• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ימי קורונה - יומנה של בת העמק

זו העבודה שלהם, כאילו, בהגדרה, גם בשגרה, זה שהעבודה הזו לא נעשית מכעיס אותי. אני לא משרד הבריאות ולא מנהל בית חולים, אני לא יודע למה זה לא נעשה. אני אדם פרטי שקרוביו לא מקבלים את הטיפול לו הם זכאים, ואני לא מדבר על האקסטרות, אלא על הבייסיק, אז תסלחי לי שאני לא מצדיע כל פעם שעובר לידי רופא או איש צוות רפואי.

העבודה שלהם היא לטפל בחולה. הזמינות שלהם תלויה בעומס והעומס (בשגרה) נקבע על ידי המערכת.
אם הייתה אחות אישית לכל מטופל/שניים שיושבת לידם ורואה אותם כל הזמן וזמינה תמיד בכל פעם שמישהו מהם רוצה/צריך משהו אז היו אנשים, אולי כמו @קפה שחור, שהיו אומרים (כנראה בצדק) שזה לא מתנהל כמו ״עסק יעיל״.

אין לי ספק שאנשים עריריים מקבלים טיפול פחות טוב, כי חלק מטיפול טוב זה גם משפחה שנמצאת לידך. להערכתי המערכת לוקחת את זה בחשבון (ויש מצב שבצדק) אחרת אין לי דרך להסביר את העומסים בבתי החולים. אגב, במחלקות ילדים זה כך בהגדרה. הורה אמור להישאר עם הילד גם בלילה והם ערוכים לכך עם ספות נפתחות שהופכות למיטה בלילה.

יש סיבה פשוטה - יש מחסור ברופאים בכל העולם.
המחסור כל כך חריף, עד שכשמעלים הצעה להגדיל את מספר הסטודנטים לרפואה, עולה הבעיה שאין מספיק בתי חולים ומחלקות שבהם הם יוכלו לבצע את הלמידה המעשית (כן, טענה שהושמעה כלגיטימית כסיבה למה לא לפתוח עוד בית ספר לרפואה).

רופאים כנראה מעדיפים את זה ככה. הם לא נלחמים על שינוי המצב הזה, וכשמעלים הצעה שיכולה לפתור את העניין(למשל להכשיר, באמצעות ידע וטכנולוגיה, אחיות לבצע חלק מתפקידי הרופאים ורופאים לבצע חלק מתפקידי המומחים, רופאים מתנגדים לכך).

וכן יש להם שליחות, ואכפת להם באמת. ועדיין.

שאלה מצוינת. נדמה לי שקראתי פעם שהמשמרות המטורללות האלו לא הומצאו בארץ והן נהוגות בלא מעט מדינות עד היום. לא יודעת מה הסיבה שזה קרה בכלל ולמה הסטאז'רים והמתמחים מקבלים את זה בכניעה. אולי כי יש פיצוי ענק אחר-כך?

המשמרות המטורפות האלה באמת נהוגות בהרבה מאוד מדינות.
באחד הפודקאסטים של ג'ו רוגן הוא ראיין פרופסור למדעי המוח (Matthew Walker) שדיבר על החשיבות של שינה ובין היתר על הנזקים שמחסור בשינה יכולים לגרום (תאונות דרכים, ירידה ביכולת הקוגנטיבית, פגיעה במערכת החיסון וכו'). הוא הגיע גם לדבר על המשמרות של רופאים ואמר שם כמה דברים מאוד מעניינים:
1. הוא סיפר שהכל התחיל מרופא מאוד מוכשר שהיה מכור לקוקאין (באותה תקופה לא ידעו בדיוק מה ההשלכות של קוקאין), והיה עובד עשרות שעות ברצף, עם תפוקה מדהימה. ראו כי טוב ואמרו שאם הוא מסוגל - אז כל הרופאים צריכים ליישר קו, ואימצו את זה בתור שיטת עבודה. לאחר מותו של אותו רופא גילו שהוא היה מכור לקוקאין אבל עד אז השיטה הזו כבר הספיקה להתשפט להרבה מאוד מדינות בעולם (אני לא יודע אם הסיפור הזה נכון, מצחיק ולא פחות עצוב אם כן)
2. הוא טען שם שאחרי 20 ומשהו שעות של ערות, היכולת המוטורית שלנו שקולה לזו של בנאדם שיכור - רק תחשבו כמה נזק זה עושה (כירורג שצריך לעשות ניתוח אחרי שהוא ער כ"כ הרבה זמן לדוגמא).

