• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חסכונות לילדים

בת שבע

משתמש רשום
דירוג
4
בוקר טוב!

אני חדשה פה ובנושא ההשקעות בכלל.
קוראת המון, מתחילה להבין, קצת מתבלבלת.
אני רוצה להעביר את החסכונות שלנו להשקעות ולנהל את התיק.
יש לי שתי שאלות שאשמח לשמוע דעות לגביהן. מצטערת אם הנושא כבר נטחן... קראתי המון ועוד לא בטוחה.
1. אנחנו נשקיע דרך הבנק, מאחר ובינתיים נשקיע בקרנות מחקות, ובתנאים שלנו בבנק אנחנו לא משלמים עמלת קנייה ומכירה עליהן.
חלק מהכספים מיועדים לחסכונות שלנו, וחלק לחסכונות של הילדים.
אני מבינה שאין אפשרות בבנק לפתוח תיקי השקעה שונים על כל ילד ועל שמינו.
אם ככה, אני צריכה לחשב האחוזים של כל ילד בתיק הכללי, וכל פעם לחשב מחדש את האחוזים השונים כשאני מאזנת את התיק?
2. יהיה לנו סכום ראשוני להשקעה, ואחר כך אנחנו מתכוונים להוציא כל חודש כסף ולהוסיף להשקעות. האם כדאי לעשות הוראת קבע ישירות לקרנות, או לשים את הכסף בצד ופעם ברבעון לקנות קרנות כך שנאזן את התיק בכל רבעון?

תודה!!

למה ההפרדה בין חסכונות שלך לאילו של הילדים? מה ההבדל בין השניים? לא הכל כסף שלכם?

למה אתם חייבים כבר היום להקצות כסף לילדים, ולהחליט שרק הרווחים שיצטברו עליו ילכו לאותו ילד ספציפי?
לא עדיף בהרבה פשוט להחליט במועד מאוחר יותר כמה מתוך הכסף שהצטבר לכם (כולל הרווחים) ילך לכל ילד לפי העזרה שתרצו לתת לו באותו רגע בחיים?

אני צריכה לחשב האחוזים של כל ילד בתיק הכללי, וכל פעם לחשב מחדש את האחוזים השונים כשאני מאזנת את התיק?
הילדים נמצאים במסלולים שונים (מבחינת סיכון) בינם להוריהם ובינם לבין עצמם?
אם התשובה היא לא, אז שום הפרדה לא מתבקשת

גם אני עושה כמוך ומקצה סכום שנחשב לטובת הילדים, אבל עם השנים הבנתי שזה לא נחוץ. כל החסכונות שלנו מיועדים לרווחת המשפחה כולה ואני לא צריך לדעת שיש סכום שהוא משוריין לילדים כדי להוציא פחות.
עם זאת, יש חשיבות מסויימת לידיעה כמה כסף מיועד לילדים מבחינת טווח ההשקעה. אם יש צפי להוצאות בגין לימודים גבוהים למשל, זה מכתיב את אופק ההשקעה של חלק מהסכום לפי גיל הילד. הבעיה היא שדווקא הסעיף היחסית קשיח הזה לא ניתן לאומדן מראש, כי יש הבדל עצום בין לימודים באונ' בארץ שזה פרוטות לבין לימודי רפואה בחו"ל שעולים מאות אלפי שקלים.

• אהבתי
Reactions: Roi
התיק שלנו בעצם מורכב מכמה תיקים -
כספים שאנחנו נזדקק להם בשנים הקרובות ולכן צריכים להיות ברמת סיכון נמוכה
כספים שאנו מיידעים לתקופה של עוד כ20 שנה ולכן יכולים להיות ברמת סיכון גבוהה יותר
כספים שמיועדים לילדים - ורמת הסיכון שלהם שונה בהתאם לגיל - אין דומה הסיכון של כסף של ילד בן 13 לילד בן שנתיים.
אנחנו מייעדים סכום שווה לכל ילד (מבחינת החסכון) והם ייאלצו להסתדר עם הסכום. אם ילד יבחר ללמוד רפואה בחו"ל, זו תהיה החלטה שלו ואחריות כלכלית שלו. אם נוכל לתמוך בו נתמוך...

