• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

"לא לאכול חסכונות"

היתרה בעוש לא צבועה לזה
אז למה מלכלתחילה אתה מתייסר על שאלות לגבי אופן ההשקעה של היתרה? גם ככה אתה לא יכול להשקיע אותה באופן סולידי לטווח ארוך.

האמת..
נראה לי שאתה צריך קצת להתנתק מהפורום.
נראה לי שהוא גורם לך לפנטז על חיים שאתה לא באמת יכול לקבל, לא בלי לעזוב את המשפחה שלך.

האישה לא בעד, היו לנו ויכוחים אינסופיים על זה במרוצת השנים
יכול להיות שהיא לא מבינה באיזה מצב אתה או שהיא חושבת שאתה נוטה להפיל עליה את הסיבות למצבך? זה נשמע לי שהיא מתגוננת מולך מאיזושהי סיבה.
אני ב100% תפקוד, לפעמים הרגשות יוצאים אבל אני שולט
תשמע, הרבה מאד אנשים חווים רכבת הרים ריגשית כזאת, במיוחד כשהופכים מזוג למשפחה אבל לא רק.
אני עברתי גם משהו דומה יחד עם תיפקוד מלא וזה נרגע בלי עזרה טיפולית אבל יש לי מלא חברים וחברות והיה לי עם מי לדבר (וגם לקבל פרופורציה ולראות שאני לא היחידה, זה חשוב!). פורום אינטרנטי הוא בעייתי כי היד קלה על המקלדת כשלא מכירים וגם יש בעיה להעביר אינטונציה ורגשות.

האישה לא בעד, היו לנו ויכוחים אינסופיים על זה במרוצת השנים. דרשה 100% שקיפות כל פעם שדיברתי עליה עם המטפל,
סליחה על הבוטות, אבל אם בחרת להיות סמרטוט אז אין לך על מה להתלונן.
אתה בהחלט צריך טיפול מהסיבות שאתה מבין לבד, אבל אתה חייב גם לגייס את הכוחות לעמוד מול אשתך ולבשר לה שיש דברים שהם פרטיים שלך ועם כל הכבוד לסקרנות שלה, היא תקבל את המידע על מה שקורה בטיפול במועד ובמינון המתאימים לך (עדיף להגיד את זה יותר באמפטיה, אבל בצורה ברורה שלא תשאיר מקום לאי הבנות).

אתה בהחלט צריך טיפול מהסיבות שאתה מבין לבד, אבל אתה חייב גם לגייס את הכוחות לעמוד מול אשתך ולבשר לה שיש דברים שהם פרטיים שלך ועם כל הכבוד לסקרנות שלה, היא תקבל את המידע על מה שקורה בטיפול במועד ובמינון המתאימים לך (עדיף להגיד את זה יותר באמפטיה, אבל בצורה ברורה שלא תשאיר מקום לאי הבנות).
@whybe
או כמו שאמרו חז"ל בקובץ "קרקר נגד קרקר" :
"תהיה גבר, תשפיל את עצמך!"
אתה חייב לעמוד על שלך, זה גובל בבריאות הנפשית שלך ובמערכת היחסים שלכם, נראה כאילו הגברת שולטת בך ביד רמה.

סליחה על הבוטות, אבל אם בחרת להיות סמרטוט אז אין לך על מה להתלונן
עם כל הכבוד להשענות וביקורת עצמית, אדם בדכאון לא בוחר להיות סמרטוט.

יש נושאים בהם התקשורת שלך עם אשתך טובה?

מסכים איתך. לא קראתי את כל השרשור. אם הבעיה כאן פסיכיאטרית, אז אכן נדרשת עזרה חיצונית ולא מדובר בבחירה.

איך הגענו לאבחנה הזאת?
נכון שמישהי העלתה את האפשרות של דיכאון והוא הסכים שיש מצב אבל לא צריך להפוך את זה לאיבחון רשת מה שמוביל למסקנה שצריך טיפול פסיכיאטרי...
מה שכן, אם האישה תדע שאלה קשיים אישיים ולא באשמתה, אולי היא אפילו תעודד אותו לחפש עזרה.

