• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כתבה שקראתי, דוגמה לאנשים שלא נשארים ב-מיינדסט של "מקופח"

• פותח הנושא c881
  • פורסם בתאריך
תקרא את הכתבה, הם מציינים שרק שליש הגיעו לפשיטת רגל.
מעבר לכך, זה לא נראה כמו איזה מחקר מדעי במיוחד, וגם אינו רלוונטי לישראל.

עלית על הנקודה. לכן הרבה יותר דחוף וחשוב לטפל במבנה שיוצר אותם מאשר לחלק אפליות מתקנות.
החיים הם מסע שכולל בתוכו חלקים קשים ומאתגרים, לכולם כולל כולם בכל העולם.
אז איזה מבנה אתה רוצה לסדר? ואיך אתה רוצה לסדר אותו שיגרום לביטול החלקים הקשים של החיים (של כל אחד מאיתנו)?
ביום שתתחיל לספר את הסיפור שלך אחרת - החיים יובילו אותך למקומות אחרים.
את תודעת הקיפוח שלך אני מכירה כבר משרשורים אחרים, חבל להמשיך לבזבז את ההחיים על תחושת נדפקות.

תקרא את הכתבה, הם מציינים שרק שליש הגיעו לפשיטת רגל.
כן, הם מתחילים בכך שהטענה ש-70% פושטים רגל היא טעות.
עדיין, 33% מהזוכים מגיעים לפשיטת רגל - לא כזה נמוך.
ובנוסף - לא נכנסו לכמה נכנסים לחובות בזמן שמנסים לזכות.

בקיצור - זכיה יכול להיות NICE TO HAVE, עדיף שלא יהיה השיטה שלך לרווחה פיננסית.

עלית על הנקודה. לכן הרבה יותר דחוף וחשוב לטפל במבנה שיוצר אותם מאשר לחלק אפליות מתקנות.
תקשיב...
ברגע שתינוק נולד נכתב הרגע שהוא ימות. איך אתה עושה לילד דבר שכזה?
ברגע שהוא יוצא מהמיטה ולומד ללכת - אתה יודע שיגיע הרגע שהוא ייפול על הישבן.
כשהוא יוצא ומתחיל עם בחורה , נוצר הסיכוי לשברון לב, לדחיה.

כשחייל מתגייס אנחנו מסתכנים ביצירת אדם נוסף עם "הלם קרב"/ "פוסט טראומה".
כשאתה נכנס לפורום אינטרנטי, אתה מסתכן בלשמוע דעות שונות משלך.

אכן, חיים מסוכנים.

החיים הם מסע שכולל בתוכו חלקים קשים ומאתגרים, לכולם כולל כולם בכל העולם.
לא מדויק לגבי הישראלים. החיים הם מטריצה של 2*2 ;)

אז איזה מבנה אתה רוצה לסדר?
למגר את הגורמים אשר מחלישים את הסיכויים של אנשים להצליח עקב בחירות ומאמצים התלויים בהם?

כמו כן, כנראה שמוטב שאותם סדרים חדשים יתחילו להפחית את הגורמים שמייצרים אנשים אשר גורלם תלוי בעיקר במשתנים דטרמניסטים.
תקשיב...
ברגע שתינוק נולד נכתב הרגע שהוא ימות. איך אתה עושה לילד דבר שכזה?
ברגע שהוא יוצא מהמיטה ולומד ללכת - אתה יודע שיגיע הרגע שהוא ייפול על הישבן.
כשהוא יוצא ומתחיל עם בחורה , נוצר הסיכוי לשברון לב, לדחיה.

כשחייל מתגייס אנחנו מסתכנים ביצירת אדם נוסף עם "הלם קרב"/ "פוסט טראומה".
כשאתה נכנס לפורום אינטרנטי, אתה מסתכן בלשמוע דעות שונות משלך.

אכן, חיים מסוכנים.
נכון מאוד, לכן מוטב שהחברה תתפקד בצורה המיטבית ביותר שהיא יכולה ולא תתרום לעומס ולסיכון שגם ככה קיימים. בישראל הרבה גופים, קליקות חברתיות, יישובים ובעלי אינטרסים מעמיסים מאוד על אותו עומס. זה צריך להיפתר בדחיפות.

פרקטית, מחר ממנים אותך לראש הממשלה, איך אתה פועל?
אבל אני לא ראש ממשלה.

אם היה מדובר במשחק מחשב, הייתי מחזיר את המשחק לחנות, מדווח על תקלה ופגם בקוד ובדיסק הקשיח, ואף על וירוס שהשתלט לי על המחשב וכעת יוצריו דורשים ממני כופר. הייתי גם דורש זיכוי עם פיצוי הולם על עוגמת הנפש. כמו כן, ממתין למתחרים הפוטנציאלים שיוציאו משחק מצוין שעובד.