מה שעשיתי זה לפרק את התיק לתיקים, לחלק לאחוזי סיכון בכל תיק בפני עצמו, ואז לחבר בחזרה. קצת מסובך ואני תוהה אם אין דרך פשוטה יותר...
חשבתי אולי לנהל תיקים וירטואליים במקביל וכך אוכל לעקוב, אבל אני מבינה שהם ממש לא מדויקים.

נערך לאחרונה ב:
לגבי השאלה הראשונה, תשקלו:
1. במקרה של קרנות מחקות, למצוא קרנות שונות (של חברות שונות) שמחקות אותו מדד, ולקנות ניירות שונים לכל ילד.
2. להשתמש בקופת גמל להשקעה, ולפתוח קופה נפרדת לכל ילד (על שמו, או על שמכם). יש גם קופות שמנהלות בצורה הפאסיבית, החיסרון הוא בדמי הניהול שלהם, אבל בד"כ הם לא משלמים דמי ניהול הלאה אלא מקבלים החזר על זה.
3. אם רוצים לנהל הכל בתיק אחד, אתם צריכים להחזיק טבלה שבה לכל נייר שאתם מחזיקים, רשום כמה יחידות "שייכות" לכל ילד. זה מורכב יחסית, אבל אפשרי.
לגבי השאלה השנייה - בעיקר תלוי בעמלות שלכם, אבל אם הם נמוכות או אפסיות, אפשר לקנות בהוראת קבע לפי התמהיל שלכם, ופשוט לאזן כל 3 חודשים. אפשר גם לקנות רק ב-80% ממה שאתם מתכוונים להשקיע, וב-20% הנשארים לאזן.
אם מדובר באיזון אחרי 3 חודשים, מס רווחי הון באיזון לא אמור להיות משמעותי (ואם במקרה כן, לא הפסדתם מזה שלא חיכיתם).
אם העמלות יקרות, לא כדאי לקנות כל חודש אלא רק על רבעון.

אנחנו מייעדים סכום שווה לכל ילד (מבחינת החסכון) והם ייאלצו להסתדר עם הסכום
ומה אם לילד אחד השקעתם בדיוק לפני מפולת ולשני בדיוק לפני עליות מרובות?
למה לתת לשוק להחליט כמה תעזרו לכל ילד?

אנחנו מייעדים סכום שווה לכל ילד (מבחינת החסכון) והם ייאלצו להסתדר עם הסכום. אם ילד יבחר ללמוד רפואה בחו"ל, זו תהיה החלטה שלו ואחריות כלכלית שלו. אם נוכל לתמוך בו נתמוך...
גם אני מייעד סכום שווה לכל ילד, רק קשה לי לדעת אם יצטרכו את הכסף בגיל 22 או בגיל מאוחר יותר (אני מניח שכבנים לא יתחתנו ויביאו ילדים לפני שנות ה-20 המאוחרות) ומכאן אי הודאות לגבי אופק ההשקעה.

גם אני מייעד סכום שווה לכל ילד, רק קשה לי לדעת אם יצטרכו את הכסף בגיל 22 או בגיל מאוחר יותר (אני מניח שכבנים לא יתחתנו ויביאו ילדים לפני שנות ה-20 המאוחרות) ומכאן אי הודאות לגבי אופק ההשקעה.
לפחות מצמיד להם את זה למדד?

@בת שבע ברוכה הבאה לפורום!
בני כמה אתם, בני כמה הילדים, הכנסה נטו של שניכם, חסכון חודשי, גרים בשכירות או דירה שלכם והאם יש משכנתא?
הרבה שאלות רק כדי לקבל את התמונה הגדולה.
אבל אומר דבר אחד, כפי שהסולידית כבר אמרה - יש לכם תיק השקעות אחד ולא חשוב איך תחלקו את זה פיזית או וירטואלית.
האם את מודעת שעבור כול תיק בבנק יש עמלות נפרדות אלא אם יש לכם הסכם עם הבנק.
כול האנרגיות על איחוד, פיצול ובניה מחדש של תיקים הן לדעתי מיותרות לחלוטין.
אתם כבני זוג, יכולים להחליט כמה להפריש לילדים וגם זה לא חקוק בסלע כי יש הפתעות בחיים וכול תוכנית היא בסיס לשינויים.
דעתי היא, כגרעין משפחתי אין טעם להחלחט היום כמה נשקיע בילדים בעתיד.

