• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

"לא לאכול חסכונות"

@גרהם
אף אחד לא אמר לו כל הכבוד
אני גם לא ממש בעד משטרת הפוליטקלי קורקט, ציינתי שאדם בדכאון לא בוחר להתנהג ככה ולכן זה חסר רגישות, לא שרצוי להמנע מביקורת.
אני לא רוצה לטרחן את זה, אבל חוזרת על זה כי כנראה הכללת אותי בצדקנים:)

למה אתה מתכוון?
נולי טענה שטיפול פסיכולוגי הוא כורח שחובה לריב לגביו, ושבכל שאר הדברים שחשובים לך כדאי לך להתקפל.
אני טוען שההפך הוא הנכון: טיפול פסיכולוגי הינו הדבר היחיד עליו ניתן לוותר ולייתר, אם תצליח לדבר על כך עם אשתך. לעומת זאת, ישנם קווים אדומים אחרים שבהם אסור שתירמס.

• אהבתי
Reactions: ogi
אני לא רוצה לטרחן את זה, אבל חוזרת על זה כי כנראה הכללת אותי בצדקנים:)
לא כללתי אותך. כתבתי במפורש שאני מסכים איתך לגבי דכאון שדורש טיפול.
אין טעם להכנס לניתוח ספרותי של משמעות כל ביטוי של אחד הכותבים כאן, ובפרט שזה יהפוך להיות אישי. אני עדיין חושב שבמקרה כזה חשוב להדגיש את חומרת המצב, את העובדה שהוא נמצא במצב חריג מאד שרוב מוחלט של האנשים לא יסכימו לחיות כך ולא את העובדה שמדובר באדם שמנסה להתמודד, דואג לאשתו וכו' (דברים נכונים אבל הדגש עליהם בסיטואציה הנוכחית עושה לו נזק, לדעתי).
לא אישית כלפייך, אבל מעניין מה היו התגובות כאן אם היתה מספר אישה שהיא בדכאון, הלכה לטיפול אבל נאלצה להפסיק אותו בגלל חפירות של בעלה שלא הסכים שתהיה לה פינה של פרטיות עם המטפל.

אני חושב שכול המייעצים צריכים לקחת צעד אחורה,
אין לנו מידע אמיתי לגבי מה קורה אצל מבקש העצה ובקשר עם אשתו, אני לא אומר שהוא משקר אבל זה בהחלט סוג של ראשומון ובנוסף יכול להיות שהוא (ובצדק) משמיט פרטים.

צר לי , אבל זה מתחיל להראות כמו מבחן רורשאך קבוצתי ולא נסיון לסיוע,יש נטייה לכל אחד לשקף את אמונותיו ו/או תפיסותיו יותר מאשר נסיון רציני לסיוע.
אני במקום השואל לא הייתי מבקש יועץ בפורום המכובד, ממה שקראתי לא קיבלתי רושם שאמפתיה ורצון לפתח דיון לא מזלזל זה המאפיין שבולט כאן, ועדיף להתמקד בנושאים יותר "טכניים" וגם אז יש כל מיני מגיבים (טרולים/OCD/סתם גסי רוח/"אנשי מכירות") אבל לפחות זה לא אישי באמת.

לחוות דעה על מה שקורה בין 2 בני אדם טרם שמעת את 2 הצדדים הוא לא ממש יעיל . וחוות הדעת לא יהיו מדויקות מן הסתם

כמו שכתב בעל הטורים על פרשת משפטים: "ואלה. נוטריקון וחייב אדם לחקור הדין. המשפטים. נוטריקון הדיין מצווה שיעשה פשרה טרם יעשה משפט. אשר. נוטריקון אם שניהם רוצין: תשים. נוטריקון תשמע שניהם יחד מדברים." לפני שפוסקים דין בין אנשים כדאי שתשמע את שניהם מדברים. חריצת דין על סמך דבריו של אדם אחד היא בעייתית.