את תודעת הקיפוח שלך אני מכירה כבר משרשורים אחרים
מה בשרשורים הקודמים גרם לך לחשוב שיש לי תודעת קיפוח? :]
קצת מצחיק שאני שואל אותך שאלה כזאת רגע לאחר שכתבתי את המטפורה מעלה.

נערך לאחרונה ב:
הנה, ציינת את הקבוצות הללו בעצמך, לא נראה לי שהיית צריכה שמישהו יציין זאת.

תוסיפי להם גם כמה אלפי צעירים מהמרכז הכלכלי שנדפקו עם בעיות פיזיות (במקרים מסוימים בגלל משתנים שלא תלויים בהם באופן מוחלט, ולעתים באופן עדין יותר ועקיף).
לאחר מכן תוסיפי עוד אלפי צעירים מהמרכז הכלכלי שנדפקו מבחינה נפשית (כנ"ל).
לאחר מכן שימי עליהם עוד כמה אלפים מאותו סקטור כלכלי שנדפקו מבחינה סוציאלית (כנ"ל).
לבסוף גם שימי עליהם פחות או יותר את רובנו אשר נהנים וסובלים מהשפעה חברתית. במקרה שלי לדוגמה, הייתה האוריינטציה להתעסק עם תוכנות עיצוב ועם HTML בגיל הרלוונטי, אבל בגלל משתנים סביבתיים בצירוף משתנים אישיים שאינם תלויים בי, פספסתי מעט את הרכבת.
כדי לומר שמישהו נדפק/מקופח/הולך אחורה צריך קודם כל להגדיר מה המטרה שאנחנו שואפים להגיע אליה. הגדרת מטרה היא תנאי מקדים לכל דיון על איזה קלפים קיבלת או האם נדפקת או האם אתה זכאי לקרוא לעצמך "מקופח", וכל שיח בדבר הצלחה או כישלון יהיה סתם עוד שיח-חרשים כל עוד אין לנו קריטריון ברור שיגדיר מהי הצלחה בחיים.

וכמובן, אם לחיים אין בכלל מטרה שצריך להגשים אז כל הדיון הזה הוא חסר טעם לחלוטין, וסתם חבל לנו על הזמן. בסופו של דבר אם כולם רק רצים במעגלים כל הזמן וממילא לא מגיעים לשום מקום, אז מה זה משנה יש מישהו ששם לך רגליים ומפריע לך לרוץ?

יש הרבה מה לדרוש מהסביבה שתשתפר ותשתנה בשביל להפחית מקרים כאלו ובשביל לאפשר ניעות אמיתית עבור אלו שכבר "אכלו אותה".
ואיך אתה דורש דברים מהסביבה? יש לה כתובת מייל? או בלוג עם טופס "צור קשר" לשליחת דרישות?
אם אתה רוצה שינוי ושיפור, אז באחראיותך לשנות ולשפר. אף אחד לא הולך לעשות את זה במקומך. וכמו שאתה יכול להבין מהדיון לעיל, השינוי המיוחל הוא בסך הכל ניסוח והגדרה מחדש של המטרות שאליהן אתה שואף בחיים, זה כל מה שנדרש עבורך בשביל להפוך מ"מקופח" ל"מצליח".

כדי לומר שמישהו נדפק/מקופח/הולך אחורה צריך קודם כל להגדיר מה המטרה שאנחנו שואפים להגיע אליה.
לא, לא צריך, זה מחטיא את כל העניין. כפי שכתבתי בתגובתי הראשונה, אני לגמרי חושב שמדובר בנושא שהוא אינו יכול או צריך להיות חד-חד-ערכי.
המיקוד צריך להיות במשתנים הסביבתיים ללא קשר לשאלה מה כל פרט מציב לעצמו בחיים.

להבדיל מרגשות או שאיפות סובייקטיביות של פרטים, הרבה יותר קל להגדיר יעדים ושאיפות חברתיים/מדיניים/כלכליים. יש אפילו גופים בעולם שישמחו להציע הצעות ולתת לנו לבחון אותן. גם מה שיפה הוא שבדר"כ לא צריך להיות גאון גדול על-מנת לזהות את ההיגיון בקונצנזוס של מחקר כלכלי, חינוכי וכדומה.

ואיך אתה דורש דברים מהסביבה? יש לה כתובת מייל? או בלוג עם טופס "צור קשר" לשליחת דרישות?
תודה על שאלותיך החשובות, הפנייה הועברה ל:

* מתנגדי הרפורמה הנוכחית.
* מפגיני 2015 נגד הסכמי הגז.
* מפגיני 2011 כלפי יוקר המחייה.
* מפוני גוש קטיף שאם הבנתי את סתיו שפיר עבדו עליהם לגבי הפיצויים המגיעים להם?
* הפנתרים השחורים.