אה, ואת זה הם כן מבינים?
לעניות דעתי האדם הממוצע מבין את האמת הבסיסית שכשיש יותר נדבקים אז יותר מסוכן בחוץ, ייתכן שאני טועה וזה די עצוב.
יש בכלל נתונים על אוכלוסיה ספציפית חוץ מחרדים?
יש על הערבים, יש שם ירידה דרסטית, היחידים שממשיכים עם מקדם הדבקה גבוה זה החרדים.
בכל מקרה, ברמה הכי בסיסית אפשר להסתכל על הנתונים של העיר שלך ולקבל הערכה משמעןתית טובה מההערכה הארצית.
, רוב האנשים (הרוב המוחץ!) לא מחשבים ולא מבינים אלא מתנהגים לפי ההרגשה, ולפי מה שבא להם, או מה שאמר הרב, או מה שקראו בפייסבוק. כולל אלה שחושבים שמבינים את הסיכון וכותבים כאן.
אני חושב שרוב האנשים מסביבי מבינים את ההבדל בין חלל סגור לפתוח לדוגמא. לראיה, ברחוב יש לא מעט אנשים בלי מסכה אבל בסופר זה בקושי קיים.
בכל מקרה, זה ספקולציות של שנינו.

הערבים, יש שם ירידה דרסטית
לא אצל כולם, באזור שלנו הישובים אדומים ברובם. קראתי שהבדואים ברהט ולקיה בדרום לקחו את עצמם בידיים (למדו מירוחם?) והפכו לירוקים.
לעניות דעתי האדם הממוצע מבין את האמת הבסיסית שכשיש יותר נדבקים אז יותר מסוכן בחוץ, ייתכן שאני טועה וזה די עצוב.
מיהו האדם הממוצע? אנשים נוהגים כפי שנהוג בסביבתם, במיוחד אלה שגרים בקהילות או בחמולות, ולא בטוח שמפעילים תאים במוח לחשיבה אחרת.

במיוחד אלה שגרים בקהילות או בחמולות, ולא בטוח שמפעילים תאים במוח לחשיבה אחרת.
סיכוי טוב שהאמירה שלי אכן פחות נכונה לקהילות כאלו, יש לי גם הרבה פחות היכרות איתן לצערי.
לא אצל כולם, באזור שלנו הישובים אדומים ברובם. קראתי שהבדואים ברהט ולקיה בדרום לקחו את עצמם בידיים (למדו מירוחם?) והפכו לירוקים.
האמת שדיברתי עליהם כמגזר באופן כללי.
התבססתי על הניתוח הזה של ערן סגל.
רק לציין, שגם הוא קורא לטיפול דיפרנציאלי ואומר ש:
"ללא התייחסות לערים מהמגזר החרדי כערים אדומות שיש להגביל את התנועה אליהן והחוצה מהן, ההתפשטות תהיה כלל ארצית".

