• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כתבה מעניינת על הכלכלה הסודית של החרדים

מצב
הנושא נעול.

Jane Doe

משתמש בכיר
דירוג
2,154
נראה לי שיכול לעניין את כל מי שמעוניינים להוזיל את הוצאות המחייה.
ipbc.org.il/הכלכלה-הסודית-של-החרדים/
בעקבות הכתבה נרשמתי בנתיים למכירה לקהילה. קיבלו אותי על אף שכתבתי שאני לא חרדית. כתבתי להם גם שאני לא נזקקת ואשמח לשלם למתנדבים על עבודתם. אעדכן בהמשך על איכות הסחורה.

נערך לאחרונה ב:
תוכלי להעלות לכאן רשימה אם יש לך?
שאלתי רק לגבי עירי רחובות ואמרו לי שיש שם 2 תחנות. הם עונים די מהר לאימייל.
ניחוש שלי: אם אתה גר ליד ריכוז גבוה של חרדים, תהיה שם תחנה.

אם אתה גר ליד ריכוז גבוה של חרדים, תהיה שם תחנה.
אני גר בתוך ריכוז גבוה של חרדים ויש הרבה מאוד ארגונים כאלה בסביבתי (וגם קונה בהם המון :)), מאפשרים רק הזמנה טלפונית, פעם ראשונה שאני נתקל בתמיכה בהזמנה אונליין..
איכות הסחורה
שימורים, חומרי ניקוי, חד פעמי וכל היתר סבבה (ממה שנתקלתי עד היום), פירות וירקות איך פעם אבל יש ברשתות מבצעים אז בדרך כלל עדיף לעמוד בסופר ולבחור מאשר במכירה.

עדכון ראשון:
כדי להרשם לאתר יש צורך להכניס פרטי כרטיס אשראי לאתר שאינו מאובטח. ויתרתי על התענוג.

הכתבה הכי מאוזנת שקראתי על הנושא.
אהבתי את הכניסה לפרטים של התקציב החודשי וההזנחה (המודעת לדעתי) להיבט של "הם חיים על חשבון שאר הציבור" שמקבל מספיק תהודה ציבורית במקומות אחרים.
מעניין אם הגישה הזו נובעת מהחשש של התאגיד להכנס לשאלות פוליטיות

קריאה מעניינת.
יש בפורום חרדים שיכולים לתרום לתובנות בנושא החסכון האגרסיבי?
(לא חייבים לחשוף אם לא רוצים)

יש בפורום חרדים שיכולים לתרום לתובנות בנושא החסכון האגרסיבי?
עבדך הנאמן :)
איזה תובנות אתה מחפש? הכתבה הכי מדויקת שקראתי אי פעם.
חיסכון אגרסיבי כוונתך מן סתם לסכום שמועבר לחיסכון במקום צריכה,
האנשים עליהם מסופר בכתבה מתנהלים בחסכנות אגרסיבית מבחינת תרבות הצריכה אבל מהכנסות של 10K לא נשאר כל כך לשים בצד..
הפלח באוכלוסיה שמשתכר יותר גם מוציא יותר כי יכול להרשות לעצמו (מתוך 50% העובדים).

@מתכנת מעניין למשל אם יש חרדים שכן חוסכים 50% מההכנסה, שמולידים 2-3 ילדים, ששני בני הזוג עובדים. איך ההוצאות נראות אז.
באוכל אנחנו יכולים די בקלות להתייעל עם הגישות בכתבה, אבל לעבור לגור בשכונות חלשות בירושלים לא יקרה, לקבל צהרון וגן במחיר רצפה אנחנו לא זכאים. מעניין איך נראה אורך חיים של חרדי חסכן בנעליים של משפחה חילונית טיפוסית.

מההיבט הבריאותי גרידא, אכילת אוכל חם בכלים חד-פעמיים מסוכנת בגלל צבירה של BPA וחומרים נוספים, במיוחד אצל ילדים קטנים.
הרבה מה"חיסכון" ברכישת המזון (כמו קטשופ לא ממותג, לחם ופסטה לבנים, קופסאות שימורים) יתגלגל לדעתי להוצאות בריאות כבדות בעתיד שכן המותגים החרדיים בדרך כלל רווים בסוכר ושאר מרעין בישין.
מהסופר החרדי שהיה ליד ביתי, הבחנתי כי הטרנד הבריאותי פסח על חלק נכבד מהחרדים - מרבים לרכוש בשר מעובד, בצקים עם שומן טראנס, פחמימות ריקות ומשקאות מתוקים.