יש נטייה לכל אחד לשקף את אמונותיו ו/או תפיסותיו יותר מאשר נסיון רציני לסיוע.
1+

סתם גסי רוח
או גלמים.

מבחן רורשאך קבוצתי
284.jpg

קרדיט: מוצר איום

צר לי , אבל זה מתחיל להראות כמו מבחן רורשאך קבוצתי ולא נסיון לסיוע,יש נטייה לכל אחד לשקף את אמונותיו ו/או תפיסותיו יותר מאשר נסיון רציני לסיוע.
אם להיות ריאלי, אז מה שכתבת כמעט תמיד נכון גם מחוץ לרשת. גם כשמתייעצים עם חבר מאד טוב או בן משפחה קרוב, הם משקפים אמונות ותפיסות שמגבילים את יכולתם לסייע. אפילו כשמשלמים 400 ש"ח לשעה לבעל מקצוע, הייעוץ תמיד תלוי אמונות ותפישות של בעל המקצוע.
מי שבא לבקש ייעוץ בפורום מקבל מה שיכול להציע פורום לא מקצועי עם חברים אנונימיים. אני לא מסכים איתך שלכן כדאי לוותר מראש, אבל כדאי להתאים ציפיות.
אם הבנתי נכון, אז הרוב המכריע כאן סבור שצריך ייעוץ מקצועי, וזו בוודאי עצה טובה ולא מזיקה כשהמצב מאד חמור.

לחוות דעה על מה שקורה בין 2 בני אדם טרם שמעת את 2 הצדדים הוא לא ממש יעיל . וחוות הדעת לא יהיו מדויקות מן הסתם
זה קורה מדי יום ומדי שעה בטיפולים פסיכולוגיים.
נקודת המבט שלך לפיה כל ייעוץ אינו מדוייק מבלי שנשמע הצד השני מאד שנויה במחלוקת מבחינה מחקרית ובפועל לא מיושמת בתחום של הייעוץ הפסיכולוגי ואף בייעוצים מסוג אחר.

אם הבנתי נכון, אז הרוב המכריע כאן סבור שצריך ייעוץ מקצועי, וזו בוודאי עצה טובה ולא מזיקה כשהמצב מאד חמור.
+1

בסה"כ לדעתי יועץ מקצועי (שאינו שרלטן) אמור לקחת בחשבון שהמתייעץ מאוד סובייקטבי אלא אם כן היועץ הוא סוג של ורדה רזיאל ז'קונט ("תזרקי אותו וקחי כדור")
מדובר ב "דיני נפשות" וכדאי להיזהר בעצות או הסגנון גם אם שומעים דברים מעצבנים משאר הדוברים בפורום.

זה קורה מדי יום ומדי שעה בטיפולים פסיכולוגיים.
נקודת המבט שלך לפיה כל ייעוץ אינו מדוייק מבלי שנשמע הצד השני מאד שנויה במחלוקת מבחינה מחקרית ובפועל לא מיושמת בתחום של הייעוץ הפסיכולוגי ואף בייעוצים מסוג אחר.
מה זאת אומרת שנויה במחלוקת מבחינה מחקרית? אילו מחקרים נעשו שתומכים ברעיון הזה?
העובדה שזה קורה כל יום בטיפולים פסיכולוגיים עדיין לא אומרת שזו פרקטיקה טובה. מחקרים שאני מכיר יצרו ביקורת מאד חריפה כלפי שיפוטים של פסיכולוגים קליניים שמועדים לכל מיני כשלי חשיבה כמו מציאת מתאמים מדומים,ביטחון יתר על סמך תובנות בדיעבד וכולי.(כשלי חשיבה שכולנו מועדים להם). אפשר להניח נראה לי שגם הקשבה לצד אחד לא מיטיבה עם השיפוטים האלה.