לפחות מצמיד להם את זה למדד?
אני עוד רחוק מהגילאים האלו אז ממילא אחוז המניות גבוה.
כשנתקרב יותר למועד נהיה יותר חכמים לגבי הסכומים הנדרשים לעומת כלל החסכונות שלנו ואז נדע מה הסיכון שאפשר לקחת.

טוב, מתחילה לחשוב מחדש☺️
אבא שלי פתח לכל ילד שנולד חשבון, והפריש לו סכום באופן קבוע, כדי שלא משנה מה יקרה למשפחה, יהיה לו חסכונות. זה היה הבסיס שלי...
אנחנו בני 38, עובדים בעבודות לא רווחיות במיוחד, אבל אוהבים את העבודה. יש לנו ארבעה ילדים: 12, 10 ,7, 2. אנחנו גרים בירושלים - משמע, שכירות יקרה, ויש לנו דירה שמושכרת בעיר אחרת, עם משכנתא. השכירות מכסה את המשכנתא ומורידה לנו מעט משכר הדירה שלנו.
לכל אחד מהילדים התחלנו להפריש 200 שקלים לחודש מאז שנולד, כרגע כל הסכום יושב בקרן נאמנות שהומלץ לנו עליה בבנק בזמנו אבל היא יורדת לאורך הזמן.
רק לאחרונה התחלנו להיות מודעים לכל תחום ההשקעות. רוב השנים היינו מאוזנים כלכלית וגם חסכנו. בשנים האחרונות סביב רכישת הדירה מתקשים יותר, וגם השתמשנו בכל חסכונותינו, מלבד קרנות ההשתלמות של העבודה. (בכסף של הילדים לא נגענו).
עכשיו מנסים להגדיל הכנסות, מפני שאנחנו חיים מאד בפשטות, ולהתחיל לחסוך בכל מקרה כל חודש משהו.

אני עוד רחוק מהגילאים האלו אז ממילא אחוז המניות גבוה.
כשנתקרב יותר למועד נהיה יותר חכמים לגבי הסכומים הנדרשים לעומת כלל החסכונות שלנו ואז נדע מה הסיכון שאפשר לקחת.
התכוונתי אינפלציה, כי אין דין 5,000 ש"ח לחודש (בצחוק) במקרה של הפרש שנים גדול בין האחים.