כמובן שיש לזכור שבהרבה מאוד משפחות הבעל עובד ב"שחור" (אני מדבר מידע) ולמעשה הכנסות המשפחה גבוהות יותר מהנתונים הרשמיים.

• אהבתי
Reactions: HHH
אכילת אוכל חם בכלים חד-פעמיים מסוכנת בגלל צבירה של BPA וחומרים נוספים,
מהיכן מהמסקנה שאוכלים אוכל חם בכלים חד פעמיים?
קטשופ לא ממותג
פחות בריא מהממותג? למה? (אני דוקא קונה אוסם..)
על כל פנים ההחלטה לרכוש לחם לבן או מלא מנותקת לחלוטין מהבחירה היכן לקנות, המסר הוא שניתן לחסוך וללא קשר לבריאות המוצר, מי שיקנה את אותו סל בסופר מזדמן ישלם הרבה יותר ועדיין יהיה חשוף לבעיות שציינת.
מרבים לרכוש בשר מעובד, בצקים עם שומן טראנס, פחמימות ריקות ומשקאות מתוקים.
הרשימה הזו אופיינית לאוכל לשבת, כלומר אני לא מכיר אף משפחה שאוכלים באמצע השבוע בשר מעובד ומשקאות מתוקים חופשי, פעם בשבוע זה אמנם לא מציאה אבל ההשפעה על הבריאות אינה דרמטית.
כמובן שיש לזכור שבהרבה מאוד משפחות הבעל עובד ב"שחור" (אני מדבר מידע) ולמעשה הכנסות המשפחה גבוהות יותר מהנתונים הרשמיים.
אתה יכול לטעון אותו דבר גם על השכר הממוצע והחציוני שמתעלם מכסף שחור.

אז חדש לי - הם נוהגים לאכול אוכל חם (נניח 2 ארוחות ביום) בכלים רב-פעמיים?

פחות בריא מהממותג? למה? (אני דוקא קונה אוסם..)

כן, פחות בריא מהממותג לרוב. כך במקבילות של קטשופ אסם מהזכור לי - אחוז עגבניות נמוך יותר ויותר סוכר. במבה אסם מכילה פחות נתרן ממקבילותיה.

בדרך כלל מחיר גבוה יותר הוא מוצר טוב יותר. אין אפס. בכלבוטק וברוב התחקירים הבריאותיים - החריגות נמצאות במותגים הזולים. שתי דוגמאות שעולות לי כרגע: מותגים זולים של שמני זית חרגו מרמת החומציות המותרת לפי התקן ונמצאה תוספת של טיטניום דייאוקסייד להלבנה במותגים מוזלים של טחינה גולמית.
ברור שיש יוצאי דופן אבל כמעט שאין מי שיטיל ספק שככל ששמו של המותג עלום יותר - כך יש סיכוי גבוה יותר שיימצא בו פגם. לחברות הגדולות יש הרבה יותר מה להפסיד.

הוא מניח שזה ככה בשבתות כי קשה לשטוף כלים של 10 נפשות ו4 ארוחות מלאות בבת אחת .
לא יודע אם התאוריה הזו נכונה..

זה חלק מהעניין... מה שזול אלה דברים שהם לא בהכרח "מזון" אלא קלוריות...
הויכוח (חלקו בכל מקרה) היה בין קטשופ אסם למותג החרדי המתחרה.

אני אישית חושב שהרוב הגדול של האוכלוסייה אינו אוכל בריא במיוחד (כולל אני, אבל משתדלים).