סיפור עם כמה נקודות אופטימיות.
אתמול הגיע לביתי אח שלקח ממני בדיקות דם. חמש דקות במרפסת וזהו. ולסיפור בהרחבה:
אני כבר חודש אמורה ללכת לעשות בדיקות דם אבל נרתעת מלהגיע לעפולה האדומה בכלל ולקופת החולים בתוכה בפרט. מסתבר שיש שירות חדש לבדיקת דם בבית והזמנה שלו עולה כסף. 100 ש"ח בהזמנה רגילה ו-20 ש"ח אם יש ביטוח משלים/מושלם/זהב/... השירות הוא במיקור חוץ של הקופ"ח (חברה חיצונית עושה את זה) ונותן פתרון טוב למי שלא רוצה להתערבב עם חולים ונגיפים במקום סגור כמו מרפאה. האח הגיע אלי בשש וחצי בבוקר, הוא היה יעיל בצורה פנטסטית (בדרך כלל מתקשים למצוא אצלי את הוריד ומחטטים לי עם המחט עד שאני כמעט מתעלפת) ומיהר מאד אבל הספקתי לראיין אותו 2 דקות.
מסתבר שהוא לוקח דם כבר 40 שנה וכיום הוא אחראי על מחלקת בדיקות הדם בבי"ח העמק, הוא גר באחד הכפרים הגדולים ליד נצרת (אדום לוהט) ולכן הוא ומשפחתו נעלו את עצמם בבית, רק לעבודה וחזרה. את בדיקות הדם הפרטיות הוא עושה בבוקר מוקדם (אני הייתי הרביעית עוד לפני 7 בבוקר) כי בשמונה וחצי הוא כבר בעבודה בבי"ח (מזכיר את אלה שהיו מחלקים עתונים פעם לפני היציאה לעבודה).
אז הנה הטוב בתוך הרע:
1. השירות החדש טוב גם להמשך ואולי לא היה קורה אילולא הקורונה.
2. סוף סוף יש שימוש לביטוח המושלם במחיר ממש משתלם, במיוחד למי שלא צורך תרופות.
3. אנשים מוצאים דרך צדדית להוסיף פרנסה לעצמם.
4. איזה כיף שיש לי מרפסת וחצר מקורה ואני לא צריכה להכניס אנשים הביתה. קצת מלחיץ להכניס אח שמסתובב בין בתים שונים בתקופה כזאת.

הם לא מבינים את זה כי זה לא ממש נכון.
הסיכון שלי כאינדיבידואל עולה או יורד ביחס לשכיחות הנגיף בקרב האוכלוסיה הספציפית שאני נתקל בה ביומיום שלי.
עבור הרוב המוחץ של האנשים זה לא מתנהג כמו השכיחות הכללית באוכלוסיה.

מעניין כמה חקירות אפידימיולוגיות יובילו להדבקה מהסוג שאת מתארת.
בנקודת הזמן הנוכחית הרבה מאוד סבתות שאני מכיר עסוקות בלטפל בנכדים בזמן שהילדים יוצאים לעבודה, נשמע לי הרבה יותר סביר שהסבתא תדבק מהמשפחה הקרובה שלה.
+1
אמא שלי, סופר סבתא, בת 72 ומטפלת בילדים הקטנים של אחי כי מה לעשות, הם צריכים ללכת לעבודה ואין מסגרות.
לצערי, כמה שאני מנסה להתערב ולהסביר, החיים חזקים יותר, זה מה יש והמדינה לצערי מובילה לאיוולת הזו.

האמת שדיברתי עליהם כמגזר באופן כללי.
"ללא התייחסות לערים מהמגזר החרדי כערים אדומות שיש להגביל את התנועה אליהן והחוצה מהן, ההתפשטות תהיה כלל ארצית".
גם בתוך הערים, אפילו אלו שבמובהק חרדיות, צריך לעשות סגר רק על הקהילות שהחליטו לצפצף על ההנחיות. לפי מה שאני קוראת ברוטר, גם בין החרדים מדובר על מיעוט ידוע. כדאי לא להתייחס למגזרים באופן כללי, זה מטשטש את היכולת לראות בני אדם כפרטים או לזהות הבדלים בין קהילות שונות.
גם לא מעט חרדים חושבים על החילונים באופן מטושטש והומוגני (כולם זנאים ומסוממים).

אמא שלי, סופר סבתא, בת 72 ומטפלת בילדים הקטנים של אחי כי מה לעשות, הם צריכים ללכת לעבודה ואין מסגרות.
אני חושבת שגם אני הייתי עושה כמוה ולוקחת את הסיכון. אני גם מניחה שהאח שלך ואשתו מקפידים על עצמם יותר דווקא בגלל זה.

