• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כרטיסי אשראי אמריקאיים [ו- credit score אמריקאי]

אני מנחש שמה שרלונטי אליך זה השני.
פעם הבאה שאתה מוציא, תבדוק עם מחלקת reconsideration שלהם אם הם מצליחים לראות את הציון/הסטוריה שלך.
ולפי זה, תוודא שהשם והכתובת תואמים ורשומים נכון בבקשה שאתה מגיש ובבופא

99% בטוח שנתתי להם כתובת מדויקת, גם הגשתי פעמיים.
שם שולחים גם מכתב אחרי זה, והוא מגיע לכתובת הנכונה. לא מצליח להבין מה זה יכול להיות

שם שולחים גם מכתב אחרי זה, והוא מגיע לכתובת הנכונה.
ומה רשום במכתב?
מופיע שם ציון האשראי שלך או שרשום שהם לא הצליחו להוציא הסטוריית אשראי?

ומה רשום במכתב?
מופיע שם ציון האשראי שלך או שרשום שהם לא הצליחו להוציא הסטוריית אשראי?
לא הופיע ציון אשראי, אבל הכתובת נכונה, מה עוד זה יכול להיות?

לא הופיע ציון אשראי, אבל הכתובת נכונה, מה עוד זה יכול להיות?
אם לא הופיע אז הם לא הצליחו למשוך.
או שהכתובת רשומה קצת אחרת ממה שרשום בכרטיס השני שלך (או שבכלל הכתובת בכרטיס השני שלך היא השגויה?), או שאולי השם רשום אחרת.
עוד אופציה זה שיש לך נעילה על המידע בחברות המעקב, אבל זה נראה לי מוזר כי הם לא נועלים אם אתה לא מבקש.

בקיצור, פעם הבאה תתקשר לrecon ותנסה להבין איתם מה הבעיה. תגיד שיש לך הסטוריה קיימת ו2 כרטיסי אשראי ואולי ביחד תצליחו לראות למה הם לא מצליחים למשוך את המידע

בממשק של American Express תלך ל-
Account Services ושם ל- FICO Score and Insights.
אצלי אני יכול התחבר לשירות זה רק דרך VPN שמציג IP בארה"ב (אם כי login רגיל נותן לי את שאר האופציות ללא VPN)
ללא קשר ל VPN, אני די בטוח שזה לא עובד למי שאין SSN.
אפילו אם יש לך ITIN זה לא עוזר.

כמו שאמרתי, עד לפני כמה חודשים הייתה להם אופציה שכן עבדה, אבל הם הורידו אותה מהתפריטים שלהם. (הלינק הישן עדיין עובד, למי שיש. אבל לא בטוח כמה זמן הוא עוד ימשיך לעבוד.

(ואם יש לך SSN, יש מספיק דרכים אחרות ויותר טובות לדעת מה הציון)

ניסיתי את זה עכשיו. בלי VPN אני מקבל ERROR 16.
עם VPN אני מקבל מסך שמציג משולש עם סימן קריאה וכתוב We are unable to process your request.
יכול להיות שאין לי מספיק היסטוריית אשראי בשביל לראות ציון FICO?
לא קשור לדעתי.
כלומר אמקס לא מראים ציון (לפחות במערכת הישנה) לפני שיש לך לפחות 6 חודשים הסטוריה (ליתר דיוק הציון הראשון מתעדכן כמה ימים אחרי הסטייטמנט הראשון שנסגר אחרי שיש לך 6 חודשים הסטוריה).
אבל המערכת החדשה בכל מקרה לא תומכת בחסרי SSN עד כמה שאני יודע.

סיכום ביניים: כרגע יש לי סך הכל היסטורית אשראי בת חודשיים וחצי, כרטיס סקיורד טרוול ריוורדס של בופא עם CL של 200$ ואמקס הילטון הונורס דנדש עם CL של 1000$.