@בת העמק
כן, את צודקת שלא מתפקידנו לאבחן. בכל מקרה, מרגישים שהאדם במצוקה אז בעיניי זה חסר רגישות.

אבל לא צריך להפוך את זה לאיבחון רשת מה שמוביל למסקנה שצריך טיפול פסיכיאטרי...
להיפך - הוא חייב ללכת לאבחון של איש מקצוע (לא טיפול, אבחון!). אף אחד לא שלח אותו לקחת כדורים (גם אין פה את הסמכות)
ולדעתי זו עצה הרבה יותר אחראית מאשר להיכנס לכל מיני דקויות של איזו אפליקציה להוריד כדי לנהל את תזרים המזומנים.

@whybe אני מקווה שאתה לא נפגע, אבל אני באמת חייבת שאתה צריך לפנות לאיש מקצוע, וזה הדבר היחיד שאתה באמת חייב להתעקש עליו מול אישתך.

מתוך התיאורים של @whybe ממש לא מצטייר לי סמרטוט. מצטייר אדם שקריטי לו לשמוע מאישתו שהיא מסכימה איתו, גם אם היא ממש לא מסכימה.
שבוחר מה לספר ומה לא, אבל הבחירות כנראה שגויות. למה לספר לה על השיחות של המטפל עליה אם זה מעצבן אותה, אבל לא לספר לה על מה שהולך בסדנה, שם מדובר באנשים זרים.
לטעמי אתה צריך לעשות בראש switch ולהבין שאתה חי בזוגיות ויותר מכך במשפחה. אל תנסה לכופף את הבת זוג שלך, זרום איתה ועם המשפחה.

כתבת שהבת זוג מוכנה לחסוך, אז מה זה משנה בשלב זה של החיים עבור מה חוסכים? אתה מדבר על יציאה לפנסיה בעוד 10 שנים, כרגע היא לא רואה איתך באותה עין את הנושא הזה, אז עוד 8 שנים תעלה אותו שוב, הילדים יהיו יותר גדולים אולי יהיה לה יותר ביטחון ואולי עוד עשרות שינויים יעברו עליכם עד אז... מה שחשוב שעכשיו תחסכו.

הלכת בלעדיה ליועץ בבנק למרות שהיא אמרה לך שאין לה בעיה... טעות! אתה מנסה לרתום בן אדם למשהו אז תצא מגדרך, תמצא זמן שמתאים גם לה. אמרה שהיא לא רוצה ועכשיו היא רוצה... מעולה, זה עכשיו בא ממנה, אתה צריך להיות מאושר, עשית חצי מהדרך, מה אתה בועט בדלי עכשיו?

תמצא את הדברים שאתם כן מסכימים עליהם ותרכב על זה, ולא על מה שלא מסכימים ותנסה לכופף אותה.

במקום להתנצל על הבוטות, תימנע ממנה. הבנאדם לא סמרטוט. אכפת לו, הוא מחפש עיצה ועזרה, הוא לוקח אחריות.
יש מנהל לפורום הזה? הייתי מצנזר אותך על זה.

אני לא בעד אאוט סורסינג לזוגיות, או לנפש. זה גם ככה לא יעבוד. אתה צריך למצוא את הגבולות ולברור את המלחמות ואם מגיעים לשוקת שבורה אז גירושין הם אחלה של פתרון.

במקום להתנצל על הבוטות, תימנע ממנה. הבנאדם לא סמרטוט. אכפת לו, הוא מחפש עיצה ועזרה, הוא לוקח אחריות.
תודה על ההטפה. לדעתי, במצבים קיצוניים עדיף לשמוע מילים קיצוניות כי זה עוזר יותר להתעורר מאשר ליטוף לאגו ולא נראה לי שמישהו באמת נעלב מאנשים זרים לגמרי, חסרי הכשרה ולא ממש רלוונטיים לחייו.
אחרים מעדיפים להיות צדקנים, וזה גם לגיטימי בפורום אינטרנטי. איש באמונתו יחיה.

לא נראה לי שמישהו באמת נעלב מאנשים זרים לגמרי, חסרי הכשרה ולא ממש רלוונטיים לחייו.
אני חושבת שאתה טועה. אנשים כן נפגעים מזה. אולי אתה לא אבל אני יכולה להעיד על עצמי שנפגעתי ופגעתי.