• אהבתי
Reactions: Roi
גם בתוך הערים, אפילו אלו שבמובהק חרדיות, צריך לעשות סגר רק על הקהילות שהחליטו לצפצף על ההנחיות. לפי מה שאני קוראת ברוטר, גם בין החרדים מדובר על מיעוט ידוע. כדאי לא להתייחס למגזרים באופן כללי, זה מטשטש את היכולת לראות בני אדם כפרטים או לזהות הבדלים בין קהילות שונות.
גם לא מעט חרדים חושבים על החילונים באופן מטושטש והומוגני (כולם זנאים ומסוממים).
אני שונא הכללות וסטריאוטיפים ומשתדל כל חיי לראות בכל אדם אינדיבידואל.
כשאני קורא בחדשות ששלושת רבני העיר בני ברק אומרים לתושבים לא לציית להנחיות אני מתקשה מעט להאמין שמדובר בקומץ קיצונים.
גם נתוני ההדבקה לצערי לא מראים על קומץ.
שוב, אין לי שום דבר נגדם, אבל אני חושב שחייבים לעשות פתרונות דיפרנציאליים.
אי אפשר להקריב את כלכלת המדינה על מזבח הפוליטיקלי קורקט.

נערך לאחרונה ב:
רופאים כנראה מעדיפים את זה ככה. הם לא נלחמים על שינוי המצב הזה, וכשמעלים הצעה שיכולה לפתור את העניין(למשל להכשיר, באמצעות ידע וטכנולוגיה, אחיות לבצע חלק מתפקידי הרופאים ורופאים לבצע חלק מתפקידי המומחים, רופאים מתנגדים לכך).

וכן יש להם שליחות, ואכפת להם באמת. ועדיין.
המתמחים בהחלט נלחמים ע
יש הבדל בין להיות רופא או מטפל סיעודי ואי אפשר לערבב בין כל המקצועות האלה. רופא מרוויח נהדר אחרי כמה שנים והוא יודע את זה מראש. גם אחיות מרוויחות לא רע בימינו.

שאלה מצוינת. נדמה לי שקראתי פעם שהמשמרות המטורללות האלו לא הומצאו בארץ והן נהוגות בלא מעט מדינות עד היום. לא יודעת מה הסיבה שזה קרה בכלל ולמה הסטאז'רים והמתמחים מקבלים את זה בכניעה. אולי כי יש פיצוי ענק אחר-כך?
המתמחים מוחים על תנאי העבודה שלהם.
חפשו ״מחאת המתמחים״.
תקראו חוויות שלהם ממשמרות לילה בבית חולים. זה מבעית.
שיטת ה26 שעות משמרת נקראת המודל הגרמני, ולדעתי גם בגרמניה כבר לא עובדים ככה.
נהג משאית שייתפס נוהג 10 שעות רצוף - יכולים לשלול לו את הרשיון. ואם יעשה תאונה- הוא יילך לכלא.
את בנזוגי ניתח מתמחה בשעה ה25 למשמרת.
יש לי חברה שלמדה רפואה בארץ, התחילה התמחות. כשנולדו הילדים היא ובעלה היגרו לאוסטרליה.
אז ישראל לא עושה מספיק למשוך רופאים, וגם לא להשאיר כאן את הרופאים שלמדו פה.

אני חושבת שגם אני הייתי עושה כמוה ולוקחת את הסיכון. אני גם מניחה שהאח שלך ואשתו מקפידים על עצמם יותר דווקא בגלל זה.
רק לציין שאפשר גם אחרת.
הסגר הזה יעלה לי 3-5k (עלות טיפול בילדים) שמתוכם כנראה אקבל חזרה 2k כי אין צהרונים.
לראייתי עדיף לשלם ולא לסכן אף אחד.