המטרה שלי: הוצאת כרטיסים עם בונוס הצטרפות יפה ושיהיה בשוטף קאש באק שעדיף מבחינתי על מיילים כי אני לא טס כזה הרבה אבל לא אתנגד אם יש כרטיס שיוכל לפנק אותי באיזה ביזנס לארהב ;)

איזה כרטיסים יכולים להיות בהישג ידי שעומדים בקריטריונים שאני מעוניין בהם? עד כמה זה בר ביצוע בהניתן שאין לי SSN /ITIN ככה שאני מוגבל להבנתי לבופא ואמקס ואולי גם סיטי (בנוכחות פיזית? )

איך כדאי להתנהל עכשיו כדי להשיג את המטרות האלה?
להמשיך לחייב את הטרוול ריוורדס ב2-3$ לסטייטמנט ובמקביל לחייב את האמקס ב~10$ ככה שהיוטיליזיישן יהיה 1%?
לחייב רק את האמקס? קראתי שכשיש יותר מכרטיס אחד כדאי לדאוג שרק כרטיס אחד יסגר עם סטייטמנט שהוא לא 0.
אני מודע לאפשרות לשלש את הCL שלי באמקס אחרי 61 יום והיסטורית אשראי של חצי שנה לפחות, שמתי לעצמי תזכורת לתאריך הזה.

יש הבדל בכל הקשור לסקור/ריפורט אם אני מנצל 1% בסטייטמנט ואלה ההוצאות היחידות שלי או מוציא יותר במהלך החודש ודואג לסגור בסוף על 1%? מקווה שהשאלה מובנת.

תודה רבה!

איזה כרטיסים יכולים להיות בהישג ידי שעומדים בקריטריונים שאני מעוניין בהם?
בגדול לא הרבה.
כל הכרטיסים של אמקס שהם ללא FTF (ולכן בעצם רלוונטיים לשימוש בארץ) צוברים נקודות ולא קאשבק.
אצל בופא יש לך כמובן את ה-travel rewards, ויש לך גם את ה-premium travel rewards, שהוא דומה רק עם כמה הבדלים קטנים:
- מקבלים החזר של 2% (במקום 1.5%) על כל מה שמוגדר travel או dining (וההגדרות שלהם די רחבות). על כל השאר מקבלים 1.5%.
- מקבלים 100$ קרדיט בשנה לשימוש בשירותים נלווים לטיסה - הוספת מזוודה, בחירת מקום וכד' (לא על הכרטיס עצמו).
- יש עלות שנתית של 95$.

בנוסף לזה, אם אתה מוצא את עצמך הרבה בארה"ב, או לכל הפחות קונה אונליין מארה"ב (אמזון ודומיו) יש לך כרטיסי קאשבק גם של בופס וגם של אמקס. בפרט, הם נותנים 3% על רכישות אונליין בארה"ב (אין משמעות לזה שהמוצר נשלח בפועל לארץ).

אני מודע לאפשרות לשלש את הCL שלי באמקס אחרי 61 יום והיסטורית אשראי של חצי שנה לפחות, שמתי לעצמי תזכורת לתאריך הזה.
91, לא 61 יום.

יש הבדל בכל הקשור לסקור/ריפורט אם אני מנצל 1% בסטייטמנט ואלה ההוצאות היחידות שלי או מוציא יותר במהלך החודש ודואג לסגור בסוף על 1%? מקווה שהשאלה מובנת.
אין הבדל.

להמשיך לחייב את הטרוול ריוורדס ב2-3$ לסטייטמנט ובמקביל לחייב את האמקס ב~10$ ככה שהיוטיליזיישן יהיה 1%?
אתה לא צריך להקפיד על זה כל חודש. רק בחודשיים-שלושה לפני שאתה מתכנן להוציא כרטיס חדש. ההשפעה היוטיליזיישן היא זמנית, וחבל לרדוף אחרי זה כל חודש אם אתה לא מתכנן לעשות שום דבר עם הקרדיט סקור בטווח הזמן הקרוב.