מה זאת אומרת שנויה במחלוקת מבחינה מחקרית? אילו מחקרים נעשו שתומכים ברעיון הזה?
זאת אומרת שיש מחקרים שתומכים בפרקטיקה הקיימת של טיפול פסיכולוגי בו אדם יושב מול מטפל ומספר על אינטרקציות שלו עם העולם במישורים שונים והמטפל מקשיב, מייעץ ומתערב על סמך הסיפור שהוא שמע בלי לזמן אליו לקליניקה את המעביד, בן הזוג, ההורים ושאר האנשים שהיחסים עימם עולים בטיפול.
להוציא טיפול זוגי (שגם לגביו יש טיפולים פרטניים שייעודם שיפור התקשורת הזוגית) אני לא מכיר פרקטיקה נפוצה של טיפול שכולל מפגשים עם אנשים נוספים כדי לקבל תמונה פחות "סובייקטיבית" על הארועים.
ברור שיש חסרונות למצב הקיים כמו שיש חסרונות להצעה להפוך למעין בית משפט בטרם מחווים דעה.

לכן בעלי אוב הינם פסיכולוגים אובייקטיביים יותר.
:) אם לשפוט על מקצועיות לפי רמת ההכנסות, אז אני מניח שאת המקומות הראשונים היו תופסים כל מיני רבנים ו"רבנים" שעושים מיליונים מ"תרומות" בגין ייעוץ אישי. מעניין איך נראה פרוטוקול הטיפול שלהם.

:) אם לשפוט על מקצועיות לפי רמת ההכנסות, אז אני מניח שאת המקומות הראשונים היו תופסים כל מיני רבנים ו"רבנים" שעושים מיליונים מ"תרומות" בגין ייעוץ אישי. מעניין איך נראה פרוטוקול הטיפול שלהם.
שרלטן: הבאת כסף?
מטופל: כן
שרלטן: שים על השולחן ותהיה לי בריא
סוף פרוטוקול.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ק לאכול את הבית [משכנתא הפוכה | אנונה] פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 65
c881 שר הבריאות מחליט מה מותר ומה אסור לאכול אוף טופיק 86
c881 מחקר חדש - לאכול חסה מזיק לסביבה פי 3 מלאכול בשר אוף טופיק 15
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
E הלוואת ״חרבות ברזל״ או פתיחת חסכונות - צורך בכסף זמין צרכנות פיננסית 1
Princess_Peach סגירת הלוואה בריבית גבוה כשאין הכנסות/חסכונות צרכנות פיננסית 21
I תכנון כלכלי למשפחה - חסכונות לטווחים שונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
R העברת חסכונות לחו"ל שוק ההון 124
M האם הייתם מרגישים בנוח לחסוך את חסכונות חייכם בקרן מחקה עולמית\סנופי *סינטתית*? פוסטים מאיכות נמוכה 13
מ משכנתא גדולה או פתיחת חסכונות? נדל"ן 14
E חישוב חסכונות קצרי טווח דינמי (הוצאות עתידיות צפויות) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
I הלוואה כנגד חסכונות פנסיוניים צרכנות פיננסית 1
Brightside איפה אתם עוקבים אחרי הפנסיה/חסכונות שלכם צרכנות פיננסית 5
ט גיל 60 ללא חסכונות משמעותיים יומני מסע אישיים 45
O מעקב אחר חסכונות - יש חיה כזאת? שוק ההון 8
ש חסכונות לילדים אוף טופיק 11
ב חסכונות לילדים שוק ההון 14
הסולידית ביטוח חסכונות בבנקים קטנים שוק ההון 56
שמוליק קיפוד אג"ח קוקו (או איך דפקו את חסכונות הפנסיה שלנו) צרכנות פיננסית 3
breezblock איך לא לשבור חסכונות כשאתה זוג צעיר. מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
J חסכונות/השקעה לשכירים עם פטור/דחיית מס שוק ההון 14
B איחוד חסכונות פנסיוניים/השתלמות צרכנות פיננסית 6
kaligola הפרדת חסכונות לילדים - יש רעיון? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
IronMan הגנה על חסכונות מפני קריסת נדל"ן/מיתון בארץ? שוק ההון 15

נושאים דומים

Back
למעלה