המתמחים מוחים על תנאי העבודה שלהם.
חפשו ״מחאת המתמחים״.
כן, זה מוכר והאמת שכבר היו מחאות ושביתות שלהם לא מעט פעמים בשנים הקודמות.
מה שמעניין זה שאלה שכבר עברו את השלב הזה והפכו לרופאים מן המניין, לא מגבים את המתמחים. כלומר, מי שהפגין לפני עשור כמתמחה, לא מגבה את הדור החדש שלהם. זה מזכיר את הותיקים מול הצעירים בצבא.
שיטת ה26 שעות משמרת נקראת המודל הגרמני, ולדעתי גם בגרמניה כבר לא עובדים ככה.
לא ראיתי שזה נקרא ככה אבל הלכתי לקרוא קצת קודם ומסתבר שבלא מעט מדינות מערביות זה עדיין מתקיים, חלקן הורידו ל-24 שעות למשמרת.
אם בכל העולם יש בעיה של היצע רופאים מול ביקוש, זה מאד מפתיע. השוק בדרך כלל נוטה לתקן את זה. אם זה לא בגלל זה - מעניין בגלל מה כן.

להתעלם מהעובדה שעבודה כזו,
לא התעלמתי
כל בעלי המקצועות החופשיים סובלים מהמיגון
הרופאים באים במגע עם חולים "אמיתיים" ולכן המיגון שלהם הוא מה שמציל אותם

האנשים שהולכים ברחוב עם המסיכות לא מסיכות שלהם גם באים במגע עם חולים "אמיתיים" אבל המיגון שלהם שווה לפח
לכן, הרופאים מקבלים הגנה משמעותית יותר מ"אנשי הרחוב"

ללוחמי אש יש חליפות שהם לא יוצאים בלעדייהם, הם לא מתלוננים שהם מפריעים להם לעשות את העבודה
(למרות שלא שמעתי רופא באמת מתלונן, שמעתי פקיד בבית חולים מתלונן)
אני חושב שרופאים מודים לעובדה שיש להם מיגון כזה, גם אם הוא "מציק" ו"מפריע"
הרוב מודים לו וזה לא משהו לבכות עליו

אחד מהם בא ומבקש חופש. אתה מאשר לו?
אחד מהם רוצה חופש אבל יודע שהחברים שלו יצטרכו לספוג את העומס המוגבר הנוסף. הוא יבקש חופש?
אני אוהב את סיפורי הבדיה שאפשר להכניס כל אדם לסיטואציה שהוא צריך לתת לך תשובה שלא באמת קרתה או תקרה
כבר כתבתי בעבר, אני מתעלם משאלות בנויות ככה

אני כן יכול להגיד שאם מישהו רוצה חופש, כל מה שצריך זה לבקש
אני לא מאשר חופש למי שלא מבקש

אני חושבת שזה ממש לא קישקוש.
הרבה אנשים רוצים למצוא צידוק לפעולות שלהם ומחפשים אותו אצל אנשים שכותבים בצורה טובה ומשכנעת.
אני תמיד חושבת שצריך להבין מה המשמעות של כתיבה באינטרנט ואיך זה יכול להתפרש אצל אנשים אחרים. אתה הרי לא כותב מכתב לחבר, זה פורום ציבורי עם הרבה עיניים כאן.
אני יותר מאשמח אם מישהו יקרא את דבריי בנוסף לדברים של אחרים
אם מישהו מתעמק יותר מדבריי, מהערך שאני מנסה להביא, אז לדעתי זה רווח של אותו אדם
אני לא חושב שאם לא יקראו את דבריי, אז יפסידו
לכן זה ההבדל בין מי שכותב את דעתו, לבין מי שכופה את דעתו

אני מתלונן על אילו שכופים את דעתם, ומעולם לא טענתי שיש לפעול כמוני (או כמו דעתי)
אני שדוגל בחשיבה עצמית, עשיתי את הניתוק הזה ואני לא משחק משחקים מטומטמים