כמו שאמרו, ההשפעה של היוטיליזישן היא בעיקר זמנית. לא הייתי מגזים ועולה ל80% ניצול, אבל אין בעיה להגיע ל10-20 ואפילו 30% בשוטף.
הם אומנים לא מסתכלים רק על החודש האחרון אלא על ממוצע של כמה חודשים אחרונים, וגם על מגמה (הורדה או הגדלה של אחוז הניצול), אבל אם תקפיד על זה ב3-4 חודשים לפני הוצאת כרטיס אתה אמור להיות בסדר.

מה שכן, בשלב שאתה נמצא בו כן יש משמעות לכמות ה"תשלומים בזמן" (פשוט בגלל שאין לך עדיין הרבה כאלה), ולכן יש יתרון לבצע חיוב כלשהו (אפילו מינימלי של 5$) בכל אחד מהכרטיסים שלך.
אחרי שתצבור מספיק כאלה גם על זה תוכל לוותר.
לחייב רק את האמקס? קראתי שכשיש יותר מכרטיס אחד כדאי לדאוג שרק כרטיס אחד יסגר עם סטייטמנט שהוא לא 0.
זה נכון חלקית.
כמו אחוז הנציול, ההשפעה של זה היא זמנית. לעומת זאת ההשפעה של מספר ה"תשלומים בזמן" היא יותר ארוכת טווח.
ובכל מקרה ההשפעה של כרטיס אחד שהוא לא 0 מול 2 היא זניחה.
יש הבדל בכל הקשור לסקור/ריפורט אם אני מנצל 1% בסטייטמנט ואלה ההוצאות היחידות שלי או מוציא יותר במהלך החודש ודואג לסגור בסוף על 1%?
לא. ברוב הבנקים, מה שמדווח לחברות המעקב זה snapshot של מצב הכרטיס ביום סגירת הסטייטמנט. אין דיווחי ביניים של המצב במהלך החודש.
91, לא 61 יום.
עד כמה שאני זוכר זה 61 יום מהפתיחה ו91 יום מה CLI האחרון.

תודה @roneng
לגבי אמקס -
זה 61 יום מהפתיחה ו91 יום מה CLI האחרון.
בנוסף צריך מינימום חצי שנה של היסטורית אשראי אני מבין. זה מינימום חצי שנה או שצריך 6 סטייטמנטים?

ראיתי בשרשור שסיטי גם נותנת להוציא כרטיסים לחסרי SSN/ITIN רק שצריך בשביל זה נוכחות פיזית. ידוע לך אם זה עדיין ככה?

כל הכרטיסים של אמקס שהם ללא FTF (ולכן בעצם רלוונטיים לשימוש בארץ) צוברים נקודות ולא קאשבק.
יש אחד:

בנוסף צריך מינימום חצי שנה של היסטורית אשראי אני מבין
אכן.
זה מינימום חצי שנה או שצריך 6 סטייטמנטים?
אני לא בטוח.
אני יודע שבשביל לראות ציון באמקס צריך לחכות שיסגר סטיטמנט אחד של הכרטיס של אמקס אחרי שעברו 6 חודשים מהכרטיס הראשון שלך.
יכול להיות שזה אותו דבר ב CLI.

בכל מקרה, אין בעיה לנסות. אם תקבל תשובה שלילית בגלל סיבה טכנית כזאת אין בעיה לנסות שוב כמה ימים אח"כ
ראיתי בשרשור שסיטי גם נותנת להוציא כרטיסים לחסרי SSN/ITIN רק שצריך בשביל זה נוכחות פיזית. ידוע לך אם זה עדיין ככה?
היה בעבר. לדעתי היום כבר לא.
אבל אם אתה בארה"ב כנס לסניף ותנסה, אין מה להפסיד.