גם אפשר לאכול בריא מאוד מהסופר הרגיל בלי להיכנס לכל מיני מוצרי/מדורי נישה למיניהם

*הידע שלי מבוסס על התנדבות במשפחה חרדית דרך פעמונים.
קודם כל תודה על הכתבה. לכל אוכלוסיה יש את השומנים שלה שומנים משמע דברים שאם אתה לא רוכש אתה נראה מוזר. אז נכון משפחה חרדית מוציאה הרבה פחות על אוכל(בישול בכמויות)+מגיל מסויים הילדים הולכים לישיבות(יוצאים מחזקת המשפחה) שהמחיר החודשי שלהם מגיע רק ל 250-700 שקל. ומוציאה פחות על מגורים(רוב הדור הקודם עוד מחזיק דירה שנקנתה על חשבון ההורים). אבל הדור הנוכחי כבר חווה בעיה גדולה של מגורים(שכירות יותר גבוהה) ולרוב נשען על ההורים לפחות בשנים הראשונות. אולם השומן של העולם החרדי הוא העלות שעולה חתונה חרדית שהיא גבוהה יותר מחתונה יהודית רגילה ומסתכם במינימום(יש מקסימום שהוגדר עי ראשי גור) הוא 70 אלף למשפחה בכל צד(לא יצא לי לראות חרדים שלא מגיעים לזה). בנוסף מנסיון קשה להגדיל הכנסה למשפחה חרדית ששני הזוגות עובדים כי המחירים הנמוכים באים על חשבון שכר נמוך בזמן שיש מחירים גלובלים כמו דיור.

קיצר כל ציבור והבעיות שלו. אולם בהחלט אפשר ללמוד הרבה מסדר העדיפויות של החרדים

נערך לאחרונה ב:
לא ברורה לי כלכלת המגורים בחברה החרדית. מן הידועות שמחירי הדירות בישראל גבוהים ביחס להכנסה הממוצעת, הכנסות של רבים מהחרדים נמוכות מהממוצע, מספר הילדים במשפחה יכול להגיע ל 8, 10, 12. אם הורים חילוניים בעלי הכנסות מעל הממוצע מתקשים לעזור ל 2-3 ילדיהם לרכוש דירות, איך הורים חרדים דואגים לדירות לילדים? ידוע יש בחברה החרדית גמ'חים שמסייעים לדוגמא במזון, אבל דירות קצת קשה יותר 'לחלק' מלחם וקוטג'.
לאור הנתונים האלו , הייתי יכול לצפות לתופעה של עשרות אלפי חרדים חיים בערי אוהלים, אבל לא רואים תופעות כאלו. למישהו יש הסבר?
לא

* אולם השומן של העולם החרדי הוא העלות שעולה חתונה חרדית שהיא גבוהה יותר מחתונה יהודית רגילה ומסתכם במינימום(יש מקסימום שהוגדר עי ראשי גור) הוא 70 אלף למשפחה בכל צד(לא יצא לי לראות חרדים שלא מגיעים לזה).

WTF??
בציבור החילוני החתונות הללו בקושי מחזירות את עצמן אז קשה לי נורא להאמין שבחרדי זה מצליח. גם הייתי בטוחה שהעלות של החתונות הללו נמוכה יותר בגלל שיש פחות שופוני שם ומנות זולות יותר. מפתיע

נראה לי שיכול לעניין את כל מי שמעוניינים להוזיל את הוצאות המחייה.
ipbc.org.il/הכלכלה-הסודית-של-החרדים/
אגב, די נדיר אבל הפעם הנתונים בכתבה מאוד מדויקים ותואמים את המצב בשטח (עד כדי סטיות קטנות)

עדכון ראשון:
כדי להרשם לאתר יש צורך להכניס פרטי כרטיס אשראי לאתר שאינו מאובטח. ויתרתי על התענוג.
האתר תומך בגלישה מאובטחת אם תכנסי אליו https, חבל רק שהם לא עשו redirect אוטומטי ל https