מספרים שקושרים לסטטיסטיקה לא גורמים לי עושר או עצב, הם לא מביאים לי שום ערך
אין להם ערך אמיתי אלא לעורר אמוציות
להוציא אמוציה מהבנאדם זה הדבר הכי קל בעולם
אבל להוציא את אותן אמוציות לקבצוה של בני אדם, זה רק משהו ששמור למומחים
אילו שמשלמים לאנשים שנראים טוב חזותית (eye pleasing) כדי למסור לך את המידע עטוף בדיעה
היחס של הדיעה-מידע אף פעם לא ידוע
אף פעם לא ממצים את העובדות, זה לא סקסי
אבל כן ממצים את הדעות,זה כבר סקסי מאוד
ואם משתמשים בקצת אמת, זה מספיק, כל השאר לא משנה
רק לעבור את אותה שעה ותאמין למה שהתרחש במלבן השחור

כן, זה מוכר והאמת שכבר היו מחאות ושביתות שלהם לא מעט פעמים בשנים הקודמות.
מה שמעניין זה שאלה שכבר עברו את השלב הזה והפכו לרופאים מן המניין, לא מגבים את המתמחים. כלומר, מי שהפגין לפני עשור כמתמחה, לא מגבה את הדור החדש שלהם. זה מזכיר את הותיקים מול הצעירים בצבא.

לא ראיתי שזה נקרא ככה אבל הלכתי לקרוא קצת קודם ומסתבר שבלא מעט מדינות מערביות זה עדיין מתקיים, חלקן הורידו ל-24 שעות למשמרת.
אם בכל העולם יש בעיה של היצע רופאים מול ביקוש, זה מאד מפתיע. השוק בדרך כלל נוטה לתקן את זה. אם זה לא בגלל זה - מעניין בגלל מה כן.

השוק לפעמים לא מצליח לתקן , לדוגמה המחסור בעובדי הייטק, בניין , מסעדות .

בנוסף תחום הרפואה לא הוא לא שוק פתוח - כל תהליך ההכשרה , כולל כמויות התלמידים מפוקח מאוד.

תחום הרפואה לא הוא לא שוק פתוח - כל תהליך ההכשרה , כולל כמויות התלמידים מפוקח מאוד.
כלומר לא מרחיבים את מעגל הלומדים? יפה להם, כנראה שאין באמת מחסור.

לא התעלמתי
כל בעלי המקצועות החופשיים סובלים מהמיגון
הרופאים באים במגע עם חולים "אמיתיים" ולכן המיגון שלהם הוא מה שמציל אותם

האנשים שהולכים ברחוב עם המסיכות לא מסיכות שלהם גם באים במגע עם חולים "אמיתיים" אבל המיגון שלהם שווה לפח
לכן, הרופאים מקבלים הגנה משמעותית יותר מ"אנשי הרחוב"

ללוחמי אש יש חליפות שהם לא יוצאים בלעדייהם, הם לא מתלוננים שהם מפריעים להם לעשות את העבודה
(למרות שלא שמעתי רופא באמת מתלונן, שמעתי פקיד בבית חולים מתלונן)
אני חושב שרופאים מודים לעובדה שיש להם מיגון כזה, גם אם הוא "מציק" ו"מפריע"
הרוב מודים לו וזה לא משהו לבכות עליו

מצחיק... מישהו טען שהם מתלוננים שיש להם מיגון שמציל חייםo_o...
אמרתי שהמיגון מקשה עליהם לבצע את העבודה הקשה גם ככה בגלל עומס מטורף. אמרתי שאתה מתעלם מהקושי ומהעומס שלהם וטוען שזו העבודה הרגילה שלהם.

אני אוהב את סיפורי הבדיה שאפשר להכניס כל אדם לסיטואציה שהוא צריך לתת לך תשובה שלא באמת קרתה או תקרה
כבר כתבתי בעבר, אני מתעלם משאלות בנויות ככה

כמה נוח לא לענות על שאלות קשות ואז להגיב לדברים לא רלוונטיים.
אולי בעצם הייתי צריכה גם להתעלם מההתייחסות המופרכת והלא רלוונטית לגבי בגדי המגן:roll:...

