• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

יחס המסחר במניות דואליות

avrham

משתמש רשום
דירוג
0
איך אני יכול לדעת כמה אחוז מהמניות של חברה דואלית נסחרות בארץ, וכמה בחו"ל?

ברוך הבא לפורום

אני לא מבין גדול בכלל, ובפרט לא בתחום של מניות דואליות, אבל אף אחד לא ענה, אז אני אענה לפי מה שאני יודע ואם אני טועה נקווה שמישהו יתקן.

עקרונית - מניה זה מניה, אין הבדל אם קנית אותה בבורסה של ת"א או בוול-סטריט. מה שאתה מקבל זה בעלות על אחוז מסויים מהחברה.
הבורסה היא רק פלטפורמה בשביל המסחר. זו הסיבה שפערי ארביטראז' גדולים סופם להיסגר, כי אנשים יכולים לקנות במקום אחד ולמכור בשני ולהרוויח את הפער עד שחוקי הביקוש וההיצע יסגרו את הפער. המשמעות היא שאין כזה דבר אחוז שנסחר בארץ מול אחוז שנסחר בחו"ל, כל המניות יכולות להסחר בשתי הבורסות.

בפועל (פה אני לא לגמרי בטוח, אין לי נסיון בזה, רק מה שקראתי) - אם יש לך מניה דואלית שקנית בבורסה מסויימת, בשביל לסחור בה בבורסה השנייה אתה צריך להעביר אותה לבורסה השניה (ממה שהבנתי פעם זה היה תהליך ארוך שדרש העברה פיסית של הנייר, כיום זה יותר מהיר, אבל עדיין לא מיידי, אם אני לא טועה זה נעשה דרך חבר הבורסה שאתה סוחר דרכו). עד שההעברה תבוצע יופיע לך בעצם מכירה בחסר בבורסה השניה, כשהמניה עדיין אצלך בבורסה הראשונה.

אם השאלה היא כמה אחוז מהמניות ברגע נתון רשומות בבורסה מסויימת אז אני לא יודע איך אפשר לבדוק את זה, אולי מישהו אחר יידע

אז אני אענה לפי מה שאני יודע ואם אני טועה נקווה שמישהו יתקן.
אני אנסה לא לתקן, פשוט אכתוב מה שידוע לי כי קראתי לא מזמן בהקשר של טבע
כאשר חברה "זרה" לארה"ב רוצה שמניותיה יסחרו בבורסה, נניח ניו-יורק
היא הולכת לבנק אמריקאי ומבצעת עיסקת מכירה של מניות של החברה לאותו הבנק, נניח 30M מניות
הבנק מחליט באיזה יחס יחושבו מחירי המניות לפי מחירם בארץ הזרה, לדוגמא טבע נסחרת ביחס של 1:1, כל שווי מניה בכסף בארה"ב שווה לכסף במדינה ממנה הגיעו המניות (במקרה זה ישראל) והוא דואג באמצעות שליחיו (עושי שוק, מנפיקים) להעלות אותה למסחר וליצור נזילות
כאשר מחיר מניה ממש נמוך לבורסה האמריקאית היא מבצעת פיצול רגיל\הפוך ומגדילה את היחס על מנת שיעמוד בקריטריונים, לרוב הקריטריון הוא סחירות, מחיר מניה לא יקר מדי ומחיר מניה לא זול מדי (מתחת לדולרים בודדים), נניח היא יכולה להחליט שכל מניה של חברה זרה שתיסחר בבורסה תהיה שוות ערך ל 10מניות בארץ ממנה היא באה
למניה הדואלית הזאת קוראים ADR (American Depository Receipt)
לגבי כמות המניות אשר הופקו לבורסה אמריקאית מסויימת, בהחלט יש כמות כלשהי "צפה", היא נלקחת מהמניות האמיתיות של החברה או מונפקות במיוחד כדי לשמש למסחר או גיוס הון, כדי למצוא את הנתון הזה כנראה נצטרך לחפש בהודעות לבורסה (כנראה גם לזרה וגם לאמריקאית) של אותה חברה