התכוונתי אינפלציה, כי אין דין 5,000 ש"ח לחודש (בצחוק) במקרה של הפרש שנים גדול בין האחים.
אתה מתכוון האם שני ילדים שמקבלים תמיכה בהפרש של מספר שנים מקבלים סכום זהה / מוצמד או שונה באופן אחר?
חשבתי על השאלה הזו פעם ואין לי תשובה ברורה. כשנגיע לגשר ונראה את פערי הצרכים והעיתוי, נחליט.
אם התכוונת להפקדות שנצברו, אז מבחינתי כל הכסף שמיועד לילדים שייך לשלושתם שווה בשווה בלי קשר לתאריך לידה.
אבל הפערים אצלי קטנים, אז הנושא הזה לא מאד אקוטי.
אני מאחל לי ולהם שכשיתבגרו, לא יעשו חשבון אחד לשני מי קיבל כמה ומתי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ש חסכונות לילדים אוף טופיק 11
kaligola הפרדת חסכונות לילדים - יש רעיון? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
E הלוואת ״חרבות ברזל״ או פתיחת חסכונות - צורך בכסף זמין צרכנות פיננסית 1
Princess_Peach סגירת הלוואה בריבית גבוה כשאין הכנסות/חסכונות צרכנות פיננסית 21
I תכנון כלכלי למשפחה - חסכונות לטווחים שונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
R העברת חסכונות לחו"ל שוק ההון 124
M האם הייתם מרגישים בנוח לחסוך את חסכונות חייכם בקרן מחקה עולמית\סנופי *סינטתית*? פוסטים מאיכות נמוכה 13
מ משכנתא גדולה או פתיחת חסכונות? נדל"ן 14
E חישוב חסכונות קצרי טווח דינמי (הוצאות עתידיות צפויות) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
I הלוואה כנגד חסכונות פנסיוניים צרכנות פיננסית 1
Brightside איפה אתם עוקבים אחרי הפנסיה/חסכונות שלכם צרכנות פיננסית 5
ט גיל 60 ללא חסכונות משמעותיים יומני מסע אישיים 45
O מעקב אחר חסכונות - יש חיה כזאת? שוק ההון 8
whybe "לא לאכול חסכונות" פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 96
הסולידית ביטוח חסכונות בבנקים קטנים שוק ההון 56
שמוליק קיפוד אג"ח קוקו (או איך דפקו את חסכונות הפנסיה שלנו) צרכנות פיננסית 3
breezblock איך לא לשבור חסכונות כשאתה זוג צעיר. מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
J חסכונות/השקעה לשכירים עם פטור/דחיית מס שוק ההון 14
B איחוד חסכונות פנסיוניים/השתלמות צרכנות פיננסית 6
IronMan הגנה על חסכונות מפני קריסת נדל"ן/מיתון בארץ? שוק ההון 15
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
F בי״ס פרטי לילדים צרכנות פיננסית 14
K חשבונות ברוקר באירופה לילדים ולי שוק ההון 13
Modric19 סדרות וסרטים לילדים אוף טופיק 4
ש.ב. סגירת כסף לילדים - חלוקה שווה אוף טופיק 43
א חסכון אפוטרופוס לילדים בבית השקעות ישראלי (בהמשך לפוסט האחרון) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 0
ל העברת מניות במתנה לילדים - פיצול שכבות שוק ההון 9
א חיסכון לילדים בib (בעקבות הפוסט האחרון בבלוג) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 24
Fitch המלצה לשעון חכם לילדים פוסטים מאיכות נמוכה 17
de dud קונסולת משחקים לילדים קנטים אוף טופיק 16
P מחפש נייר עוקב מדד עולמי שמתאים להוראת קבע לילדים שוק ההון 2
ש הקניית אנגלית לילדים אוף טופיק 12
C הטבות מס לילדים (או הורים לילדים) צרכנות פיננסית 2
האזרח החשדן חיסכון לילדים - מבולבל שוק ההון 34
S השקעה לילדים ישראלים של אזרחים אמריקאים מיסים 4
Y חשבון ברורקאז לילדים? שוק ההון 5
M חיסכון לילדים - קופת גמל להשקעה מחקה sp 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
סול למה מחבואים הוא משחק חשוב לילדים (ובעצם, לכולם) התפתחות אישית 0
מתכנת רשות המסים תעביר באופן יזום החזרי מס לכ-1,900 הורים לילדים עם מוגבלות שלא מימשו את זכאותם להקלה במס של 2 נקודות זיכוי מיסים 18
adamshalev טלפון טיפש\מסורס לילדים צרכנות פיננסית 16
de dud גלאי מתכות לילדים אוף טופיק 2
N חיסכון לילדים צרכנות פיננסית 38
N אבא לילדים יומני מסע אישיים 19
S לומדות לילדים - ללא אינטרנט אוף טופיק 20
K דרך הכי נוחה לחסוך לילדים שוק ההון 8
milx האם תיק מניות עובר לילדים בירושה ללא אירוע מס? שוק ההון 29
H חיסכון לילדים שוק ההון 15
D חיסכון נפרד לילדים שוק ההון 1
L עזרה בלימודים מכוונים לילדים בעברית אוף טופיק 1

נושאים דומים

Back