אם אתה רוצה שינוי ושיפור, אז באחראיותך לשנות ולשפר.
זאת גישה מעניינת שעד לפני כמה זמן גם אני החזקתי בה. כעת אני שוקל לבחון השערה חדשה - החברה ושוק העבודה זקוקים לנו יותר משאנו זקוקים להם, לכן יכולת המיקוח נמצאת אצלנו (בהנחה שלא נטלנו משכנתא, לא הבאנו ילדים ואין לנו מחוייבויות) וכל שעלינו לעשות זה פשוט לא למצמץ ראשונים, בזמן שאנו ממשיכים לדאוג כמיטב יכולתנו לבריאות, למצבנו הפיננסי ולהשחיז כישורים ומיומנויות. אני לא טוען שהשערה זו נכונה, רק שוקל לבחון אותה.

אף אחד לא הולך לעשות את זה במקומך.
יתכן באמת שאין שום צורך שאף אחד יעשה כלום. העולם ימשיך להתקדם, להשתנות ולהתאים עצמו לצרכים חדשים של הדור החדש, גם אם לא נרוץ לפוליטיקה או נשנה גישה בחיים.

השינוי המיוחל הוא בסך הכל ניסוח והגדרה מחדש של המטרות שאליהן אתה שואף בחיים, זה כל מה שנדרש עבורך בשביל להפוך מ"מקופח" ל"מצליח".
עניין זה כבר נכלל בתוך הגישה של אותם "קורבנים" כביכול לשיטתם של כמה מהמגיבים פה. כל הרעיון הוא שהגיע הזמן להפסיק לשאוף לשינוי מצדנו. שוק העבודה והיציבות החברתית זקוקים לנו.

נערך לאחרונה ב:
רוב המליונרים של טוטו/לוטו מגיעים לפשיטת רגל בטווח של 5 שנים.

הייתי ציני :)

וכמובן שאתה צודק במה שרשמת. אבל זה לא מפתיע, לרב זה האוכלסיייה הענייה ששולחת לוטו, ושאחד כזה זוכה ככה בסכום ענק של כסף ביום בהיר אחד, מבלי שיש לו השכלה פיננסית ומבלי שעבד קשה בשבילו והרוויח אותו לאט ובהתמדה, זה פשוט טבעי שזה יילך לכיוון הזה.

מה שלא השגנו בעמל יד לרב לא נעריך, ומה שלא נעריך לא נשמור עליו.
בנוסף, כמו שאדם לא נהייה שמן סתם גם עני לא נהייה עני סתם, לרב זה אנשים שלא מתנהלים טוב עם הדבר המסויים הזה ולכן הם סובלים ממנו.

להבדיל מרגשות או שאיפות סובייקטיביות של פרטים, הרבה יותר קל להגדיר יעדים ושאיפות חברתיים/מדיניים/כלכליים. יש אפילו גופים בעולם שישמחו להציע הצעות ולתת לנו לבחון אותן. גם מה שיפה הוא שבדר"כ לא צריך להיות גאון גדול על-מנת לזהות את ההיגיון בקונצנזוס של מחקר כלכלי, חינוכי וכדומה.
חשוב שהמדינה תישען על עצמה ולא תסתמך באופן עיוור על גופים חיצוניים בעלי אינטרסים ש"ייעצו לה".
להגדיר יעדים מדיניים זה לא קל בכלל (ראשי ממשלה נרצחו בגלל זה, חיילים נפלו בשירות בגלל זה), אבל אין פה פתרונות קסם.

זאת גישה מעניינת שעד לפני כמה זמן גם אני החזקתי בה. כעת אני שוקל לבחון השערה חדשה - החברה ושוק העבודה זקוקים לנו יותר משאנו זקוקים להם, לכן יכולת המיקוח נמצאת אצלנו (בהנחה שלא נטלנו משכנתא, לא הבאנו ילדים ואין לנו מחוייבויות) וכל שעלינו לעשות זה פשוט לא למצמץ ראשונים, בזמן שאנו ממשיכים לדאוג כמיטב יכולתנו לבריאות, למצבנו הפיננסי ולהשחיז כישורים ומיומנויות. אני לא טוען שהשערה זו נכונה, רק שוקל לבחון אותה.
יכולת המיקוח מול מי?

יתכן באמת שאין שום צורך שאף אחד יעשה כלום.
זה רעיון לא רע.... בתנאי שב"כלום" אתה באמת מתכוון כלום. כלומר לא לעבוד ולא לצרוך בכלל.
באופן אירוני, אכן יש לחברה רזומה מרשים של שינויים חברתיים שאכן קרו בזכות אנשים שלא עשו כלום (מה שנקרא בז'רגון העממי - שביתה)

שוק העבודה והיציבות החברתית זקוקים לנו.
אולי, אבל זה לא בעיה שלי.