נערך לאחרונה ב:
מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O כתבה מעניינת על הכלכלה העולמית אוף טופיק 7
unrealx כתבה מעניינת על משקיעי הנדל"ן בארץ נדל"ן 3
Brightside פקטורים, כתבה מעניינת בכלכליסט אוף טופיק 0
R כתבה בכלכליסט - חשש לכספי חוסכים בעשרות מיליונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M כתבה בגלובס בזמן לא נוח (מבחינתי) נדל"ן 48
Homer כתבה מלפני 10 שנים, עדיין רלבנטית? אוף טופיק 3
c881 כרגע כתבה בערוץ 12 נדל"ן 31
c881 כתבה שקראתי, דוגמה לאנשים שלא נשארים ב-מיינדסט של "מקופח" התפתחות אישית 258
M כתבה שמעצבנת אותי על סל מוצרים ויוקר המחייה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 99
c881 כתבה כרגע על מחיר למשתכן בראש העין נדל"ן 45
F כתבה שהתפרסמה בגלובס - "האינפלציה חורגת מהיעד, ובנק ישראל במלכוד: האם להעלות ריבית ולטלטל את שוק המשכנתאות?" פוסטים מאיכות נמוכה 1
א כתבה בכלכליסט - מודל הפנסיה ישתנה, דמי הניהול יזנקו פוסטים מאיכות נמוכה 22
K כתבה מהיום המתייחסת באופן שלילי לדמי ניהול נמוכים מהפנסיה שוק ההון 5
G כתבה חדשה בYNET+ על מינימליזם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
S מחפש כתבה מ 2011 שנעלמה אוף טופיק 2
נ כתבה מלפני שנה על אגרות חוב אוף טופיק 9
ה כתבה בנושא ריבית אפסית וקצבאות הפנסיה שוק ההון 53
נ כתבה שמסבירה על הלוואות ולא מעודדת לקיחה שלהם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
S כתבה : מלך האג"ח: "אני לחלוטין מאמין שמדד ה-S&P500 יקבע שפל חדש" שוק ההון 60
Roi כתבה מפתיעה ב YNET על חסכון לעתיד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
esho המחקר הגדול על מניות או נדל"ן מכריע: קנו דירה. בחו"ל (כתבה ב TheMarker) שוק ההון 10
M כתבה על מדד Indxx USA E-Commerce Index שוק ההון 0
K כתבה על מניות דיבידנדים שוק ההון 6
R מתנות - אני יודעת שהסולידית כתבה פוסט על זה אבל - תמיכה נפשית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
wa11a הורדת מס על הבורסה - כתבה מכלכליסט אוף טופיק 18
itay bar81 כתבה דוקומנטרית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
Sinister כתבה מעולה על קרנות מנוהלות שוק ההון 2
עמוס האם לבחור פנסיה לפי דמי ניהול כתבה בדה מרקר שוק ההון 13
גרהם כתבה בזכות הצרכניזם (עם ניואנסים) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
משה כתבה נחמדה לפתיחת "העולם הסולידי" עם אנשים אחרים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
ע קרן חרום כתבה בכלכליסט מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
עדוכברתפוס מבקש המלצה על סרט/סרטון/כתבה על מינימליזם/פשטות מרצון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
גרהם עוד כתבה על "למה המדינה לא משלמת לי כסף" צרכנות פיננסית 4
שמוליק קיפוד כתבה חדשה על העוני בארץ מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 60
mudale222 כתבה משעשעת שמראה דוג' טובה עד כמה מיתוג זה בולשיט מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
V מפתיע - כתבה רגועה ושקולה בין ים הכותרות המפחידות שוק ההון 11
D כתבה ממומנת עם הרבה רעיונות "טובים" אוף טופיק 2
c881 כתבה ב - YNET אוף טופיק 6
זאב כתבה על מינימליזם בכלכליסט סופ"ש מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 16
S שאלה די מעניינת לגבי הקשר בין ביטוח צד ג' לרכב לבין מינימליזם ואנטי-צרכנות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
Liron2035 דעה מעניינת לגבי אג"ח ממשלתי כללי לחלק הסולידי של התיק שוק ההון 1
ק אג"ח מעניינת שוק ההון 2
Sesquiterpene סדרת פוסטים מעניינת על שיעור המשיכה הבטוח מהתיק פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
A הצעה מעניינת במקום IRA - קרן השתלמות פאסיבית בדמי ניהול נמוכים שוק ההון 49
I השפעת קריסת SVB על הכלכלה הישראלית שוק ההון 19
K השפעת מלחמת רוסיה-אוקראינה על הכלכלה העולמית פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 2411
ה איך העלאת ריבית בארהב תשפיע על הכלכלה בישראל? פוסטים מאיכות נמוכה 4
א מי מחזיק את הכלכלה במדינה אוף טופיק 174
Myrath לימוד יסודות הכלכלה התפתחות אישית 6
M הגנה מפני אינפלציה/קריסת הכלכלה המקומית אוף טופיק 17

נושאים דומים

Back
למעלה