון 6
J התלבטות בין מניות ארה״ב לעולם שוק ההון 7
amidar האם יש כאן מישהו שקשור לעולם הפסיכולוגיה בצבא? אוף טופיק 0
c881 צריכת מזון שבועית מסביב לעולם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10

נושאים דומים

Back
למעלה