בהמשך לבעיות שלי עם אמריקן, במידה ויש לי הוצאות גבוהות בכרטיסים שיש לי ב Bofa, זה משהו שהם יכולים לראות? הסטייטמנט עצמו תמיד נסגר באיזור ה-1% ניצול, אבל אני לפעמים משלם במהלך החודש פי 3-4 מה-CL בכרטיס

היה בעבר. לדעתי היום כבר לא.
אבל אם אתה בארה"ב כנס לסניף ותנסה, אין מה להפסיד.
מבשר שם בחודש הבא כנראה, אולי אנסה לגשש

נערך לאחרונה ב:
בהמשך לבעיות שלי עם אמריקן, במידה ויש לי הוצאות גבוהות בכרטיסים שיש לי ב Bofa, זה משהו שהם יכולים לראות? הסטייטמנט עצמו תמיד נסגר באיזור ה-1% ניצול, אבל אני לפעמים משלם במהלך החודש פי 3-4 מה-CL בכרטיס
לא.

היי, יש לי טרוול ריוורדס של בופא עם CL מינימלי של 200$ (סקיורד). אני רואה באתר שאני יכול לבקש CLI.
כמה סביר לבקש?
ההיסטורית אשראי שלי בת 3 חודשים סה"כ, בנוסף לכרטיס הזה יש לי הילטון הונורס עם CL של 1000$.

היי, יש לי טרוול ריוורדס של בופא עם CL מינימלי של 200$ (סקיורד). אני רואה באתר שאני יכול לבקש CLI.
אם זה סקיורד זה אומר שאתה צריך להפקיד כסף בגובה המסגרת.
ממה שאני זוכר, כשמוציאים סקיורד הם שואלים אותך כמה אתה רוצה, כאשר התקרה היא כמה אלפים.
אם רצית מסגרת גבוהה יותר בסקיורד למה לא ביקשת במקור?
לא רואה הרבה יתרונות ב CLI בכרטיס סקיורד.

לא רואה הרבה יתרונות ב CLI בכרטיס סקיורד
תודה, ראיתי פשוט אופציה להגדלה אז חשבתי שאולי זו הזדמנות, מעניין אם הם היו דורשים להגדיל את הפקדון בהתאם.
אם רצית מסגרת גבוהה יותר בסקיורד למה לא ביקשת במקור?
זה היה במעמד פתיחת החשבון, באותו הזמן לא רציתי לנעול אלפי דולרים ולא חשבתי על כך שבעצם גובה הפקדון הוא למעשה הCL שאקבל.

אם אתקשר לbofa להוציא כרטיס חדש אקבל את הsign up bonus או שלא מקבלים את זה בטלפון?
אגב נראה לי שאין להם W8BEN שלי.. איך אפשר להסדיר את זה?

אם אתקשר לbofa להוציא כרטיס חדש אקבל את הsign up bonus או שלא מקבלים את זה בטלפון?
בתור זר אין לך ברירה אלא להתקשר.
אני עד עכשיו תמיד קיבלתי את הבונוס כשפתחתי בטלפון, אבל כדאי לוודא איתם בטלפון שמקבלים (ולהזכיר להם שיש מבצע),