אמרתי שאתה מתעלם מהקושי ומהעומס שלהם ו
אני מתעלם ממי שמתלונן שמתעלמים מהקושי והעומס בלי להביא למבחן את העומס והקושי
האם זה עומס וקושי שונה בגלל המיגון? הוא מפריע?
לא, הוא מועיל לצוותים
חוץ מזה שלא כל הרופאים נמצאים בבתי החולים
אז בתי חולים עמוסים לא מצביע על רפואים עמוסים, יתכן שהצוותים בכללי עמוסים
האם רק רופאים נמצאים בבתי חולים?

בכל מקרה, איך שכתבתי את ההודעה הקודמת, פתאום הארץ בוערת וכתבתי על לוחמי אש והחליפות שלהם
אני מבטיח לך שהם ילבשו את החליפה לאורך כמה זמן שצריך כל עוד היא תציל את חייהם
צריך להסתכל על הדברים בפרופורציה הנכונה ולא רק מה שמוציא אמוציות

כמה נוח לא לענות על שאלות קשות ואז להגיב לדברים לא רלוונטיים.
אני חושב שעניתי
או מה לפחות ניסית להבין ולא הבנת מאז ששאלת
אפשר פשוט לשאול חד וחלק בלי יותר מדי מילים
אני עניתי בלי יותר מדי מילים, כי הן לא רלוונטיות, הן לא מתארות סיטואציה שקרתה ואולי גם לא תקרה
בזמן אמת אני מאשר חופש לכל מי שמבקש

אם את חושבת שהלקוח הוא נר לרגליי, אז לא
אם העסק שלי לא מסוגל לתפקד, אני לא מוכר מוצר
אם אני מחליט להפסיק את הפקת הערך אז אף עובד לא יקבל את מה שמגיע לו על זמנו
הוא יקבל מביטוח לאומי 65-75% מהערך שהוא הפיק ואחר כך נעשה שיקול
האם העסק עוד כלכלי או לא
אם לא, אז מפטרים את כולם וסוגרים דלתות

זה פשוט +- שנותנים את התשובה
לא רגש ולא "רשת ביטחון כלכלית"
אני לא בונה תוכניות על כסף שלא הפקתי בעצמי, על ערך שלא יצרתי בעצמי

הבעיה שלי כאשר דורשים ממני להפסיק לייצר את הערך שלי ולפרנס את עצמי
אולי עובדים נוספים ירצו את מלוא משכורתם
בכל מקרה, כאשר דבר כזה נמנע ממני, זאת עבירה מבחינתי
זה הרגע שבו אני "מפסיק להיות רצוי" ברגע שזה קורה אני אינדיוידואל
ההחלטה שלי תשפיע עלי ואך ורק עליי ואני לוקח אחרויות מלאה על מעשיי

כמה אנשים מסוגלים להגיד ככה, שהם לא צריכים "טובה", שהם לא צריכים את רמיסת הזכויות, הם אינם רבים
הם לרוב נשמעים "פלופים" כי הם לא מאמינים לרוב
הרוב בטוח שהם טועים
לי זה לא מפריע , כל עוד כל דבר שאתם מטיחים כבעד הממשל הוא בעצם פוגע בכם יותר
אבל מסרבים להבין שזה נעשה לרעתכם ולא לטובתכם
אתם מתלוננים בעצם על עצמכם, אתם שמשתתפים במשחק האמוציות
ממעטים להשתמש בעבודות, ניזונים מאקדוטות
ולא מצליחים לחבר החלטה\מסקנה שבנויה על רצון אישי ולא רצון של אחרים

אני לא כועס ולא מנסה להמיר אף אחד, אני כאן מייצג את עצמי ואת קולי
אם מישהו מתחבר, סבבה לו, אני לא מתייפף כדי לספק משהו שהוא לא אני
I Don't Care