למניה הדואלית הזאת קוראים ADR (American Depository Receipt)
תודה על ההסבר, באמת ראיתי לא מזמן את המונח ADR ולא טרחתי לברר מה המשמעות שלו. אני מבין נכון שזה לא משנה מהותית את מה שחשבתי, רק שבתהליך ההעברה המניות יפוצלו/יחוברו מחדש?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
F יחס המספרים המוזר ביותר בשוק ההון פוסטים מאיכות נמוכה 9
S יחס חלוקה- REIT שוק ההון 0
ט יחס רזרבה שוק ההון 22
Sheldon_Cooper יחס בין חשבונות שוק ההון 6
N יחס חוב הון שאלה של מתחילים שוק ההון 8
מ יחס בין גובה השכר להוצאות גדולות צרכנות פיננסית 24
A יחס אינפלציה - ריבית - שוק ההון - נדל"ן שוק ההון 0
יבגני_ל יחס אמביוולנטי לשער שקל/דולר שוק ההון 579
A חשבון סטודנט, יחס תמוה מהבנק, ומעבר בנק? צרכנות פיננסית 55
א האם קיים יחס הפוך בין העשירון בו אתה נמצא לאחוז החיסכון שלך ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 118
Y יחס הפקדות קרן פנסיה - ביטוח מנהלים שוק ההון 11
פשוט יחס שווי שוק שווקים מתפתחים למפותחים שוק ההון 11
adamshalev מדידת יחס מינוף בין ני"ע שוק ההון 23
I להתחיל בקופת גמל ולעבור לקרן פנסיה לפי יחס עמלות הפקדה/צבירה. צרכנות פיננסית 2
מ האם נכון שתיק המסחר שלי יורכב מנייר בודד?! שוק ההון 11
S שאלות שנובעות ממחזור המסחר של Invesco MCSI השקלי שוק ההון 7
Cfy ניכוי מס ייסף בפלטפורמת המסחר שוק ההון 5
341Omer רכישת אג״ח דרך מערכת המסחר Viewtrade שוק ההון 6
L רובוט המסחר שלי - תיעוד שוק ההון 15
ה שאלות טכניות על המסחר בשוק אוף טופיק 4
T טכניקת או אסטרטגיית המסחר שלכם בבורסות מסחר למטבעות וירטואליים השקעות אלטרנטיביות 7
T עסקאות מחוץ לשעות המסחר הרגילות - חסרונות? שוק ההון 13
ב פקודת LMT מחוץ לשעות המסחר, במחיר גבוה מאוד, שקולה לפקודת MKT ? פוסטים מאיכות נמוכה 21
ד קורס המסחר העצמאי של אקסלנס טרייד פוסטים מאיכות נמוכה 4
A קניית ACWI דרך מערכות המסחר של אקסלנס שוק ההון 46
always.smile מישהו יודע מה הטיקר של iSFF101 במערכת המסחר של לאומי? שוק ההון 2
B פקודות LMT/MKT מחוץ לשעות המסחר פוסטים מאיכות נמוכה 10
S קניה כאשר מחזור המסחר נמוך עם עושה שוק (בלאקרוק שקלי) שוק ההון 27
שניצלוינאי שינויי מחיר מחוץ למסחר לעומת במהלך המסחר שוק ההון 2
D כיצד לבצע התאמה מקסימלית בין מניות דיבידנד, ערך/צמיחה וקרנות מחקות לסוג חשבון המסחר (פטור/לא פטור)? שוק ההון 1
מ כאן - איך עובד המסחר בבורסה אוף טופיק 2
Yos המרה למט"ח מחוץ לשעות המסחר שוק ההון 4
T בועת המסחר הפאסיבי שוק ההון 6
נ איך עובד המסחר בפועל? כאשר אין התאמה מלאה שוק ההון 2
Y קניית ני"ע בתוך\מחוץ לשעות המסחר שוק ההון 6
א אשמח אם אוכל לקבל מידע על הוראות המסחר שוק ההון 3
ד קריטיות נפח המסחר ב-ETF שוק ההון 5
לעניות דעתי תפעול ותצוגה במערכת המסחר של IB שוק ההון 6
מ כל כמה זמן אתם מסתכלים בתיק שלכם או בנתוני המסחר? שוק ההון 6
ע פקודת קנייה מחוץ לשעות המסחר שוק ההון 4
ogi הצגת אחוז השינוי של שערי ה-bid וה-ask במערכת המסחר של IB. שוק ההון 18
A איזון תיק במערכת המסחר של IB שוק ההון 44