רק לי נשמע משונה ששרשור על קיפוח והעדר שיוויון הזדמנויות שלא מזכיר את ערביי ישראל נראה לי הזוי במיוחד.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R כתבה בכלכליסט - חשש לכספי חוסכים בעשרות מיליונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M כתבה בגלובס בזמן לא נוח (מבחינתי) נדל"ן 49
Homer כתבה מלפני 10 שנים, עדיין רלבנטית? אוף טופיק 3
c881 כרגע כתבה בערוץ 12 נדל"ן 31
M כתבה שמעצבנת אותי על סל מוצרים ויוקר המחייה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 99
c881 כתבה כרגע על מחיר למשתכן בראש העין נדל"ן 45
F כתבה שהתפרסמה בגלובס - "האינפלציה חורגת מהיעד, ובנק ישראל במלכוד: האם להעלות ריבית ולטלטל את שוק המשכנתאות?" פוסטים מאיכות נמוכה 1
א כתבה בכלכליסט - מודל הפנסיה ישתנה, דמי הניהול יזנקו פוסטים מאיכות נמוכה 22
K כתבה מהיום המתייחסת באופן שלילי לדמי ניהול נמוכים מהפנסיה שוק ההון 5
G כתבה חדשה בYNET+ על מינימליזם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
S מחפש כתבה מ 2011 שנעלמה אוף טופיק 2
נ כתבה מלפני שנה על אגרות חוב אוף טופיק 9
unrealx כתבה מעניינת על משקיעי הנדל"ן בארץ נדל"ן 3
ה כתבה בנושא ריבית אפסית וקצבאות הפנסיה שוק ההון 53
נ כתבה שמסבירה על הלוואות ולא מעודדת לקיחה שלהם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
S כתבה : מלך האג"ח: "אני לחלוטין מאמין שמדד ה-S&P500 יקבע שפל חדש" שוק ההון 60
Brightside פקטורים, כתבה מעניינת בכלכליסט אוף טופיק 0
Roi כתבה מפתיעה ב YNET על חסכון לעתיד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
esho המחקר הגדול על מניות או נדל"ן מכריע: קנו דירה. בחו"ל (כתבה ב TheMarker) שוק ההון 10
M כתבה על מדד Indxx USA E-Commerce Index שוק ההון 0
K כתבה על מניות דיבידנדים שוק ההון 6
R מתנות - אני יודעת שהסולידית כתבה פוסט על זה אבל - תמיכה נפשית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
wa11a הורדת מס על הבורסה - כתבה מכלכליסט אוף טופיק 18
Jane Doe כתבה מעניינת על הכלכלה הסודית של החרדים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 263
O כתבה מעניינת על הכלכלה העולמית אוף טופיק 7
itay bar81 כתבה דוקומנטרית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
Sinister כתבה מעולה על קרנות מנוהלות שוק ההון 2
עמוס האם לבחור פנסיה לפי דמי ניהול כתבה בדה מרקר שוק ההון 13
גרהם כתבה בזכות הצרכניזם (עם ניואנסים) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
משה כתבה נחמדה לפתיחת "העולם הסולידי" עם אנשים אחרים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
ע קרן חרום כתבה בכלכליסט מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
עדוכברתפוס מבקש המלצה על סרט/סרטון/כתבה על מינימליזם/פשטות מרצון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
גרהם עוד כתבה על "למה המדינה לא משלמת לי כסף" צרכנות פיננסית 4
שמוליק קיפוד כתבה חדשה על העוני בארץ מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 60
mudale222 כתבה משעשעת שמראה דוג' טובה עד כמה מיתוג זה בולשיט מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
V מפתיע - כתבה רגועה ושקולה בין ים הכותרות המפחידות שוק ההון 11
D כתבה ממומנת עם הרבה רעיונות "טובים" אוף טופיק 2
c881 כתבה ב - YNET אוף טופיק 6
זאב כתבה על מינימליזם בכלכליסט סופ"ש מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 16
deussex משקיעי ערך - לא מסתדר עם מה שקראתי מהספרים המומלצים השקעות אלטרנטיביות 51
ע שאלה לגבי אפיקי השקעה שקראתי עליהם בבלוג. שוק ההון 17
נ הכותרת מעוררת הבחילה ביותר שקראתי בזמן האחרון אוף טופיק 23
Waler העצה הכלכלית הגרועה ביותר שקראתי אוף טופיק 3
מ דוגמה מלאה להעברת הפסד הון משנה לשנה מיסים 5
ח מחפש דוגמה לחישוב TWR באקסל שוק ההון 2
O חתונה "סטנדרטית" לא מנופחת - דוגמה שלנו מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 38

נושאים דומים

Back
למעלה