אני חושבת שאתה טועה. אנשים כן נפגעים מזה. אולי אתה לא אבל אני יכולה להעיד על עצמי שנפגעתי ופגעתי.
חבל ועדיף להמנע מכך.
אני עדיין חושב שלפעמים עדיף לשמוע מעט דברים לא נעימים מאשר "אתה בסדר וכל הכבוד" שגויים שרק נותנים לגיטימציה לא לטפל בבעיה הקשה הקיימת. מבחינת הסגנון,.ברור שאם מי שאליו כתבתי היה מעיר לי כי הוא נפגע, הייתי מתנצל כי זו לא היתה כוונתי. כנראה זה פחות מפריע לו מאשר למגיניו.

@whybe אני לא יודעת למה טונה מתכוון, אבל אם אתה חושד שאתה בדיכאון, לך לאיש מקצוע.
אנחנו ב 2016.
לא צריך לסבול סתם.
כמו שלא תשב בבית עם דלקת ריאות ותתעקש לא לעשות "אאוטסורסינג" לחמצן, אין סיבה להימנע מטיפול.
ולכל המלגלגים, דיכאון אחרי לידה הוא תופעה קיימת..
רק בשנים האחרונות נהייה לגיטימי לדבר עליו בהקשר של נשים, ועד אז דורות של נשים סבלו ובכו בשקט כי אמרו להן "להתבגר" ו"כולן גידלו ילדים".
@whybe אמר שלפי השאלונים נראה שהוא סובל.
רק שתבינו איזה שאלות יש בשאלונים האלה - דיכאון אחרי לידה זה אומר שאתה כועס על התינוק, על אישתך, שיש לך מחשבות אובדניות או מחשבות על פגיעה בילד.
אני לא מבינה איך למישהו פה יש את התעוזה לומר לו שלא ללכת לטיפול.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ק לאכול את הבית [משכנתא הפוכה | אנונה] פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 65
c881 שר הבריאות מחליט מה מותר ומה אסור לאכול אוף טופיק 86
c881 מחקר חדש - לאכול חסה מזיק לסביבה פי 3 מלאכול בשר אוף טופיק 15
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
E הלוואת ״חרבות ברזל״ או פתיחת חסכונות - צורך בכסף זמין צרכנות פיננסית 1
Princess_Peach סגירת הלוואה בריבית גבוה כשאין הכנסות/חסכונות צרכנות פיננסית 21
I תכנון כלכלי למשפחה - חסכונות לטווחים שונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
R העברת חסכונות לחו"ל שוק ההון 124
M האם הייתם מרגישים בנוח לחסוך את חסכונות חייכם בקרן מחקה עולמית\סנופי *סינטתית*? פוסטים מאיכות נמוכה 13
מ משכנתא גדולה או פתיחת חסכונות? נדל"ן 14
E חישוב חסכונות קצרי טווח דינמי (הוצאות עתידיות צפויות) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
I הלוואה כנגד חסכונות פנסיוניים צרכנות פיננסית 1
Brightside איפה אתם עוקבים אחרי הפנסיה/חסכונות שלכם צרכנות פיננסית 5
ט גיל 60 ללא חסכונות משמעותיים יומני מסע אישיים 45
O מעקב אחר חסכונות - יש חיה כזאת? שוק ההון 8
ש חסכונות לילדים אוף טופיק 11
ב חסכונות לילדים שוק ההון 14
הסולידית ביטוח חסכונות בבנקים קטנים שוק ההון 56
שמוליק קיפוד אג"ח קוקו (או איך דפקו את חסכונות הפנסיה שלנו) צרכנות פיננסית 3
breezblock איך לא לשבור חסכונות כשאתה זוג צעיר. מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
J חסכונות/השקעה לשכירים עם פטור/דחיית מס שוק ההון 14
B איחוד חסכונות פנסיוניים/השתלמות צרכנות פיננסית 6
kaligola הפרדת חסכונות לילדים - יש רעיון? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
IronMan הגנה על חסכונות מפני קריסת נדל"ן/מיתון בארץ? שוק ההון 15

נושאים דומים

Back
למעלה