אגב נראה לי שאין להם W8BEN שלי.. איך אפשר להסדיר את זה?
אם הם צריכים הם יבקשו ממך למלא אחד.
אבל כל עוד אתה לא מקבל ריבית אני לא בטוח שהם צריכים בכלל.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S חשבון בנק + שני כרטיסי אשראי ללא עמלות? צרכנות פיננסית 1
A שימוש ב-3 כרטיסי אשראי בשביל להשיג הלוואה בריבית 0% שוק ההון 168
פיטר גריפין כרטיסי אשראי חוץ בנקאיים - מה מהם שווה לכם? צרכנות פיננסית 123
D כרטיסי אשראי וצבירת credit score צרכנות פיננסית 10
grimble grumble התנהלות עם שני כרטיסי אשראי בנקאיים בשני בנקים שונים צרכנות פיננסית 12
X שאלות על כרטיסי אשראי צרכנות פיננסית 13
D כרטיסי אשראי לצבירת נקודות טיסה צרכנות פיננסית 1
ז מה המודל העיסקי של כרטיסי אשראי ללא דמי כרטיס? צרכנות פיננסית 20
Y כרטיסי אשראי אמריקאים ו-credit score במהלך רילוקיישן צרכנות פיננסית 4
N כרטיסי אשראי - הסברים אוף טופיק 2
J ריבוי כרטיסי אשראי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 45
ד כרטיסי אשראי ישראליים חינמיים צרכנות פיננסית 148
tpr ריכוז הטבות (בנקים, כרטיסי אשראי וכו') צרכנות פיננסית 60
מ כרטיסי אשראי עם הטבות צרכניות צרכנות פיננסית 41
P כרטיסי אשראי עם גם חיוב מט"ח ישיר וגם המרה? צרכנות פיננסית 7
A הזמנת מספר רב של כרטיסי אשראי צרכנות פיננסית 3
א כרטיסי אשראי בטוחים לקנייה באינטרנט צרכנות פיננסית 29
V אפליקציות למעקב אחרי הוצאות - בעיקר כרטיסי אשראי צרכנות פיננסית 1
whybe חיבוץ (churning) של כרטיסי אשראי בארץ צרכנות פיננסית 11
Matias Katz כרטיסי אשראי אוף טופיק 10
ר מעקב אחר חיובי כרטיסי אשראי צרכנות פיננסית 9
שם משתמש בעייתי כרטיסי מועדון: הונאה או שמשתלם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
מתכנת עוקץ כרטיסי האשראי 2021 - המרכז לגביית קנסות צרכנות פיננסית 145
adamshalev איך מוצאים כרטיסי טיסה בזול לחו״ל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
oz1987 כרטיסי סים חו"ל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 47
yossik רכישת כרטיסי טיסה באינטרנט. צרכנות פיננסית 13
אבישי ע חברות כרטיסי האשראי מעלות עמלה על השימוש בחו"ל! עמלה ממוצעת - 3% צרכנות פיננסית 25
A כרטיס אשראי נטען צרכנות פיננסית 0
McMurphy קניית כרטיס טיסה בדולרים באמצעות כרטיס אשראי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
T דירוג אשראי צנח דרסטית - חזרת צ'ק מסיבה טכנית צרכנות פיננסית 67
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
L כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט - עמלת מט"ח 0 צרכנות פיננסית 9
ה כרטיס אשראי - עלות מט׳׳ח קרובה ל 0 פוסטים מאיכות נמוכה 9
א אינטראקטיב ברוקרס - שאלות ניוד, מיסוי וכרטיס אשראי שוק ההון 1
ש כרטיס אשראי חוץ בנקאי עם הטבות צרכנות פיננסית 4
H שיעור ריבית שנתית על יתרת חוב בכרטיס אשראי צרכנות פיננסית 1
A סדר בכרטיסי אשראי צרכנות פיננסית 12
ד אשראי לחיובים בחו״ל צרכנות פיננסית 1
H סרטון בטיקטוק על גביית חוב ודיון אודות אשראי ונזילות פוסטים מאיכות נמוכה 2
מ תסכול מכרטיס אשראי אמריקאי ראשון צרכנות פיננסית 1
T כרטיס אשראי בינלאומי - לא דרך חברות הסליקה הישראליות? צרכנות פיננסית 4
ע נווד דיגיטלי - אשראי ללא עמלות מטח צרכנות פיננסית 3
N האם אפשר לשלם יתרת אשראי לפני סוף החודש? צרכנות פיננסית 10
N כרטיס אשראי צרכנות פיננסית 1
A השפעות של חריגה מהמסגרת אשראי פוסטים מאיכות נמוכה 20
לאץ' תרומה ללא כרטיס אשראי אוף טופיק 1
א האם ניתן להוציא כרטיס אשראי חוץ בנקאי כשאין ברשותי כרטיס בנקאי? צרכנות פיננסית 3
B בנק + כרטיס אשראי עם פורטל ופירוט באנגלית צרכנות פיננסית 1
F תשלום מקדמות מס הכנסה עם כרטיס אשראי אמריקאי מיסים 13
WRLD כרטיס אשראי ראשון צרכנות פיננסית 22

נושאים דומים

Back
למעלה