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A ניצול ימי מבצעים קבועים ברשתות המזון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
M מותר להחתים ימי חופש בזמן שירות מילואים? אוף טופיק 3
ה תחשיב ימי מילואים מול תשלום בט'ל ומס הכנסה אוף טופיק 1
ס ימי חופשה, הבראה ומחלה צרכנות פיננסית 1
V קניות ביום הרווקים/cyber Monday ושאר ימי הקניות של נובמבר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 11
א דמי הבראה + ימי חופש אחרי הפסקת עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ז ימי חופשה מיסים 13
ה תשלום על ימי מילואים שהיו בסופ״ש פוסטים מאיכות נמוכה 5
U ימי מכירות רכב אוף טופיק 0
stamEhad סיום עבודה - מימון רכישת אופציות ע"י כספי פיצויים + ימי חופשה מיסים 6
G פדיון ימי חופשה מיסים 13
R קרנות ימי עדכון ושיטת עמלות שוק ההון 11
flower ימי מחלה - החזר מס מיסים 5
ז ימי מחלה אוף טופיק 59
E ימי חופש במקום עבודה חדש אוף טופיק 10
ח האם ניתן לקבל מענק עבודה על ימי אבטלה? פוסטים מאיכות נמוכה 1
S ב-IB מופיע לי שצריכים לעבור 44 ימי עסקים לפני שמושכים לחשבון אחר פוסטים מאיכות נמוכה 1
ס להשתמש או לשמור ימי חופש? אוף טופיק 17
S שכר על ימי בידוד אוף טופיק 76
abby1994 ימי חופש, דמי הבראה ,החזר מס ומה שבינהם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 24
B מס שולי על פדיון ימי חופשה צרכנות פיננסית 1
Zach Moshe למה העברת סוויפט לוקחת עוד 2 ימי עסקים *אחרי* שהכסף הגיע לבנק בארץ? צרכנות פיננסית 8
ק ימי, מפגשי 'גיבוש' שלא על החשבון המעביד. אוף טופיק 13
liranviper מה עדיף: חל"ת או מינוס ימי חופש? צרכנות פיננסית 12
waskindalost בעזיבת מקום העבודה - האם לפדות או לקחת ימי חופש ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
קפיצת הדרך סין - קורונה - ומה שביניהן אוף טופיק 69
ח קיזוז הפסדים ומענקי קורונה בדוח השנתי 2021 מיסים 1
Zegman דיווח על החזר מענק קורונה למס הכנסה בטופס 1301 מיסים 0
D סיוע לעצמאים קורונה - האם נחשב שכר לא מבוטח? האם נחשב הכנסה מעסק? מיסים 6
ש החזר מענקי קורונה מיסים 18
קורומאטצו פליט קורונה. התפתחות אישית 0
ע איזה אתרים מומלצים לאזרחי ארה"ב (F-BAR, החזר מס, מענק טראמפ(קורונה))? מיסים 2
G בין קורונה לאוניברסיטה שוק ההון 7
בורג מענק קורונה, סף עשירון 7 אוף טופיק 53
ס פוסט קורונה == ירידות שערים? שוק ההון 10
ע מענק קורונה ראשון ושני לאזרחי ארה"ב שעדיין לא הגישו שום הצהרה\בקשה לארה"ב בעבר אוף טופיק 2
1337justme תור למנה שניה של חיסון קורונה אוף טופיק 48
G עבודה לקשישים בזמן קורונה? אוף טופיק 7
amikal חריגה זמנית מאסטרטגיית השקעה בזמן קורונה לצורך ניצול הזדמנויות שוק ההון 16
C פיקדון קורונה למשתחררים משירות מ-2015 צרכנות פיננסית 3
A זכאות למענק קורונה - עקב הכנסה משכר דירה שוק ההון 8
M אג"ח קורונה שוק ההון 2
א השקעה בזמן אי וודאות - קורונה שוק ההון 11
ש כמה גרפים על מדדי קורונה והבורסה שלנו שוק ההון 3
G ביצוע איזונים לתיק פסיבי בזמן קורונה שוק ההון 16
G איזונים לתיק פסיבי בזמן קורונה שוק ההון 3
Tim_Duncan התפטרות/פיטורין לאחר חודש+ של חל"ת קורונה אוף טופיק 8
Ayelet582 חיסכון בימי קורונה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 51
ח מענק "קורונה" לעצמאיים צרכנות פיננסית 10
S מענק קורונה לאזרחי ארה"ב אוף טופיק 36

נושאים דומים